Teraz jest Wt 11 gru, 2018 23:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 15 lip, 2018 20:42 

Model:: Grand Vitara 1,9 DDiS
Chyba nadszedł czas na grubszą naprawę mojej GV, bierze już bardzo dużo oleju przy prędkościach autostradowych. Zrobiłem regenerację turbiny i chyba ubytek oleju jest przez niesczesne uszczelniacze.

Chciałbym się przygotować do tej roboty, poszę powiedzcie jakij firmy uszczelniacze kupic? Jakiej firmy uszczelkę pod głowicę? Co jeszcze wymienić ?

PostNapisane: N 15 lip, 2018 21:37 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
Zdejmując głowicę dałbym ją do warszatu który robi obróbkę, możliwe że oprócz planowania konieczne będzie szlifowanie gniazd zaworowych.

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Pn 16 lip, 2018 08:23 

Model:: Grand Vitara 1,9 DDiS 2007
Mnie olej zaiwaniał przez nieszczelny oring na wale (czarny olej). Objawiało się to właśnie zwiększonym zużyciem oleju na autostradach... Ponieważ zaczęło mi lecieć również między skrzynią i reduktorem (jasny olej) przy okazji zrobiłem wszystkie oringi (3 szt. - koszt oringów 130 zł) bo i tak trzeba zrzucać skrzynię. I jak zalałem olej po tym "remoncie" tak stan od 6000 jest idealnie taki sam. A też wcześniej myślałem o uszczelniaczach. Nie wiem ile dolewasz ale ja musiałem tak z 0,5 l na 3 / 4 tyś km uzupełniać w ostatniej fazie. Polecam jednak umycie silnika i stwierdzenie gdzie leci bo szkoda iść w koszty. Nie było na forum żeby ktoś robił uszczelniacze... U nas dołem leci ....

PostNapisane: Pn 16 lip, 2018 10:32 

Ja muszę dodawać myślę że litr na 1k jazdy po autostradzie. Po mieście poniżej 3 tys obrotów to pół litra na 1k starczy. Tak pomyślałem że jak by leciało dołem to zostawił bym ślady. Oczywiście mam jakieś drobne wycieku między skrzynia a silnikiem ale żeby aż tyle? Przedni oring kiedyś wymieniałam.

PostNapisane: Pn 16 lip, 2018 15:52 

Znacie jakiegoś dobrego diagnostyka który sprawdzi którędy może brać olej w okolicach Wrocławia?

PostNapisane: Wt 17 lip, 2018 07:37 

Model:: Grand Vitara 1,9 DDiS 2007
Kurcze 1l /1000 km to sporo. A masz jeszcze DPF? Przy tej ilości spalanego (gdyby np. turbo brało) oleju to by Ci się permanentnie paliła drabinka a z tyłu przy gazowaniu miał byś siwo i smród. Raczej wyciek - ale którędy? No musisz jednak umyć silnik, skrzynię i reduktor od dołu (są takie myjki które to robią z kanału), można też odtłuścić przed myciem pianką. Pojeździsz z 300 - 500 km a będzie wszystko jasne. Potrzebny będzie oczywiście kanał żeby spojrzeć.

Ja jak lałem olej do swojego to też nie było śladów wycieku na glebie. Może czasem jedna kropelka oleju jak parkowałem w mieście. Wszystko zwiewało do tyłu i pewnie leciało na jezdnię w czasie szybkiej jazdy. Najwięcej zbierało się na pokrywie miski olejowej.

Jeżeli jesteś z Legnicy to podpytam dzisiaj kolegi czy nie zna kogoś kto by ogarniał temat w twojej lokalizacji. Na szczęście auto jest znane u mechaników więc pewnie nie będzie większego problemu z tym. Przez lata już się nauczyli też konstrukcji tych silników więc teraz ryzyko naprawy w PL jest coraz mniejsze...

PostNapisane: Wt 17 lip, 2018 08:14 

Chyba właśnie od tego mycia zacznę. Sprzęgło i tak czas zrobić więc przy okazji wymienię te uszczelnienia i zobaczę czy pomoże. Autko czasami dymi ale raczej na ciemno.

Dzięki, daj znać jak będziesz miał namiary na jakiegoś ogarniętego fachowca.

PostNapisane: Pt 20 lip, 2018 09:35 

A takie jedno pytanie jeszcze do mechaników. Dwa lata temu miałem takią sytuację, że poluzowała mi się jedna ze świec żarowych i auto gółośno pracowało i wywalało spaliny przez gniazdo świecy. Przejechałem tak ponad 1 tys km. Wtedy zauważyłem pierwsze objawy nadmiernego zużycia oleju. Czy takie poluzowanie świecy mogło coś spowodować w silniku i co wpływa na takie zużycie oleju?

PostNapisane: Pt 20 lip, 2018 20:32 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
Raczej nie powinno się wtedy nic uszkodzić

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Pt 27 lip, 2018 18:26 

Dzisiaj troszkę popatrzyłem w silnik i wyszło, że na wolnych obrotach z odmy wydostają się spaliny.

Wygląda to tak. https://www.youtube.com/watch?v=aXcFkS8DcC4

Co o tym sądzicie??

Strefa czasowa: UTC + 1