Teraz jest Śr 12 gru, 2018 00:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 15 lip, 2018 10:00 

Model:: Grand Vitara 1,9 DDiS 2007
Witam wszystkich. Pytanie jak w temacie... czy ktoś montował i używał? Jakie są ewentualnie odczucia i rady? Zamierzam używać w FR / ES / PT / IT / GR ... Czy to w sezonie lipiec-sierpień ma sens? Chodzi mi generalnie także jak z reakcją "tubylców" i możliwością spania "na dziko" :) - tzn. plisko plaż ew. miejsc do zwiedzenia. Z doświadczenia wiem że w GR nie ma żadnego problemu ale np FR albo ES ?

poglądowe zdjęcia:
np. tutaj:
http://offroadfreunde-kohlberg.de/unsere-offroader/rudi%60s%20suzuki%20vitara.html
https://www.google.pl/search?q=dachzelte+frankreich&client=opera&hs=xRe&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjO36inzKDcAhVCJJoKHSWsD5AQsAQINQ&biw=1694&bih=1082#imgrc=_

Pozdro...
T.

PostNapisane: Pn 16 lip, 2018 08:17 

Model:: DR 800S BIG, JIMNY
Co do namiotu na dachu to nikt sie nie powinien czepiać bo o co niby. Masz bagażnik wozisz na nim co chcesz a namioty dachowe na zachodzie europy są popularne. Predzej w razie kontroli przyczepią sie o braki wyposazenia samochodu typu apteczka, kamizelka odblaskowa, gaśnice w zależności od kraju.
Francja uważam jest najniebezpieczniejsza. W duzych miastach na ich obrzeżach czy wzdłuż autostrad w nocy nie kupisz paliwa jak wcześniej nie zapłacisz, a sprzedawcy są na nich zabunkrowani jak w schronach. Nawet na ukrainie już takich akcji nie ma. To pokazuje jaki problem mają z emigrantami i mieszkancami podmiejskich gett. W hiszpanii już takiego napięcia sie nie czuje. Wiec jak na dziko to my wiaząć motocykle do Maroka woleliśmy spać w srodku pomniejszego miasteczka na oswietlonym parkingu jakiejs zamknietej stacji benzynowej. Kempingi oczywiście wszedzie będą bezpieczniejsze niż krzaki. O pozostałych sie nie wypowiem bo nie byłem. Na taki wyjazd namiotowo-włóczykijowski polecam bardziej południową europę Bałkany a zwłaszcza Rumunia i Bułgaria to kraje gdzie nawet lokalesi tak wypoczywają po krzakach i nikt sie krzywo nie patrzy, że mu trawe zdepczesz Rzeczka strumień pare patyków na ognisko troche procentów i impreza do rana :)

PostNapisane: Pn 16 lip, 2018 08:31 

Model:: Grand Vitara 1,9 DDiS 2007
No... miałem na myśli czy nikt nie będzie się czepiał jak go rozłożę oczywiście. Jak z nim jadę to niech spadają... Ale jak stanę przy plaży we Francji i rozwinę się z majdanem to pytanie czy mandatu nie będzie albo sąsiedzkich doniesień. W sumie to wakacje i wstawać o 6:00, zwijać i pakować manele mi się nie bardzo chce :D. W Grecji nie z tym problemu żadnego - możesz stać na samej plaży i nikt nie przyjdzie po kasę. Nie mam doświadczenia we FR i ES w takich kwestiach.

Strefa czasowa: UTC + 1