Teraz jest Wt 11 gru, 2018 22:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 22 lut, 2018 21:36 

Model:: Ignis II
Tak ostatnio obejrzałem to swoje nieszczęście i okazało się że na prawym progu mam normalne bąble i to tak wielkie że zrobiły się nawet na podwójnym zabezpieczeniu fabrycznym. Idąc za ciosem postanowiłem się poprzyglądać na inne ignisy i jak się okazuje za każdym razem jest to prawy tylny próg a infekcja rudą wygląda identycznie. Ciekawe że suzuki daje 12 lat na perforację nadwozia a te auta nawet okresu gwarancyjnego nie wytrzymują. Inna sprawa że w ten sposób oszukują klientów bo ta gwarancja to jedna wielka lipa.

PostNapisane: Pt 23 lut, 2018 10:32 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
Gwarancja nie jest lipą, pod warunkiem że przez 12 lat będziesz robił co roku przegląd nadwozia za bodajże 200zł

Kuba (mrquad)

PostNapisane: N 25 lut, 2018 15:10 

Kuba jest lipą. To jest jedna wielka lipa. Będę robił przeglądy i co? Łaskawie suzuki wytnie próg i wstawi drugi? albo jeszcze lepiej napchają żywicy i polakierują? Przecież to kpina jakaś ;/ biorąc pod uwagę jakie rozwiązania techniczne zostały zastosowane w tych ignisach to te auta są jedną wielką porażką a ich bezawaryjność to mit jakiś. Po przejechanych 100 tysiącach stwierdzam że to auto jest pełne wad fabrycznych które obserwuje też w innych egzemplarzach tego modelu. Chociażby wspomniany prawy próg czy rdza żrąca podwozie w ogromnym stopniu. Źle spasowane fabrycznie drzwi czy wreszcie marnej jakości części eksploatacyjne oczywiście oryginalne. Jedyne co w tym aucie jest dobre to silnik, ale cała reszta to porównywalna z fiatem 126p. Szczerze mówiąc w swojej karierze jeszcze tak awaryjnego auta nie widziałem.
Wracając do tematu uzależnianie gwarancji od np przeglądów powoduje właśnie że gwarancja producenta jest lipą. Podobną praktykę stosują też w Oplu czy Hondzie tyle że tam poszczególne modele nie mają aż takich problemów z powtarzającymi się wadami fabrycznymi. W przypadku tego progu to ewidentna wina producenta bo jak inaczej wytłumaczyć że w każdym ignisie po ukończeniu 10 roku eksploatacji rdza pojawia się dokładnie w tych samych miejscach?

PostNapisane: Wt 05 cze, 2018 22:58 

Abstrahując od lipy z gwarancją po przemyśleniu wydaje mi się źe gdyby myć podwozie po każdej zimie i zabezpieczyć spód od rdzy co te 4 lata to możnaby rdzy podwozia i progów uniknąć.

Strefa czasowa: UTC + 1