Teraz jest Śr 26 wrz, 2018 16:23

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 07 lut, 2016 12:25 

Model:: IGNIS 1.3 4WD (Japan)
Po dłuższej ciszy w sprawie IGNISA, Suzuki wraca z nową koncepcją modelu. Pierwsze informacje pojawiły się już nawet w Polsce. Samochód właśnie debiutuje w Japonii i tam też będzie lada moment w sprzedaży. Do Europy zawita prawdopodobnie na początku 2017.

Poniżej parę bardziej szczegółowych informacji na temat nowego IGNISA na przykładzie japońskiej wersji hybrydowej MZ:
(tłumaczenie automatem, więc wybaczcie ;) )

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

(tłumaczenie automatem, więc wybaczcie ;) )

Zdjęcia: http://www.suzuki.pl/auto/aktualnosci/2016/160126

Co o tym kosmicznym pojeździe myślicie ?

Nie wierz sondażom, którymi sam nie manipulowałeś...

PostNapisane: Pn 08 lut, 2016 10:11 

Model:: Ignis II
Szkoda że fotek nie ma dokładnych :(
Fotki znalazłem w necie hmm osobiście nie podoba mi się to auto zrobili z ignisa szarą niewyróżniającą się niczym osobówkę.

PostNapisane: Śr 10 lut, 2016 12:58 

Model:: IGNIS 1.3 4WD (Japan)
Czy ja wiem, czy szarą, niewyróżniającą się... na pewno moim zdaniem jest brzydki. W środku sterowanie/komputer na czymś w rodzaju tableta, który wygląda jakby był dokręcony do kokpitu na siłę. Bryła też taka ociosana. Małe okienka w porównaniu do całych drzwi, taki typ czołgowy ;) Ja wiem, jakie teraz trendy są ale mnie się to nie podoba.

Nie wierz sondażom, którymi sam nie manipulowałeś...

PostNapisane: Cz 11 lut, 2016 08:48 

Mnie też się to nie podoba. Z szarą niewyróżniającą się miałem na myśli bryłę w stylu nowoczesnym. Wszyscy teraz takie robią a dla mnie to jest po prostu brzydkie i zunifikowane coś jak macbooki.

PostNapisane: Wt 08 maja, 2018 17:36 
Klubowicz KSP

Model:: Jimny JX '08 vel Kermit
Z tą szarą, niewyróżniającą się bryłą to chyba sobie śmiechy robicie. Co jak co, ale właśnie bryłą to się wyróżnia bardzo. Czy jest ładna czy brzydka to rzecz gustu. Wg mnie jest tak brzydki że aż sympatyczny. Ale na pewno bardzo praktyczny jak na kei-car, jego minimalna długość została maksymalnie wykorzystana na część pasażerską. Bardzo pękaty, dla czterech osób miejsca dość [przez kilka dni jeździłem taką wersją z pośrednim pakietem wyposażenie, czyli właśnie czteroosobową], chociaż dla pięciu pewnie gorzej. Krótki i zwrotny na dość dużych kołach, idealny na miasto, na trasie w Polsce też bez zarzutu mimo śmiesznego silniczka 1.2 [szkoda że u nas nie dają 1.0 z doładowaniem, może za jakiś czas?]
Czy są już u nas jacyś użyszkodnicy zbierający doświadczenie praktyczne? Nie ukrywam że rozważam Ignaca jako uzupełnienie dla Kermita, który już ma swoje lata... ;)

CzareK

PostNapisane: So 12 maja, 2018 17:08 

Jeśli jest równie udany technicznie co poprzednik to lepiej omijać szerokim łukiem.

PostNapisane: So 12 maja, 2018 21:50 
Klubowicz KSP

Wersja 2 względem 1 to był chyba tylko lifting i to głównie optyczny. A nowa wersja 3 to konstrukcja od podstaw nowa, to widać od razu. Poza tym Suzuki od kilku/nastu lat bardzo poprawiło jakość, już się nie słyszy o jakichś dramatycznych wpadkach. Ja ze swojego podwórka wiem że Jimny po liftingu z 2005 był znacznie poprawiony, tym bardziej że przyjeżdżał w całości z Japonii [wcześniej bywały partie z Hiszpanii]. Pytanie gdzie robią Ignaca - czyżby u przyjaciół w Hungarii?

CzareK

PostNapisane: So 12 maja, 2018 22:30 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
Tu Cię Czarek muszę zmartwić ;-) albo pocieszyć
Produkcja to albo Japonia albo Indie, aczkolwiek na tyle co serwisuje Suzuki to ta Japonia to jakaś taka lepsza/dokładniejsza :-)

Kuba (mrquad)

PostNapisane: N 13 maja, 2018 21:32 
Klubowicz KSP

Japonia jest bardzo prawdopodobna, w końcu wymiarami to chyba kei-car tylko dla innych rynków wsadzają większe silniki [u siebie to pewnie 0.7 mocno doładowane].
Z drugiej strony, może się okazać że cała produkcja nowego Jamnika będzie gdzieś w stanie Gujarat - i bardzo dobrze, w sam raz na tamtejsze drogi :diabel:

CzareK

PostNapisane: So 19 maja, 2018 14:34 

Baleno składają w Indiach i błędy produkcyjne oraz montażowe dają o sobie znać. Reszta ponoć sie nie psuje ale korozja je zjada i przy zasilaniu gazem się sypią.
Ja powiedziawszy szczerze nigdy nie miałem bardziej awaryjnego auta niź suzuki ignis mk 2 dlatego trudno mi cokolwiek dobrego powiedzieć. Inna kwestia że nowy ihmt5

Strefa czasowa: UTC + 1