Teraz jest Pt 23 sie, 2019 01:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 03 gru, 2007 01:42 

Model:: Citroen C5 :P
No dobra Panie i Panowie.
Czy ktoś z Was posiada CB w Balonie?
Jeśli tak to jakie i dlaczego akurat takie. No i najważniejsze jaka antena.
Mam w planie zakupik i się zastanawiam...

Ostatnio edytowano Pn 03 gru, 2007 01:42 przez WES82, łącznie edytowano 1 raz

Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz.

PostNapisane: Pn 03 gru, 2007 09:40 

Model:: Suzuki Bandit
A musi być w Balonie? :)

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Jeśli możesz, pomóż proszę - www.piecioraczki.pl

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Pn 03 gru, 2007 15:18 

[ Dodano: Pon 03 Gru, 2007 15:19 ]
kitza napisał(a):
A musi być w Balonie? :)

kitza pewnie, że nie musi :diabel:
Tylko może ttroche zwątpiłem, że kto inny tu zajży :562:
No to dawaj co tam masz w swojej Zuzi :629: :629:

Ostatnio edytowano Pn 03 gru, 2007 17:35 przez WES82, łącznie edytowano 2 razy

Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz.

PostNapisane: Pn 03 gru, 2007 15:43 

Model:: Suzuki Baleno GLX
CB to uwazam świetna sprawa. Mój kumpel ma je w swoim miśku, a ja jeżdząc z nim wiele razy poznałem zalety tego rozwiązania. Łatwy dostep do informacji o warunkach panujących na trasie którą się poruszasz. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i paliwa pewnie też. Ja, jak już doprowadze swojego Balona, do porządnego stanu to kupuje CB na bank. On posiada CB marki Uniden, ponoc najlepsze w swojej cenie to jest ok 350 pln. Problem tylko w tym że nie wszystkie Unideny posiadają homologację.

Ostatnio edytowano Pn 03 gru, 2007 15:47 przez Paolo, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 03 gru, 2007 15:58 

Zgadzam się, ze CB to swietna sprawa. Chociaż niektórzy uważają, że Ci z CB to wariaci, zwłaszcza w osobówkach. Ja się osobiście z tym nie zgadzam.

Co do modelu to myslałem właśnie o unidenie 520XL i antence bodajże Sirio ML 145, czy jakoś tak. chciałem coś tańszego np. alana 100+, lub jakś Cobre i dotego jakaś małą antenke. Ale podobno lepiej troche dołożyć. trochę sie już orientowałem w temacie i polecaja właśnie unidena. jeszcze myśle o TTi 880, ale to chyba za duże radio do osobówki. A Unidem jest mały i zgrabny. Poza tym mam plan CB wcisnąć do tego schowka pod suwakami ogrzewania :629: i chyba tylko Uniden tam wlezie.

Mimo tego co już wiem, chciałem zapytać co Wy macie za sprzety. Moze jednak zaoszczędzić 150 zł i wziąć Cobre? Ale za to le[szą antenę?
Wiem, że jest strona poświęcona Cb, ale chciałem sobie z Wami o tym pogaworzyć :629:
Ma ktoś jakieś doświadczenia??

PostNapisane: Pn 03 gru, 2007 16:51 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Ignis Sport
WES82, może nie bardzo na temat ale jak już upakujesz w ten schowek CB to popstrykaj foty.

A mam pytanie jakie najmniejsze radio CB jest w sprzedaży ?

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Pn 03 gru, 2007 17:10 

no foty to na bank zrobie ale to do stycznia bedziecie musieli poczekać.
A najmniejsze to z tego co wiem są właśnie unideny tylko 35 mm szerokosci maja. A np ten tti880 to chyba cos kolo 50 mm. czy wiecej. Cobry są jeszcze zgrabne i małe, ale raczej ich nie polecają.
Na aukcjach allegro podaja wymiary. No i na www.cb-radio.pl

PostNapisane: Pn 03 gru, 2007 17:20 

Model:: był swift , teraz BMW 530it V8
jasne spróbuj znaleźć midlanda Alan 42 multi . radio rewelka , to jest tzw ręczniak .
czyli wygląda jak krótkofalówka , tóra ma adapter do anteny zewnętrznej i zasilania z zapalniczki . swietne rozwiązanie do aut gdzie jest kłopot z montażem lu bajk masz np. dwa autka.

ja osobiście mam unidena 520xl i antenę presidenta ( górna póła , długa ) zestaw jest rewelacyjny , jednak są faktycznie problemy z homologacją na unidena ( ja sobiście dostałem ją ) po awanturze jaką zrobił president na naszym rynku została ona wstrzymana .

wracając do alana 42
http://www.allegro.pl/item275823330_ala ... legro.html
http://www.allegro.pl/item272528481_ala ... fa_gw.html

Ostatnio edytowano Pn 03 gru, 2007 17:20 przez gatun0, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 03 gru, 2007 22:34 

Model:: Baleno navy blue
Gatuna uniden w schowek pod suwakami się mieści,wypróbowane :), a z alanem42 jechaliśmy i najbardziej mi pasi :one:

I co dalej?

PostNapisane: Pn 03 gru, 2007 22:52 

WES, ja jeżdżę z Unidenem 520 i Sirio ML-145 i polecam ten zestaw.
Wiadomo, są lepsze radia niż Uniden ale jednocześnie są one droższe. Wg wielu osób orientujących się dobrze w temacie, Uniden 520 to najlepszy zakup jesli chodzi o stosunek ceny do jakości.
Co do anteny, nie kupuj nic poniżej 1,5 m bo popełnisz ten sam błąd co ja. Zaczynałem od 1 m Hustlera. Po jakimś czasie uznałem, że to jednak za mało i 1,5 m będzie ok. Niestety choroba się pogłębia i już 1,5 widzi mi się za krótkie :D

Widzę, że znasz forum cb-radio.pl więc wiesz już co warto kupić, a czego unikać.
Osobiście polecam Unidena 520 XL. Małe, zgrabne, bez zbędnych wodotrysków. Idelane do bezwzrokowej obsługi podczas jazdy.
Gdy szukałem radia dla siebie zastanawiałem się nad TTi ale doszedłem do wniosku, że podczas jazdy nie będę miał czasu ani obsłużyć tych wszystkich guziczków i pokręteł ani wykorzystać jego wszystkich funkcji. Jedyne co mi potrzeba RFGain, Squelch i w zasadzie tyle.
Co do homologacji to niespecjalnie bym się tym przejmował. Radio kupiłem dwa lata wstecz gdy jeszcze nie było z nią kłopotów. Przez ten czas miałem sporo kontroli policyjnych i jeszcze się nie zdarzyło aby policjant poprosił o papiery na radio, a wiele razy rozmowa zbaczała na temat cb, "to nikt pana nie ostrzegł, że stoimy" :D

Co do anteny, to tak na poważnie, Sirio ML-145 to dobry wybór. I nie dlatego, że ja taką mam. Wiele osób, które przesiadło się na ML'kę twierdzi, że to bardzo dobra antena. Jak wspomniałem, wcześniej jeździłem z Hustlerem. Zbierała dobrze ale zarówno z eteru jak i z auta. Latem musiałem mocno skręcać radio bo do szału doprowadzały mnie zakłócenia od kompresora klimy. Po zamianie na ML wszelkie zakłócenia od szyb, wycieraczek, klimy czy pompy paliwa zniknęły.
Bierz Unidena i ML'kę, a nie powinieneś żałować :)
A najlepiej Sirio MS-145 ;) To ta sama antena tylko, że mocowana w dziurze, a nie na magnesie. Tak naprawdę, dziura w dachu to najmniej szkodliwy dla auta montaż anteny. Ale o tym człowiek przekonuje się dopiero z czasem.

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Wt 04 gru, 2007 10:33 

Model:: A3 Sportback 2.0 TFSI Quattro / 240KM
1. Najmniejsze radio CB do samochodu to obecnie chyba właśnie COBRA 75
http://www.allegro.pl/item272490524__no ... _100_.html

2. Osobiście używam TTi, ale ze względu na rozmiary modelu 880 zdecydowałem się na mniejszy 770 (wewnętrznie odpowiednik Alana 42)

3. Antena (miała być 100cm) ale ostatecznie stanęło na magnesówce Sirio ML145... jest duuuuuga ;)

4. Unideny niestety aktualnie nie posiadają homologacji - ŻADNE! - i nie wiadomo jak długo ta sytuacja jeszcze potrwa. Ale z tego co wiem, to się ludziki tym specjalnie nie przejmują i skoro można kupić... kupują ;)

5. Najtańsza Cobra DX19 to tzw. "szumofon" bo bardziej szumi niż słychać rozmowę :/ więc rzeczywiście dorzucenie raptem 100 zł może podnieść komfort użytkowania zestawu.

PostNapisane: Wt 04 gru, 2007 17:20 

no to ładnie. Ta homologacja mnie dobiła troche, bo na 100% wybieram unidena. Nie widze nic lepszego w tych kategoriach cenowych. Ale troszke nie rozumiem skoro ktoś kupił wcześniej i teraz nie może używać, to to bez sensu..

[ Dodano: Wto 04 Gru, 2007 17:21 ]
musze sprawdzić wymiary tego TTi 770 skoro Chiron poleca :)

PostNapisane: Wt 04 gru, 2007 21:02 

Możesz używać. Jedynie podczas kontroli, jeśli trafisz na upierdliwego policjanta, ma prawo zabrać radio na badania. Z racji masy papierkowej roboty z tym związanej i żadnej możliwości wykazania się tym działaniem na służbie, nie chce im się tego robić. Nie słyszałem jeszcze o ani jedenej sytuacji, w której policjany porposił o homologację radia albo zarekwirował radio w celu zbadania.
Po szczegóły odsyłam do wątku: TU
Strona nr 9.

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Wt 04 gru, 2007 23:20 

Model:: GV 2,0 benz 2008r
jasne napisał(a):
A mam pytanie jakie najmniejsze radio CB jest w sprzedaży ?

z małych radyjek kilku znajomych polecało coś takiego: Lafayette lub trochę mniej "wypasiony" model Ermes , podobno mają dobre filtry i gdy w samochodzie Ci wszystko "sieje" jest w cicho.

Osobiście aktualnie mam Presidenta Johnsona II ASC i antenkę Sirio Performer 1,5m, jako pierwsze radyjko miałem Unidena 520XL potem Presidenta Harego IIASC,( stwierdzam że Harry jest bardziej czuły niż uniden mimo że jak niektórzy mówią że jest to prawie to samo, a wszyscy wiemy że czasem "prawie" robi wielką różnicę, jeździ teraz na zapasie i wrzucam go do firmówki jak mam gdzieś jechać służbowo), potem był Alan 48 Classic ( fajne radyjko- masywny wygląd, ale mnie rozczarowało pod względem odsłuchu i było duże), najbardziej zaawansowanym pod względem funkcji radyjkiem które miałem był to stary poczciwy President Jackson, ale bardziej nadawał się na bazę niż do samochodu( jego gabaryty), pozatym było to radio wstęgowe i w mobilu jego wszystkich funkcji się nie dawało wykorzystać więc po paru m-cach go sprzedałem, i przesiadłem się na Johnsona z którgo aktualnie jestem b.zadowolony :one: . Antenek też trochę przerobiłem zaczynałem od Hustlera potem była President Alaska, a aktualnie jak pisałem wcześnie Sirio Performer a w zapasie na magnesie Sirio AS100, w drugim samochodzie natomiast Sirio Turbo :)

Jest GV 2,0benz z 2008r, a były:P3008, SUZUKI SX4 GS 4x4 w kolorku ZEE i JIMNY 1,3
Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Śr 05 gru, 2007 00:12 

Poza tym... jeśli ktoś kupił jeszcze z homologacją to nie miśki nie mogą się do niego przyczepić :)

PostNapisane: Śr 05 gru, 2007 17:10 

marco napisał(a):
z małych radyjek kilku znajomych polecało coś takiego: Lafayette lub trochę mniej "wypasiony" model Ermes

No ciekawy ten modelik, ale o nim nigdy nie słyszałem. Musze doczytać. Cena myslę, że w miare.
kitza napisał(a):
Po szczegóły odsyłam do wątku: TU

Dzięki Kitza, to wiele mi rozjaśniło.
Mam jeszcze do ciebie pytanie dlaczego dziura w dachu?? Ja chciałem kupic na allegro i sam załozyć. Nie wiem czy bym dał sobie radę z dziurą :562: Chciałem dać juz zamontowane do zestrojenia.

Apropos, umie ktoś zestroiź radio, mieszka w poznaniu, lub ma odpowiedni sprzet i będzie 25 w Brodnicy :P ???

PostNapisane: Śr 05 gru, 2007 20:55 

Bo to najmniej szkodliwy dla auta sposób montażu. Problem tylko w tym, że do tego trzeba sie przekonać i przełamać w sobie strach przed zrobieniem dziury w dachu (o ile nie ma sie innej do zagospodarowania :) )
Na początku byłem święcie przekonany, że magnes to najlepsze rozwiązanie. Raz dwa i antena dachu, raz dwa i antena schowana. Latem jeszcze ok ale w zimie już nie jest tak wesoło.
Choćbyś nie wiem jak sie starał i uważał, prędzej czy później porysujesz lakier na dachu. Nakleiłem sobie kwadrat z folii bezbarwnej i na tym stawiałem antenę. Wszystko było ok do momentu gdy pewnego ranka w zimie nie trafiłem magnesem na folię. Dla lepszego przyklejenia się magnesu poruszałem jeszcze nim na boki :D
Gdy dojechałem do pracy, a lód z dachu przez drogę stopniał zauważyłem, że magnes stoi dokładnie obok folii, a pod magnesem mam ładnie odrysowane na lakierze kółko.
W tej chwili przykręcenie anteny zajmuje mi mniej czasu niż postawienie anteny na magnesie i ułożenie kabla bo o tym tez trzeba pamiętać aby był odpowiednio naprężony i nie walał sie po dachu bo też potrafi narobić szkód na lakierze.
Ogólnie auto zyskuje na prezencji :D, sprawność anteny jest lepsza bo ma lepszy kontakt masą, ma lepsze warunki pracy (kawał blachy pod sobą).
Jak dla mnie pomijając pracę samej anteny, umieszczenie jej w dziurze to wielki plus i wygoda dla mnie.
Co do zakładania, zakładałem sam. Jeśli masz możliwość całkowitego zdjęcia podsufitki to sprawa jest banalnie prosta.
Zobacz ten watek.
Był jeszcze jeden, gdzie jeden z forumowiczów, wręcz poetycko opisał przeżycia związane z robieniem dziury i montażem ale chyba wątek został skasowany.
Odnośnie zestrojenia, zapytaj na forum cb-radio.pl Na pewno ktoś się znajdzie kto pomoże.

Pozdrawiam

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Śr 05 gru, 2007 21:09 

a widziałem też u ludzi że mają przymocowaną antenę do klapy bagażnika ? zdaje to egzamin ? i jak to dokładnie jest przymocowane ?

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Śr 05 gru, 2007 22:18 

No z tego co wiem to antena powinna znajdować się na srodku dachu. Tzn tak jest niby najlepiej, bo w CB dach tez robi niejako za antenę. Niektórzy niby montuja na bagażnikach, albo gdzieś z boku. Też mozna, ale niby tak zamontowana antena nie jest wykozystana w 100%. No i ponad to jezeli antena jest na magnes np. to musi stać zawsze w tym samym miejscu. Tak jak była zestrojona na poczatku.

Ja myslałem o zamontowaniu jakoś z boku jednak :P w tej rynience co mozna tam relingi wpiąć. Wiecie o co chodzi, nie wiem jak to nazwać. Moze na cb.pl bedzie cos na ten temat :)

Ostatnio edytowano Śr 05 gru, 2007 22:20 przez WES82, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz 06 gru, 2007 08:44 

Najlepszym miejscem dla anteny jest środek dachu. Fale rozchodzą się wtedy w miarę równomiernie we wszystkich kierunkach. Powierzchnia dachu stanowi tzw. przeciwwagę dla anteny (temat dla fachowców ;) ) Jeśli postawisz antenę z tyłu dachu, będziesz miał większy zasięg do przodu, a słabszy do tyłu. Jeśli postawisz z przodu dachu to na odwrót.

Jeśli chodzi o sposoby montażu to proponuję ten wątek.
I może jeszcze ten

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Cz 06 gru, 2007 12:24 

Model:: GV 2,0 benz 2008r
jasne napisał(a):
a widziałem też u ludzi że mają przymocowaną antenę do klapy bagażnika ? zdaje to egzamin ? i jak to dokładnie jest przymocowane ?

są do tego specjalne uchwyty sf40 lub ts65
, mam tak zamontowaną w drugim samochodzie i jest OK nie narzekałem ja, i nie narzeka mój tato który tym autem teraz jeździ, do łaczności między mobilami wystarcza, max.zasięg miałem jak na Johnnym II i antenka President Alaska 1,5m rozmawiałem z gościem na bazie jakieś 25km w lini prostej wg.GPS ( była to łączność z miejscowości Gdów - tam stałem na parkingu, a baza była z Krakowa- N.Huty), samochód był wyłączony( to zasięg jeśli chodzi o uchwyt na klapie). Zaletą tego uchwytu jest niewątpliwie brak konieczności wiercenia jakichkolwiek dziur, są na nim szpilki mocujące które wkręcając wbijają sie w lakier, ale ze względu że klapa w Grande Punto nie miała masy z resztą nadwozia musiałem dodatkowo zmasować klapę, ciągnąc przewód od zawiasu na klapie pod śrube mocującą lampe tylną.
A z tyłu wygląda to tak ( słabo ale widać ten uchwyt)
Obrazek

Ostatnio edytowano Cz 06 gru, 2007 12:36 przez marco, łącznie edytowano 1 raz

Jest GV 2,0benz z 2008r, a były:P3008, SUZUKI SX4 GS 4x4 w kolorku ZEE i JIMNY 1,3
Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Cz 06 gru, 2007 15:50 

no te uchwyty to mi się podobają. Fajna sprawa. Mało inwazyjna. Tyljko:
1. jak sie otwiera klapę to kabel non-stop sie bedzie ruszał, a to chyba tak nie bardzo nie?
2. W Baleno jest lotka w tym miejscu i nie wiem czy da radę, ale sprawdzę.

Co do usytuowania to lepiej miec wiekszy zasieg z przodu chyba, wiec zmierzał bym ku tyłowi dachu.

PostNapisane: N 23 gru, 2007 20:24 

Model:: Baleno navy blue
Nie da rady Wes, prześwit między krawędzią klapy a krawędzią dachu jest za mały i to nie ze względu na lotkę.

W kwestii prezentu gwiazdkowego:
No i mam to co chciałem - alan42, musi obsłużyć dwa auta. Poczytałem na temat radyjek i alan ręczniak jest w moim przypadku najrozsądniejszym kompromisem. Żonka powiedziała co bym zaszalał :D ,to tak zrobiłem ;) w przypadku anteny też.

Nadszedł czas aby temat trochę odgrzać.
Mój alan sprawia się całkiem nieźle. Zasięg w mieścieto 3-5km, na trasie max odległość na jakiej prowadziłem rozmowę to 12km. W obu przypadkach nasłuch można było prowadzić na jeszcze większą odległość, ale i ilość szumu była znaczna. W obiegowych opiniach ten model to "szumofon" i można odebrać wrażenie, że przez zakłócenia ledwie przebija się rozmowa co zupełnie mija się z rzeczywistością. Szumy oczywiście są ale nie w ilości wpływającej na komfort użytkowania. Radyjko jest podłączone do magnesówki president ohio. Jest krótka, to prawda, ale i alan jako "ręczniak" jest dużo czulszy. Antena znajdująca się w pudełku z radiem ma ok 20cm i umożliwia rozmowy na odległość do 1km. W sklepie gdzie dokonywałem zakupu odbyła się też próba strojenia. Antena była postawiona w kilku losowych miejscach na tylnej połówce dachu i serwisant z miernikiem stwierdził, że nie ma różnicy czy postawię ją z przodu, z tyłu czy na brzegu dachu. Sprawdziłem to później i różnicy w odbiorze nie było. Zauważyłem też zupełny brak możliwości nadawania gdy stoję tuż obok drugiego auta, ale tylko w przypadku osobowych, które mają antenę na podobnej wysokości. Z kolei niesamowitą zaletą jest wielkość radia, po prostu odpinam je i chowam do kieszeni. Cena jest niestety wysoka - 380pln, antena 240pln,ceny z grudnia. No i wrzucam kilka fotek
Antena do zestawu ręcznego po podpięciu zasobnika z bateriami lub aku
Obrazek
Samo radyjko
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Radyjko w aucie podpięte do gniazda zapalniczki i anteny poprzez adapter ( w zestawie)
Obrazek

Ostatnio edytowano N 02 mar, 2008 22:37 przez sinus, łącznie edytowano 3 razy

I co dalej?

PostNapisane: Śr 05 mar, 2008 02:23 

Model:: Suzuki Baleno 1.6 16v hatchback klima , ...
a ja mam radio cobra 19 DXIVza 200zl i antene midland taka 160cm czy cos kolo tego za 160zl i nienarzekam dobrze odbiera nadaje tez elegancko wam tez radze kupic tansze radio i lepsza antene bo nie ma sensu kupowanie dobrego radia i slabej anteny antena to najwazniejsza sprawa :569:

albo suzuki albo nic

PostNapisane: Śr 05 mar, 2008 18:56 

Model:: Nieposiadacz ;D
- Stronka www

- Program Uwaga

- Internetowe Forum Policyjne

- Czerwona honda, szybsza niż wygląda -

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 00:34 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
Skip. napisał(a):

No i?

Wiekszosc stoi na stanowisku, ze CB to nie telefon, zreszta u prawnikow to nie przejdzie :P

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 14:01 

Model:: Nieposiadacz ;D
Po przeczytaniu powyższego, nie wiem czy mozna czy nie mozna korzystać z CB prowadząc pojazd .
Policjanci też mają zdania podzielone, żyjemy w kraju pełnym nonsensów. :D

- Czerwona honda, szybsza niż wygląda -

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 14:29 

Model:: Swift 1.3 GLX
rozwieje Twoje watpliwosci - oczywiscie ze mozemy korzystac z CB prowadzac pojazd.

a co do mojego CB, mialem zestaw: radio tti 880 + antena midland 145 - bardzo fajny zestaw za 400 zl :)

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 14:51 

Skip. napisał(a):
Po przeczytaniu powyższego, nie wiem czy mozna czy nie mozna korzystać z CB prowadząc pojazd.

A co nie można. Można :D
Gruszka to nie telefon, że trzyma się ją przy uchu dłuższą chwilę i da się to zauważyć jadąc za kimś. Zazwyczaj mówi się krótki i musiałbym sie mijać z radiowozem aby mogli zauważyć, że rozmawiam przez cb. Chyba że będą jak straż graniczna stali na poboczu z lornetką i wypatrywali z daleka :)

Poza tym, cb-radio nie jest telefonem. Zgodnie z definicją, to radiotelefon.
...tylko wieź to wytłumacz gdy się jeden z drugim uprze :)

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 15:05 

Czekam na rozsądne propozycje zestawiku w granicach 400-500pln :D (preferowany kolor podświetlenia: niebieski)

Ostatnio edytowano Cz 06 mar, 2008 15:08 przez jasne, łącznie edytowano 1 raz

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 15:08 

jasne napisał(a):
Czekam na rozsądne propozycje zestawiku w granicach 400pln (preferowany kolor podświetlenia: niebieski)

Nie, no, trochę inwencji twórczej. www.cb-radio.pl + www.allegro.pl i wyszukasz sobie taki zestawik, że hej :D
Ja czekam na kupon z trafioną 6 w totka (preferowana kumulacja :D )

Ostatnio edytowano Cz 06 mar, 2008 15:09 przez kitza, łącznie edytowano 1 raz

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 15:18 

kitza napisał(a):
Nie, no, trochę inwencji twórczej.
ale wy sie znacie na tym, chciałbym poczytać co wy za tą kase byście kupili :583:

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 15:28 

Ze swojej strony polecam to co używam: Uniden 520 XL (od 250 zł na alledrogo) + Sirio ML-145 (od ok. 140 zł na alledrogo).
W sumie 390 zł i zostaje Ci jeszcze 10 zł na zestrojenie :)
Mam taki zestaw i na moje potrzeby jest wystarczający. Małe zgrabne radyjko, bez zbędnych wodotrysków.
Tyle tylko, że nie ma niebieskiego podświetlenia i nie wiem czy przypasuje Ci antena 1,5 m.
Wolisz coś na magnes, na uchwycie, na stałe, 0,5 m czy 2 m? :D

Ostatnio edytowano Cz 06 mar, 2008 15:29 przez kitza, łącznie edytowano 1 raz

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 15:30 

antenka 145 była by ok, raczej na magnesie - bo nie mam pomysłu gdzie na stałe można by ją w leno umocować

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 15:39 

jasne napisał(a):
nie mam pomysłu gdzie na stałe można by ją w leno umocować

Jak gdzie? W dachu :D Większości sie wydaje, że dziura w dachu to niszczenie auta.
Ale właśnie dziura w dachu to najlepszy sposób montażu, najmniej szkodliwy dla auta.

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 17:07 

TTi ma niebieskie podświetlanie i wiem gdzie można taki zestawik tanio i razem z zestrojeniem kupić w katowicach (taniej niż na alledrogo). Jeśli będziesz zainteresowany to pisz na PW to się umówimy może i podjedziemy :)

PostNapisane: Cz 06 mar, 2008 23:06 

kitza napisał(a):
Ze swojej strony polecam to co używam: Uniden 520 XL (od 250 zł na alledrogo) + Sirio ML-145 (od ok. 140 zł na alledrogo).

:one: to jest najlepsze rozwiązanie
chiron napisał(a):
TTi ma niebieskie podświetlanie

Nie kupował bym radia dla koloru poswietlenia jasne. A nawiasem mówiąc, TTI to OLBRZYM w porównaniu do unidena :|

Co do magnesu, to też myślę jednak nad anteną na stałe, na środku dachu (czyli MS-145). Juz nie długo :D

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 07:06 

jasne napisał(a):
antenka 145 była by ok, raczej na magnesie - bo nie mam pomysłu gdzie na stałe można by ją w leno umocować

ja polecam wlasnie tti880 + antena ML 145, fajne radio z najlepszym stosunkiem jakosci do ceny, ma niebieskie podswietlenie. Antena 145, naprawde dobrze zbiera i jest o nieba lepsza od Hustlera IC100 .

ważne: Unideny 520 z tego co pamietam nie maja homologacji i dlatego ich nie polecam.

powodzenia

Ostatnio edytowano Pt 07 mar, 2008 07:10 przez juras, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 08:17 

juras napisał(a):
Unideny 520 z tego co pamietam nie maja homologacji i dlatego ich nie polecam.

Kiepski powód. Jeżdżę z Unidenem już kilka lat, miałem w międzyczasie kilka kontroli policyjnych. Ani raz nie zdarzyło się aby misiek przyczepił się do radia czy papierów na radio. Mają dość swojej papierkowej roboty żeby jeszcze babrać się z kontrolami cb.

Co do Hustlera się zgodzę. Jeśli kupować, to od razu konkretną antenę. Miałem Hustlera i w porównaniu do ML'ki, niebo a ziemia. Nie tylko odbiór ale także wyłapywanie zakłóceń samochodu. Na Hustlerze słyszałem silnik wycieraczki, kompresor klimy, silniki podnośników szyb, prawie całą elektrykę. Po zmianie na ML'kę nastała cisza.
Przypuszczam, że w Baleno nie ma tyle elektryki ale może za to zbierać zakłócenia od elektryki silnika.

Ostatnio edytowano Pt 07 mar, 2008 08:22 przez kitza, łącznie edytowano 2 razy

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 10:00 

To prawda, tylko że w momencie gdy się misiek przyczepi, że nie masz homologacji, to stracisz radio bez możliwości dyskusji.

pozdrowienia

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 10:47 

Herezje kolego opowiadacie :)
Nie tracę radia i nie mam obowiązku posiadania przy sobie homologacji. Nosisz przy sobie świadectwo homologacji swojej komórki, zegarka itd? Przypuszczam, że nie.
Uniden 520 XL stracił homologację i wstrzymana jest jego sprzedaż. Nie użytkowanie.

Proponuję krótką lekturę:

"Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 października 2005r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia (Dz. U. Nr 230, poz. 1955) nie wymaga pozwolenia radiowego używanie urządzeń Radia Obywatelskiego CB wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96-27,41 MHz, pracujących z modulacją częstotliwości lub amplitudy (FM/AM//SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W dla FM i AM oraz z mocą 12W (PEP) dla SSB.
Obecne uregulowania prawne nie nakładają na użytkowników urządzeń typu CB Radio obowiązku posiadania przy sobie i okazywania na żądanie organu kontroli ruchu drogowego świadectwa homologacji czy deklaracji zgodności użytkowanego urządzenia.
Istnieje jednak możliwość, że urządzenie typu CB radio znajdujące się w pojeździe może nasunąć podejrzenie policjantowi, iż znajduje się ono w obrocie, choć nie spełnia wymogów formalnych. Zdarzają się przypadki modyfikacji konstrukcji urządzenia oraz dopuszczalnych parametrów pracy. Zdarzają się także przypadki sprowadzania urządzeń spoza granicy Polski, których parametry pracy nie zawsze są zgodne z polskimi przepisami.
W przypadku pojawienia się uzasadnionych wątpliwości co do użytkowanego sprzętu, naturalnym zachowaniem jest próba zweryfikowania (w miarę możliwości na miejscu kontroli), czy znajdujące się w pojeździe CB radio zostało dopuszczone do obrotu na polskim rynku. Dużym ułatwieniem w takim przypadku będzie okazanie policjantowi Świadectwa Homologacji lub Deklaracji Zgodności. I choć nie ma obowiązku posiadania tego dokumentu przy sobie, to jednak posiadanie go przy sobie w dużym stopniu może ułatwić obu stronom udokumentowanie faktu użytkowania zgodnego z prawem.
W przypadku braku takiego dokumentu, użytkownik może być narażony na konieczność zabezpieczenia urządzenia do czasu wyjaśnienia sprawy. Oznacza to również, że na potrzeby prowadzonego postępowania wyjaśniającego będzie musiał w późniejszym terminie dostarczyć taki dowód celem uniknięcia posądzenia o popełnienie wykroczenia lub nawet przestępstwa."

Za UKE:
"Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest, na podstawie ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności organem wyspecjalizowanym, do kompetencji którego należy przeprowadzanie kontroli wprowadzonej do obrotu aparatury, w tym urządzeń radiowych i telekomunikacyjnych urządzeń końcowych.

Gdy w wyniku kontroli Prezes UKE stwierdzi, że wyrób nie spełnia zasadniczych wymagań, może zakazać dalszego przekazywania wyrobu użytkownikowi, konsumentowi i sprzedawcy. W przypadku nie usunięcia niezgodności może nakazać wycofanie wyrobu z obrotu. Jednocześnie podmioty wprowadzające do obrotu wyroby niezgodne z zasadniczymi wymaganiami podlegają odpowiedzialności karnej.

Wyroby niezgodne mogą wywoływać zaburzenia elektromagnetyczne w pracy innych urządzeń działających w tym środowisku lub same nie posiadają wymaganej odporności na zaburzenia elektromagnetyczne.

Lista zawiera dane o wyrobach niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi, w stosunku do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom. Informacje te są także przekazywane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który prowadzi Informatyczny System Nadzoru Rynku HERMES."

Nic tu nie ma o zakazie użytkowania.

Ostatnio edytowano Pt 07 mar, 2008 10:47 przez kitza, łącznie edytowano 2 razy

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 12:50 

Model:: był swift , teraz BMW 530it V8
kitza napisał(a):
Herezje kolego opowiadacie :)
Nie tracę radia i nie mam obowiązku posiadania przy sobie homologacji. Nosisz przy sobie świadectwo homologacji swojej komórki, zegarka itd? Przypuszczam, że nie.
Uniden 520 XL stracił homologację i wstrzymana jest jego sprzedaż. Nie użytkowanie.

dokładnie , sam mam takie radyjko sprawia się świetnie , a homologacja została zabrana tylko za sprawą firmy "President" (największy udział na rynku polskim ) gdyż uniden jest niemal identyczny jak produkt "Presidenta "

W moim przypadku śmiga to radyjko z anteną president ML-145 i jestem baaardzo zadowolony :diabel:

Nie rób nic na siłę !! Weź większy młotek :)

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 13:01 

Jeszcze co do TTi:
Ja mam model 770 i jest on wymiarów minimalnie większych och Unidena.
Rzeczywiście model 880 jest dość spory i właśnie z tego tylko powodu nie został przeze mnie zakupiony (nie mieścił się do wnęki w tunelu środkowym).
Podświetlanie niebieskie.

To gość, o którym Ci wspominałem, Jasne, ma spory wybór i na pewno dopasujesz sobie coś. Ja początkowo chciałem krótszą antenę ale po półgodzinnych próbach, przekładaniu anteny, radia, sprawdzaniu jakości srtrojenia itp. wybrałem taki zestaw jak mam. Jeśli będziesz miał chwilę w ciągu dnia to możemy się umówić i podjechać, zobaczyć, przymierzyć, kupić :)

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 13:10 

jak kupowałem swoje radio przebrnąłem przez tony rożnych wątków i wolałem nie ryzykować, zresztą szczerze nie mogę sie z Tobą, zgodzić, gdyż w przytoczonym przez Ciebie tekście znajdujemy taki fragment:

Cytuj:
W przypadku pojawienia się uzasadnionych wątpliwości co do użytkowanego sprzętu, naturalnym zachowaniem jest próba zweryfikowania (w miarę możliwości na miejscu kontroli), czy znajdujące się w pojeździe CB radio zostało dopuszczone do obrotu na polskim rynku. Dużym ułatwieniem w takim przypadku będzie okazanie policjantowi Świadectwa Homologacji lub Deklaracji Zgodności. I choć nie ma obowiązku posiadania tego dokumentu przy sobie, to jednak posiadanie go przy sobie w dużym stopniu może ułatwić obu stronom udokumentowanie faktu użytkowania zgodnego z prawem.
W przypadku braku takiego dokumentu, użytkownik może być narażony na konieczność zabezpieczenia urządzenia do czasu wyjaśnienia sprawy. Oznacza to również, że na potrzeby prowadzonego postępowania wyjaśniającego będzie musiał w późniejszym terminie dostarczyć taki dowód celem uniknięcia posądzenia o popełnienie wykroczenia lub nawet przestępstwa.

nic tu nie pisze o rozróżnieniu "sprzedaży" a "użytkowania", poza tym argument, że "noszę ze sobą homologację zegarka" jest zabawny, gdyż lista zabronionych CB jest w Polsce dość krótka, a nie musisz nosić poświadczenia do komórki zegarka itd itp, ponieważ wszystkie te urządzenia maja wybity znak homologacji CE ( o ile takowy posiadają).

posiadając takie radio Ty ryzykujesz :) pozdrawiam.
pozdrowienia

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 13:12 

Cytuj:

owszem jest, patrz zacytowany powyżej przeze mnie fragment Twojej wypowiedzi :)

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 13:34 

juras napisał(a):
Cytuj:

owszem jest, patrz zacytowany powyżej przeze mnie fragment Twojej wypowiedzi :)

Możesz wskazać to konkretne zdanie, bo ja nadal twierdzę, że jednak nie ma.
Jest jedynie o użytkowaniu zgodnie z prawem. Nie ma przepisu prawnego zabraniającego używania mi tego konkretnego modelu cb-radia. Jest zakaz, jak zacytowałem wcześniej za UKE, wprowadzania go do obrotu.
Można sprzedawać (z tego co sie orientuję) antyradary, można je posiadać w samochodzie ale nie można ich używać. Różnica polega na tym, że w przypadku antyradaru jest konkretny zapis, a w przypadku Unidena nie ma takiego zapisu.

juras napisał(a):
argument, że "noszę ze sobą homologację zegarka" jest zabawny, gdyż lista zabronionych CB jest w Polsce dość krótka, a nie musisz nosić poświadczenia do komórki zegarka itd itp, ponieważ wszystkie te urządzenia maja wybity znak homologacji CE ( o ile takowy posiadają).

I tak samo nie mam obowiązku posiadania przy sobie homologacji cb-radia. Taki był sens tej wypowiedzi.

juras napisał(a):
stracisz radio bez możliwości dyskusji.

Właśnie w cytowanym przez Ciebie fragmencie jest dość ważne zdanie, które odnosi się do Twojej wypowiedzi:"zabezpieczenia urządzenia do czasu wyjaśnienia sprawy". Zabezpieczenia, nie zarekwirowania czy skonfiskowania.

Podążając tokiem Twojego rozumowania, czy mam wyrzucić swoje radio bo nie spełnia aktualnych norm? Gdy je kupowałem nie znajdowało sie na liście UKE.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano Pt 07 mar, 2008 13:41 przez kitza, łącznie edytowano 2 razy

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 13:44 

Owszem, Unideny sprzedane wraz ze świadectwem homologacji można użytkować legalnie nadal. Jednak te sprzedane bez niego (czyli od dnia kiedy utracił homologację) nie powinny być użytkowane.
Generalnie żaden "misiek" nie sprawdza raczej jakie masz radio i czy akurat to, które masz kupiłeś wraz z homologacją czy bez niej.
Tym bardziej, że te posiadające i te nie posiadające homologacji niczym się praktycznie nie różnią... jednak podpisanie umowy na kontynuację produkcji dla Presidenta przez fabrykę było wymuszone właśnie rezygnacją z homologowania Unidena. Business is business :/

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 13:47 

Cytuj:
W przypadku braku takiego dokumentu, użytkownik może być narażony na konieczność zabezpieczenia urządzenia do czasu wyjaśnienia sprawy. Oznacza to również, że na potrzeby prowadzonego postępowania wyjaśniającego będzie musiał w późniejszym terminie dostarczyć taki dowód celem uniknięcia posądzenia o popełnienie wykroczenia lub nawet przestępstwa.

tutaj :)

Cytuj:
I tak samo nie mam obowiązku posiadania przy sobie homologacji cb-radia. Taki był sens tej wypowiedzi.

owszem, będziesz musiał je donieść jak Cię złapią, jak nie będziesz miał, to patrz cytat wyżej, a przy okazji, masz znaczek homologacji na radiu ?

dziwie się, że mamy odmienne zdanie :)

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 13:55 

Sprawa dla mnie jest prosta:
Jeśli nie masz znaczka homologacji CE na radiu (lub nawet jeśli masz) pan policjant zawsze może zatrzymać Twoje radio do wyjaśnienia i nakazać Ci dostarczyć świadectwo homologacji na komendę. Może, bo może mieć takie "widzimisię" i tyle.
Co innego jeśli masz takie świadectwo homologacji przy sobie (ja wożę na wszelki wypadek wraz z książką gwarancyjną np.). Pokazujesz i niech spada na drzewo.

Osobiście jednak nie spotkałem się z przypadkiem, by policja sprawdzała nawet jakie masz radio w aucie. Nie mówiąc już czy masz na nie papiery.
Ale nigdy nie wiadomo. Może jakiemuś panu w KG Policji znów wpadnie do głowy jakiś upierdliwy pomysł i tym razem zamiast zakazywać rozmów przez CB jako przez telefon a nie radiotelefon, o którym ustawa nic nie wspomina, wyda nakaz masowego sprawdzania posiadanych homologacji na radia :diabel2:

PostNapisane: Pt 07 mar, 2008 13:59 

W tym cytacie brakuje mi kilku słów.
juras napisał(a):
W przypadku braku takiego dokumentu, użytkownik może być narażony na konieczność zabezpieczenia urządzenia do czasu wyjaśnienia sprawy. Oznacza to również, że na potrzeby prowadzonego postępowania wyjaśniającego będzie musiał w późniejszym terminie dostarczyć taki dowód celem uniknięcia posądzenia o popełnienie wykroczenia lub nawet przestępstwa, ponieważ jak mówi pragraf/zapis/przepis (niepotrzebne skreślić) użytkowanie powyższego urządzenia bez wymaganego świadectwa homologacji jest niezgodne z prawem.

Jeśli okaże się, że jest taki zapis, chowam mojego Unidena do szuflady.

juras napisał(a):
masz znaczek homologacji na radiu ?

Nie wiem na ile jest ważna ta naklejka ale jest.
Obrazek

Forum Klub Suzuki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1