Teraz jest Wt 20 sie, 2019 08:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 04 lut, 2009 23:17 

Model:: Suzuki Baleno Kombi 1.6 GLXS Grade SOHC 16V LPG
Hellsin napisał(a):
ale Ty masz 3D a nie kombi :P

fakt :P ale może z zdolnościami sinusa coś by się wymodziło do 3D ;p

Hellsin napisał(a):
z reguły skrzynkę buduje się pod głośnik, a nie na odwrót :P

spoko :) ja pytam tylko o koszty surowców i robocizny :) ceny głośników to w sklepach widać :) a taka ładnie dopasowana skrzyneczka - bezcenna :D

PostNapisane: Cz 05 lut, 2009 00:12 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
Cytuj:

to byś musiał zrobić szablon tej wnęki u Ciebie :P

Cytuj:
spoko :) ja pytam tylko o koszty surowców i robocizny :) ceny głośników to w sklepach widać :) a taka ładnie dopasowana skrzyneczka - bezcenna :D

no i co Ci to da ? Sinus zrobi Ci skrzynię, a potem nie będzie dało rady dobrać głośnika do tej pojemności :P

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Cz 05 lut, 2009 02:52 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Baleno navy blue
Hmmm.... Zakładając temat nie spodziewałem się w nim akcentów marketingowo-handlowych :D , ale skoro są pytania, to będą też odpowiedzi :) Po kolei:
Cena płyty MDF o grubości 19-22mm to minimum 30pln/m², tkanina obiciowa to jakieś 25pln/m², kleje, wygłuszenie i inne pierdoły max 30pln, razem daje ok 85pln i wystarcza z lekkim zapasem na taką skrzynkę, jaką wykonałem dla gatuna, ceny detaliczne. Na swoją skrzynkę zużyłem ok 2,8m² płyty, z czego pewnikiem ¾ to odpady.
Skrzynka gatuna to 3-4 godziny pracy, moja 10x dłużej... niestety, dokładnie nie liczyłem, ale lepiej to określić jako roboczo-tydzień, cały.
luto napisał(a):

Luto skrzynkę można oczywiście dopasować do wnęki czy schowka o dowolnym kształcie
Hellsin napisał(a):
to byś musiał zrobić szablon tej wnęki u Ciebie

dokładnie tak :) bez wzorca jest bryndza
luto napisał(a):
ceny głośników to w sklepach widać

Tak, ale nie słychać jak grają i nawet jeśli kupisz głośnik dobry jakościowo, z wyższej półki, to nie ma gwarancji na dobry bas. Problem ze subem we wnęce polega na uzyskaniu z małej, nieregularnej skrzynki dobrej jakości i ilości basu, umiejscowienie tego basu w okolicy panela centralnego aby zgrywał się ze zestawem przednim. I to jest tzw. scena muzyczna, w dużym uproszczeniu :)
Jeśli zrezygnujesz ze sceny to uprości sprawę, alei i tak będziesz skazany na głośnik od 200pln w górę, kable za minimum 100pln i wzmacniacz, używany za nie mniej jak 150pln. Przy takich założeniach są szanse na dobry i mocny bas ze skrzynki, za to mniejsze na wykonanie jej przeze mnie. Tu skłaniał bym się raczej do pomocy, manualnej też, wskazówek, zakupu materiału (lepsze ceny) i innych takich. Chyba za duża niepewność co do efektu końcowego :niewiem:

Hellsin napisał(a):
Sinus lubi black Jack Daniel's :D

To prawda :)

I co dalej?

PostNapisane: Cz 05 lut, 2009 10:19 

Model:: Suzuki Baleno Kombi 1.6 GLXS Grade SOHC 16V LPG
heh dobra jak będzie tak daleko to dam znać :)

PostNapisane: Cz 05 lut, 2009 21:04 

Model:: był swift , teraz BMW 530it V8
Szczupły napisał(a):
Mała coś jak na taki bagażnik :P

ps. ale brzydki ten bagaznik :P

Sam chciałem takie maleństwo , bagażnik jest mi potrzebny a wnęki po bokach sa zajęte

Ps . Zmieścisz się w nim spokojnie :) możesz się zapakować i wtedy pojeździmy bokami :P

Nie rób nic na siłę !! Weź większy młotek :)

PostNapisane: N 08 lut, 2009 15:56 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Baleno navy blue
No i cała zabudowa CA skończona :) , ostatnim akcentem było zabudowanie wzmacniacza we wnęce lewego nadkola, ale o tym w viewtopic.php?t=3400
Pewnie jeszcze jakieś modyfikacje mnie czekają, coś wymienić, coś poprawić, ale to już tematy na później ;)

I co dalej?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1