Teraz jest So 24 lut, 2018 17:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 02 gru, 2013 19:58 
Moderator
Klubowicz KSP

Model:: jimny 1.5 101KM
trochę się temat wymiany tarcz rozlazł. Jestem ciekaw ile z osób tu wypowiadających się byłoby w stanie zauważyć w warunkach ulicznych czy fura przyśpiesza do setki w 3,5s czy w 5.

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Pn 02 gru, 2013 22:04 

Model:: Suzuki Sx4 1,9DDIS
kzaremba2 napisał(a):
trochę się temat wymiany tarcz rozlazł. Jestem ciekaw ile z osób tu wypowiadających się byłoby w stanie zauważyć w warunkach ulicznych czy fura przyśpiesza do setki w 3,5s czy w 5.

po zmierzonym czasie...? Kazdy :P. Tylko nie o to chodzi..

166KM 366NM

PostNapisane: Pn 02 gru, 2013 22:26 
Moderator
Klubowicz KSP

Model:: jimny 1.5 101KM
po każdym ruszeniu spod świateł czasu chyba nie mierzysz ;)

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Śr 04 gru, 2013 20:24 

Model:: SX4 1.6 4WD grafitowy mettalic
dawids napisał(a):
kzaremba2 napisał(a):

dawids napisał(a):
kzaremba2 napisał(a):

A ja właśnie na podstawie tego zmierzonego czasu się wypowiadam. Chyba każdy mierzy po modyfikacjach;) To nie jakieś moje chore wymysły, na podstawie których chce was przekonać, że jest jak jest, bo nie chodzi o opowiadanie bajek :) Ale faktycznie, jazda tak cieszy, ze mało kto się przejmuje mierzeniem czasu.. Dla przykładu jeszcze raz wychodząc poza temat hamulców podam porównanie sportowego audi r8 cabrio, 1660 kg wagi, wersja cabrio 430KM 0-100 na jakiejś tam drodze ma 5s. Ten model wrx-a kolegi waży 1450 kg i gdzie tkwi haczyk? 200 kg różnicy w masie na korzyść subaru, ale 150 KM więcej na korzyśc na audi. Różnica polega w ustawieniu programu . Wrx ma 500 Nm momentu obrotowego, a jak na taka masę to naprawdę sporo :)

Wracając do tematu hamulców, dawids czy kupiłeś już hamulce? Z mojej strony mogę powiedzieć, że powinno być u Ciebie naprawdę super hamowanie, wczoraj zrobiłem test hamulców taki konkretn., 80km/h czerwone światło widzę z daleka, za mną i przed pusto, obok na pasie dwa samochody już dawno hamują, ja trzymam prędkość, dojeżdzając do drugiego samochodu swoim pasem wcisnąłem hamulec do podłogi, wyrwało mnie i pasażera do przodu złapały nas pasy, zaskoczył abs, zatrzymałem się przed pasami idealnie :galy: Kierowca obok się dziwnie przypatrzył :D Jak dla mnie poprawa hamowania jest kolosalna.

PostNapisane: Śr 04 gru, 2013 21:52 

SX4 graphite napisał(a):
dawids napisał(a):
kzaremba2 napisał(a):

dawids napisał(a):
kzaremba2 napisał(a):

A ja właśnie na podstawie tego zmierzonego czasu się wypowiadam. Chyba każdy mierzy po modyfikacjach;) To nie jakieś moje chore wymysły, na podstawie których chce was przekonać, że jest jak jest, bo nie chodzi o opowiadanie bajek :) Ale faktycznie, jazda tak cieszy, ze mało kto się przejmuje mierzeniem czasu.. Dla przykładu jeszcze raz wychodząc poza temat hamulców podam porównanie sportowego audi r8 cabrio, 1660 kg wagi, wersja cabrio 430KM 0-100 na jakiejś tam drodze ma 5s. Ten model wrx-a kolegi waży 1450 kg i gdzie tkwi haczyk? 200 kg różnicy w masie na korzyść subaru, ale 150 KM więcej na korzyśc na audi. Różnica polega w ustawieniu programu . Wrx ma 500 Nm momentu obrotowego, a jak na taka masę to naprawdę sporo :)

Wracając do tematu hamulców, dawids czy kupiłeś już hamulce? Z mojej strony mogę powiedzieć, że powinno być u Ciebie naprawdę super hamowanie, wczoraj zrobiłem test hamulców taki konkretn., 80km/h czerwone światło widzę z daleka, za mną i przed pusto, obok na pasie dwa samochody już dawno hamują, ja trzymam prędkość, dojeżdzając do drugiego samochodu swoim pasem wcisnąłem hamulec do podłogi, wyrwało mnie i pasażera do przodu złapały nas pasy, zaskoczył abs, zatrzymałem się przed pasami idealnie :galy: Kierowca obok się dziwnie przypatrzył :D Jak dla mnie poprawa hamowania jest kolosalna.

jeszcze nie zamowilem tarcz
sprawdzilem stan hamulcow i zime na nich przejezdze a na wiosne bedzie montaż ebs green z performance

166KM 366NM

PostNapisane: Śr 04 gru, 2013 21:56 

kzaremba2 napisał(a):
po każdym ruszeniu spod świateł czasu chyba nie mierzysz ;)

no nie ale chyba nie o to chodzilo zeby na kazdych swiatlach cisnąć max. w podloge

166KM 366NM

PostNapisane: Pt 06 gru, 2013 11:24 
Moderator

Model:: suzuki swift 1.3 GLX
Gorąca prośba o powrót do tematu tarcz, dyskusje o sporcie samochodowym w innym dziale.

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Cz 20 lut, 2014 09:57 

I stało sie :) złożyłem zamówienie na komplet Sport Galfer'a (olałem klocki ebc)

- tarcza przód Galfer Sport DFT G14752VF - 516zł/szt.
- klocki przód Galfer Sport FDT 1055 G1945600 - 330zł/szt

lecz jest coś takiego jak KIT czyli komplet tarcze + klocki:
- zestaw przód Galfer Sport KIT G2937700 - 1085zł

Kit to te same klocki i tarcze co wymieniłem wyżej tylko kupując jak komplet (kit) można zaoszczędzić 277zł i na ten zestaw się zdecydowałem.
Niestety czas oczekiwania wynosi 4-8 tygodni :(

http://www.galfer.eu/index.php/en/produ ... isco-sport

http://www.galfer.eu/index.php/en/produ ... 1055-sport

166KM 366NM

PostNapisane: Wt 22 kwi, 2014 11:29 

Zetaw galfera przyszedł po ok. miesiącu czasi i został zamontowany :)

http://naforum.zapodaj.net/b1e851d7dd43.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;"

http://naforum.zapodaj.net/d143f81d502c.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;"

Na razie zrobiłem 400km bez gwałtownego i mocnego hamowania więc nie mogę nic napisać o skuteczności ale jeszcze z 200-300km i będzie pierwsza mocniejsza próba hamowania :)

166KM 366NM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1