Teraz jest So 24 lut, 2018 17:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 14 lut, 2013 22:12 

Model:: miałem SX4 GS 2WD
Witajcie po długiej przerwie:). Przy przebiegu powyżej 60tkm pojawiły mi się stuki z prawej strony w zawieszeniu, czy ktoś spotkał się już z czymś takim? Nie jeżdżę specjalnie po dziurach ani za wiele w tej chwili. Zastanawia mnie fakt czy mam pecha czy po prostu zawieszenie w moim SXie jest jakieś lipne (chodź nie do końca tylko zawieszenie). Dzięki za wszelką odpowiedź.

SX4 GS 2WD made in japan

PostNapisane: Cz 14 lut, 2013 23:17 
Moderator
Klubowicz KSP

Model:: jimny 1.5 101KM
zacznij od łączników stabilizatora, przy takim przebiegu najbardziej prawdopodobna awaria

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Pt 15 lut, 2013 09:23 
Moderator

Model:: suzuki swift 1.3 GLX
grenadier, podjedź do SKP do diagnosty na szarpaka. Nie powinieneś zapłacić więcej jak 20zł. A będziesz wiedział gdzie puka.

Ostatnio edytowano Pt 15 lut, 2013 09:24 przez jano_3, łącznie edytowano 1 raz

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Pt 28 cze, 2013 09:24 

Cd.. po dłuższej przerwie:), Łączniki stabilizatora wymienione, nadal stuka ale mniej, doszły gumy mocujące stabilizator (to raczej główny powód stuków), po wymianie opiszę. Dzięki wszystkim

SX4 GS 2WD made in japan

PostNapisane: Pt 04 paź, 2013 11:03 

Wymienione gumy, koszt z montażem 100zł (zaprzyjaźniony serwis (między innymi pojechał z nim na szarpaka), gumy koszt 60zł org. japońskie), cisza jak makiem zasiał bezcenna.
Łączniki stabilizatora raczej wymienione na wyrost, koszt 340zł z łącznikami (zamienniki) trochę mnie naciągnęli.
Przez to że zwlekałem z wymianą, minimalnie się wyrobiło łożysko górne z Mcphersona, czasem słychać jak jest duża ilość poprzecznych nierówności na drodze. Wymiana za około rok-półtora przy tym co jeźdżę.

SX4 GS 2WD made in japan

PostNapisane: So 04 paź, 2014 09:33 

Model:: Suzuki SX4 1.6 GS 2008r.
Witam, no mam kurcze to samo ;] Auto było dokładnie sprawdzane w serwisie w Rzeszowie. Auto mamy od roku , potwiedziło się wszystko co sprzedający mówił jak i przebieg ( teraz 68k) i nic nie kwalifikuje się do wymiany lub naprawy. Rdzy brak zero luzów. A od początku na nierównościach puka cały czas przód z prawej, jak by ktoś odbijał piłeczke z kauczuka o.0 Nie mam już wiedzy i pojęcia o co lata ;]

Pozdro

PostNapisane: So 04 paź, 2014 09:51 

Model:: brak
Pewne rzeczy sprawdzisz dopiero na odciążonym zawieszeniu. Jest jeszcze taka możliwość ( jak pisał kolega we wcześniejszym poście ), że zniszczone jest górne łożysko mocowania amortyzatora ( często słychać delikatne stuki przy skręcaniu kół )

PostNapisane: So 04 paź, 2014 10:08 

Model:: Suzuki SX4 1.6 GS 2008r.
Nie, to nie to ponieważ to jest na prostych kołach, myśle że w każdym aucie słychać zawieszenie co nie znaczy że coś jest do wymiany... ale jak by wymienił wszystkie połączenia z przodu to by przestało(all zawieszenie) tak myśle , tylko nasuwa się pytanie po co bo to dużo pieniędzy na pewno ;] Jak to mawia ojciec w aucie zawsze coś słychać w zawieszeniu i nic nie poradzisz chyba że sie kupi fure typu premium gdzie jest zastosowana całkiem inna technologia jak chodzi o wyciszenie itd itp ;p

PostNapisane: So 04 paź, 2014 12:08 
Moderator
Klubowicz KSP

Z reguły w sx-ach wyrabiaja sie gumy stabilizatora, Arturowi zalatwialem po 14zl za sztukę

Kuba (mrquad)

PostNapisane: So 04 paź, 2014 12:10 

Model:: brak
Podjedź na stację i niech podniosą samochód, mieliśmy wiele takich przypadków, wydawało nam się że problem rozwiązany i dopiero po odciążeniu zawieszenia można było zdiagnozować właściwie.

PostNapisane: Wt 03 mar, 2015 17:11 

Po ostatnich moich stukach jakiś czas temu pojawiły się kolejne, gumy stabilizatora "wytłukły" się ponownie po niewielu ponad 10kk (nie były jednak oryginalne Suzuki), wymieniłem kolejny zestaw tym razem kupione w ASO, na razie cisza (koszta też zaokrąglając były niskie około 120zł z wymianą). Na razie mam spokój, przebieg 83kk.

SX4 GS 2WD made in japan

PostNapisane: Wt 03 mar, 2015 21:26 

Model:: S-cross 4x4 Pb
W sklepach czasem naciągają: Paaaanie, oryginaaaalne, patrz pan, Made in Japan...
Kupiłem kiedyś "oryginalne francuskie" gumy stabilizatora i tuleje wahaczy. Też padły szybko. Okazało się że oryginalne są nie francuskie tylko hiszpańskie.
Innym razem kupiłem "oryginalny włoski" rozrząd do Malucha. Łańcuch był o dwa ogniwa za długi. Okazało się że polaczek woził klamoty do Italii i tam konfekcjonował w opakowaniach z napisem "made in italy".
Wniosek: trzeba być czujnym jak ważka. Pies drapał gumy, a jak ktoś wymienia sprzęgło z dwumasą i to padnie po 20kkm? To dopiero można się pochlastać!

PostNapisane: Śr 08 kwi, 2015 13:52 
Sekretarz Stowarzyszenia
Administrator

Model:: Madzia Premacy Sportive
kzaremba2 napisał(a):
Z reguły w sx-ach wyrabiaja sie gumy stabilizatora, Arturowi zalatwialem po 14zl za sztukę

wymieniłem je w zeszłym miesiącu :D

przebieg 180k

PostNapisane: Śr 16 gru, 2015 13:17 

Model:: SX4 1.9 DDiS
Wymienione i wreszcie nie słychać stuków!!! Gumy kupione w ASO - koszt 58 zł za dwie sztuki. Stare gumy mimo przebiegu 32 tyś km miały wyraźnie większą średnicę otworu.

PostNapisane: Śr 16 gru, 2015 17:45 
Skarbnik Stowarzyszenia

Model:: SX4 1.6 4WD GS
Ja w Rudej wymieniałem 2x -pierwszy raz chyba Kuba mi coś podesłał - drugim razem kupiłem przy okazji - mam nakręcone niespełna 120k więc wymiany przypadają średnio co 60k - pierwszy raz długo jeździłem, bo nie mogłem zdiagnozować stuków - w ASO sugerowali do wymiany amorów włącznie :one:

pozdrawiam
Konrad vel. Siemion

...znaczek 4x4 na Suzuki coś znaczy i jak kierowca nieustraszony to auto nie zawiedzie niezależnie od tego, że niby nie terenowe... (MML)

PostNapisane: Śr 16 gru, 2015 18:48 

Faktycznie najlepsze były diagnozy w stylu: łożysko amortyzatora i łączniki, a wszystko wyszło dopiero na szarpakach.

PostNapisane: Śr 16 gru, 2015 19:21 
Skarbnik Stowarzyszenia

mortos napisał(a):
Faktycznie najlepsze były diagnozy w stylu: łożysko amortyzatora i łączniki, a wszystko wyszło dopiero na szarpakach.

dokładnie - gdyby nie kumaty gościu na stacji diagnostycznej przy przeglądzie okresowym to pewnie wymieniłbym pół zawieszenia z przodu - oczywiście z gumami włącznie i by minęło :D
ale z tego co pamiętam, to Kuba od razu wskazał przyczynę - nawet nie oglądając :hiphip:

pozdrawiam
Konrad vel. Siemion

...znaczek 4x4 na Suzuki coś znaczy i jak kierowca nieustraszony to auto nie zawiedzie niezależnie od tego, że niby nie terenowe... (MML)

PostNapisane: Cz 17 gru, 2015 11:08 
Moderator
Klubowicz KSP

wiem po prostu co najczęściej wymieniam :D

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Pt 18 gru, 2015 09:09 

Model:: Vitara
Tak czytam i czytam i albo to autosugestia, albo w moim też się zaczęły odzywać po niecałych 30 tys. km od wymiany :(

(gościnnie z innego forum Suzuki)

PostNapisane: Pt 18 gru, 2015 10:44 

W kwestii weryfikacji czy to gumy czy nie - u mnie było słychać trzeszczenie przy najeżdżaniu na poprzeczne nierówności obydwoma kołami...

PostNapisane: Pt 18 gru, 2015 21:27 
Skarbnik Stowarzyszenia

mortos napisał(a):
W kwestii weryfikacji czy to gumy czy nie - u mnie było słychać trzeszczenie przy najeżdżaniu na poprzeczne nierówności obydwoma kołami...
u mnie stuki na bruku (we WRO mamy jeszcze bruk :) ) lub podobnych "drobnych" nierównościach - takie trzeszczenia z przodu to u mnie oznaka mało wykorzystywanego pełnego zakresu ruchu na amorach - kilka "śpiących policjantów" w drodze do szkoły z dziećmi i wszystko wraca do normy :P

pozdrawiam
Konrad vel. Siemion

PostNapisane: So 19 gru, 2015 09:50 

Model:: Vitara
U mnie trzeszczą gumy (osłony) przy temperaturach w okolicy zera i poniżej.
Wynika to z zastosowanego składu mieszanki i nie ma nic wspólnego ze zużyciem tego elementu, niestety. Pamiętam, że od nowości tak było.

(gościnnie z innego forum Suzuki)

PostNapisane: So 19 gru, 2015 11:01 
Moderator
Klubowicz KSP

Dobrym lekarstwem jest rozebranie gum i posmarowanie od wewnątrz smarem litowym. Wielokrotnie tak robiłem i mogę potwierdzić że się to sprawdza

Kuba (mrquad)

Strefa czasowa: UTC + 1