Teraz jest Śr 18 lip, 2018 00:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So 06 sty, 2018 21:01 

Model:: Jimny 2005 r.
Część Wszystkim

Witam Was Serdecznie piszę swój pierwszy post i jeśli ktoś mi pomoże będę wdzięczny.

Samochód ma przejechane około 80 tyś. km. Lift 2' od x-schock Dakar - cały komplet. Opony nowe AT BF Goodrich
Sprzęgło zbiera wysoko, dodatkowo się ślizga więc jestem jestem w trakcie wymiany.
Mam problem z buczeniem, które słychać niezależnie od biegu, przy prędkości około 100 km/h delikatnie wchodzi w rezonans, czuć też delikatne bicie na drążku zmiany biegów.
1.Po rozebraniu wiem, że Krzyżaki zawiniły. Czy możecie mi zarekomendować gdzie i jakie mam kupić. Wymienię już wszystkie tj. 4 szt.
Co myślicie o tych:

https://suzuki-czesci.pl/pl/p/Krzyzak-w ... 2C8X25/120

2. Dodatkowo wyszło, że muszę poduszki pod reduktorem wymienić.
myślę o tych:

https://suzuki-czesci.pl/pl/p/Poduszka- ... Jimny/1177

3. Przy okazji wyszło, że jedną linkę załączania przedniego napędu mam pękniętą (ta podciśnieniowa) i tu mam problem nie mogę znaleść gotowych zestawów

znalazłem samą gumę
https://suzuki-czesci.pl/pl/p/Przewod-p ... C5-mm/2069
ale wynika to z tego że chyba samemu sie okresla ile chce się go i jest wtedy bez wtyczek, złączek itp.

Pozdrawiam
Serdecznie
Artur

PostNapisane: N 07 sty, 2018 12:45 
Klubowicz KSP

Model:: Jimny JX '08 vel Kermit
Witaj, chociaż z pierwszą wizytą na Forum trafiłeś w kiepski czas, aktywnych użyszkodników coraz mniej...
W kwestiach technicznych najlepiej od razu priv do Kuby [czyli tutejszego moda], on jeden całościowo ogarnia Jamnika i nie tylko, cała reszta tylko udaje... :P

CzareK

PostNapisane: N 07 sty, 2018 15:29 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
bez przesady, pisz tutaj :)

po kolei:
1) krzyżaki blue printa są średnie jakościowo, za to w ofercie podanego przez Ciebie sklepu są jeszcze trochę lepsze. Najlepiej zadzwoń do nich, szef jest bardzo dobrym fachowcem odnośnie starszych terenówek suzuki, zawsze coś doradzi.
Wymieniaj oczywiście w komplecie.
2) Poduszki- generalnie zasada jak wyżej, pamiętaj tylko przy doborze aby poduchy nie były za twarde. Przy obecnych cenach części warto wymienić od razu wszystkie 3 sztuki.
3) Przewód podciśnienia do napędu to zwykły przewód który kupisz w większości sklepów motoryzacyjnych, tu również ze swojego doświadczenia proponuje wymienić wszelkie możliwe połączenia, dla pewności jeżeli robisz to pierwszy raz wymieniaj przewody pojedynczo stary-nowy (miałem kiedyś przypadek że gość odczepił wszystkie przewody i nie potrafił potem dobrze podłączyć)

Kuba (mrquad)

PostNapisane: N 07 sty, 2018 16:30 

Model:: Jimny 2005 r.
Panowie Bardzo dziękuję

Jutro dzwonię do sklepu.

Pozdrawiam
Artur

Strefa czasowa: UTC + 1