Teraz jest Pn 25 maja, 2020 19:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 15 paź, 2014 20:23 

Model:: Splash 2013
Witam!
Szybkie pytanie.... Czy w Splashu fabryczne radyjko jest słabe, czy tylko głośniczki.... Zależałoby mi na troszkę lepszym Audio :) ale nie wiem czy warto inwestować w głośniki jak radio nie da rady...

PostNapisane: Śr 26 lis, 2014 13:02 

Oj widzę że słabiutkie to forum.... :(

PostNapisane: Śr 26 lis, 2014 13:06 

Model:: brak
Może nikt nie zmieniał i nie ma doświadczenia.
Pewnie warto podjechać do jakiegoś magika i zrobić pomiary oraz kalkulację zmian.

PostNapisane: Cz 27 lis, 2014 18:03 

No i proszę, a jednak ktoś to czyta. W takim razie może sam trochę poeksperymentuję i na bieżąco będę zamieszczał informacje - może się komuś przyda na przyszłość :)
Narazie radyjko fabryczne zostaje - zainwestowałem w głośniczki - JBL C-6 z dystansami PCV... Niestety po podmianie nie zauważyłem jakieś znaczącej poprawy..... więc biorę się za...... wygłuszenie drzwi !!!! Ponoć to ma zdecydowanie poprawić jakość brzmienia audio. Maty zamówione (GMS 05XL na drzwi... GMS 07XL na otwory technologiczne w drzwiach oraz pianka GMS 02 na plastikowy boczek... W najbliższych dniach postaram się wrzucić jakieś fotki i recenzję co z tego wynikło :) Trzymajcie kciuki..........

PostNapisane: Cz 27 lis, 2014 18:27 

Ktoś chyba podobny temat na tym, lub podobnym forum miał ( SKP )
Tam cała zabawa zaczynała się też od mat GMS, podobno efekt był piorunujący

PostNapisane: Cz 27 lis, 2014 18:31 

W takim razie zobaczymy co i jak... wrażenia opisze już niebawem, myślę że w przyszłym tygodniu będzie już gotowe. Będę miał porównanie, bo narazie dla testu wygłuszę tylko jedne drzwi....

PostNapisane: Cz 27 lis, 2014 19:54 

Chętnie bym oddał Vengę jakiemuś zapaleńcowi na wygłuszenie drzwi, bagażnika itp, później zmiana głośników

PostNapisane: Pt 12 gru, 2014 11:40 

no i stało się..... jedne drzwi zrobione..... niestety efekt nie jest aż tak powalający żeby to wszystko miało sens... :(
No ale jeśli ktoś chce sie pobawić i ma zbędne pieniążki to czemu nie - troszkę więcej basu i ciszej w samochodzie.....
Jednak z tego co zaobserwowałem to radyjko fabryczne daje jako tako rade na fabrycznych głośnikach - jakakolwiek zmiana głosników na Hertze, uDimensions, lub jeszcze lepsze wynalazki wiąże się z wymianą radia a eszcze lepiej gdyby do nowego radyjka dołożyć wzmacniacz.... ale myslę że to już robota do fanatyków fajnego brzmienia...

Pozdrawiam

PS. Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę wrzucić fotki z moich prac przy wygłuszaniu drzwi kierowcy.

PostNapisane: Pt 12 gru, 2014 19:06 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
mrquad napisał(a):
Chętnie bym oddał Vengę jakiemuś zapaleńcowi na wygłuszenie drzwi, bagażnika itp, później zmiana głośników

Wiesz gdzie się zgłosić jak będzie cieplej :diabel2:

Nytas napisał(a):
no i stało się..... jedne drzwi zrobione..... niestety efekt nie jest aż tak powalający żeby to wszystko miało sens... :(

Efekt nie jest powalający bo pewnie nie zaślepiałeś otworów technologicznych niczym, tylko poszła sama mata, która po prostu pracuje i niestety daje to mizerny efekt.

Nytas napisał(a):
No ale jeśli ktoś chce sie pobawić i ma zbędne pieniążki to czemu nie - troszkę więcej basu i ciszej w samochodzie.....

Wszystko zależy od użytych materiałów, jedne tłumią określone częstotliwości, inne zaś tylko są po to aby wykluczyć rezonans niektórych elementów itp. itd.
Ogółem jest to temat rzeka, co jedna osoba robi auto inaczej i po swojemu, używając różnych materiałów, żeby było lepiej - nie ma złotego środka, no chyba że ktoś ma worek $$$ i wszystko Dynamat kładzie i bez kompromisów z paczkami ile ma pójść czego :D

Nytas napisał(a):
Jednak z tego co zaobserwowałem to radyjko fabryczne daje jako tako rade na fabrycznych głośnikach - jakakolwiek zmiana głosników na Hertze, uDimensions, lub jeszcze lepsze wynalazki wiąże się z wymianą radia a eszcze lepiej gdyby do nowego radyjka dołożyć wzmacniacz.... ale myslę że to już robota do fanatyków fajnego brzmienia...

nie daje rady, bo przy głośniejszym odsłuchu wchodzi w przester powyżej 1% THD które ucho ludzkie wychwytuje, a max. przy tym może mieć 4x22-25W.
Wymieniać radia nie trzeba, po prostu niestety musi być dołożony jakiś mały wzmacniacz, jak są to niewymagające głośniki o wysokiej skuteczności rzędu >90dB to wystarcza zazwyczaj ok. 50-60W na kanał. W przeciwnym razie jest albo słuchanie po cichu, albo wnerwianie się, że wydało się $$$ a buczy dalej ;)

PS. Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę wrzucić fotki z moich prac przy wygłuszaniu drzwi kierowcy.[/quote]

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

Strefa czasowa: UTC + 1