Teraz jest Śr 22 sie, 2018 04:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 11 mar, 2010 19:52 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Baleno navy blue
meczownik napisał(a):
Witam jeśli można to proszę o podanie jakie dystanse MDF

Jabol napisał(a):
Podpinam się do pytania meczownik znalazłem tylko plastikowe ale jakoś kiepsko wyglądają

Ściągnijcie boczek, zmierzcie ile jest miejsca i złóżcie wizytę w jakimś zakładzie stolarskim.
Wewnętrzna średnica dystansów musi być ciut większa (3-4mm max) niż otwór pod montaż głośników, które zamierzacie zamontować. Średnica zewnętrzna najlepiej 50-60mm więcej niż otwór montażowy pod głośnik. Grubość w granicach 25-30 mm. Im dystans bardziej masywny - tym lepiej.

I co dalej?

PostNapisane: Pn 12 kwi, 2010 21:10 

Model:: Grand Vitara 1,9 DDIS De Lux, SX4 1,6 4WD
Poruszę temat wygłuszeń.
Jako były Mazdziarz wiele czytałem na forum mazdaspeed o wygłuszeniach preparatem Noxudol 3100. Sam miałem okazję usłyszeć efekt w Mazdzie6 z BOSE i efekt był świetny.
W dodatku w przeciwieństwie do mat wygłuszających ten preparat praktycznie nic nie waży.
Link z youtub'a pokazujący efekt: Noxudol 3100 Sound Dumping Compound

Ostatnio edytowano Pn 12 kwi, 2010 21:19 przez cult1, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 12 kwi, 2010 21:30 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
wolę pastę Brax-a lub coś podobnego, bo z tego co widzę to ten Noxudol to raczej na stałe jest i drzwi w razie czego do wyrzutki ...
na bank jest skuteczny, ale jak się zachowuje przy wilgoci i itp. czynnikach występujących przy eksploatacji auta ...

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Pn 12 kwi, 2010 22:19 

Tak, jest raczej preparatem na stałe. Ale przecież wygłuszenia nie robi się tymczasowo tylko ma to być trwały efekt na lata. ten preparat jest typowo do wnętrza czyli błotniki, drzwi, podłogi, dachy ... ale od wewnątrz

Michał

PostNapisane: Pn 12 kwi, 2010 22:26 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
cult1 napisał(a):
Tak, jest raczej preparatem na stałe. Ale przecież wygłuszenia nie robi się tymczasowo tylko ma to być trwały efekt na lata.

zgadza się

cult1 napisał(a):
ten preparat jest typowo do wnętrza czyli błotniki, drzwi, podłogi, dachy ... ale od wewnątrz

jakoś nie mam do niego przekonania nadal ... ale nie neguję go

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Wt 13 kwi, 2010 20:39 

Jak wygląda sprawa dystansów z MDF pod głośniki.
Dorabialiście, przerabialiście gotowe od innych aut czy są do kupienia gotowe??

Michał

PostNapisane: Wt 13 kwi, 2010 20:45 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Baleno navy blue
Najlepiej dorobić, te z allegro to takie wersje oszczędnościowe i nie wiem czy coś dopasujesz. W którymś temacie, we Vitarach pisałem o jak się do tego zabrać.

W tym temacie pisałem :)

Ostatnio edytowano Wt 13 kwi, 2010 22:44 przez sinus, łącznie edytowano 1 raz

I co dalej?

PostNapisane: Cz 16 lut, 2012 18:59 

Model:: Grand Vitara 1.9 DDiS
ja mam takie pytanko , jakiej firmy są oryginalne głośniki z GVII interesuje mnie to bo wszyscy piszecie ze kiepsko grają a ja się nie zgodzę , basik głęboki grają czysto i niczego im nie mogę zarzucić... chyba że do wersji z navi dawali inne nagłośnienie albo poprzedni właściciel je wymienił .

PostNapisane: Cz 16 lut, 2012 22:36 

Model:: GVII
No proszę Cię... widziałeś oryginały?

Pozdr
vinc

PostNapisane: Pt 17 lut, 2012 00:05 

Model:: Grand Vitara 1.9 DDiS
nie widziałem dlatego się pytam to raz, dwa nie ściągałem jeszcze tapicerki z drzwi i z tym wiąże się moje drugie pytanie jak ja zdjąć, wolałbym się spytać bo jak sie sam wezmę bez wiedzy to zapewne coś połamię :D

PostNapisane: N 11 mar, 2012 00:11 

Model:: Grand Vitara II 2.4
dafit napisał(a):
ja mam takie pytanko , jakiej firmy są oryginalne głośniki z GVII interesuje mnie to bo wszyscy piszecie ze kiepsko grają a ja się nie zgodzę , basik głęboki grają czysto i niczego im nie mogę zarzucić... chyba że do wersji z navi dawali inne nagłośnienie albo poprzedni właściciel je wymienił .

U mnie przy firmowym radyjku Panasa (ten z dużą gałką w środku na i 1CD) oryginalne głośniki (a właściwie system audio) pełna porażka. Ale po wymianie na używanego Clairona QY-5002S już całkiem dobrze. Bas głęboki, nawet przy niewytłumionych drzwiach, dzwięk czysty, tak do 3/4 skali głośności. Ja dołożyłem tylko twittery na tył (bo już kupiłem). Zmiana głośników średniotonowych na "lepsze z dużym magnesem, śr 16cm" firmy helix pogorszyła moim zdaniem dźwięk, więc wróciłem do oryginalnych. Na razie nie zmieniam, aż membramy się wyprują :D.

Co do zdjęcia tapicerki to nie jest wielki problem, zresztą opisane już było na tym forum (jestem zarejestrowany 2 dni a już znalazłem). Pod uchwytem drzwi jest klapka, pod którą jest śrubka, którą odkręcasz, potem łapiesz za spód tapicerki i ciągniesz aż puszczą zaczepy. Podciągasz do góry i wyjmujesz całość. Potem tylko poodpinać kabelki i gotowe. Zdejmowałem kilka razy i nic mi się nie urwało czy złamało. Na konkurencyjnym forum jest chyba pokazane ze zdjęciami (...a może to była konsola środkowa? nie pamiętam)

Ostatnio edytowano N 11 mar, 2012 00:21 przez daro_72, łącznie edytowano 2 razy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1