Teraz jest Śr 21 lis, 2018 01:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt 19 lut, 2016 09:30 

Model:: GV I 2004 benz/gaz
Witam,

W 2013 roku zakupiłem moją grand Vitarę od kobiety z Danii która woziła nią psy ze swojej hodowli na wystawy.
Samochód był w świetnym stanie technicznym z przebiegiem 170kkm

Od tego czasu jeżdżę nim na co dzień w 90% po asfalcie ze srednimi przebiegami rocznymi na poziomie 30kkm.

Niestety po pół roku od zakupu zaczęło mi coś rzęcić w skrzyni biegów na biegu nr 4 na innych było ok.
Wstawiłem samochód do mojego zaprzyjaznionego od lat mechanika króry to przy pomocy swojego kolegi mechanika od skrzyn stwierdzil ze do wymiany są wszystkie łożyska w skrzyni biegów i koszt napray bedzie wynosił z łożyskami ok 1200zł.
Zgodziłem się na naprawę.

Po kolejnych 6 miesiacach skrzynia znów zaczęła rzęzić na 4 w ten sam sposób. Postawiłem więc samochód do mechanika i powiedziałem, że chciałbym aby awarię usunął na gwarancji gdyż minęło dopiero 6 miesięcy. On oczywiście powiedział, że nie ma takiej opcji. W takim razie zarządałem od niego faktury zakupu łożysk które mi wymienił. Faktury nie otrzymałem bo powiedział, że nie kupował ich na fakturę. Ostatecznie zgodził się na naprawę bo bał się, że straci dobrego stałego klienta z kilkoma samochodami.

Vitara znów jeżdziła cicho ale tylko przez 8 miesięcy. Skrzynia zaczęła huczeć i gwizdać i rzęzić na raz i to na wszystkich biegach.
Nie chciałem jej znów u niego naprawiać bo ewidentnie coś nie grało.

Zleciłem naprawę innemu zaprzyjaźnionemu warsztatowi - wymienili sprzęgło bo stwierdzili że to jest powód hałasu ale niestety diagnoza nie była trafiona, po naprawie samochód wydawał te same dźwięki.

Stwierdzili wtedy, że do uszkodzone sprzęgło niszczyło skrzynie do tej pory i trzeba ją naprawić lub wymienic.

Zakupiłem więc za 600zł skrzynię biegów wraz z uszkodzonym reduktorem z rozbitka. Przełożyłem własny reduktor do "nowej" skrzyni i samochód jeździł cicho ale biegi nr 1 i 2 wchodzą bardzo ciężko.

Po 3 miesiącach wydaje mi się, że skrzynia narazie bardzo cicho zaczyna wydawać dziwne dźwięki podobne do tych ktre wydawały poprzednio zepsute skrzynie.

Moje pytania:

1. Czy po wymianie wszystkich łożysk jest możliwość zeby siadły po pol roku?
2. Mam po prostu pecha? Czy może coś z samochodem jest nie tak, że skrzynie ciągle siadają?
3. Jeżdżę tym autem czasem dość szybko 160-170km/h. Czy może to mieć wpływ?
4. Czy spotkaliście się kiedyś z podobnym przypadkiem w innej GV a może w innym aucie?
5. Co myślicie o całej historii?

Za wszystkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
szlag

Strefa czasowa: UTC + 1