Teraz jest Śr 20 cze, 2018 10:22

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 09 paź, 2007 07:46 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: A3 Sportback 2.0 TFSI Quattro / 240KM
Auto-Kras
15-822 Białystok
ul. Orzechowa 42
tel. (85) 654 38 26
http://www.autokras.suzuki.pl

Salon / Mechanika / Blacharstwo

------------------------------------------------------------------------
<font color="#009933">ZANIM NAPISZESZ PRZECZYTAJ !!! </font color>
------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez chiron, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: Śr 09 sty, 2008 02:04 

Model:: Grand Vitara 2.0 M/T De Luxe
24.12.2007

Montaż przedniej osłony, stopni bocznych, chalapczy z przodu i z tyłu oraz wymiana nakrętek zabezpieczających...

Kontakt mail'owy super. Wszystko ustaliłem przez mail. Lakierowanie zamówionych rzeczy bez żadnej zaliczki. Proponuje wszystko ustalać z panem Piotrem J- bardzo kompetentny gościu!!

A teraz do mojej oceny. Montaz i lakierowanie bardzo dobrze. Obsługa mi, ale...
Umówiłem się, że będę o 8.00 rano i byłem jakies 15 min później. Niestety miejsce dla mnie zarezerwowane było zajęte do 9.30. Wiedzieli, że zależy mi na czasie, niestety do roboty wzięli się przed 10, czyli prawie 2h później...

I tak naprawdę to tylko to mnie wkurzyło, stąd ta ocena!!

Ocena 7/10 za czas!!

Aha i cena za elementy jaka zapłaciłem + robocizna + lakierowanie + paliwo z Wawy do Białegostoku i z powrotem była mniejsza niż proponowali mi w Warszawie bez nakrętek i chlapaczy!!

Pozdrawiam
Krissto

GV 2.0 M/T De Luxe

PostNapisane: N 16 lis, 2008 19:52 

Model:: Grand Vitara XL-7 / 2,7 V6
Niestety moja ocena nie jest za ciekawa. Umówiłem się telefonicznie. Przejechałem się 100 km po czym usłyszałem że brak w pracy jakiegoś mechanika i Panowie którzy akurat byli powiedzieli że spróbują... Chodziło o diagnostykę przez EBD. Za 100 zł powiedzieli mi dokładnie to co i tak wiedziałem bo samo zapalenie kontrolki o tym mówiło... Sonda lambda - ale która?!! Cztery do wyboru. Tego się nie dowiedziałem. Pojechałem do prywatnego elektryka który jak się okazało że ma nawet oprogramowanie to tego dosyć mało popularnego samochodu. Za połowę kwoty pokazał mi wszystko łącznie z napięciami na poszczególnych sondach i kompetentnie wytłumaczył co i jak. I zdiagnozował usterkę. Usługa w serwisie -700 zł, poza (łącznie z diagnozą -230 zl), I niestety dla nich więcej ich nie odwiedzę mimo że mam do nich najbliżej. Inna sprawa to bardzo miła obsługa, ale uśmiechem samochód nie pojedzie.

Black and white.

PostNapisane: N 26 gru, 2010 10:56 

Model:: GV 1.9 DDiS
To może ja coś napiszę.

Obsługa przez telefon- rzeczywiście super, chociaż w nie na tym powinna tylko polegać ich działalność. Ocena 6.
I to jest jedyna pozytywna sprawa.

Ogólna ocena: 2/10
2 tylko za obsługę telefoniczną.

Mam auto z lipca 2008.
Od nowego zgłaszałem stuki w zawieszeniu. Na sucho na warsztacie nic nie wykazywało usterki. Dopiero na przeglądzie przy 15 tys. Pan Piotr wsiadł za kierownicę i wykonał próbę przejażdżki. Zaraz za bramą stwierdził stuki i łączniki stabilizatora do wymiany. :)
Ale na mój koszt. :(: Nie wiem dlaczego skoro auto jest na gwarancji.

Po okresie zimowym 2008/2009 na aluminiowych felgach zaczął łuszczyć się lakier bezbarwny. :( Usterka została usunięta. :) Ale jak? Pomalowano mi aluminiowe piękne felgi szarą farbą. Teraz mam szare felgi z błyszcżącymi kapsami. :(: Gorzej na pewno nie zrobiłbym sam.

Wiosną 2009 trafił moje auto jakiś gość w przedni zderzak. :(: Zderzak do wymiany i lakierowania. Warsztat obejrzał samochód i zamówił element. Miał go pomalować a ja w wyznaczonym terminie miałem tylko podjechać i wymienić uszkodzony zderzaczek na nowy. W tym czasie mogłem korzystać ze swego auta. Ale po kilku dniach poproszono mnie o wizytę w warsztacie w celu dobrania lakieru. Tłumaczyłem, że to auto jest w czarnej perle takiej jak oferują w palecie barw. Nie ma innej czarnej perły. Nic tylko trzeba przyjechać. Mam do Białegostoku 80 km. Pojechałem. Wyszedł pracownik otworzył maskę z tabliczki spisał kolor lakieru. Po czym zatrzasnął maskę i mi podziękował. :D
Myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok. Dymałem w sumie 160 km po to, żeby spisać kod lakieru tak, jakbym ja przez telefon nie mógł im podyktować tego numeru. Po tygodniu pojechałem na wymianę zderzaka. Zmienili dość szybko i wróciłem do domu. Ale w domu syn obejrzał nowy zderzak i stwierdził, że tak to sami byśmy polakierowali na podwórku. Raz, że w lakierze jest za mało perły ( stwierdził to inny autoryzowany serwis Suzuki ) i dwa przymalowano dużo paprochów w wyniku czego zderzak widać, że był malowany i jest chropowaty. Zadzwoniłem poinformowałem, po czym AutoKras stwierdził, że zapomnieli spolerować mi zderzak. Znów wycieczka do Białegostoku. :(:
Ale to nic w porównaniu do tego co było później.

Przegląd na 30 tys. km zroniony jesienią 2009.
Przy przebiegu 31 tys. auto staje. Laweta i do Białegostoku. Awarię usuwają 10 dni. Auta zastępczego nie dostałem. Odbieram auto i wracam do domu. Po 20 km zapala się kontrolka awarii układu wtryskowego. Dzwonię z trasy i umawiam się na wizytę. Wysyłam syna. Warszat podłącza niby kompa i stwierdza, że kontrolka od awarii ukł. wtryskowego zapaliła się bo przepaliła się żarówka. Problem w tym, że żadna się nie spaliła. Odsyłąją młodego do domu. Ale kontrolka znów się zapala coraz częściej. Jadę sam kolejny raz do Białegostoku. Ta sama śpiewka. Tłumaczę, że nigdzie w instrukcji nie piszę, żeby wyżej wymieniona kontrolka miała sygnalizować jeszcze jakiś problem. Ale coż daję sobie na luz.
Po miesiącu zapalania się ciągle kontrolki jadę znów do AutoKras. Raz, że czekam bo miejsce w warsztacie jest zajęte to po oględzinach auta jeden z mechaników stwierdza " A to auto stało jakiś czas temu na filtr cząstek stałych". Podchodzi drugi mechanik i mówi " a to ten co przewierciłem w nim filtr cząstek stałych" Pytam, "jak to przewierciłem". Gość odpowiedział " A co miałem zrobić jak był zapachany" I wszystko jasne. Fitra poprostu nie mam bo został zniszczony i elektronika wyrzuca błędu w układzie wtrysku paliwa.

Zaczęła się przepychanka z AutoKras a mną i Centralą Suzukiw Polsce. AutoKras wyparł się, że fitr jest rozwiercony. Mnie oskarżył, że mam jakieś urojenia, że nic takiego nie miało miejsca, że się czepiam, że chcę nie wiadomo czego. Ja chcę najnormalniej w świecie nowy fitr cząstek stałych. Mnóstwo pism i ja narazie nic z tego nie wyszło.

W między czasie auto przeszło przegląd na 45 tys. km a nie powinno bo analiza spalin powinna wykazać nieprawidłowości.

Pojechałem do innego autoryzowanego serwisu, w którym mechanicy stwierdzili, że filtr mam przewiercony. Dostałe wydruk z komputera, w którym widać, że mam błędy odnośnie fitra cząstek stałych.
Zbliża mi się przegląd na 60 tys. km. Zobaczymy jak będzie. Ale nie odpuszczę. Filtr cząstek stałych kosztuje bagatela 8 tys. złotych. :(

Nie polecał tego autoryzowanego serwisu. To nie serwis, a tylko trochę lepiej wyglądająca SZOPA.
Omijajcie szerokim łukiem.

Ostatnio edytowano N 26 gru, 2010 21:37 przez robert2309, łącznie edytowano 2 razy

Strefa czasowa: UTC + 1