Teraz jest Śr 21 lis, 2018 05:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 09 paź, 2007 07:45 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: A3 Sportback 2.0 TFSI Quattro / 240KM
Japan Motors
43-300 Bielsko-Biała
ul. Wyzwolenia 95
tel. (33) 827 00 05
http://www.suzuki.japanmotors.pl

Salon / Mechanika / Blacharstwo

------------------------------------------------------------------------
<font color="#009933">ZANIM NAPISZESZ PRZECZYTAJ !!! </font color>
------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez chiron, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: Cz 09 lip, 2009 16:06 

Model:: GV 2.0 De Luxe, 2006, 5D
Kupując GV byłem w tym serwisie na tzw. przeglądzie technicznym przez zakupem auta.

Bez umawiania, musiałem poczekac ok. 20 min.

Zapytałem doradcę serwisowego czy mogę być podczas tego przeglądu przy samochodzie - nie było sprzeciwu. W pierwszej kolejności doradca oglądał książkę serwisową, poprosiłem o weryfikację wpisów do książki z komputerem i wszystko potwierdzono.

Za zgodą właściciela wydrukowano mi całą historię samochodu od pierwszego zerowego przeglądu...

Na hali serwisowej: oględziny karoserii z elektronicznym czujnikiem grubości lakieru. Poinformowano mnie jaka jest norma grubości lakieru i dopuszczalna tolerancja. Ku mojemu ździwieniu badanie to przeprowadzono bardzo szczegółowo i serwisant pytał czy życzę sobię weryfikację "innych elementów"...Tutaj duży plus.

Poźniej sprawdzono podwozie, również miałem dostęp do samochodu i stałem pod autem...Na każde pytanie odpowiedź, a jej zawartość merytoryczna była w miarę OK...

Wraz ze zwiększającą się ilością pytań i upływającym czasem, mechanik stwierdził, że przecież i tak auto ma jeszcze 6 ms gwarancji i jakby coś - to mogę przyjechać...

Zawiedźony byłem faktem, że za podłączenie samochodu do komputera pokazującego ew. błędy systemów elektronicznych zażyczono dodatkowej opłaty...

przegląd bez podłączenia do komputera wyceniono na 175zł...

Generalnie pozytywna ocena 8/10

pozdrawiam

tommybox

PostNapisane: Śr 31 mar, 2010 20:15 

Model:: miałem SX4 4x4 GS '07
Byłem dzisiaj na przeglądzie po 60kkm

Samochód przyjęty i wydany o czasie, umyty, bez problemu zalali samochód olejem który sobie sam kupiłem, dostałem bez większego targowania 20% rabatu na robociznę i 10% na części, przy okazji przeglądu wymieniony znaczek S na atrapie z przodu oraz przyklejona listwa na drzwiach kierowcy (obie usterki w ramach gwarancji).

Jest dobre miejsce do przeczekania, ale nie widać z niego co robią z samochodem, jest też WiFi bezpłatne.

Sprawdzili klimę, choć ich o to nie prosiłem, muszę uzupełnić czynnik - ostatnio 2 lata temu robiłem.

Generalnie 9,5/10, wszyscy w miarę fachowi i bez problemu da się obgadać każdą szczegół.

P.S. W czasie oczekiwania na przegląd pojeździłem Nissanem Quashqai FL i muszę powiedzieć że całkiem fajne auto :), handlowiec bardzo cierpliwy, znał odpowiedzi na praktycznie każde moje pytanie.

Już nie ma SUZUKI SX4 GS 4x4

PostNapisane: Pt 03 wrz, 2010 19:35 
Klubowicz KSP
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: GV 2.o 5MT
Byłem zmuszony odwiedzić ASO w drodze powrotnej z eKSPedycji do Rumunii i Mołdawii . Już od zjechania z szutrów w rumuńskich górach dziwnie głośno wyło mi auto ale trzeba było jechać dalej. Dotarłem tym wyjącym autem aż do Bielska -Białej i wcale nie miałem zamiaru skierować swoich kroków do ASO jednak ASO SUZUKI samo pojawiło się na mojej drodze pomimo objazdów i zamkniętych ulic.
Poprosiłem o sprawdzenie spodu auta na podnośniku ze szczególnym uwzględnieniem napędów , poziomów oleju i ewentualnych wycieków. Wykonaliśmy nawet z Panem z serwisu próbną jazdę i to co ja nazwałem wyciem wspomniany Pan nazwał poważnym uszkodzeniem napędu. Niestety wszystkie stanowiska w serwisie były zajęte i trzeba było chwilkę poczekać. Na całe szczęście nie trwało to zbyt długo i auto znalazło się na podnośniku a zajął się nim młody sympatyczny mechanik o wdzięcznym i nie tuzinkowym imieniu Sylwester. Po podniesieniu auta od razu widać było powód wspomnianego wycia - osłona przednia mocno oberwała jakimś kamulem i została wgnieciona akurat w miejscu gdzie na belce poprzecznej jest podwieszony mechanizm napędów. Moja krótka decyzja - zdejmujemy osłonę i jadę dalej . I tak zrobiliśmy pomimo protestów Pana Łukasza Łaguza - doradcy serwisowego z działu obsługi posprzedażnej który początkowo twierdził , że nie tylko to może być powodem głośnej pracy napędów.
Po zdjęciu wspomnianej osłony wykonaliśmy razem z mechanikiem Panem Sylwestrem jazdę próbną - cisza można słuchać radia i nawet gadać przez CB co przed zdjęciem osłony było niemożliwe .
Wszystko trwało szybko i sprawnie a to ważne kiedy jest się w drodze a do domu jest prawie 800km.
Dodam , że usluga podniesienia auta , demontażu blachy oraz sprawdzenia szczelności mechanizmów ze sprawdzeniem poziomu oleju w przednim dyfrze wykonana za friko.
Podziękowania dla Panów z serwisu - wspomnianego mechanika Pana Sylwestra oraz Pana Łukasza Łaguza.
Oby nikt nigdy nie musiał korzystać z serwisów ale jeżeli już to do serwisu PGD Bielsku -Białej zawsze warto zajechać .

Pozdrawiam były
Administrator Forum

http://www.klubsuzuki.pl

Strefa czasowa: UTC + 1