Teraz jest Wt 21 sie, 2018 13:13

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 09 paź, 2007 07:32 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: A3 Sportback 2.0 TFSI Quattro / 240KM
Mawro
03-672 Warszawa
ul. Promienna 8
tel. (22) 679 64 72
http://www.mawro.suzuki.pl

- / Mechanika / Blacharstwo

------------------------------------------------------------------------
<font color="#009933">ZANIM NAPISZESZ PRZECZYTAJ !!! </font color>
------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez chiron, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: Cz 11 paź, 2007 11:42 
Klubowicz KSP

Model:: Swift'06 GLX 1,3 jp
Ocena 8/10
Koszt 509 zł
Usługa :
** naprawa blacharska ....( 0 zł )
** przegląd po Roku i 15 000 km .... ( 509 zł )
** akcja serwisowa "bezpieczne wakacje "....( 0 zł )
samochód zostawiłem w warsztacie na 3 dni, ... ( o zł )
Odebrałem samochód o umówionej godzinie, moje uwagi i sugestie zostały sprawdzone i wykonane (negocjacje z ubezpieczalnią prowadził warsztat, zamiast naprawy była wymiana)

PostNapisane: Pn 12 lis, 2007 08:09 
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Moderator

Ocena 8/10

koszt : 0 PLN

Akcja serwisowa z wymianą syreny od alarmu. Mechanik miły. Tylko mechanik. Moja noga będzie tu stawała tylko wtedy, gdy będzie to naprawdę niezbędne (np naprawa blacharska)...

pozdrawiam - jasiek

Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary (...) na swoje uciemiężenie (Kazimierz Łyszczyński, De non existentia Dei)

PostNapisane: Pn 07 sty, 2008 16:59 
Klubowicz KSP

Ocena 8/10
Koszt 0 pln
Czas ~ 1,20 h
* Piski w układzie hamulcowym .
"Gwarancja " Wymieniono klocki + toczenie (zabielenie) tarcz hamulcowych.
Na razie przestały piszczeć , zobaczymy na jak długo.

Na miejscu kawa , herbata , prasa , w poblżu OBI gdzie można wytracić czas.

Ulotki klubowe pozoztawione.

Pozdrawiam :)swift[ , Baleno , ignis , liana , Wagon R+, Splash , Vitara, Grand Vitara , sx4 , Jimny, Samurai
亚洛斯拉夫
http://www.klubsuzuki.pl

PostNapisane: Cz 12 cze, 2008 19:39 
Klubowicz KSP

Ocena 8/10
Koszt 899 pln
Czas ~ 2.30 h
Przegląd po 2 lata (przebieg 27 kkm)

Wybrałem ten warsztat, ponieważ mam blisko a czas mnie goni. Samochód zostawiłem , a zastępczym pojechałem załatwiać swoje sprawy . Po powrocie ~ 4 h samochodzik był już po przeglądzie. Niestety nic więcej nie mogę powiedzieć poza ceną przeglądu (drogo)

Pozdrawiam :)swift[ , Baleno , ignis , liana , Wagon R+, Splash , Vitara, Grand Vitara , sx4 , Jimny, Samurai
亚洛斯拉夫

PostNapisane: Wt 01 lip, 2008 08:33 

Model:: Suzuki Swift
Witam wszystkich,

Chciałbym się z wami podzielić moimi problemami z ASO na Promiennej 8 w Warszawie. Pół roku temu kupiłem Swifta 1.3 GS. Od samego początku w samochodzie nie działa prawidłowo alarm.
Alarm został zamontowany przez właśnie ten warsztat zgonie z zaleceniami salonu. Po odebraniu samochodu z salonu alarm systematycznie zawiesza się co 2, 3 tygodnie.
W sprawie alarmu byłem na Promiennej już 9 razy. Wymieniono mi moduł sterujący zamkami, sam alarm. Nic nie pomaga.
Najlepsze jest to że Pan który montuje te alarmy kompletnie nie ma pojęcia jak one działają !!!. Nie rozumie,co oznaczają na desce sygnały świetlne czy też sygnały syreny.
Uwaga to jest najlepsze !!!!.
Pan elektryk zaproponował mi po 4 wizycie żebym nie używał przycisków na klampach lub pilota do samochodu, bo być może to powoduje zawieszanie się alarmu. Większej bzdury w życiu nie słyszałem.

Aktualnie zaproponowali mi demontaż (po moich prośbach) po czym jeżdżenie 2 tygodnie bez alarmu i znów montaż alarmu. Sami przyznali się ze nie wiedzą w czym problem. I to ma być ASO?
Czy ktoś może mi pomóc? Do kogo się zwrócić. Umówiłem się juz na demontaż i nigdy więcej już tam nie pojade. Zamontuje alarm w innym ASO.

Jak to możliwe, że przez pół roku w nowych samochodzie nie są w stanie rozwiązać tak prostego problemu?

Ocena: ?/10

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez interplanet, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 01 lip, 2008 21:15 
Redaktor Naczelny
Moderator

Model:: GV 2,0 DeLux
Odpowiedź otrzymana z MAWRO

MAWRO Krzysztof Mazur Sp.J.
ul. Promienna 8
03-672 Warszawa

Warszawa 01-07-2008

Jestem przedstawicielem tego ASO Suzuki, który to źle zamontował alarm i do tego elektryk nie ma pojęcia jak on działa oraz których przycisków nie używać, aby alarm się nie zawieszał. Chciałbym wyjaśnić, że w naszej karierze jako ASO SUZUKI zamontowaliśmy na pewno przeszło 1000 ( tysiąc ) alarmów do Suzuki a w tym, co najmniej 250 do Swifta. Większość z tych instalacji wykonał ten właśnie elektryk. Poza nielicznymi wyjątkami alarmy są sprawne i nie występują z nimi problemy.
SMP dostarcza wraz z alarmem instrukcję montażu i zgodnie z tą instrukcją alarm jest montowany. W tym konkretnym przypadku występuje problem z zawieszaniem się alarmu. Ponieważ problem występuje tylko w tym samochodzie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co jest przyczyną zawieszania się urządzenia. Rozumiemy ze przyjeżdżanie 9 razy do serwisu z powodu wadliwie działającego alarmu to jest irytujące, ale nie uchylamy się od pomocy klientowi. Dwukrotnie został wymieniony alarm, wymieniliśmy również BCM (moduł sterujący) to również nic nie pomogło.
ASO nie jest wszechwiedzące. Problem ten jest rozpatrywany zarówno przez kierownika naszego serwisu jak też kierownika działu serwisu SMP i nie znajdujemy rozwiązania. Samochód to dość skomplikowane urządzenie i czasami mały błąd, pęknięty, ba nawet tylko zmniejszony przekrój, kabelka w izolacji może powodować choćby takie dziwne zachowanie się alarmu jak wyżej opisane. Proszę nie zapominać, że po odblokowaniu alarmu przez okres kilku dni czy wręcz tygodni działa on poprawnie.
Rozumiem rozgoryczenie klienta i jego irytację my również źle się czujemy nie mogąc znaleźć przyczyny usterki, ale czasami tak bywa.
Co do awaryjności Swifta to z naszych doświadczeń wynika, że jest to samochód raczej mało awaryjny, co dla nas jako serwisu nie jest za dobrą wiadomością.

Ostatnio edytowano Śr 02 lip, 2008 23:30 przez Rennes, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Pt 01 sie, 2008 17:30 
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Moderator

Ocena 10/10
Koszt 0 PLN
Czas 6 minut

Porada

Byłem dzisiaj w Mawro, ponieważ zauważyłem, że mam nierówny (opuszczony minimalnie) przedni zderzak. Pan powiedział, że zaczepy nie są uszkodzone, tylko przemieszczona belka trzymająca zderzak. Że pewnie ktoś mi puknął na parkingu albo ja gdzieś. Był taki fakt, rzeczywiście zaliczyłem kiedyś krawężnik.

Szybko i rzeczowo Pan powiedział mi co trzeba zrobić (zdjąć zderzak, wyprostować szynę, założyć zderzak) i nakreślił koszt (300 PLN) . Powiedział też, że zderzak siedzi stabilnie i można z tym jeździć, po czym w odpowiednim miejscu nacisnął kciukiem i w zasadzie przestało być cokolwiek widać. W sensie opuszczenie. A i tak prawie nie było widać. A obok na placu stała Liana spasowana idealnie - powiedziałem, że u mnie nigdy tak nie było, od początku była mała szczelina. Na co Pan powiedział, że w tej Lianie, to oni robili przód, więc jest idealnie :)

pozdrawiam - jasiek

Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary (...) na swoje uciemiężenie (Kazimierz Łyszczyński, De non existentia Dei)

PostNapisane: Wt 12 sie, 2008 13:43 

Model:: Suzuki Swift
Witam wszystkich,

Drugi nowy alarm działa całkowicie idealnie. Założyłem go w JAPAN MOTORS na Krasnobrodzkiej 5. Alarm założyli w 3 godziny. Dali nawet zniżkę 5%. Założyli mi alarm marki COBRA bo właśnie te supportują.

Demontaż alarmu założonego w MAWRO był bardzo dobrą decyzją. Szkoda tylko, że byłem na tyle naiwny i jeździłem tam z tym problemem 7 razy a i tak nic to nie dało. Nie liczę kosztów paliwa, bo do MAWRO mam 50 km w jedną stronę. Do tego ciągłe zwalnianie się z pracy.

W moim przypadku COBRA działa idealnie. Gdybym nie zdemontował METY do tej pory pewnie bym tam jeździł i walczył z wiatrakami.

Ostatnio edytowano Wt 12 sie, 2008 13:44 przez interplanet, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 17 mar, 2009 13:55 
Klubowicz KSP

Ocena 8/10
Koszt : OC sprawcy HDI
Czas ~ 30 dni
Naprawa po kolizji ( rozbity tył )

Wybrałem ten warsztat , mam blisko . Warsztat dostał upoważnienie do bezgotówkowej naprawy. Wszystkie przepychani z firmą ubezpieczeniową prowadziło ASO. Trochę to trwało , ale wszystko zostało uwzględnione . Po naprawie odebrałem z wykonanym ( badaniem specjalistycznym i okresowym technicznym ) w bardzo dobrym stanie.

亚洛斯拉夫

PostNapisane: Wt 23 cze, 2009 18:49 

Model:: Jimny 1.3
Ocena: 2/10
Koszt: naprawa bezgotówkowa AC

Niestety dramat:
Średnio miła obsługa - ok, nie szkodzi w sumie nie za to płacę
Brak samochodu zastepczego przy naprawie za ponad 10 000 PLN - ok, da sie zniesc
Trzykrotne przesuwanie odbioru samochodu, pomimo zapewnień że "teraz już będzie", i to dopiero w momencie kiedy dzoniłem żeby upewnić się że mogę jechać po auto (!!!) - dobrze że dzwoniłem. Oczywiście przeciągnięcie naprawy o tydzień (warsztat zapomniał zamówić kompletu części i czekali na nie dodatkowo) nie był powodem do przyznania samochodu zastępczego - zaproponowali rabat na auto zastępcze (!!!)

Warsztat odmówił wydania starych części (pomimo potwierdzenia ze strony firmy ubezpieczeniowej że części są moją włąsnością zgodnie z umową ubezpieczenia - natomiast na pewno nie własnością warsztatu). Niby detal, ale chcieliśmy użyć starych części do przeróbki drugiego auta w teren, części udało mi się odzyskać po ponad 2 miesiącach.

Dodatkowo w trakcie naprawy zapomnieli o dwóch punktach z umowy z ubezpieczalnią (co nie przeszkodziło wystawić fakturę za te usługi), po wytknięciu tego faktu zaproponowali żebym przyjechał jeszcze raz to naprawią - Przyjechałem. Do naprawy było wyrwane gniazdo haka, poprosiłem o położenie kabli wdłuż belki mocującej (wiszące kable były przyczyną zerwania instalacji poprzednim razem) - niestety mechanik uciął kable za krótko, wieć na początku były wzdłuż mocowania a potem skosem do gniazda - w aucie terenowym dramat, pierwsze krzaki i po gniezdzie - od nowa kłądłem całą wiązkę.

Przy okazji poprosiłem o sprawdzenie głośnej pracy łożysk (coś hałasowało), mechanicy stwierdzili że to pewnie skrzynia biegów lub reduktor (auto 2 lata, na gwarancji, przebieg 30k km), i zapewnili mnie że można z tym jeździć spokojnie, a oni wystepują o autoryzację naprawy na gwarancji ale to nic pilnego. Na szczęście coś mnie pokusiło i pojechałem od innego warsztatu to sprawdzić. Tylnie koło miało 1,5cm luzu na łożysku w moście (w Jimnym, koło i półoś trzyam się tylko na tym łożysku), mechanik w drugim warsztacie złapał się za główę że można to było przegapić. Po wymianie łożysko w kole wszystko przeszło jak ręką odjął. Po trzech tygodniach Mawro zadzwoniło żeby umawiać się na wymianę łożysk w skrzyni i reduktorze.....

Zdecydowałem się na naprawę w ASO, bo samochód nowy i "nie warto oszczędzać" - zmarnowane pieniądze i czas :(

Ostatnio edytowano Wt 23 cze, 2009 18:52 przez pertywuj, łącznie edytowano 1 raz

Suzuki Jimny 1.3; Ural 650 '65; Honda Dominator NX650 '91

PostNapisane: Śr 18 sie, 2010 12:42 
Klubowicz KSP

Ocena 8/10
Koszt 839(+ talon assistance)
Czas ~ 3,5 h
Przegąd w 4 roku
Jak zwykle w tym samym serwisie (mam dosyć blisko ) . Zostałem poinformowany w przybliżeniu ile będzie trwał przegląd . Dlatego pozostawiłem autko . Odebrałem autko umyte po informacji , że przegląd jest już wykonany .

亚洛斯拉夫

PostNapisane: Pt 10 cze, 2011 11:53 
Klubowicz KSP

Ocena 8/10
Koszt 778((+ talon assistance)
Czas ~ 3 h
Przeglą w 5 roku +napełnienie i odgrzybienie kliatyzacji (akcja na wiosnę)

Bilsko więc ten warsztat, Autko zostawiłem i załatwiałem swoje sprawy . Odebrałem autko umyte z wykonanymi wszystkimi czynnościami i zgłoszonymi usterkami.

Ostatnio edytowano Pt 10 cze, 2011 12:34 przez keraj, łącznie edytowano 1 raz

亚洛斯拉夫

Strefa czasowa: UTC + 1