Teraz jest N 23 wrz, 2018 10:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 09 paź, 2007 07:29 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: A3 Sportback 2.0 TFSI Quattro / 240KM
K&K
84-200 Wejherowo
ul. Gdańska 105/107
tel. (58) 672 65 48
http://www.multidealer.eu" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Salon / Mechanika / Blacharstwo

------------------------------------------------------------------------
ZANIM NAPISZESZ PRZECZYTAJ !!!
------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez chiron, łącznie edytowano 4 razy

PostNapisane: Cz 11 paź, 2007 08:11 
Klubowicz KSP

Model:: GV 2.o 5MT
Ocena 5/10
Ogólny koszt 0 zł
Przegląd promocyjny w ramach Wakacji z Suzuki

O wizycie w ASO uprzedziłem telefonicznie dzień wcześniej. Szybko wjechałem na stanowisko , mechanik posprawdzał płyny , hamulce , światła i mogłem po raz pierwszy zobaczyć swoje auto od spodu. Widziałem wszystko co jest smakiem GV wały napędowe , reduktor , zawieszenie i układ wydechowy. w tzw. międzyczasie wypełniłem ankietę dla SMP z lekko głupawymi pytaniami.
Dwie zasadnicze uwagi:
1. Nie dostałem żadnego kwitu potwierdzającego że byłem na tym przeglądzie i co zostało zrobione a takowy powinienem dostać.
2. Panowie dali mi w prezencie dywaniki do Grand Vitary ale starego typu dopiero po moim powrocie do ASO z reklamacją wymieniono je na właściwe ( pewnie liczyli na to , że rozpakuję je dopiero w domu i nie będę wracał 200 km do ASO )

I pewnie ten fakt pozostawił we mnie niesmak i wpłynął na ogólną ocenę

Ostatnio edytowano Cz 11 paź, 2007 08:19 przez pitpaw, łącznie edytowano 1 raz

Pozdrawiam były
Administrator Forum

http://www.klubsuzuki.pl

PostNapisane: Cz 11 paź, 2007 08:18 
Klubowicz KSP

Model:: GV 2.o 5MT
Ocena 10 / 10
Ogólny koszt 0 zł
Przegląd promocyjny w ramach Wakacje z Suzuki

Stało się w ramach wyjazdu do Trójmiasta zaliczyłem przeglad promocyjny ASO K&K umówiłem się telefonicznie z dwudniowym wyprzedzeniem , Pan z serwisu zaakceptował bez niczego zaproponowaną godzinę wizyty.Zgłosiłem się o umówionym czasie wszystko zostało załatwione szybko i profesjonalnie. W czasie kontroli pojazdu byłem przy nim i mogłem wymienić kilka cennych uwag z mechanikiem-diagnostą zresztą sympatycznym. Otrzymałem potwierdzenie wykonanych czynności łącznie z wydrukiem ze ścieżki diagnostycznej oraz bonus w postaci Atlasu samochodowego.
W salonie sprzedaży Suzuki bardzo miła obsługa szczególnie młoda piękna dziewczyna.

Brak uwag negatywnych Polecam ASO K&K

Pozdrawiam były
Administrator Forum

http://www.klubsuzuki.pl

PostNapisane: Wt 03 lut, 2009 19:55 

Model:: Suzuki Swift 1.3 GLX
Ocena: ?/10

Zrobiłem pierwszy przegląd Suzuki Swift 1.3 w warsztacie, obsługa w miarę nie można narzekać, za ten przegląd zapłaciłem z rabatem 252,-PLN.
Dodatkowo zamontowali czujnik cofania, trwało to niecałe 3 godziny tak jak mówiono mi wcześniej przez telefon.
Zobaczymy co będzie dalej.
Samochód ujeżdża głównie moja małżonka ;)

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez Marecki650501, łącznie edytowano 3 razy

Swift Bożenki :)))

PostNapisane: Pt 05 cze, 2009 09:52 

Model:: Ignac 1,3 ddis

Również tu robiłem naprawę Picanto (to również z serwis Kia) i jestem zadowolony.
Wymiana koła rozrządu (wada fabryczna niestety nie na gwarancji) oraz całość związanych z tym dodatków, diagnostyka komputerowa to ok. 600,-zł

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez tomciog, łącznie edytowano 1 raz

Jak mawia Selimm - "taki stary jestem, a nic k..a nie zmądrzałem!". ;)

PostNapisane: Cz 21 sty, 2010 13:56 

Model:: Suzuki Swift 1.3 GLX

Dzisiaj byłem na 2 przeglądzie Suzuki Swift. Wcześniej umówiłem się telefonicznie, obsługa miła. Samochód był na przeglądzie ok. 2 godziny, szkoda że nie powiedziano mi że mogę być przy samochodzie, bo chętnie bym popatrzył jak ten samochód wygląda od spodu, tak z samej ciekawości. Następnym razem poproszę o możliwość uczestniczenia w przeglądzie. Obsługa miła, wymieniono olej i filtr oleju oraz filtr przeciwpyłkowy (samochód posiada klimatyzację ręczną). Przesmarowano mechanizm hamulcowy smarem. Dolano płyn do spryskiwaczy szyb. Całość wyniosła 634,- PLN.
Samochodem jeździ głównie moja żona, sprawuje się on bez zarzutu.

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez Marecki650501, łącznie edytowano 1 raz

Swift Bożenki :)))

PostNapisane: Wt 04 lut, 2014 13:19 

Model:: Swift
Ocena 8,5/10

Swift 1,2L noPb 5d Comfort
OT 15kkm/12 miesięcy: 210,33zł
+ Filtr oleju: 43,94zł
+ mat. pom. i smar miedziowy: 13,50zł
+ Shell Helix Ultra 5W40: 140zł (miałem swój-jeszcze zostało w bańce)
w sumie: niecałe 410zł
"w cenie" przegląd lakierniczo-karoseryjny z wbiciem pieczatek i myjnia oraz kawka gratis :-)

Za wożenie reklamy w postaci ramek tablic rejestracyjnych (kupowałem auto w Krakowie-miało inne)-5% na części i robociznę.

Doradca, Pan Damian, Mechanik niestety nie wiem, ale taki z bródka w średnim wieku. Mnóstwo uczniów na hali, bez problemu można na halę wejść.

W trakcie zostawiania auta pytali czy chcę zabrać, ze sobą stare części... (jak dla mnie plus dla serwisu uwiarygadniający wykonaną robotę).

Dwa ALE (jedno do serwisu, drugie do samochodu i SMP-zobaczymy jak się potoczy sprawa dalej):....

Minął rok od czasu zakupu Swifta (w tym czasie przejechane niewiele bo niecałe 6500km :-)

Zgłosiłem dziwne stuki w przedniej części z prawej strony w komorze silnika. Przypominały dźwięk jakby stukał jakiś plastik (w którymś z poprzednich samochodów poluzowane mocowanie puszki filtra powietrza wydawało podobne dźwięki).

Obsługa serwisu (Pan Damian) bardzo uprzejmie i spokojnie podeszła do sprawy. Ponieważ Pan Mechanik nie bardzo wiedział o co dokładnie chodzi, zaproponowano jazdę próbną. W trakcie jazdy udało się wywołać ów niepokojący mnie dźwięk. Mechanik stwierdził, że dźwięk prawdopodobnie pochodzi od amortyzatora, lub jego górnego mocowania. Bardzo łatwo daje się go wywołać na poprzecznych, krótkich nierównościach (typu droga z płyt betonowych, kostki brukowej), przypomina trochę dudnienie, nie jest natomiast zauważalny na pojedynczych nierównościach.

Sprawdzono samochód pod kątem sprawności amortyzatorów. Przekazano mi protokół badania. Wyniki:

Oś przednia: Lewa=67%, Prawa=60% :-(

Oś tylna: Lewa=70, Prawa=63%

(częstotliwość rezonansowa pomiaru 15Hz)

Zakres "bardzo dobrze" to zakres 60-99%... więc teoretycznie nie ma się do czego "przyczepić".

Przypominam auto ma rok i przejechane niecałe 6500km w zasadzie po trójmiejskich drogach, w tym po gładkiej obwodnicy.

Samochód jednak nie zachowuje się tak jak po zakupie, moim zdaniem dźwięk który się pojawił jest efektem jakiejś nieprawidłowości... problem tylko w diagnozie jakiej...?

Rozstaliśmy się w przyjaźni - na pewno przyjadę do nich ponownie.

A w sprawie stuków... mailnąłem do SMP, przy okazji zacząłem więc "kopać" w przepastnych zasobach internetu... Na jednym z zagranicznych forów znalazłem, że w pewnych wersjach Swiftów (mój to madziar z krwi i kości) wymieniano właśnie jakiś element elastyczny w przednim zawieszeniu przy podobnych objawach, ponoć była nawet jakaś kampania serwisowa... zobaczymy jak sprawa potoczy się dalej.

No i wspomniane "ale" do serwisu... Fajnie, że umyli auto - nie jest to wcale normą w innych markach... ale akurat tego nie chciałem - gdyby spłukali samą wodą to pół biedy, ale pojechali jakąś chemią i prawie "szlag mi trafił" położonego miesiąc wcześniej Meguirsa wosk :-( Proponuję dołożyć kolejnego "ptaszka" przy przyjmowaniu samochodu (jak z pytaniem o odbior starych/wymienianych części)-czy klient sobie życzy umycie auta (samą wodą/chemią?)...

============================
Fili_P 3-citi (też na autokacik.pl)

PostNapisane: Wt 04 lut, 2014 18:25 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
to że sprawdzili amortyzatory na testerze nie wyklucza awarii górnego mocowania. Takie rzeczy sprawdza się z podniesioną maska i na szarpaku

Kuba (mrquad)

Strefa czasowa: UTC + 1