Teraz jest Wt 21 sie, 2018 21:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt 19 gru, 2008 20:10 

Model:: SX4 sedan
J&R Auto-Salon
45-836 Opole
ul. Wrocławska 137
tel. (77) 474 77 29
http://www.jr-autosalon.suzuki.pl

Salon / Mechanika / Blacharstwo

------------------------------------------------------------------------
<font color="#009933">ZANIM NAPISZESZ PRZECZYTAJ !!! </font color>
------------------------------------------------------------------------

OCENA: 8/10

Dzisiaj mialem drugi kontakt z serwisem (pierwszy byl po tysiacu km), poniewaz na liczniku stuknelo: 15.000 km

Przeglad trwal prawie 2 godziny, kosztowal mnie 172,80 zl (w tym robocizna 131 zl, filtr oleju, uszczelka korka i smar - 41,80 zl), poniewaz olej (Lotos 5W40 syntetyczny) przywiozlem ze soba. Zeby wiec odzwierciedlic pelne koszty, ktore ponioslem: 172,80 (przeglad) + 91,40 (olej) = 264,20 zl

W skali od 0-10, oceniam ich na 8. Minusy dostaja za: nie umycie samochodu (jak moga stwierdzic, czy nie ma ubytku lakieru i blacha jest w porzadku?) i pozostawienie ustawien siedzenia pod ktoregos z mechanikow (chyba byl bardzo chudy, bo fotel niemal wtopil sie w kierownice). Pozostale - bez zarzutu. To ja podaje date i godzine, gdy sie umawiam, jestem sprawnie i szybko obsluzony, a - no i maly minusik za brak kubkow przy wodzie mineralnej w poczekalni.
Cieszy mnie to, ze nie naciagaja, np. wlewajac bez potrzeby i pytania plyn do spryskiwaczy.

Plus za to, ze bardzo dopytuja, czy aby na pewno wszystko dziala prawidlowo (musieli wyregulowac snop przeciwmgielnych).

W sumie: Bardzo przyzwoity serwis, bede tam jezdzil, ale mozna by jeszcze poprawic troche - na to licze.

Adr

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez Adr, łącznie edytowano 5 razy

Adr

PostNapisane: Cz 19 mar, 2009 13:33 

Model:: Suzuki Grand Vitara 2.0 16V
OCENA: ?/10

Również tam byłem i w zasadzie jestem zadowolony, wymiana paska 50zł robocizna i pasek 230zł i tu bym się czepił bo najpierw przy umawianiu się podano mi cenę 170zł (pasek dobierany przez VIN) a przy płaceniu wyszło jak wyszło.
Ale w sumie jest OK bo nawet jakieś gadżety dostałem :D

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez jzeli, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 19 maja, 2009 06:43 

Model:: SX4 sedan
Mialem dawno temu opisac ostatnia wizyte, nadrabiam zaleglosci:
31.03 odwiedzilem opolska placowke Suzuki w ramach akcji wiosennej.
Krotko: warto bylo: za 99 zl wymieniono opony, zbadano rozne uklady, miedzy innymi zawieszenie (otrzymalem wydruk) oraz bon realizacji na Shellu o wartosci 50 zl.
Mimo, iz umowiony bylem na 8.00, pojawilem sie o 7.45 przekonany (czynne od godz. 8.00), ze bede musial kwadrans odczekac. A tu niespodzianka: od razu pojawil sie pan, ktory nie czekal az 'wybije godzina', tylko od razu przystapil do obslugi.
Po dwoch godzinach (na tyle zapowiadana byla wizyta) odebralem auto.
A teraz ocena:
9/10.
Dlaczego nie 10/10? Tylna, lewa szyba byla niedomknieta. Szkoda, bo do idealu nie bylo daleko.

Adr

Adr

PostNapisane: Wt 04 sie, 2009 19:49 

Model:: Suzuki SX4 4x4 LPG
Witam wszystki.
Po odwiedzeniu opolskie ASO jestem w miarę zadowolony.

Pierwszy kontak - telefoniczny. Wszyscy panowie, z którymi rozmawiałem przez telefon byli uprzejmi, a więc już 1 plus. Ustalenie terminu przebiegło bez żadnego problemu. Godzina 8:00

Drugi kontakt już w serwisie.

Pojawiłem się o 7:50 i również zostałem odrazu przyjęty, ale pan na serwisie chyba nie był "w sosie" z rana, więc mały -1.
Jeżeli chodzi o pytania, jak w przypadku Adr, wogóle ich nie było, tylko stwierdzenie, że "wszystko sprawdzimy", można to traktować jako 1 plus, ale niekoniecznie.
Zostawiłem kluczyki, opisałem krótko dolegliwości i wyszedłem. Planowany termin odbioru 12:00.
Przyjechałem po samochód krótko przed 13:00 lecz musiałem czekać jeszcze godzinę.
Na marginesie: w miarę upływu dnia ewidentnie panu serwisantowi poprawił się humor.
Przy odbiorze, podobnie jak u jzeli, cena troche wzrosła, w stosunku do ceny podanej przez telefon (cena też sprawdzana przez VIN).
W skali 1 do 10, daje im 8. Gdyby nie ten zły humor i brak zainteresowania z rana było by 10.
Po przejechaniu 1000 km nie stwierdzam żadnych dolegliwości technicznych więc ogółem
- serwis godny polecenia.

PostNapisane: Cz 12 lis, 2009 14:22 

Model:: Grand Vitara II ; Grand Vitara I
Tydzień temu odwiedziłem opolski salon gdyż mojej GV-ce stuknął jakże słuszny i godny szacunku przebieg 105 000 km (w zasadzie to w drodze do Opola cyferki przeskoczyły już na 109 000 km :zdziw: co oznacza, że od końca lipca czyli od momentu zakupu GV wyjeździliśmy już 12 000 km :diabel2: ).

Ale do rzeczy.

Pierwszy telefon do serwisu z pytaniem o cenę przeglądu, termin itp. to same miłe doznania (za wyjątkiem podanych kosztów przeglądu .... no ale jak kogoś stać na konia to musi starczyć i na siano :;>: ). Rozmowa miła, rzetelna, z konkretnymi odpowiedziami na wszelkie moje pytania. Zostałem poinformowany, iż koszt przeglądu z częściami i olejem to około 850 zł, ale Pan ostrzegł mnie, że jeśli mam świece irydowe to trzeba będzie je wymienić co dodatkowo wyniesie około 500 zł. Czy to dużo czy mało pozostawiam do indywidualnej oceny. Oczywiście na pytanie czy mogę przywieźć własny olej usłyszałem "tak" (z czego jednak nie skorzystałem, bo nie zdążyłem go kupić, a w przypadkowym hipermarkecie nie było 5W-30). Warto dodać, że serwis bez problemu zaakceptował zaproponowany przeze mnie termin i godzinę przeglądu.

W serwisie miałem zjawić się o godzinie 8.00, ale że do Opola mam blisko 200 km to trudno dobrze wycelować i byłem mniej więcej 15 minut przed czasem. Zostałem natychmiast obsłużony, padło pytanie czy zauważam jakieś usterki w aucie (podałem że czasami trudno wbić wsteczny), poprosiłem o nie naciąganie mnie na jakieś dziwne dolewanie płynu do spryskiwaczy itp (co Pan odnotował w protokole przyjęcia auta :zdziw: :P ), zostałem poinformowany że cała operacja potrwa około 2,5 godziny, po czym pan spytał czy będę czekał u nich czy zamówić mi taksówkę :zdziw: . Jako że mam w Opolu przyjaciela to "taksówka" w postaci obłoconego Miśka L200 już czekała pod serwisem, więc grzecznie podziękowałem.

Faktycznie po ustalonym czasie pan z serwisu zadzwonił, że autko jest już gotowe do odbioru. Po przyjeździe do serwisu już inny Pan mile mnie obsłużył, poinformował, że wszystko jest OK, świece są wymienione, odpowietrzono sprzęgło co faktycznie poprawiło wrzucanie biegów, nasmarowano zamki i takie tam pierdółki. Niechcący zrobiłem im teścik na dokładność, bo dzień wcześniej spaliła się żaróweczka od oświetlenia tablicy rejestracyjnej, a gość w sklepie sprzedał mi nie taką jak trzeba, co zauważyłem dopiero po odkręceniu starej. Nie zakładałem więc już spalonej żarówki. Serwis to zauważył i żarówka została wsadzona nowa! To oznacza, że ktoś to autko jednak oglądał ;) i za to duży plus! Cena całego przeglądu wraz z częściami to 1330zł czyli zgodna z ustaleniami telefonicznymi. Dziwi mnie tylko nie wymienienie filtra paliwa mimo że instrukcji jest to zaznaczone przy przeglądzie na 105 000 - w karcie wykonanych czynności, którą dostałe z serwisu jest zaznaczone, że filtr jest OK. Nie do końca to kapuję...

Autko niestety nie zostało umyte...

Zostawiłem w serwisie ulotki KSP, ale Pan stwierdził, że to szef zdecyduje czy zostaną wyłożone dla klientów.

Ogólnie serwis bardzo OK - solidne 9/10
.
Gdyby nie dziwna sytuacja z filtrem paliwa to byłaby dycha. Ale postaram się to jeszcze wyjaśnić...

Gdy jesteś w lesie i chcesz się dowiedzieć, gdzie jest południe - spójrz na drzewo. Jeśli to palma - to jesteś na południu...

Strefa czasowa: UTC + 1