Teraz jest Cz 22 sie, 2019 14:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt 22 lip, 2011 11:02 

Model:: Swift
Witam.
Mam kilka pytań do użytkowników. Zapewnienia gościa z salonu to jedno, a wypowiedź użytkownika to drugie.

1. Niby jest to autko miejskie, ale przynajmniej raz do roku będzie przeganiany na dość długiej trasie do Francji. Martwi mnie to że ma tylko 5 biegów. Nie jest za głośno w kabinie przy ok 140km/h? Jakie obroty wtedy są? Na jeździe testowej(<100) wydało mi się że wyciszenie kabiny jest pierwsza klasa, tak samo jak prowadzenie. Siedzenia wydają sie wygodne, a jak jest na dłuższych trasach?
2. Przeszukałem internet, ale nie znalazłem instrukcji obsługi do Swifta. Chciałbym zapoznać się z funkcjami komputera i radia. Gość w salonie nie był skory do prezentacji czegokolwiek. Jest takie coś w sieci? Może być po angielsku albo niemiecku. Francuski też od biedy styknie.
3. Czy jest możliwość otwierania bagażnika z pilota? O ile sie nie myle to nawet w wersji Elegance tego nie ma.
4. Są jakieś podłokietniki, wygodne, z łatwym montażem? Znalazłem temat na forum o tym, jak się to ma do nowego modelu?
5. Co w codziennym użytkowaniu wam się szczególnie podoba, nie podoba, albo was irytuje?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam. :)

Ostatnio edytowano Pt 22 lip, 2011 11:04 przez majestix, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt 22 lip, 2011 18:06 

Model:: suzuki swift 1.3 GLX
Interesuje Cie swift sport czy silnik 1.3. Ewentualnie nowa wersja czy ta starsza? Benzyna czy diesel.

Moge Ci napisac o swifcie z 2009r 1.3 benzyna 92KM

Cytuj:
Martwi mnie to że ma tylko 5 biegów.

nie ta klasa i nie ta polka cenowa coby skrzynia byla 6 biegowa. Zreszta przy takim momencie i mocy nie potrzebna skrzynia 6 biegowa.

majestix napisał(a):
Nie jest za głośno w kabinie przy ok 140km/h?

Da sie przezyc. Aczkolwiek jest juz to troche slyszalne. Ale i tak swift jest dosc cichym samochodem. Obroty cos kolo 4.000 ale dawno tyle niejechalem, musza podpowiedziec koledzy.

majestix napisał(a):
Siedzenia wydają sie wygodne, a jak jest na dłuższych trasach?

ja uwaza, ze bardzo wygodne!

majestix napisał(a):
2. Przeszukałem internet, ale nie znalazłem instrukcji obsługi do Swifta. Chciałbym zapoznać się z funkcjami komputera i radia. Gość w salonie nie był skory do prezentacji czegokolwiek. Jest takie coś w sieci? Może być po angielsku albo niemiecku. Francuski też od biedy styknie.

Mmam instrukcje,ale nie w formie elektronicznej. Co chcesz wiedziec ? ? Komputerma ograniczone funkcje: spalanie chwilowe, spalanie srednie nic wiecej. Co chcesz wiedziec o radiu?

majestix napisał(a):
3. Czy jest możliwość otwierania bagażnika z pilota? O ile sie nie myle to nawet w wersji Elegance tego nie ma.

chodzi Ci o to zeby klapa sama sie otworzyla po nacisnieciu guzika to nie ma takiej opcji.

majestix napisał(a):
4. Są jakieś podłokietniki, wygodne, z łatwym montażem? Znalazłem temat na forum o tym, jak się to ma do nowego modelu?

tu sie nie wypowiem.

majestix napisał(a):
5. Co w codziennym użytkowaniu wam się szczególnie podoba, nie podoba, albo was irytuje?

niedopracowana skrzynia, malo elastyczny silnik, ciut zawysokie spalanie.

na plus zgrabne auto,ciche, bezawaryjne, ladne wnetrze.

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Pt 22 lip, 2011 23:07 

Dziękuje za odpowiedź. Interesuje mnie Swift na rok 2011 z silnikiem 1.2 VVT 93KM powinienem to na początku napisać, ale jakoś mi umknęło. Samochód nie ma być dla mnie tylko dla mojej mamy, ale z konieczności też będę go używał. Mamie się strasznie z wyglądu spodobał i chce nowy. Musze przyznać że fajnie wygląda. Szczególnie w czerwonym, albo miedzianym kolorze.

Skrzynia wydała mi się bardzo fajna. Bardzo krótki i precyzyjny skok dźwigni. Co do 6 biegów to teraz mamy Punto II z silnikiem 1.2 16V 80KM i do tego 6 biegowa skrzynia. Na autostradzie fajnie na tym biegu jedzie, ale wyciszenie kabiny pozostawia wiele do życzenia, szum opon i świst powietrza, po kilku godzinach męczy. Pomaga stosowanie słuchawek do uszu. :)

Tym komputerem mnie zaskoczyłeś. Nie pokazuje nawet zasięgu? Dziwne jest umiejscowienie przycisku do niego, na zegarach. Nie wiem jak tego używać podczas jazdy. W Punto jest na rączce od wycieraczek, niby taka prosta rzecz a ułatwia sprawę.

Co do radia to czy ma jakiś equalizer? Jaka jest jakość tego systemu audio? Zauważyłem, że nie da się radia używać bez kluczyka w stacyjce. A jak jest włożony w pozycji LOCK to działa?

Co do bagażnika to chodziło mi o to że np w Grande Punto z pilota można otworzyć zamek. Ale trzeba normalnie klapę podnieść. Nie wymagam żeby się sama podnosiła bo to przesada. :)
W nowym Swift'cie w pakiecie Premium są podgrzewanie siedzenia. Do tego są kretyńskie ciemne szyby z tyłu. Takie zbędne rzeczy dają, a lepiej by było zamiast tego dać automatyczną klimatyzacje.

Duże spalanie? Jaki jest taki realny wynik w ruchu mieszanym? Moja mama jeździ do pracy codziennie ok 17km poza miasto. Punciak przy lekkim traktowaniu spala wtedy ok 5.5l/100km wg komputera, a według moich przeliczeń to ok 6l/100km.

Co do silnika to nie wiem jak 1.3, ale 1.2 którym jeździłem wg mnie fajnie przyspiesza jak na tak mały silnik. Chociaż spodziewałem się czegoś więcej po 93KM. Jak się go przytrzyma powyżej 4000/5000RPM to idzie dużo łatwiej. Prawdę mówiąc to drugi raz jak mam do czynienia z silnikiem ze zmiennymi fazami rozrządu. Znajomy ma Hondę Accord, ale tam zupełnie inne odczucia są. Większego kopa daje. Ale to dwa razy taka pojemność(chyba 2.4).

Ostatnio edytowano Pt 22 lip, 2011 23:11 przez majestix, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt 22 lip, 2011 23:20 

Model:: Focus 2.0 Były: Baleno 1.3 96r, 1.3 GS 99r
majestix napisał(a):
Jak się go przytrzyma powyżej 4000/5000RPM to idzie dużo łatwiej.

Od tego zakresu japońskie silniki dopiero zaczynają żyć :D

PostNapisane: So 23 lip, 2011 00:34 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
jano_3 napisał(a):
niedopracowana skrzynia, malo elastyczny silnik, ciut zawysokie spalanie.

na plus zgrabne auto,ciche, bezawaryjne, ladne wnetrze.

w zwykłym może i tak w SSS jest wszystko ok :)
Zresztą - tu mowa o nowym, czyli Mk VII a to już trochę inna bajka, niż Mk VI

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: So 23 lip, 2011 09:32 

Model:: Suzuki Swift Sport
Hellsin, zgodzę się z Tobą w 100% :)

Pozdrawiam : )

PostNapisane: So 23 lip, 2011 15:59 

Hellsin napisał(a):
w SSS jest wszystko ok :)

jedynka i wsteczny zsynchronizowany??

majestix napisał(a):
Co do bagażnika to chodziło mi o to że np w Grande Punto z pilota można otworzyć zamek.

oczywiscie, ze mozna.

O nowym swifcie sie nie wypowaidam bo nie jezdzilem.

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: So 23 lip, 2011 22:13 

@jano_3 Tak? Na pilocie nie ma, o ile dobrze pamiętam, takiego przycisku. Chyba że jest na dole pod tym takim żłobieniem. Nie wiem jak wygląda pilot do poprzedniego modelu.

Jak to jest ze spalaniem w poprzednim modelu z silnikiem 1.3? Powinno być chyba podobne do tego nowego 1.2. Ile tak realnie wychodzi w mieście, albo w mieszanym cyklu?

Co do skrzyni to wsteczny rzeczywiście trochę dziwnie wchodzi. Rzadko spotykane teraz żeby wsteczny był normalnie, zazwyczaj się wciska, albo pociąga za rączkę pod drążkiem.

Ostatnio edytowano So 23 lip, 2011 22:45 przez majestix, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So 23 lip, 2011 22:27 

Model:: <-Baleno 1.8, ->Astra H
majestix napisał(a):
Rzadko spotykane teraz żeby wsteczny był normalnie, zazwyczaj się wciska, albo pociąga za rączkę pod drążkiem.
W wiekszosci jezdze japonczykami i tak tam z reguly jest :)

Suzuki Baleno 1.8 - niepozorne i zadziorne :diabel2:
"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu" :okulary:

PostNapisane: So 23 lip, 2011 22:53 

@hoodzix Tego nie wiedziałem. Mam małe doświadczenie z japończykami. Tylko ten Accord i raz jechałem Corollą, ale nie miałem okazji cofać i po prostu nie zwróciłem uwagi jak tam jest.

PostNapisane: N 24 lip, 2011 04:12 

jano_3 napisał(a):
jedynka i wsteczny zsynchronizowany??

tak samo jak w zwykłych wersjach - nie, ale mi to nie przeszkadza ... nadrabia za to innymi cechami.

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D

PostNapisane: N 24 lip, 2011 08:09 

Hellsin napisał(a):
nie, ale mi to nie przeszkadza

a mi przeszkadza jak 3 razy wkladam wsteczny a on nie wchodzi.

majestix napisał(a):
Na pilocie nie ma, o ile dobrze pamiętam, takiego przycisku.

naciskasz pilot raz otwieraja sie drzwi kierowcy, naciskasz pilot 2 razy pod rzad otwieraja sie wszystkie drzwi.

majestix napisał(a):
ak to jest ze spalaniem w poprzednim modelu z silnikiem 1.3?

do 8l w miescie (Warszawa) do 6l trasa. Podalem wart MAX.

PostNapisane: N 24 lip, 2011 09:37 

Model:: Swift Sakura 1.3 - 2009r.
"naciskasz pilot raz otwierają się drzwi kierowcy, naciskasz pilot 2 razy pod rząd otwierają się wszystkie drzwi".
Gwoli ścisłości - otwierają się wszystkie drzwi czyli klapa bagażnika też ale w sensie odblokowania zamka - klapa jednak sama nie podnosi się sama tak jak to bywa w niektórych autach.

PostNapisane: N 24 lip, 2011 10:03 

Model:: Swift Comfort 1.3 92KM
jano_3, oczywiście twoje wartości spalania podałeś dla normalnej jazdy (bez ścigania i katowania czerwonym polem obrotomierza).

U mnie na krótkich trasach miejskich około 5-7km spalanie miejskie w Szczecinie to 8l/100km natomiast trasa wychodzi od 5,3 do 6 l/100km w zależności czy mam po drodze "S" lub autostradę. Zaznaczam że jeżdżę spokojnie i tych 140-150 na autostradzie nie przekraczam.

Damian

PostNapisane: N 24 lip, 2011 10:53 

@adamr1984 Czyli klapa odskakuje wtedy? Czy tylko się odblokowuje i trzeba nacisnąć jakąś klamkę/przycisk żeby otworzyć?

A jak jest z awaryjnością? Czy nie dokuczają takie pierdółki jak np nieodskakujące klamki zewnętrzne czasami na mrozie(obecne Punto).

Chyba wybiorę się jeszcze do salonu w przyszłym tygodniu żeby dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć. Ostatnim razem nie miałem za dużo czasu, a gość chyba nie traktował nas jako poważnych klientów. Z kupnem i tak pewnie poczeka się do jesieni, albo końca roku, może będą jakieś przeceny końcowo roczne. :) Tak czy tak się trzeba targować, może dorzucą automatyczną klimę.

A te podgrzewane siedzenia to chyba ukłon w stronę kobiet preferujących skąpe bluzeczki w chłodne dni. :D

PostNapisane: N 24 lip, 2011 11:43 

Model:: Swift 1,3 GS (Węgier)
majestix napisał(a):
A te podgrzewane siedzenia to chyba ukłon w stronę kobiet preferujących skąpe bluzeczki w chłodne dni. :D

W 2006 r. uważałem podgrzewane siedzenia za taki "niekonieczny potrzebny luksus". Jakbym dzisiaj wybierał samochód to koniecznie z podgrzewanymi siedzeniami. Starość jest smutna :/ , ale zimą zanim zacznie grzać dmuchawa, duuuużo szybciej masz ciepełko od siedzeń. Polecam.

Pozdrawiam Jarek :-)

PostNapisane: N 24 lip, 2011 15:32 

W wersji mk6 zamek w klapie bagażnika jest elektromagnetyczny więc jest tylko bardzo lekko działający przycisk w klamce bagażnika.
Co do spalania to jak na ten silnik (1.3, 92KM) dla mnie za dużo dlatego założyłem gaz i póki co nie mam z nim problemów.
Co do nowego silnika 1.2 to ciężko powiedzieć ale skądś tą moc musi brać. Nie ma cudów żeby przy codziennej jeździe palił mniej niż 8l.
Brat ma Ibizę 1.4 75KM i ta zawsze paliła mniej od mojej Suzi :-)

PostNapisane: Pn 25 lip, 2011 18:58 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Będziemy nadal myśleć.

Do wyboru jest Grande Punto 1.4 16V(95KM), albo właśnie ten Swift 1.2. Ale to już nie do mnie należy decyzja. Osobiście Swift urzekł mnie prowadzeniem. Z kolei do Kropka skłania cena i przestronność, tylko że tutaj spalanie może być znacznie wyższe niż w SS.

Osobiście wziąłbym Punciaka z pakietem Sport, silnik w nim mi bardzo pasuje, ale mama się przypięła do Swifta bo jej sie bardziej podoba.

PostNapisane: Pn 25 lip, 2011 20:54 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
hmmm, a jakie mama robi przebiegi? jeżeli większe niż 15-20 kkm to warto myslec o dieslu, a więc punto

no i jeżeli lubi jezdzic na niskich obrotach, to tez diesel, a wiec punto

chyba, że jest standardową kobietą i wybiera oczami, czyli nie masz już nic do gadania i klamka dawno zapadła :D

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Pn 25 lip, 2011 21:32 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
tylko nie Punto !!!

to mówiłem ja, skromny użytkownik Grande Punto 1.3 Multijet z 2008r ;)

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Pn 25 lip, 2011 22:30 

adamov2, egzemplarz masz z du... :D tydzień temu w piątek upalałem Grandziaka z takim samym silnikiem u kumpla i dawał radę, choć to 2006 r :)

PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 07:44 

Thyzys, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D
silnik nie jest najgorszą częścią samochodu - gorzej z psującymi się pierdołami i trzeszczącym wnętrzem

PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 09:02 

Model:: rodzinnie Mazda 6 MPS ;-)
Swiftem da się jechać w długie podróże ale:
1. powyżej 140 robi się bardzo irytująco głośno
2. krótki przód i szyba przednia pod dużym kątem powoduje że cały syf i wilgoć z drogi ląduje na szybie
3. przydał by się 6 bieg, w sporcie 100 km.h to 3200 obrotów
4. montowanie klimatyzacji w tak małych silnikach to porażka, po włączeniu klimy wyraźnie autko traci moc

PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 11:38 

@spoono Od pół roku pracuje w innym miejscu i przebiegi wzrosną trochę, tzn powinny się zamknąć w 12tys na rok nie licząc żadnych dalszych tras. 15 tys raczej na pewno nie przekroczy.
Zazwyczaj jeździ spokojnie - mniejsze spalanie, ale czasami lubi pocisnąć. :D
Co do diesla to ma wrogie nastawienie do ich klekotu. :D Ja z resztą też nie przepadam, chociaż te nowe są już cichsze.
Ma trochę pojęcia o samochodach więc podejrzewam że da się przekonać zaletami technicznymi. :)
Zależy jej na bezpieczeństwie. Boi się o mnie odkąd zacząłem jeździć. :D Wynik NCAP mają podobny, z tym że SS ma więcej poduch.

@adamov2 Co konkretnie się psuje? A wyciszenie wnętrza? W obecnym Punciaku z wyciszeniem jest średnio, a wykonanie jest przeciętne, zwykłe plastiki, ale nie trzeszczące.
Interesowałby nas silnik 1.4 16V. Nie ma go w sprzedaży w salonach w Polsce, ale można sobie sprowadzić i zmieści się w cenie Swifta Premium.

@Onyx Robi się głośno przez silnik czy szum opon i powietrza? Tak czułem że ten 6 bieg by się przydał.

Ostatnio edytowano Wt 26 lip, 2011 11:39 przez majestix, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 12:37 

Model:: Swift 1.3 Classic
adamov2 napisał(a):
Thyzys, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D
silnik nie jest najgorszą częścią samochodu - gorzej z psującymi się pierdołami i trzeszczącym wnętrzem

O właśnie, ja na silnik w swifcie nie narzekam, ale ta resza o której wspomniałeś zniszczyła moje dobre zdanie o tej marce.

PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 13:36 

Cytuj:
@adamov2 Co konkretnie się psuje? A wyciszenie wnętrza? W obecnym Punciaku z wyciszeniem jest średnio, a wykonanie jest przeciętne, zwykłe plastiki, ale nie trzeszczące.

mam dużą kropkę z 2008r o przebiegu w tej chwili około 97000 km i trzeszczy przeokropnie, zwłaszcza boczki drzwiowe, okolice progów i podszybia. Przepalają się żarówki ( tył pozycje, przód, oświetlenie tablicy rejestracyjnej), elektryczne odmykania klapy bagażnika raz działa raz nie, zepsuło się najpierw podświetlenie regulacji klimatyzacji potem cały mechanizm, wymieniono klakson, o klamki można sobie palce połamać, elektryka szyb od pasażera też ma czasami problem ze działaniem, po 3 latach samochód nie przeszedł przeglądu rejestracyjnego bo amortyzator się wylał i nie działał hamulec ręczny. Generalnie wyciszenie słabe ( ja mam klekota pod maską więc może w benzynie będzie lepiej), zawieszenie hałasuje a materiały porównywalne ze Swiftem. Mój Swift ma 4 lata i nic, ale to nic się z nim nie dzieje.

PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 14:25 

@adamov2 A to mnie zaskoczyłeś. Nasz Punciak ma 7 lat i 52tys. przejechane i nie było takich problemów. Dwie żarówki pod panelem nawiewu i klimy się spaliły, raz tylna i dwie przednie pozycje i krótka prawa. Poza tym elektryka działa. Na dziurach amortyzatory z tyłu się tłuką przy odbijaniu jak jedzie pusty. Wtyczki do głośników w drzwiach przednich wysuwały się co kilka miesięcy(taśmą chwyciłem i problem zniknął). Jak jest duża ulewa to potem jak się rozwinie pas kierowcy to jest wilgotny, gdzieś coś przecieka. Dawniej zimą czasami nie odskakiwały klamki zewnętrzne, ale teraz już jest dobrze.
Z takich poważniejszych rzeczy, to ostatniej jesieni termostat się zaciął na pełnym otwarciu i trzeba było wymienić. Trzeba było też przesmarować wentylator na chłodnicy bo piszczał strasznie. Jakieś 4 lata temu urdzewiał tylny tłumik i odpadł na wyboju. :D Fajnie potem bez niego burczał.
Ostatnio zauważyłem że na wolnych obrotach czasami coś postukuje w silniku. Chyba luzy zaworowe do regulacji. Ale trochę mały przebieg jak na to.

Sporo nakręciłeś kilometrów na swojego.

Ostatnio edytowano Wt 26 lip, 2011 14:29 przez majestix, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 14:39 

majestix napisał(a):
Sporo nakręciłeś kilometrów na swojego.

To jest samochód służbowy, ja go przejąłem jak miał 67.000 km przejechane jakieś 14 miesięcy temu a teraz czekam na nowy ( do września ma być :) )

PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 18:59 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
majestix, jeżeli jest tak jak piszesz, to zgadzam się, że Swift to lepsze rozwiązanie

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Śr 27 lip, 2011 08:20 

Model:: 1,3 GLX
Cytuj:
To jest samochód służbowy, ja go przejąłem jak miał 67.000 km przejechane jakieś 14 miesięcy temu a teraz czekam na nowy ( do września ma być
to wszystko wyjaśnia. Służbowe wszystkie tak mają, bo nikt o nie nie dba. Jak przejedziesz tyle swoją kropką to wypowiedź będzie bardziej miarodajna. Ja swoim przejechałem bezawaryjnie 260 kkm i nic nie trzeszczało, czego o Swifcie powiedzieć niestety nie mogę. Od początku coś stuka w drzwiach, pod deską rozdzielczą i diabeł wie gdzie jeszcze. Pali jak smok w porównaniu z kropką i jest znacznie głośniejszy. Jednym słowem, kompletna porażka (model z 2008). Jedyny atut, który powodował mną, że go kupiłem to w owym czasie bezkonkurencyjna cena i full wyposażenie. W tej cenie i przy przy tym wyposażeniu nie dało się znaleźć nic u konkurencji w tej kategorii.

Pozdrawiam
Marek

PostNapisane: Śr 27 lip, 2011 08:59 

marekj napisał(a):
to wszystko wyjaśnia. Służbowe wszystkie tak mają, bo nikt o nie nie dba

napisz mi proszę jak mam dbać o żarówki, klakson, elektrykę szyb i o wyciszenie.
Brednie straszne piszesz...

PostNapisane: Śr 27 lip, 2011 10:53 

adamov2, chuchać, dmuchać musisz :D

PostNapisane: Śr 27 lip, 2011 13:09 

Model:: Swift 1.3 Classic
marekj napisał(a):
Cytuj:
To jest samochód służbowy, ja go przejąłem jak miał 67.000 km przejechane jakieś 14 miesięcy temu a teraz czekam na nowy ( do września ma być
to wszystko wyjaśnia. Służbowe wszystkie tak mają, bo nikt o nie nie dba. Jak przejedziesz tyle swoją kropką to wypowiedź będzie bardziej miarodajna. Ja swoim przejechałem bezawaryjnie 260 kkm i nic nie trzeszczało, czego o Swifcie powiedzieć niestety nie mogę. Od początku coś stuka w drzwiach, pod deską rozdzielczą i diabeł wie gdzie jeszcze. Pali jak smok w porównaniu z kropką i jest znacznie głośniejszy. Jednym słowem, kompletna porażka (model z 2008). Jedyny atut, który powodował mną, że go kupiłem to w owym czasie bezkonkurencyjna cena i full wyposażenie. W tej cenie i przy przy tym wyposażeniu nie dało się znaleźć nic u konkurencji w tej kategorii.

Mój swift z grudzień 2010 r. :( ma podobnie + wada fabryczna lakieru + marszcząca sie okleina słupków drzwi + "świstanie" z tyłu. Miałem fiata seicento - super autko było, miałem skode fabie - miała swoje minusy, ale po dużym przebiegu dopiero, a nie stuki, puki, gwizdy prosto od dealera. Nie wiem, czy to kwestia egzemplarza, moje wszystkie dotychczasowe auta były bardzo zadbane (lubię mieć zadbany samochód, troche sam potrafię zrobić przy aucie) i raczej udane. Swift to moja pierwsza motoryzacyjna wpadka zakupowa.
Może to syndrom czasów, coraz lepiej wyposażone auta, a coraz tandetniej wykonane ?

PostNapisane: Pt 29 lip, 2011 21:26 

Model:: Swift 1.3 GS 2008
to ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami, choć nowego Swifta wersja Comfort mam od 4 dni i jest to auto serwisowe, ale świeżo oddane do użytku serwisu, to udało mi się co nie co o nim dowiedzieć jak i porównać z poprzednikiem :diabel2:

Zacznę od tego, że silnik 1.2 ma w sobie potencjał i potrafi pokazać na co go stać, ja skolei nie należę do osób które jeżdżą spokojnie :diabel2: spalanie jak na razie utrzymuje się na poziomie 6,6 - 6,7 l przy odległościach tylko miasto ok.15 km do miejsca postoju. Biegi wchodzą bez zająknięcia.
Wyciszenie jest ok słychać lekki szum i mruczenie silnika, a po wyżej 130 jest głośniej, ale nie jest to męczące :) siedzenia są wygodniejsze niż w poprzedniku więc śmiem twierdzić, że na trasach nie będzie problemu z wysiedzenie.
Funkcję radia jak i komputera są takie same jak w poprzedniku, jedynym dodatkiem jest możliwość podłączenia pen-drive. Samą jakość nagłośnienia uważam za b. dobrą :)
Z bagażnikiem jest tak jak już wcześniej zostało napisane otwieranie przez pilot.
Co do podłokietnika to się nie wypowiem.

z rzeczy które mnie do tej pory zirytowały to:
- przyciski od komputera -> niewygodne umiejscowienie jak i same przyciski
- mało miejsca na nogi -> trochę przeszkadza poduszka kolanowa
- brak automatycznego włączania/wyłączania świateł -> ale to raczej przyzwyczajenie
- brak systemu kluczyka elektronicznego -> bardzo ważny dla kobiet, ale to auto serwisowe

A podsumowując "albo Swift, albo nic" ;)

Pozdrawiam,
Agnieszka

PostNapisane: Pt 29 lip, 2011 22:03 

Automatyczne włączanie świateł mijania powinno być tylko trzeba aktywować tą funkcję. Podjedź do ASO (koszt ok 100zł) albo dobrze poszukaj tutaj na forum (ktoś kiedyś opisał jak to zrobić w GV i ponoć w Swifcie też działa).
Ja osobiście nie zamierzam nigdy więcej tego używać bo przy automatycznym włączaniu o wiele szybciej przepalają się żarówki.
W pierwszym moim aucie włączałem sam i żarówki wymieniałem raz na 3 lata, w drugim był automat i leciały 3 razy ale w ciągu jednego roku. Teraz w Suzi jeżdżę już 1,5 roku na pierwszych żarówkach.

PostNapisane: Pt 29 lip, 2011 22:17 

adamr1984 napisał(a):
Podjedź do ASO (koszt ok 100zł) albo dobrze poszukaj tutaj na forum (ktoś kiedyś opisał jak to zrobić w GV i ponoć w Swifcie też działa).

yyyyy, ale ...

Cytuj:
to ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami, choć nowego Swifta wersja Comfort mam od 4 dni i jest to auto serwisowe

więc po co ma płacić za coś ? skoro i tak to auto wróci na serwis, gdzie jego miejsce jako auto zastępcze :D
Dodatkowo w nowym pewnie ta funkcja jest programowalna, możliwe że w inny sposób :)

Myszka napisał(a):
Zacznę od tego, że silnik 1.2 ma w sobie potencjał i potrafi pokazać na co go stać,

lypa jak dla mnie :D pewnie pali jak smok jak się nim ciśnie :D

Myszka napisał(a):
Samą jakość nagłośnienia uważam za b. dobrą :)

jest dobra dla przeciętnego Kowalskiego i nic więcej. Koncertów Chopin-a czy AC/DC raczej bym nie polecał na tym słuchać :D

PostNapisane: So 30 lip, 2011 12:56 

No dobra przyznaję nie doczytałem :czytaj: . Faktycznie jest to auto serwisowe. Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa :oops:
Co do jakości sprzętu audio... Clarion przecież jest przyzwoitą firmą. O wiele lepsza jakość w porównaniu z blaupunktem stosowanym w fiatach.

PostNapisane: So 30 lip, 2011 19:11 

Clariona jest tylko jednostka główna, głośniki nie sądzę, dodatkowo fabryczne jednostki to kastraty :( Wiem co mówię, bo w 2 innych autach mam niefabryczne jednostki które oferują 3 x więcej opcji niż ta bieda seryjna i nie mówię tu o BT/USB i itp. bajerach tylko nawet w samych wyjściach rca.

PostNapisane: So 30 lip, 2011 20:28 

Ja właśnie w fiacie wymieniłem ich blaupunkta na clariona - fakt miał usb a w Suzi nie ma ale poza tym różnicy nie słyszę. Aczkolwiek nadmieniam, że nie jestem audiofilem ani wieśniakiem co to zapoda basy na full przy technie od którego rzygać mi się jedynie chce.
Ma czysto grać (głównie rocka) i czysto gra więc jestem usatysfakcjonowany :D

Zapal choćby świeczkę, gdy ciemność jest w nas.
Na przyjaznej fali popłyńmy choć raz.

PostNapisane: So 30 lip, 2011 20:38 

kiedyś musisz podjechać do Łodzi to się dowiesz o co chodzi :D

PostNapisane: So 30 lip, 2011 22:08 

A dlaczego akurat do Łodzi?

PostNapisane: N 31 lip, 2011 12:41 

adamr1984,w Łodzi pokazaliby Ci co to znaczy dobre granie w aucie :P

Ostatnio edytowano N 31 lip, 2011 12:42 przez Thyzys, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N 31 lip, 2011 15:20 

W Łodzi bywam minimum raz w tygodniu a i tak nie wiem o co wam chodzi.

PostNapisane: Pn 15 sie, 2011 18:54 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Ignis Sport
Łódź mekką CA ;) ale nie każdy jest zboczony jak wy - to tak jakby pisać że prawdziwe auta robią tylko i wyłącznie w Maranello :]

Baleno GS > Ignis Sport

Strefa czasowa: UTC + 1