Teraz jest N 18 sie, 2019 16:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 10 lip, 2011 16:13 

Model:: Swift Sakura 1.3 2009
Moja Suza rok temu (miała wtedy rok i niewielki przebieg) zaczęła wykazywać drobny problem z rozrusznikiem. Po przejechaniu niewielkiej odległości (np. podjeżdżam spod domu do pobliskiej piekarni, żeby potem prosto pojechać do pracy), zgaszeniu silnika, ma problem z 'odpaleniem' za pierwszym razem, za drugim/trzecim dłuższym przytrzymaniem autko rusza, więc teoretycznie problemu nie ma. No i tak potraktowano mnie przy przeglądzie po 12 miesiącąch. Komputer nic nie pokazał, więc na pewno mi się wydawało (specjalistką nie jestem, ale kobietą tak i to wystarczy, żeby pobłażliwie potraktować zgłaszanie takich problemów). Teraz - po kolejnych 9 miesiącach świeci mi się kontrolka silnika, więc i tak muszę dotrzeć do ASO.
Pytania mam dwa:
1. Czy ktoś już zaliczył taki problem?
2. Czy któreś ASO w Warszawie lepiej sobie z tym poradzi niż inne? Najbliżej/najporęczniej mam do Towarowej, mąż mógłby mi po drodze do pracy porzucić Suzę u Porady, a jak czytam opinie o ASO, to powinnam się pofatygować na Sadybę....

Z góry dzięki za Wasze opinie/rady.

PostNapisane: N 10 lip, 2011 17:15 

Model:: Swift Comfort 1.3 92KM
Taki problem występuje chyba we Swiftach/SX4/GV tak więc nie martwił bym się tym. Poza tym to nie rozrusznik a chyba immobilizer (bynajmniej takie słuchy po forum krążą).
Podobno ten typ tak ma ale mimo wszystko jak będę na przeglądzie to od razu zgłaszam to jako usterkę, zobaczymy co się okaże.

Damian

PostNapisane: N 10 lip, 2011 17:21 

Dzięki, no tak - bardziej chcę to rozwiązać, póki Swift jest na gwarancji... :)
Mam nadzieję, że świecąca kontrolka to też nic wielkiego...

PostNapisane: N 10 lip, 2011 18:19 

chaneczka, która kontrolka świeci? Wywala ci kontrolkę podczas tego trudnego odpalania?

PostNapisane: N 10 lip, 2011 18:45 

Nie.... to dwie niezależne sprawy, problem z odpaleniem trwa od około roku, bałam się zimy, ale okazało się, że nie - aura nie ma wpływu.

Kontrolka silnika "check engine" świeci od dwóch dni, po tym, jak mój kochany TZ postanowił swojej grubej żonie zatankować i sumiennie umyć autko (za miesiąc się rozdwajam i chciałabym auto doprowadzić do porządku przed tym faktem ;) ). Obstawiamy więc, że może coś związane z zanieczyszczeniem przy niskim stanie paliwa, albo mycie podwozia zaszkodziło (ale to by było dziwne....)

PostNapisane: N 10 lip, 2011 19:00 

chaneczka, mycie podwozia mogło zaszkodzić jeśli uszkodzeniu uległy przewody sondy lambda :/ Reszta generalnie nie miała jak się uszkodzić. Jednak ja bym obstawiał kiepskie paliwko i od tego bym zaczął.

P.S.
Co do kiepskiego odpalania to ja zauważyłem że jak przed odpalaniem czekam te 2-3 sekundy to nie mam problemu. Generalnie problem jest ale jest nie groźny i raczej jest wynikiem wady projektowo-produkcyjnej ponieważ spora część użytkowników ma to samo a reszt też pewnie ma ale nie zauważyła :)

PostNapisane: N 10 lip, 2011 19:08 

Dzięki za rady D2mian :)
Paliwo jest z jednej z dwu zaufanych stacji, na których tankujemy (i nie są to stacje przy supermarkecie)...
Zadzwonię i zajrzę jutro do ASO na Towarowej w sprawie tej kontrolki, może jednak ten przewód :hmm: ....
A z odpalaniem nie będę robić w tej sytuacji tragedii ;-)

PostNapisane: N 10 lip, 2011 20:20 

Model:: Suzuki Swift 1.3 '09
Ja u siebie zauważyłem ten sam problem. Staram się odczekać dłuższa chwilą po włączeniu stacyjki, jednak nie ma to znaczenia. Raz odpali normalnie, a za innym razem dopiero drugie kręcenie odpala silnik. Czasem muszę dodać gazu, bo czuć że ledwo wchodzi na obroty. Trochę mnie uspokoiliście pisząc, że "ten typ tak ma" :)

PostNapisane: Pn 11 lip, 2011 10:22 

Model:: suzuki swift 1.3 GLX
chaneczka napisał(a):
Zadzwonię i zajrzę jutro do ASO na Towarowej w sprawie tej kontrolki,

niech podlacza pod komp bedziesz od razu wiedziala gdzie lezy przyczyna usterki.

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Pn 11 lip, 2011 13:02 

Tak już zrobili, podobno to błąd historyczny związany z jakimś czujnikiem, co zwykle związane jest z paliwem niskiej jakości. Tak jak pisałam, tym razem tankowaliśmy na tańszej stacji, ale z tych sprawdzonych - bo tankujemy jeszcze tam auto męża...
Wykasowali błąd i kazali obserwować.... jeśli się powtórzy, to zatrzymają auto na dłuższe badanie. No cóż... za 2 msce i tak muszę oddać Suzę na przegląd, to gdyby się coś działo, załatwię wszystko za jednym zamachem. Sprawdzenie co z tym rozrusznikiem/immobilizerem też nie od ręki, więc poproszę o to w ramach przeglądu... Chyba, że kontrolka się zaświeci za tydzień...

Ostatnio edytowano Pn 11 lip, 2011 13:06 przez chaneczka, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr 13 lip, 2011 16:27 

Model:: Swift Sakura 1.3 - 2009r.
Ja mam to samo :-) Problem jest o wiele mniejszy jeśli się odczeka aż kontrolki zgasną ale de facto czasami mimo to również się zdarza.

PostNapisane: So 14 sty, 2012 12:09 

U mnie nadal problem z rozruchem występuje- tzn czasami i zupełnie losowo autko ma dziwny rozruch. W momencie przekręcania kluczyka zamiast odrazu odpalić , rozrusznik jak by dłużej kręci, jak by chciało a nie mogło odpalić. Taki stan rzeczy trwa jakieś 2 sekundy po czym autko zaskakuje. Zadarza się to zupełnie losowo.
Z racji tego że sprawa ta zaczyna mnie męczyć szukam rozwiązania problemu.
Czy ktoś z was ma jakąś propozycję?
Z góry dziękuje za wszelkie porady.

Damian

PostNapisane: So 14 sty, 2012 14:09 

Model:: samuraj 1.9 D 2003
Może to być kostka w stacyjce.

PostNapisane: So 14 sty, 2012 14:19 

matador, a mógłbyś mnie bardziej naprowadzić, bardzo proszę :)

Damian

PostNapisane: So 14 sty, 2012 14:54 

Model:: samuraj 1.9 D 2003
Przy przekręcaniu kluczyka mechanizm stacyjki naciska na małe plastikowe elementy,które naciskają blaszki ze stykami i włączają prąd na rozrusznik i resztę.Jak te plastiki się trochę wytrą,to styk może być opóźniony,lub może go nie być wcale.Może nie całkiem fachowo ,ale myślę,że będziesz wiedział o czym prawię.

PostNapisane: So 14 sty, 2012 15:33 

Ale przeciez rozrusznik kreci. Bardziej wydaje mi sie ze problem lezy w doplywiw paliwa.

Moja prosba do administracji scalic albo wydzielic temat bo sie orbi balagan. A kolega D2mian, powinien wiedziec, ze zapytanie w 1 temacie wystarczy.

viewtopic.php?t=8162

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: So 14 sty, 2012 15:47 

jano_3, ja wiem o zasadach panujących na forum jednak problem jest ciężki do slafyfikowania dlatego pozwoliłem sobie na takie zachowanie.

Jeśli kogoś to uraziło to przepraszam.

Ja również stawiam albo na paliwo albo na immobilizer.

Jeśli to paliwo to gdzie szukać przyczyny?

Damian

PostNapisane: So 14 sty, 2012 15:50 

wlasnie chyba immobilajzer odcina doplyw paliwa. Jak czesto to u Ciebie wystepuje??

PostNapisane: So 14 sty, 2012 16:38 

U mnie zupełnie losowo np. od jakiegoś czasu ze 2-3 miesiące nie miałem takiego problemu aż do piątku kiedy to tankowałem paliwo i w momencie kiedy chciałem odjechać ze stacji problem wystąpił; kolejny raz wystąpił dzisiaj rano. Dodam że wydaje mi się chociaż to może być autosugestia że problem jest częstszy na pełnym baku.

Jeszcze nie zdażyło mi się aby autko nie odpaliło podczas takiego długiego rozruchu (to tak na marginesie :) )
A u Ciebie jano_3, jaka jest częstotliwość? Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat, jakie masz objawy itp?

Damian

PostNapisane: So 14 sty, 2012 18:29 

co 10-15 rozruchow. Glowy sobie tym nie zawracam.

PostNapisane: So 14 sty, 2012 21:48 

Model:: Swift Sakura 1.3 - 2009r.
matador napisał(a):
Jak te plastiki się trochę wytrą,to styk może być opóźniony

Ale w nowym aucie to chyba się jeszcze nie wytarły? U mnie podobny problem jest od nowości tylko jak na złość co pojechałem na przegląd to po kilkadziesiąt razy zapalał od pierwszego razu bez problemu i nawet w Autotraperze nie chcieli mi uwierzyć. W zasadzie teraz przestałem się przejmować... Jak nie zapali za pierwszym razem to za drugim musi :-)

Zapal choćby świeczkę, gdy ciemność jest w nas.
Na przyjaznej fali popłyńmy choć raz.

Strefa czasowa: UTC + 1