Teraz jest N 26 maja, 2019 20:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 19 maja, 2011 19:05 

Model:: Swift 1.3 Classic
Niech mój post będzie pewnym ostrzeżeniem. Koledzy oglądajcie uważnie lakier auta np. po umyciu, bo firma Suzuki może Wam zafundować taką niespodziankę lakierniczą jak w moim Swifcie 1.3 5d. (zakup w grudniu 2010, ledwie 3 tys. przebiegu, kolor srebrny metalik - auto zadbane bardziej niż żona :) ). Otóż miesiąc temu na lewym tylnym błotniku pojawiła sie u mnie mocna "pomarańczowa skórka" + jakieś ciemne kropki na odcinku około 4 x 2cm oraz dziwne kreski, bruzdki i zmatowienia na większym już odcinku, wszystko w pobliżu końca błotnika bliżej łączenia ze zderzakiem. Firma SMP uznała oczywiście w ramach gwarancji naprawę, auto mam już polakierowane w ASO -
procedura trwała 2 tygodnie.
Oczywiście moje ASO (Auto-Kras Białystok) nie zaproponował mi auta zastępczego i musiałem być 3 dni bez auta i jeszcze tracić czas i pieniądze na dojazdy do ASO (o ASO to oczywiście więcej w innym wątku). Nie będę sie już "rozwodził" tutaj - z litości dla swych nerwów - o fatalnej jakości montażu, przynajmniej mojego egzemplarza Swifta, w skrócie: wyraźny, głośny rezonans w przedniej lewej dolnej części auta (lub w drzwiach) przy schodzeniu z obrotów (ASO Auto-Kras Białystok nie potrafi naprawić), marszcząca się czarna okleina słupka prawych drzwi, fatalnie zamontowana wykładzina bagażnika (ASO poprawiło), byle jak zamontowane, stukające przy jeździe po kostce lub nierównościach rączki od regulacji oparcia foteli (ASO poprawiło), stukająca na nierównościach tylna kanapa (ASO nie poradziło sobie), głośno gwiżdżąca (piszcząca) moim zdaniem pompa paliwa (ASO twierdzi, że to normalne), bucząca skrzynia biegów na III i IV biegu przy prędkości ok. 60 - 70 km/h, haczący często I bieg. O kilku tych sprawach pisałem już na forum.
Podsumowując, z mojej perspektywy zarówno poziom produktu firmy Suzuki jak i poziom serwisu ASO to porażka :( , nie wybrałem koreańskiego lub włoskiego auta mimo, że w cenie Swifta było większe i lepiej wyposażone, bo liczyłem na "japońską", przynajmniej z tradycji jakość i niezawodność. O jakże się pomyliłem ! Jedyna pociecha to pomoc forumowiczów i walka z ASO. A gwarancja na lakier tylko rok, teraz wiem dlaczego.
Nowym nabywcom życzę więcej szczęścia.

PostNapisane: Cz 19 maja, 2011 20:14 

Model:: rodzinnie Mazda 6 MPS ;-)
Rzeczywiście sporo tych TTTM jak na jeden egz. auta.

Masz dwie opcje moim zdaniem:

Na gorąco z podrzeniem ze jest coś nie tak: pojechać do niezależnego diagnosty na sprawdzenie ramy auta + grubości lakierniczej wszystkich elementów.
Nie jedno nowe auto przeszło lifting po tym jak spadło z lawety w drodze do dealera.

na chłodno, zacisnąć zęby i powoli eliminować to co można a co jest ewidentnym TTTM jeździć i się przyzwyczajać.

Dla pocieszenia ASO przy naprawie tez potrafi koncertowo coś spaprać tłumacząc się później że defekt powstał nie w wyniku naprawy lecz przez czynniki zewnętrzne.

BTW witam kolegę z Białegostoku, jutro odwiedzę to miasto ;-)

PostNapisane: Cz 19 maja, 2011 20:23 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
marius napisał(a):
bucząca skrzynia biegów na III i IV biegu przy prędkości ok. 60 - 70 km/h

każdy jeden egzemplarz wydaję ten dźwięk

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Cz 19 maja, 2011 21:47 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
adamov2 napisał(a):
każdy jeden egzemplarz wydaję ten dźwięk

ale o co kaman?

ostatnio jezdzilem micrą 1.5 diesel 2004 i skrzynia w Swifcie to poezja :D

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Cz 19 maja, 2011 22:09 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
Cytuj:
ale o co kaman?

chodzi o to że jest taki specyficzny dziwny dźwięk na IV biegu przy prędkości około 70 km/h po odpuszczeniu gazu. Kiedyś nawet porównywałem to z innym Swiftem. Słyszą to osoby o nadwrażliwym uchu które traktują nasze "pudełka" nazbyt serio :] ponieważ nigdy nie mieli do czynienia z Fiatem Grande Punto :D

spoono napisał(a):
ostatnio jezdzilem micrą 1.5 diesel 2004 i skrzynia w Swifcie to poezja

ślicznie będziesz wyglądał w tej Micrze :D mam nadzieję że jest w kolorze zielonym lub błękitnym :D

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Pt 20 maja, 2011 08:32 

Model:: Swift 1.3 Classic
adamov2 napisał(a):
Cytuj:
ale o co kaman?

chodzi o to że jest taki specyficzny dziwny dźwięk na IV biegu przy prędkości około 70 km/h po odpuszczeniu gazu. Kiedyś nawet porównywałem to z innym Swiftem. Słyszą to osoby o nadwrażliwym uchu które traktują nasze "pudełka" nazbyt serio :] ponieważ nigdy nie mieli do czynienia z Fiatem Grande Punto :D
spoono napisał(a):
ostatnio jezdzilem micrą 1.5 diesel 2004 i skrzynia w Swifcie to poezja

Dokładnie o taki odgłos chodzi - podobny słyszałem kiedyś w ros. Ładzie 2107 chyba i to ze sporym przebiegiem. Hmm, ciekawe, że jestem nadwrażliwcem :) . Powiem tak, Punto nie jeździłem, ale poezją to można nazwać skrzynię w mojej byłej skodzie fabii rocznik 2001 (owszem miała inne wady i wiek, ale ogólnie jakość montażu skody zdecydowanie wyższa - a niby gdzie tam skodzie do japończyka - i to pudełko i to pudełko). Żałuję, że sprzedałem, teść bardzo chciał kupić.
Dziękuję Onyx :piwo: za słowa wsparcia. Nie reklamuję, ale Białystok ostatnio wyładniał i fajne miasto jest, ale serwis suzuki ma fatalny :( .
Myślałem, że jak kupię nowe auto (za gotówkę, a rabat ze strony salonu to chyba na waciki tylko) to przynajmniej 2 lata pojeżdżę spokojnie, jedynie widząc aso z okazji przeglądów. Mam chyba prawo czuć się trochę sfrustrowany mając w aucie mnóstwo niedoróbek i lakierowanie prawie nówki ? Wypada cieszyć sie, że jeździ i nie ma kwadratowych kół.
pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1