Teraz jest Pn 19 sie, 2019 07:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 07 sty, 2008 10:57 

Model:: SWIFT SPORT lub 1,5 GS - narazie marzenie
Witam,
planuję kupic swifta (moje marzenie od dawna) - wersję sport lub chociaż 1,5 GS.
Znajomi dziwnie się na mnie patrzą jak słyszą, że chcę kupić nówkę sztukę. Wiem o tym, że samochód traci na wartości wyjeżdżając z salonu ale ja mam "uraz" do używanych rzeczy.... Jakie są Wasze opinie, czy kupno nowego samochodu to rzeczywiście taki zły pomysł??

PostNapisane: Pn 07 sty, 2008 11:54 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: A3 Sportback 2.0 TFSI Quattro / 240KM
Większość z nas postawiła raczej na nowe modele (jeśli mowa o swifcie MK VI) jednak nie wszyscy ;)
Znane są na tym forum przypadki kupna używanego auta zarówno w kraju jak i za jego granicami.
Co do tej drugiej opcji to może wypowiedzą posiadacze... jak tylko tu dotrą (szczególnie DDiS było kiedyś ciężko u nas dostać i 4x4).
Z używanym Sportem to może być większy problem, ale 1,5 to już można znaleźć.
Ceny nie są jakoś strasznie niższe używanych... chyba że się z zagranicy sprowadza, ale wtedy chyba lepiej takiego lekko uszkodzonego znaleźć, bo przynajmniej od początku wiadomo co mu dolega... a nie jakieś "niby" w dokonałym stanie.
Powiedzmy sobie szczerze: TAKIEGO auta raczej się nie sprzedaje jak jest z nim wszystko OK... po prostu żal!

Ja osobiście reprezentuję jednak tą pierwszą grupę.
Kupiłem używanego pół roku swifta z przebiegiem 14000km w idealnym stanie.
W zasadzie był to jednak raczej przypadek, ponieważ salon nie wyrobił się w czasie z dostawą zamówionego przeze mnie auta... a znalazłem ogłoszenie sprzedaży DOKŁADNIE takiego samego (nawet kolor się zgadzał ;) ).

Jakie to ma zalety to chyba nie muszę tłumaczyć (czas, pieniądze) ale ma też wady.
1. Jest to auto z pierwszej tury produkcyjnej, więc nie obce mu były problemy, które fabryka poprawia na samym początku produkcji. Niby drobnostki, ale jednak czas na wizyty w serwisie poszedł...
2. Nigdy na 100% nie będziesz znać przeszłości tego auta... i nie mówię tylko o tym, co ktoś w nim robił :027:
3. używane to używane... inaczej ktoś hamował, naciskał sprzęgło, obchodził się z biegami... mam taką osobistą opinię, że auto się do takiego specyficznego traktowania "przyzwyczaja" i zmiany nigdy mu na dobre nie wychodzą.

To chyba tyle ;)

PostNapisane: Wt 08 sty, 2008 13:02 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Suzuki Swift 1.3 GLX 07'
To może ja coś od siebie dodam. Zanim kupiłam nowego Swifta zastanawiałam się długo nad używanym. Była to dobra alternatywa, rocznego można było wówczas kupić za jakieś 34 tys. A jak wiadomo 10 tys. na ulicy niestety nie leży.
Mam jednak kiepskie doświadczenie związane z używanymi swiftami. Kilku oferowanym modelem miałam okazję się przyjrzeć bliżej. Niestety żadne z oferowanych aut (głównie na gratce i otomoto) nie było jak to szumnie obwieszczał właściciel BEZWYPADKOWE.
Jeśli zdecydujesz się na używane to radzę dokładnie go obejrzeć, najlepiej z fachowcem.
Kupiłam nowe i przynajmniej wiem, że auto nie jest po "lekkim dachowaniu" :)

PostNapisane: Wt 08 sty, 2008 13:19 

Model:: Swift 1,3 GS (Węgier)
chili napisał(a):
Kupiłam nowe i przynajmniej wiem, że auto nie jest po "lekkim dachowaniu" :)

Też jestem za nówką, ale nawet tu na forum komuś wciskali lekko bitą GV w salonie :/ .
W moim też mi się jedna rzecz nie podoba, a że człowiek podejrzliwy to........ staram się nie zwracać na to uwagi. :)

Pozdrawiam Jarek :-)

PostNapisane: Wt 22 sty, 2008 22:10 

Model:: inny
Też uważam i zawsze uważałem, że lepiej poczuć ten zapach nowości i zobaczyć te 3 czy 4 km przebiegu :D niż kupować używkę, ale im więcej patrzę na to ile autko traci na wartości po roku czy dwóch, tym bardziej myślę o tym, żeby następne kupić używane "od znajomego". :D

Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...

PostNapisane: Wt 22 sty, 2008 22:55 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
A ja jak na razie stoje na stanowisku, ze nastepne auto (czyli jeszcze sporo wody musi uplynac) bedzie uzywane, tj. maksymalnie dwuletnie (przynajmniej chcialbym, zeby takie bylo ;) ) kupowane w Niemczech.

Zalety takie rozwiazania:

- jako, że najwiekszy spadek wartosci samochodu nastepuje przez pierwsze 3 lata od jego produkcji -ten efekt w tym przypadku jest prawie wykluczony,

- auto z Niemiec, wiec jezdzilo po niemieckich drogach, czyli zawiecha super ;)

- mozna trafic na okazje od czasu do czasu, np. na samochod tzw. Jahreswagen, czyli w idealnym stanie i o malym przebiegu i jezdzony na niemieckim paliwie (Jahreswagen -samochod zakupiony przez pracownika danego koncernu ze znizkami zaleznymi od zajmowanego stanowiska, siegajacymi nawet 80%, z klauzula, ze nie mozna go sprzedac przed uplywem roku -stad nazwa)

- Niemcy sa nacja w 90% uczciwa, w przeciwienstwie do Polakow, gdzie ten odsetek ksztaltuje sie odwrotnie :D

Przyznam sie, ze nie widze minusow tego zastosowania, poza tym, ze trzeba sie troche tam nabiegac a potem nabiegac w PL, ale to znacznie ulatwia strona: http://tmp.sysinfo.pl/auto.php :ok: polecam :ok:

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Pn 31 mar, 2008 20:43 

Model:: SWIFT 1.3 GLX KASZMIREK JP06
Punkt widzenia zależy od zasobności portfela.Jeśli stać Cię na nowy to kup.Będziesz wiedział co masz.Ja osobiście wolę nowy.Kupiłem jedną używkę i omało nie pożegnałem się z tym światem.A podobno był bezwypadkowy.

SWIFT 1.3 GLX Japoński Kaszmirek , NIE TEN MIŁY KTO PIĘKNY , LECZ TEN PIĘKNY KTO MIŁY

PostNapisane: Pn 31 mar, 2008 21:11 

Model:: suzuki sx4
WITAM
Ja zdecydowałem si e kupić nowego , po tym jak znalazłem z Aso oferte kupna używanego SX4 bezwypadkowego (testowego) pożniej sie jednak okazało że wjechał ktoś mu już w tyłek , o czym mowy nie było tak więc nawet z aso prawdy ci nie powiedzą.

tacak

PostNapisane: Wt 01 kwi, 2008 06:53 

Model:: SWIFT 1.3 GLX KASZMIREK JP06
tacak napisał(a):
WITAM
Ja zdecydowałem si e kupić nowego , po tym jak znalazłem z Aso oferte kupna używanego SX4 bezwypadkowego (testowego) pożniej sie jednak okazało że wjechał ktoś mu już w tyłek , o czym mowy nie było tak więc nawet z aso prawdy ci nie powiedzą.
To prawda.Pewne osoby z forum widziały jak można katować samochody które ktoś potem kupi jako (idealny,zadbany samochód testowy0 :siekiera:

SWIFT 1.3 GLX Japoński Kaszmirek , NIE TEN MIŁY KTO PIĘKNY , LECZ TEN PIĘKNY KTO MIŁY

PostNapisane: Wt 01 kwi, 2008 18:10 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
ja kupiłem półroczną testówkę. Tyle że po sobie :027:

Ostatnio edytowano Wt 01 kwi, 2008 18:11 przez adamov2, łącznie edytowano 1 raz

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Wt 01 kwi, 2008 21:57 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
adamov2 napisał(a):
ja kupiłem półroczną testówkę. Tyle że po sobie :027:

testowales pol roku? :diabel:

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Wt 01 kwi, 2008 22:20 

kiedyś sprzedawałem Suzy i miałem samochód służbowy... który sam sobie wybrałem pod względem wyposażenia i koloru... a po pewnym czasie stalem się oficjalnym właścicielem :)

zobacz jak mój Świstak wyglądał kiedyś

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/539 ... 512ef.html

PostNapisane: Wt 06 maja, 2008 22:38 

Model:: SEAT LEON TDI
a jak jest z gwarancja w przypadku sprowadzenia autka z niemiec? zostaje czy trzeba sie z nia pozegnac?

...::: www.leonclub.pl :::...

PostNapisane: Śr 07 maja, 2008 17:27 

markos01 napisał(a):
a jak jest z gwarancja w przypadku sprowadzenia autka z niemiec? zostaje czy trzeba sie z nia pozegnac?

jeżeli są zrobione wszystkie przeglądy wg grafiku to nie ma problemu z gwarancją.

trzeba tylko zgłosić taki samochód do Suzuki Motor Poland.

PostNapisane: Śr 07 maja, 2008 19:10 

Model:: SEAT LEON TDI
adamov2 napisał(a):
jeżeli są zrobione wszystkie przeglądy wg grafiku to nie ma problemu z gwarancją.
planuje sciagnac autko dziewice takze od poczatku bede pilnowal przegladow.
adamov2 napisał(a):
trzeba tylko zgłosić taki samochód do Suzuki Motor Poland.
trzeba sie jakos wczesniej do tego przygotowac, czy wystarczy np jak przyjade na pierwszy serwis??

...::: www.leonclub.pl :::...

PostNapisane: Cz 08 maja, 2008 17:29 

markos01 napisał(a):
trzeba sie jakos wczesniej do tego przygotowac, czy wystarczy np jak przyjade na pierwszy serwis??

proponuję przed udaniem się do serwisu zadzwonić do SMP do Pana Dariusza Lewickiego i z nim porozmawiać.

Pewnie będziesz musiał wysłać mu faxem stronę z wpisem danych Twojego samochodu z niemieckiej książki gwarancyjnej.

Strefa czasowa: UTC + 1