Teraz jest Pn 19 sie, 2019 11:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 09 sie, 2009 21:08 

Model:: Swift 1.5 3d
Witam

Nosze sie z zamiarem kupna bagaznika na rowery. Wozone bedzie 1 lub 2 (duzo czesciej jednak 1). Od razu mowie, ze odpada bagaznik na dach - nie i juz. Wiec zostaje rozwiazanie montowane z tylu. I tutaj lezy problem. Do dostania sa dwa rodzaje bagaznikow: montowane na klape i montowane na haku. Pytanie: czy sa jakies minusy pierwszego rozwiazania, a jesli tak to jakie? Nie chce montowac haka tylko pod bagaznik na rowery, a tym bardziej nie chce sie ladowac w koszty zwiazane z zakupem i instalacja. Czas potrzebny na zamontowanie mnie nie interesuje, chodzi mi tylko o problemy zwiazane z samym "systemem doczepiania". Z gory dzieki za odp.

pozdrawiam

PostNapisane: N 09 sie, 2009 21:18 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
dużym minusem bagażników montowanych na klapę tylną jest możliwość jej uszkodzenia - lakier potrafi odpadać :/

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Pn 10 sie, 2009 07:44 

Model:: 1,3 GLX
Doświadczyłeś tego osobiście czy znasz tylko ze słyszenia?. Pytam, bo również jestem zainteresowany tematem i chętnie posłucham opinii osób, które takie rozwiązanie same wypraktykowały.

Pozdrawiam
Marek

PostNapisane: Pn 10 sie, 2009 07:45 

Model:: jest Swift 1.3 jest Nissan Juke 190ps
Ostatnio rozmawiałem ze znajomym na temat tego bagażnika
Też przez chwilę byłem zainteresowany
Używał takich słów jakich normalny człowiek w zasadzie nie zna :D
Krótko mówiąc po dwu krotnym użyciu bagażnika ma klapę tylną i zderzak do roboty
Zderzak porysowany (do czarnego plastiku) klapa powgniatana,szyba porysowana
Do tego twierdzi że z dwoma rowerami boi się jechać więcej niż 60km/h i co parę km zatrzymuje się i dociąga mocowania :(::
Pozdr.

PostNapisane: Pn 10 sie, 2009 08:05 

adamov2 napisał(a):
dużym minusem bagażników montowanych na klapę tylną jest możliwość jej uszkodzenia - lakier potrafi odpadać :/

No wlasnie cos takiego slyszalem, ze bagazniki potrafia wyginac klapy itd. i ze nie warto sie w to bawic. Pytanie tylko czy dzieje sie tak z kazdym bagaznikiem tego typu, czy np mozna to zniwelowac kupujac produkt sprawdzonej i renomowanej firmy, a nie jakies najtansze badziewie z Allegro. Jesli faktycznie jest az tak zle to chyba daruje sobie temat i po prostu wybiore trasy blizej domu :/

PostNapisane: Pn 10 sie, 2009 10:20 

To mnie zmartwiliście. W tej sytuacji nie będę próbował, nawet z markowym bagażnikiem.

Pozdrawiam
Marek

PostNapisane: Pn 10 sie, 2009 14:55 

Model:: Swift 1.3 Sakura + HC8g
Witam

Pozwolę sobie dołożyć swoje 3 grosze ;)

Swego czasu korzystałem z takowego rozwiązania - bagażnik na klapę bagażnika na rowery - maks 3 szt.
Bagażnik - mocowany na zaczepy + ściągacze do brzegów klapy samochodu
Producent - marka Norauto - produkt ze średniej półki cenowej.

Wykorzystywałem go zamiennie z kuzynem - ja miałem go na poprzednim swoim aucie czyli Peugeocie 307 Kombi a o zakładał go na Nissana Primerę (Sedana)

Moje spostrzeżenia, uwagi i przygody:
- końcówki zaczepów bagażnika mogą uszkodzić klapę - są zakładane na jej rant - pożądne firmy powlekają je gumą (Norauto tego nie robiło) więc pierwszy raz zakładalem to z dusza na ramieniu - ale szkód nie było - na drugi raz załatiwiłem sobie cienkie gumowe podkładki i już w ogólne obaw nie było.
- montaż - stosunkowo łatwy - dopasowanie do samochodu, zaczepienie, ściągnięcie i montaż roweru wykonywałem samemu - proste, łatwe i przyjemne ;) - była instrukcja ;)
- demontaż - 30 sekund - bajka
- jazda - wymaga przyzwyczajenia - widok w lusterkach bocznych kół od rowerów, ale generalnie do przyzwyczajenia. Zgodnie z zaleceniami producenta max dopuszczalna prędkość to 100km/h (dla mojego modelu w każdym razie taka była) i jej nie przekraczałem - przygód nie było.
- ze wzgledów bezpieczeństwa po ruszeniu i przejechaniu ~ 1km trzeba się kontrolnie zatrzymać i sprawdzić naciągnięcie linek - potem już tylko w sytukacji gdyby dochodziły jakieś niepokojące dźwięki (to z instrukcji, bo nigdy ani po ruszeniu ani nawet po 300km trasy nic się nie zadziało)
- to urządzenie ma pewną wadę - a mianowicie determinuje pewną kolejność pakowania samochodu. Sam bagażnik można zamontować jako pierwszy, następnie trzeba zapakować tył samochodu i zakładać rowery. A wypakowanie zaczynamy od demontażu rowerów. NIE MA MOŻLIWOŚCI OTWARCIA BAGAŻNIKA W TRAKCIE POSTOJU - chyba, że zdjemiemy rowery...
- kolejna wada to zależnie od samochodu i usytuowania rowerów i tablicy rejestracyjnej - rowery ją zasłaniają - a za to może, ale nie musi czepnąć się drogówka (mnie się nie czepneła ale kuzyna tak - skończyło się na pouczeniu).

Podsumowanie
- około 3000 przejechanych kilometrów w ciągu 3 lat wykorzystywania
- zero strat, problemów, czy uszkodzonych klap.

A dla ciekawych - wiecie co zrobiłem od razu po zmianie samochodu? Kupiłem belki i uchwyty rowerowe na dach....

Dlaczego? Bo miałem dość montowania bagażnika, zakładania i zdejmowania rowerów, szczególnie w sytukacji, że choćbym 1000x prosił to moja małżona ZAWSZE "przez przypadek" schowała coś takie do bagażnika, że zawsze musiałem na postoju rozbierać wszystko z tyłu aby tam się dostać (kombi miało kratkę i brak dostępu od środka).

Teraz korzystam z dachowego i powiem szczerze - ale jestem bardziej niż zadowolony...
A bagażnik na klapę został na stałe zamontowany w garażu i służy za zimową przechowalnię rowerów pod sufitem ;)

Jeśli jednak byś się decydował na rozwiązania z klapą to sprawdź następujące rzeczy:
- porządna firma
- lekka konstrukcja bagażnika (aluminium)
- powlekane gumą lub czykolwiek innym uchwyty zakładane na klapę
- długie linki ściągaczy (ja wymieniałem, bo okazały się za krótkie ;) )

Pozdrawiam
Adyn

PostNapisane: Pn 10 sie, 2009 15:40 

O i o taka odpowiedz mi chodzilo. Wlasnie mi sie wydawalo, ze chyba cos zbyt pesymistycznie to wszystko wyglada, a wychodzi na to, ze jednak "da rade", ale trzeba kupic po prostu produkt dobrej jakosci. No nic, w takim razie porozgladam sie za bagaznikami. Jakies dobre firmy do polecenia?

PostNapisane: Wt 11 sie, 2009 08:32 

To pocieszające, że jednak można. Szukając takiego bagażnika lepszej jakości dla swojego Swifta znalazłem Thule 9103 i 9105. Są lekkie i mocowanie mają pokryte miękkim tworzywem. Niestety, widziałem tylko "obrazki " w sieci. Trzeba by to obejrzeć w realu i przypasować do klapy. Wersja 9105 jest z tzw. wysokim mocowaniem. Rowery nie zasłaniaja wtedy świateł i tablicy.
Przy Swifcie 3D jakoś nie widzę bagażnika dachowego bo go po prostu nie bardzo jest jak zamontować (szczególnie tylną belkę), choć Suzuki oferuje do tego samochodu oryginalne swoje bagażniki.

Pozdrawiam
Marek

PostNapisane: Wt 11 sie, 2009 11:49 

Model:: Swift 1.3 Sakura + HC8g
Witam

Patrzyłem na modele Thule 9103 i 9105 i na stronie thule wyglądają nieźle.
Osobiście proponuję podjechać do jakiegoś punktu gdzie sprzedają bagazniki (upewniwszy się wcześniej, że mają takie na stanie) obejrzeć je i przymierzyć do auta - da to pogląd na sprawę - jak to wygląda i co zasłania, a także jak się montuje ;)

Ja ostatnio kupowałem box na dach przez co jeździłem i dzwoniłem do kilku punktów, gdzie takie bagażniki jak poszukiwany w tym wątku też powinni mieć.
Najwiecej informacji (rzeczowych i konkretnych) uzyskałem w firmie Swiatbagaznikow.pl (Warszawa Korkowa) - choć tylko telefonicznie - za daleko miałem do nich a sam ostatecznie zakup i przymiarkę robiłem w MCM (www.m-c-m.pl) i tez polecam obsługę.

Pozdrawiam
Adyn

Strefa czasowa: UTC + 1