Teraz jest Cz 23 maja, 2019 22:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 15 lip, 2009 21:00 

Model:: Swift 1.3 Sakura + HC8g
Witam

Chciałbym się Was jako użytkowników Swiftów zapytać: Dlaczego mam wybrać Swifta?

Ale zacznijmy od początku ;) Jako wielbiciel japońskiej myśli technicznej (aktualnie poruszający się swoją kolejną Hondą) stoję właśnie przed arcy trudnym zadaniem - zakupem samochodu dla mojej małżonki.

Wymagania stawiane dla tego samochodu to:
- nieduży i zwinny do poruszania się po mieście (dom-praca + zakupy)
- japoński (!)
- budżet do 45000zł (bez ubezpieczenia itp - sam samochód)
- podobający się żonie.
- umożliwiający jej jazdę z naszym małym bobasem (aktualnie 3 miesiące)

Po analizie powyższych parametrów i przejrzeniu oferty w necie do wyboru pozostały nam:
- Toyota Aygo (1.0 68KM Luna AC)
- Toyota Yaris (1.0 68KM LUNA START)
- Suzuki Swift (1.3 92KM SAKURA lub Comfort)

Odpadły: Nissan Micra, Suzuki Splash (nie podobały się żonie), Mazda 2 i Honda Jazz - za drogie.

No i teraz jest dylemat ;). Wymienione przeze mnie 3 modele mają bardzo porównywalne ceny (Aygo 43500, Swift Sakura 44500, Yaris 46000, Swift Comfort 46500) - dwa przekraczają lekko budżet ale da się przeżyć.

Silniki - Mocą i dynamiką Swift górą, ekonomią już nie, ale przepaści nie ma...
Gabaryty - Swift jest w środku - większy od Aygo, minimalnie mniejszy od Yarisa
Wyposażenie - Swift zdecydowanie ma najlepsze, ale...

...ale nie ma chyba najważniejszej rzeczy, która powoduje, że mam ten oto dylemat - nie ma opcji wyłączenia poduszki powietrznej pasażera, co jest niezbędne gdy moja żona chciałby jechać z Małą na przednim siedzeniu (fotelik tyłem do kierunku jazdy)

I tu pytanie numer 1: Czy można to wyłączyć na poziomie serwisu - dołączyć poduszkę pasażera na stałe na jakiś czas a potem ją włączyć (rzeczywistość jest taka, że żona będzie w najbliższym czasie 98% czasu jeździła albo sama albo z Małą) - Czy coś wiadomo jest na ten temat??

Gdyby nie ten drobny niuans Swift byłby głównym kandytatem. Oczywiście jest jeszcze mały problem z preferencjami żony - bo jej najbardziej pasuje Aygo (Swift jest drugi) (choć w mojej ocenie Aygo ma najsłabsze wyposażenie i do tego to jest taka trochę naciągana Toyota i japończyk tylko z nazwy...)

I tu czas na pytanie numer 2: Gdzie jest produkowany Swift?

I od razu pytanie numer 3: Gdzei Waszym zdaniem najlepiej jest dokonać zakupu - u którego Dealera mam szansę coś wytargować (nie tyle rabat co jakieś akcesoria dodatkowe, ubezpieczenie, cokolwiek?) Czy wiadomo który z Dealerów w Wwie ma największą sprzedaż - moje doświadczenie podpowiada, że z reguły taki dealer ma największe możliwości ;)

Czy jest coś jeszcze, czego nie wiem a przemawia na korzyść Swifta??

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze ;)

Pozdrawiam
Adyn

PostNapisane: Śr 15 lip, 2009 21:21 

Model:: Suzuki Bandit
Przede wszystkim, zgodnie z tradycją zapraszam do wątku powitalnego :)
A co do auta:
- nieduży i zwinny do poruszania się po mieście (dom-praca + zakupy) - Swift
- japoński (!) - Swift
- budżet do 45000zł (bez ubezpieczenia itp - sam samochód) - Swift
- podobający się żonie. - nie znam kobiety, której Swift sie nie podoba
- umożliwiający jej jazdę z naszym małym bobasem (aktualnie 3 miesiące) - Swift
Jak dla mnie sprawa prosta :D
Jeśli chodzi o mnie i o pozostałe auta, to:
- Aygo, hmm... Takie sobie wozidełko, którym nie chciałbym brać udziału nawet w najdrobniejszej stłuczce. Zwłaszcza z dzieckiem.
- Yaris, brałem pod uwagę przy zakupie ale jak szybko wsiadłem w salonie do środka tak szybko wysiadłem. Środek zgasił mój cały zapał do tego auta.
Nie wiem jak z ekonomią pozostałych ale to też kwestia wagi buta ;)
Codo poduszki, nie wypowiem się. Obawiam się jednak, że mogą być z tym problemy.
Swift produkowany jest w Japonii i na Węgrzech, z tym, że w tej chwili nie ma chyba już w sprzedaży japończyków ale tu tez głowy nie dam. Mam swojego japończyka i nie wnikam już skąd przyjeżdżają pozostałe ;)
W temacie dealera, przeszukaj wątek pt:Co udało Ci się wytargować u dealera" czyjakoś tak.

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Jeśli możesz, pomóż proszę - www.piecioraczki.pl

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Śr 15 lip, 2009 23:08 

Model:: SWIFT 1,5 GS
z tego co mi wiadomo (moge być w błędzie) nowe Swifty są już tylko z Węgier.

Miałem możliwość zmiany autka ale kupiłem drugi raz Swifta i nie żałuję zwłaszcza, że pierwszym miałem wypadek i wyszedłem cały ( viewtopic.php?t=2185)

Do dziś dnia mnie nie zawiódł ani rozczarował.
Yaris :hmm: pierwszej generacji może tak a obecne nie.

Co do spalania to jak Kitza napisał - kwestia wagi. Jak chce się mieć frajdę z jazdy ponad 100% to i spalanie wzrośnie.

Ostatnio edytowano Śr 15 lip, 2009 23:08 przez brodal78, łącznie edytowano 1 raz

brodal78

PostNapisane: Śr 15 lip, 2009 23:09 

Model:: Swift MK6 '08
Aktualnie poruszam sie Swiftem i mam porównanie zarówno do Yarisa, jak i do Aygo, gdyż Yarisa posiada moja siostra, a wcześniej miała Citroena C1, który z Aygo rózni się tylko mordką.

Silnik:
Tylko Swift ...Yaris siostry ma silnik 1,3 i w porównaniu do Swifta to niezly muł...nie chcę myśleć co się dzieje przy silniku 1,0, ale to zdecydanie za mało. Co innego w Aygo (C1)...tam ten sam silniczek 1,0 bardzo przyjemnie się zbierał. Swift zostawia oba auta daleko w tyle, po mieście całkiem dynamicznie, na autobanie bez zadyszki leci 160 kmh i to nie koniec. W kwestii spalania to tylko mogę powiedzieć o Swifcie, że po Wro bez klimy jeszcze spokojnie można uzyskać 6l, stosując kilka zasad jazdy ekonomicznej, tylko trzeba sobie wyrobić odpowiednie nawyki

Skrzynia biegów:
Ponownie Swift... Nadal nie mogę wyjść z zachwytu nad precyzją i krótkim skokiem lewarka. Yaris akceptowalnie, C1 tragedia!!! Biegi tam wchodzą (o ile wchodzą) jakbyś mieszał kijem w kupie kupy ;) Może w Aygo jest inaczej, ale wątpię, może to był felerny egzemplarz, w co też wątpię... masakryczna skrzynia psuje cały urok tego auta...

Zawias:
Swift...A zaraz za nim C1 (Aygo). Swift ma zawias precyzyjny, przyjemnie twardy (dla mnie przyjemnie :) ) i bardzo stabilny, a więc z dużą rezerwą bezpieczeństwa. C1 (Aygo) to powiedziałbym dość twardy maluch,momentami za twardy, co w połączeniu ze spartańskim wnętrzem daje mizerny komfort. Mnie się podobało, ale nie każdemu przypadnie do gustu, brak mu stabilności Swifta ( to raczej wina mniejszych gabarytów), a no i ztcp to dość mocno hałasowało. Yaris znów przeciętnie, dużo więcej komfortu niż w 2 pozostałych, ale i większe przechyły i większa kanapa, dla ostrożnie jeżdżącej osoby w sam raz.

Wnętrze:
Swift i Yaris ex aequo. Raczej szaro, twardo, ale w miarę dobrze spasowane plastiki i bez skrzypień. Stylistycznie bardziej mi się podoba środek Swifta, szczególnie miła jest obszyta skórą kierownica, na pewno warto ją mieć. Swift ma kiepskie fotele, tylko kanapa już w ogóle kiszka, na szczęście nigdy tam nie jeżdżę :P W Yarisie siedzi się trochę jak na stołku, ale jednak jakby wygodniej. Audio też podobnie, 6 papierowych głosników w jedym i drugim, do radia wystarczy. C1 (Aygo) to lepiej pominąć...w jego wnętrzu najbardziej widać oszczędnościowy charakter auta, goła blacha na drzwiach razi w oczy, podobnie jak głupie braki w podstawowym wyposażeniu doprowdzone do absurdu jak np. jedna cieniutka linka podtrzymująca półkę bagażnika, czy brak regulacji punktu zaczepienia pasów. Fotele jak stołki, absolutny brak trzymiania na boki.

Z zewnątrz tylko Swift :D

Trochę ryzykujesz zadając takie pytanie na forum o Swifcie :043: Ja mam do czynienia z każdym z tych aut i najobiektywniej jak tylko mogę powiedzieć to zdecydowanie wygrywa Swift.

Oprócz tego Yaris coś ostatnio nie domaga...wydobywa się z niego dziwny dźwięk z komory silnika, taki świst, serwis jak na razie nie potrafi tego usunąć. Na liczniku ok. 30 kkm, niedługo koniec gwarancji. Taka lekka skaza na obrazie niezawodnej Toyoty.

Szkoda, że nie ma już w sprzedaży wersji brodzikowej, mnie się udało taką wyrwać, jak ostatnio patrzyłem to Sakura jest znacznie gorzej wyposażona, przy nie wiele niższej cenie.

Odradzałbym Aygo, czyli głównego faworyta żony. Za niewiele więcej pieniędzy macie pełnowartościowe auto, z drzwiami tylnymi, a nie otwieranym płatem blachy z uchylną szybą ;) Byłem swiadkiem jak nasza babcia wsiadając do C1 myślała, że z tyłu nie ma drzwi i złapała się z fotel przedni, żeby go odsuwać :D Naprawdę...Aygo to taki bączek na miasto, Swift to solidne, masywne i wzbudzające poczucie bezpieczeństwa auto.

Mam nadzieję, że co nieco rozjaśniłem :)

PostNapisane: Śr 15 lip, 2009 23:27 

Model:: SWIFT 1,5 GS
Rezyser napisał(a):
Trochę ryzykujesz zadając takie pytanie na forum o Swifcie

nic złego się nie stanie. Wybór i tak należy do niego. Sprawdzi fora i sprawa będzie jasna. W każdym autku są jakieś niedomagania, trafi się pechowy egzemplarz ;)
Żeby nie "L" aut tych raczej byłoby mniej na drogach. :one:

brodal78

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 08:27 

Model:: suzuki swift 1.3 GLX
Mi tez sie udalo szarpnac brodzikowa i to po 40 000. A ostatnio bylem w salonie ogladalem sakure w porownaniu do brodzika to mizeria a i teraz cena wyzsza.

Moj ojciec ma yariske niby to VVTi a mul straszny! Swift ma stale fazy rozrzadu a ciagnie o wiele lepiej niz yarisa.

No i yarisa i paskudna z zewnatrz! Ojciec zaluje ze SX4 nie kupil.

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 09:10 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
spojrzcie do tego tematu: viewtopic.php?t=387&postdays=0&postorder=asc&start=30

po zakonczeniu dyskusji pewnie polacze obydwa watki

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 11:13 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: A3 Sportback 2.0 TFSI Quattro / 240KM
A ja się dziwię, że Splash nie podoba się Twojej żone.
Ja bym na jej miejscu i przy Waszych wymaganiach i chęciach wybrał własnie to auto.

1. Przestronne w środku (ta sama płyta podłogowa co w Swifcie)
2. Rewelacyjna widoczność - siedzi się bardzo wysoko i wygodnie wsiada i wysiada.
3. Do kwoty 45000 kupicie najlepiej wyposażoną wersję z silnikiem 1.2 a to już na prawdę nieźle jeździ :)
4. Istnieje możliwość wyłączenia poduszki powietrznej pasażera.
5. Wnętrze auta projektowane jest ewidentnie pod kobiety (schowki, uchwyty, lusterka itd).

Proponuję jednak spróbować przejechać się tym autem... podjerzewam, że żona szybko zmieni zdanie!

Inna sprawa, że ten samochód ma dość różny odbiór zależnie od koloru (moja żona np. nie trawi Splasha w tych wszystkich "cukierkowych" kolorach).

Przemyśl to jeszcze :)

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 11:35 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
Cytuj:
Chciałbym się Was jako użytkowników Swiftów zapytać: Dlaczego mam wybrać Swifta?

takie pytanie na forum Suzuki ?
Tu każdy Ci powie, że Swift to auto godne konkurencji i nawet w tej cenie przewyższającym ją.

adyn napisał(a):
Po analizie powyższych parametrów i przejrzeniu oferty w necie do wyboru pozostały nam:
- Toyota Aygo (1.0 68KM Luna AC)
- Toyota Yaris (1.0 68KM LUNA START)
- Suzuki Swift (1.3 92KM SAKURA lub Comfort)

Aygo - fajne autko, lecz za małe ...
Yaris - także, ale nie z tym silnikiem
Swift - jechałem testowym 1.3 i bardzo fajnie się prowadziło :) W porównaniu do SSS to muł, ale Tobie nie chodzi o demona prędkości i itp. dla żony + auto bezkompromisowe, lecz wygodne 5D auto miejsko-rodzinne :)

adyn napisał(a):
Silniki - Mocą i dynamiką Swift górą, ekonomią już nie, ale przepaści nie ma...
Gabaryty - Swift jest w środku - większy od Aygo, minimalnie mniejszy od Yarisa
Wyposażenie - Swift zdecydowanie ma najlepsze, ale...

Ekonomia - 1.0 w Yarisie też Ci będzie spalać, fizyki nie obejdziesz, a masa robi swoje ...
Swift 1.3 - na plus jest to, iż spalania producenta, niewiele odbiegają od prawdziwości użytkowania na co dzień :)
Gabaryty - nie zgodzę się, miejsca jest podobnie jak w Yarisie

adyn napisał(a):
I tu pytanie numer 1

najlepiej zapytać sprzedawcy, gdzieś był już taki temat i nie pamiętam co z tego wyszło :(

adyn napisał(a):
I tu czas na pytanie numer 2

Węgry, Japonia, niestety te ostatnie to już rzadkość, ze względu na uciążliwe sprowadzenie.
W każdym razie trafiały się duże partie ( jeszcze nawet parę miesięcy temu ) z Japonii, gdyż było tak duże zapotrzebowanie, a fabryka nie wyrabiała :)

adyn napisał(a):
I od razu pytanie numer 3

najlepiej podzwonić po całej Polsce, lub w okolicach do 200 km

Cytuj:
Czy jest coś jeszcze, czego nie wiem a przemawia na korzyść Swifta??

nie wiem jak w 1.3, ale w SSS czy DDIS-ie jest łańcuch rozrządu :)

p.s: właśnie, w swifcie jak żona dużo jeździ jest jeszcze w ofercie 1.3 DDIS, idealne auto na robienie km + na miasto :D minus - cena :(

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 11:48 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
Hellsin napisał(a):
nie wiem jak w 1.3, ale w SSS czy DDIS-ie jest łańcuch rozrządu

tez jest :) w M13A jest łańcuszek i w M15A tyż ;)

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 14:00 

Witam

Generalnie moje pytania wynikają z tego, że chciałem się dowiedzieć jeszcze czegoś ciekawego i myślę, że się dowiedziałem tego czego chciałem ;)

W poniedziałek jestem umówiony w salonie - mają wersję Comfort w kolorze który bym chciał (Miedziany - Copper) i są skłonni dołożyć do niego trochę bajerów (do Sakury nie dostanę nic ;) )

Dlaczego nie Splash - żona go widziała, siedziała i powiedziała nie - bo wygląda jak ciężarówka, bo nie podobają jej się kolory, nie, bo nie i popędziła do Swifta ;)

Rozmawiałem tez z serwisem - mogą wyłączyć poduszkę mechanicznie poprzez wypięcie wiązki elektrycznej - będzie wtedy świeciła się cały czas kontrolka poduszek. Nie zalecają tego, ale już takie przypadki mieli. Żona na razie oswaja się z myślą, że Mała będzie z tyłu sama i się zobaczy - jak eksperyment się uda to nie będzie problemu. Generalnie powinien się udać, bo dotychczas (a powiem szczerze, że strasznie dużo jeździliśmy z Małą ostatnio - ca 2000km nabiliśmy razem w miesiąc) zaraz po ruszeniu Mała zasypia i śpi bez problemu - choć kontrolnie żona siedziała z nią z reguły z tyłu. Więc raczej jak będzie jechała sama to też jej zaśnie i będzie spokój ;)

Pozdrawiam
Adyn

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 14:06 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
Adyn - to jak tylko odbierzecie to pochwal się nabytkiem w odpowiednim temacie :)
pozdrawiam

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 14:37 

adyn napisał(a):
Dlaczego nie Splash - żona go widziała, siedziała i powiedziała nie - bo wygląda jak ciężarówka, bo nie podobają jej się kolory, nie, bo nie

:D Bywa i tak :D

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 17:07 

miałem tego Splasha jako auto zastępcze przez 2 dni... REWELACJA. ;D

PostNapisane: Pn 20 lip, 2009 14:59 

Witam

Gwoli zamknięcia tego tematu - Swift (Sakura) wybrany i zamówiony - szczegóły są tu:
viewtopic.php?p=148907#148907

Pozdrawiam
Adyn

Strefa czasowa: UTC + 1