Teraz jest Pt 23 sie, 2019 10:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 30 cze, 2011 22:05 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
Dydek7 napisał(a):
Jak jedziesz golfem IV gti whatever z reihu to juz nie pasuje i od razu każą włączyć i wyłączyć światełka.

golfy IV miały xenony, ale nie w każdej wersji ...

Dydek7 napisał(a):
Prędzej obawiam się wydech przerabiać. Już dwa razy zostałem zatrzymany za "za szybko pan przyspiesza"

łeeeee ... wydech to pikuś :D

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Cz 30 cze, 2011 22:25 

Model:: Focus 2.0 Były: Baleno 1.3 96r, 1.3 GS 99r
Hellsin, jeszcze miały tak do bani, że gdy chciałeś zmienić żarnik trzeba było lampę całą demontować, bo puszka od filtra powietrza przeszkadzała. Po drodze zdjąć grill, no i zderzak :D :one:

PostNapisane: Cz 30 cze, 2011 22:45 

wiele aut tak ma, niestety :(

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D

PostNapisane: Pt 01 lip, 2011 19:22 

Model:: MY16 Cupra 280
Mnie wczoraj zatrzymali dowód rejestracyjny (haltowali wszystkie auta wjeżdżające na Rybitwy z powodu popularnych czwartkowych dragów). :) Powód to szyby, mała tablica rejestracyjna i nieważny przegląd (przegapiłem :) ). Do świateł się nie przyczepili absolutnie, a zatrzymywali mnie potem jeszcze 2 razy inni policjanci w tym samym miejscu. ;)

PostNapisane: Pt 01 lip, 2011 19:34 

maciek89 napisał(a):
Powód to szyby, mała tablica rejestracyjna i nieważny przegląd (przegapiłem :) ).

szyby z przodu miałeś przyciemnione,a tablica rejestracyjna mała, to to coś co ludzie za szybą wożą ze swoimi imionami itd. ? :;>:

PostNapisane: Pt 01 lip, 2011 20:30 

Coś w tym stylu. Tak to wygląda: http://www.turboimagehost.com/p/7786886 ... r.jpg.html

Dla formalności dodam, że moje auto widać po prawej stronie zdjęcia. ;)

Ostatnio edytowano Pt 01 lip, 2011 20:40 przez maciek89, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Pt 01 lip, 2011 20:50 

maciek89, no raczej po prawej :D teraz rozumiem.

Tablica fajna, dyskretna, ale strasznie mało na niej widać :D ile zapłaciłeś za taką tablicę ( przy zakupie).

PostNapisane: So 02 lip, 2011 14:59 

maciek89 napisał(a):
Dla formalności dodam, że moje auto widać po prawej stronie zdjęcia. ;)

wrzuć więcej zdjęć tego swojego brzdąca w odpowiednim wątku :D

Thyzys napisał(a):
ile zapłaciłeś za taką tablicę ( przy zakupie).

70 zł, zajmuje się tym firma z okolic Łodzi.

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 11:29 

Model:: Swift 1.5 GS
Witam Panowi odświerzę trochę temat i mam pytanie do tych którzy przerabiali lub montowali xenon u siebie. Jak się z tym jeździ? Czy policja się czepia (to pytanie głównie do maciek89)? Zastanawiam się nad zmianą lub przeróbką lamp, ewentualnie o zastosowaniu żarówen dobrej jakości. Myślę że do jazdy po mieście znykłe lampy wystarczą ale czasem jeżdzę w nocy w trasy i wtedy widać brak dobrych świateł.

Pozdrawiam

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 11:59 

Model:: rodzinnie Mazda 6 MPS ;-)
Policja się czepia.
1. Szkło reflektora od xenonu ma inne oznaczenie homo niż klasyczne, oznaczenie jest na lampie
2. Bez sprysków i samopoziomowania jest to nielegalne rozwiązanie
3. Powodzenia na badaniach technicznych, chyba że masz zaprzyjaźnionego diagnostę

Jak chcesz spać spokojnie to kup dobre żarówki
Jak lubisz świecić Panu Bogu w okno to powodzenia.

Jak jeździsz sam w nocy i uważasz że lampy słabo świecą, zmień ustawienie poziomowania z 0 na 1 od razu jest lepiej.

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 17:17 

Model:: Swift Sport
Bajki bajki bajki. Jak dobrze zrobią ci klosze z soczewkami to świeci tam gdzie trzeba. Światło o wiele gestrze niż od zwykłej żarówki w nocy jeździ się niebo lepiej.

Rozwiazanie nielegalne i co z tego? Płacisz podatki i jeszcze sie nie zbulwersowales:P? Jak masz nowe auto to nikt ci nie sprawdza czy masz spryskiwacze od swiatel. Nikt nie zwraca uwagi na cos takiego poki mu nie pokazesz. No chyba ze wracajac do pierwszych dwóch zdań- masz [pomidor] montaż:)

Każdy diagnosta się z tobą zaprzyjaźni. Bądź życzliwy.

Nie kupuj [pomidor] chińskich zestawów. Po pierniczy ci się to w miesiąc. Ja mam cały komplet od Audi 2001 (te same przetwornice lądowaly w VW i Mercedesach możesz poszukać ich na allegro jedna kosztuje tyle co chinski zestaw) jak wsadzisz jakies dziwnie swiecace gowno to od razu cie zatrzymają. Jak wsadzisz jakies blue lighty czy inne badziewia- zatrzyma cie policaj albo ja i ci to wywale. Jak chcesz miec dobry efekt trzeba to zrobic jak nalezy. Aaaaa no i nie pchaj żarników z niebieskim światłem. Białe 4300K najmniej zwróci uwagę.

Juz mnie zatrzymywali i nikt nie pomyslal aby spr te ksenony. Byly 3 razy akcje spr stanu technicznego, nigdy mnie nie zatrzymali (za dużo starych VW i innych żęchów na ulicy) nikt nie zwroci na ciebie uwagi jak bedziesz mial to dobrze zrobione i nie oślepiał innych. Jak masz zamiar się ścigać z radiowozami albo kłucić z policjantami to racja - czepiają się.

Rób światła!

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 17:34 

Model:: Swift Sakura 1.3 - 2009r.
Onyx napisał(a):
zmień ustawienie poziomowania z 0 na 1 od razu jest lepiej.

Trochę to uzupełnię - podjedź do znajomego diagnosty/mechanika i ustaw (śrubokrętem przy reflektorach) na zerze o jeden poziom w górę (nie do końca legalne) plus dobre żarówki (philips, osram) i więcej do szczęścia nie potrzeba.
Tylko trzeba pamiętać, że jak zapakujesz cały bagażnik sporym ciężarem to trzeba obniżyć na 1 albo nawet 2 bo wtedy będziesz świecił Bogu w okno :D

Zapal choćby świeczkę, gdy ciemność jest w nas.
Na przyjaznej fali popłyńmy choć raz.

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 17:50 

Onyx napisał(a):
2. Bez sprysków i samopoziomowania jest to nielegalne rozwiązanie
3. Powodzenia na badaniach technicznych, chyba że masz zaprzyjaźnionego diagnostę

Fakt- bajki, samopoziomowanie i spryskiwacze nie mają tu nic do rzeczy, bo światła nadal będą nielegalne. Zarówno samopoziomowanie jak i spryskiwacze to groszowe wydatki i nic skomplikowanego przy montażu. Choć poziomowanie w Swifcie Sport jest zbędne. Ja nie mam, bo nie wożę tony ziemniaków w bagażniku, a nawet gdyby coś się dołożyło to auto jest tak twarde, że niewiele się tu zmieni.

Badanie techniczne auto oczywiście przeszło bez zająknięcia- nie ma się do czego przyczepić, granica odcięcia światła czyli tzw cut off jest znacznie wyraźniejszy niż w seryjnych halogenach , które świecą do bani w Swifcie.

Ja mam kolor lamp wyładowczych 4300K, a więc całkiem białe, a nawet żółtawe, więc auto nie zwraca specjalnie uwagi. tylko granica odcięcia światła jest fioletowa- znak rozpoznawczy soczewek Hella E55, które mam zamontowane.

Tak to mniej więcej wygląda:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 7195_n.jpg

Idealne odcięcie światła.

Głównym powodem skłaniającym mnie do zabawy ze światłami był fakt, że halogeny w Swifcie świecą jak świeczki- tragedia. Szczególnie, że przyzwyczaiłem się do dobrych ksenonów było to dla mnie nie do przyjęcia. Poza tym miałem w planach pomalowanie ramek wewnątrz kloszy na czarny mat, więc wszystko zrobiłem hurtem. ;)

Policja się nie czepia profesjonalnie przerobionych lamp. Odkąd mam te światła z tego czy innego powodu zostałem kilkakrotnie zatrzymany przez policję- nigdy nikt się nie przyczepił. Światła są świetnie przerobione, idealnie ustawione, nie oślepiają i świecą tam gdzie trzeba. Świecą jak seryjne bi-xenony, bo w końcu zestaw jest oparty na częściach montowanych seryjnie. Niestety gdy zamawiałem auto nie można było kupić do Swifta bi-xenonów- na pewno bym to zrobił. Dopiero teraz w nowym SSS montuje się takie światła seryjnie i bardzo dobrze.

Jeśli ktoś pisze o świeceniu Panu Bogu w okno, to w podstawówce chyba wagarował, gdy nauczyciel fizyki omawiał w tym czasie optykę. ;)

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 18:04 

Model:: EVO V
Oj tam jedziecie po koledze Onyx a troszkę racji ma. Takie lampy są nielegalne.

Osobiście znam kilka osób które mają tak "zdrutowanego" xenona i żadnych problemów z prawem czy przeglądami. Jak zrobisz profi to będzie profi! Trzeba tylko pamiętać o czystych kloszach bo brudne trochę rozpraszają światło. Sam mam zamiar zrobić tylko trochę szkoda PLNów.

maciek89 ale regulacje świateł masz nadal? Gdzie ogarniałeś swoje lampy? Ile Cie to kosztowało? Wnioskuje po tym co pisałeś że masz oryginalne klosze i środek sam zrobiłeś na mat? Zacnie te lampy wyglądają :)

Tak poza tym to widzę że po krk się plątasz więc trzeba się kiedyś spotkać czy to na upalanie czy na browara :)

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 18:14 

Są nielegalne i może się pojawić ewentualny problem z ubezpieczycielem- trzeba to wziąć pod uwagę, bo jak wiadomo oni się zawsze czegoś przyczepią, żeby nie zapłacić. ;) Ja na szczęście przez ponad 70k km nie miałem żadnych przygód swoim autem. ;)

Regulacje świateł mam działającą. Lampy są ustawione w stacji diagnostycznej na odpowiedni poziom + opuszczone jeden ząbek wg mojego widzi mi się. ;)

Lampy wysyłałem do gościa z Poznania, który się zajmuje taką zabawą. Tu dokładnie moje lampy:

http://hidretrofit.wordpress.com/2011/0 ... t-iii-gen/

Po Krakowie trochę się kręci Sportów, jak się zrobi cieplej to można zorganizować jakiegoś spota. ;)

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 18:33 

A żarniki i przetwornice sam ogarniałeś? Co kupiłeś? Możesz coś polecić?

Mógł byś podać cenę finalną?

Gość z linka widzę że niezbyt wygórowane ceny ma więc bym się skusił może :) Tyle że bez malowania bo na czerwonym aucie to by wyglądało z dopy chyba.

Co do sportów to faktycznie "kilka" już widziałem ale wątpię aby byli użytkownikami tego forum... A szkoda.

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 18:40 

Na początku kupiłem używane przetwornice z Civica UFO i nowe palniki Osram Xenarc, niestety miałem zwarcie w/ przy jednej przetwornicy, w efekcie czego padła i spalił się też palnik oraz starter. Wkurzyłem się i kupiłem chińskie przetwornice typu slim oraz chińskie zamienniki d2s 4300K. No i cóż- wszystko świeci tak samo już parę dobrych miesięcy nic się z tym nie dzieje. Kupowałem ten zestawik tak "na chwilę" i miałem zamówić w tym czasie, ale że wszystko działa niezawodne i jest już solidnie zmontowane i zaizolowane to dałem sobie spokój. ;)

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 18:56 

Coś w tym stylu zakupiłeś?

http://allegro.pl/suzuki-swift-iii-h4-3 ... 95368.html

Zbyt wielkiego wyboru niema z tego co widzę. Światła w SS faktycznie nie zachwycają a ja jeżdżę tylko nocą.

Tak patrząc to wychodzi mega tanio :]

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 19:21 

Przeróbka lamp mnie kosztowała tylko 400 PLN, 2 przetwornice od Hondy 400 PLN i dwa palniki ~200 PLN czyli okragły tysiąc, gdybym od początku zrobił na chińskich przetwornicach i palnikach to zamknęłoby się w 700 PLN. Zestaw nie kupujesz pod H4 tylko pod soczewkę, którą masz zamontowaną w lampie, czyli d2s, np taki:

http://allegro.pl/zestaw-hid-xenon-d2s- ... 38466.html

ew. możesz szukać używanych przetwornic z okablowaniem i okablowania pod d2s.

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 20:51 

Dzięki wielkie ziomek :)

Wygląda na to że drutuje chińszczyznę! :D Jak się zepsuje to pomyślę nad czymś lepszym.

Na razie planuję zmienić opony na "semislicki" (mimo że na f1 mięsa nie brakuje) i jak coś się ostanie to wtedy bixenona.

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 21:01 

Jeśli chodzi o semi slicki warto wziąć pod uwagę Federal 595 RS-R:

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=80369

Porównywalne z droższymi Toyo R888, a nawet wytrzymalsze. ;)

Ja w zeszłą wiosnę kupiłem bardziej cywilne Federale, a mianowicie 595 SS i muszę przyznać, że jeździ się znacznie lepiej niż na Eagle F1 choinkach montowanych seryjnie, więc firma choć mało znana to godna polecenia!

EOT ;)

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 21:13 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
fajne macie zenony :p Waldek Garaż Tuning się sprawdził ;)

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Cz 23 lut, 2012 23:37 

Sorry, ale w ASO nie chcieli zrobic. ;)

PostNapisane: Pt 24 lut, 2012 01:12 

Tylko 595rs-r biorę pod uwagę.
r888 znam i wiem jak potrafi szybko znikać do tego szybko się przegrzewają i mocno odczuwalny grading. Prawdę mówiąc to brał bym r888 gdyby nie to że oprócz mnie tym autem jeździ moja "playbojka" a na naprawdę mokrym za wesoło nie jest. R888 leży mi bardzo ale jeździłem na tej oponie po drodze (i nie tylko.... właśnie dlatego mi leży:) )i w sumie to jest bez sensu... Za szybko znika.

Zobaczymy co 595rs-r przyniesie bo osobiście nie znam nikogo co upala na nich.

Żeby nie robić OT

adamov2 masz jakieś przykre doświadczenia z zenkiem pochodzącym z chin? Jeśli tak to proszę podziel się info.

resztę usunął mod - oceń to jako upomnienie - dobrze, że sam zauważyłeś co i jak napisałeś

by spoono

Ostatnio edytowano Wt 28 lut, 2012 22:56 przez mLo, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Pt 24 lut, 2012 08:12 

Model:: Swift 1.5 GS
Widzę że swoim pytaniem ożywiłem temat... dziś miałem okazję zobaczyć jak świecą ksenonki w swifcie... Przyznac się kto pomykał rano Modlińską w Wawie od strony Legionowa czarnym SSS? Specjalnie patrzyłem w tylne lusterko i nic nie oślepia i ładnie świeci... Proszę kolegę od tego swifcika o kontakt to może byśmy się gdzieś spikneli na oblukanie i zaczerpnięcie informacji...

PostNapisane: Pt 24 lut, 2012 09:11 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
mLo napisał(a):
adamov2 masz jakieś przykre doświadczenia z zenkiem pochodzącym z chin? Jeśli tak to proszę podziel się info.

jako użytkownik dróg mam sporo, często widzę cieci którzy w golfach (III-IV), bmw E30, E36, Civicach i innych badziewiach mają pozakładane zenony i świecą wszędzie tylko nie na drogę.

resztę Twoich wypocin zostawię bez komentarza.

Dodatkowo proponuję poszukać w google znaczenia słowa: sarkazm :)

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Pt 24 lut, 2012 09:43 

A skąd wiesz że to chinole? Pytałeś tych zenków? A może cie raziło bo było zdrutowane na zwykłej lampie?

Jak widać na zdjęciach od maciek89 światło jest wyraźnie odcięte i nie rozproszone.

Sory za wczoraj. Faktycznie mnie poniosło (za dużo alko) ale aż się w środku gotuję jak ktoś jedzie po chinolach a dosłownie wszystko czego używa ma z tego kraju. Nowy telefon czy ten super tv LCD 60" którym się jarałeś przez miesiąc też wyprodukowały te małe rączki. Myślisz że taki philips czy osram nie robi swoich żarników w chinach?

PostNapisane: Pt 24 lut, 2012 18:15 

mLo to z Toba sie dzisiaj spotkalem? Bo w koncu nie zapytalem czy z forum. ;) Czerwony?

PostNapisane: Pt 24 lut, 2012 20:34 

Niestety nie ze mną ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1