Teraz jest N 26 maja, 2019 10:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 18 maja, 2010 15:26 

Model:: SWIFT MK VI 2008
no zawsze możesz trafić na upierdliwca..z drugiej strony przepisy w tej kwestii są dość zawiłe i niejasne...
Mam sprawne spryskiwacze i wyregulowane światła..oczywiście lepiej byłoby i dopłacił bym do homologowanych reflektorów, ale takich nie ma:(
Co ciekawe w japońcu są mocowania pod oryginalne spryski pod lampami, których niestety też dorwać mi się nie udało:(
Jak chodzi o oślepiani nikt mi jeszcze nie świecił, nie mrugał ani nie pukał się na mój widok po głowie :P więc jest ok..ja oceniam, że widoczność jest o niebo lepsza i szczególnie odnosi się do do prawego pobocza oraz znaków przy drodze:)
Przeróbka którą dokonałem jest w 100% odwracalna więc nie czeka mnie wymiana reflektorów w razie czego:)

PostNapisane: Wt 18 maja, 2010 16:06 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
witu102 napisał(a):
no zawsze możesz trafić na upierdliwca..z drugiej strony przepisy w tej kwestii są dość zawiłe i niejasne...

nie mniej jednak ubezpieczyciel ma prawo do niewypłacenia odszkodowania w razie kabum ...

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Wt 18 maja, 2010 18:03 

Model:: Suzuki Bandit
witu102 napisał(a):
z drugiej strony przepisy w tej kwestii są dość zawiłe i niejasne...

Są jasne i klarowne ale tego tematu lepiej nie rozpoczynać ;)

witu102 napisał(a):
Przeróbka którą dokonałem jest w 100% odwracalna

Tzn. że ten kapturek, który osłania żarówkę, w którego miejsce weszła soczewka nie został wycięty i można z powrotem zamontować? Pytam bo jedyne rozwiązania jakie widziałem polegały na wycięciu fragmentu odbłyśnika razem z tym kapturkiem.

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Jeśli możesz, pomóż proszę - www.piecioraczki.pl

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Wt 18 maja, 2010 20:30 

Model:: jest Swift 1.3 jest Nissan Juke 190ps
czyli pewnie to coś takiego
http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=oferta&id=100

PostNapisane: Wt 18 maja, 2010 21:30 

kapturek jest wykręcany,a odbłyśnik nie był w żadnym razie przycinany:)
co do ubezpieczyciela to prawda pod warunkiem, że udowodniony zostanie związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy zdarzeniem a oświetleniem:)

Ostatnio edytowano Wt 18 maja, 2010 21:31 przez witu102, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz 20 maja, 2010 22:51 

Model:: Swift 1.3 Glx 06
kitza napisał(a):
Przeróbka którą dokonałem jest w 100% odwracalna

a moje są w 100% nieodwracalne :D

Swift MK6 1,3 glx Monza Red (witamy się konichiwa)

Dyplomacja to umiejetność powiedzenia "spieprzaj" w taki sposób, że odbiorca
słysząc to czuje emocje związane z wyprawą i nieodpartą chęć poznania nowego i nieodkrytego.

PostNapisane: Cz 20 maja, 2010 23:06 

bo jak widziałem Ty wycinałeś fragment odbłyśnika:)mnie udało się tego uniknąć:)

PostNapisane: Pn 24 maja, 2010 16:31 

Model:: MY16 Cupra 280
Świetna robota! Widziałem dziś na żywo na skrzyżowaniu Roweckiego i Rostworowskiego. :) Gratuluję solidnej przeróbki i pozdrawiam.

PostNapisane: Pn 24 maja, 2010 20:55 

ooo:)z uczelni wracałem lub na nią jechałem:) mam nadzieję, że nie waliło po oczach:)

PostNapisane: Pn 24 maja, 2010 21:04 

witu102 napisał(a):
mam nadzieję, że nie waliło po oczach:)

w dzień :) ? bez przesady :)

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D

PostNapisane: Pn 24 maja, 2010 21:07 

Chyba wracałeś, przejeżdżałem przez skrzyżowanie z naprzeciwka, a Ty jeszcze stałeś na czerwonym :)

Z daleka prawe światło (z perspektywy kierowcy) właśnie trochę dawało po oczach, ale może to kwestia tej zdeformowanej drogi, gdzie łata na łacie. Ogólnie spoko to wygląda. :)

PostNapisane: Pn 24 maja, 2010 21:53 

chyba kwestia drogi, bo ustawione są tak, że świecą równo (z asymetrią na prawo, ale w bok a nie w górę:) )generalnie na razie nikt się nie skarżył na rażenie:)pozdrawiam!

PostNapisane: Śr 26 maja, 2010 13:16 

Niebawem też oddaje Swifta do przeróbki. Wkładki lamp (odbłysniki) chcę pomalować na czarny mat i uzyskać mniej więcej taki efekt:

http://depoautolights.com/images/swift1.bmp

W związku z tym mam pytania do osób, które dokonywały przeróbki i rozbierały klosze:

1) Czy ta "kuleczka" od kierunku wystarczy, żeby był odpowiednio widoczny? Jeśli nie to:
2) Czy przy rozklejaniu lampy odbłyśniki od kierunków i mijania/drogowych są montowane oddzielnie? Tzn, czy można samą tą wkładkę/ramkę pomalować na czarno (jak to jest w niektórych Swiftach Sport na UK, czy Australię), a resztę zostawić lub pomalować jeszcze odbłyśnik od mijania/drogowych, a zostawić od kierunków?

Trochę namieszałem, ale starałem się to jak najprościej wyjaśnić. :)

Ostatnio edytowano Śr 26 maja, 2010 13:19 przez maciek89, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr 26 maja, 2010 22:49 

kurde a ile Ci wyjdzie montaż rozklejanie, malowanie, sklejanie kombinacja itd itp?
Czy nie lepiej kupić komplet np taki:
http://allegro.pl/item1032494805_suzuki ... black.html
masz już tam soczewkę i wszystko co Ci potrzeba bez zbytniej kombinacji,a obecne lampy można opchnąć za 300-400zł na allegro i myślę, że wyszło by korzystniej:)
Pozdrawiam

PostNapisane: Śr 26 maja, 2010 23:46 

Tylko, że to jest chińszczyzna... Poza tym ta soczewka i tak do wywalenia, bo nie jest dostosowana do xenonu i będzie walić po oczach- nie będzie odpowiedniej granicy i światło nie będzie padać tam, gdzie trzeba.

Ale za tą cenę... Hm... Warto rozważyć. Tylko trzeba sprawdzić konstrukcję, czy tą soczewkę można zgrabnie podmienić.

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 08:27 

widziałem gdzieś reflektor taki dla swifta pod bixenon.Nie wiem, czy to nie jest ten, który zamieściłeś w swoim poście. Co do chińszczyzny, to nawet hella część podzespołów ma z chin więc w zasadzie się nie uniknie tego:(

Oto znalezione przeze mnie cudo:
http://www.autoparts007.com/manufacture ... C_ID=50573
nie mam pojęcia ile taki zestaw kosztuje, ale widzę, że oparte na podzespołach philipsa...pewnie też z chin albo malezji:)

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 09:04 

witu102 napisał(a):
kurde a ile Ci wyjdzie montaż rozklejanie, malowanie, sklejanie kombinacja itd itp?
Czy nie lepiej kupić komplet np taki:
http://allegro.pl/item1032494805_suzuki ... black.html
masz już tam soczewkę i wszystko co Ci potrzeba bez zbytniej kombinacji,a obecne lampy można opchnąć za 300-400zł na allegro i myślę, że wyszło by korzystniej:)
Pozdrawiam

Dajcie spokój z tymi lampami
Na parkingu niedaleko mnie stoi Swift właśnie z takimi lampami w kolorze czarnym wygląda masakrycznie
Te lampy mają takie trzy piękniutkie maluśkie diodki świecące na niebiesko cudeńko po prostu (moje tylne lampy w porównaniu do tego były piękne) :D
No i widzę że niedługo powstanie kolejny klub………….. klub miłośników Zenonów :diabel2:
Pozdr.

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 09:23 

czarek, ja od początku mam w planach przeróbkę, bo przyzwyczaiłem się strasznie do ksenonów, jeżdżąc autem taty. Jak się przesiadam do pudełka to mam wrażenie, że w lampach się tylko jakieś świeczki świecą. :] Ubolewam, że nie można ich zamówić w salonie. :/

Co do tych diodek- jest też wersja bez- a ja ani nie chcę diodek, ani ringów. Z resztą chcę żeby auto wyglądało seryjnie i porządnie, więc jednak zdecyduję się pewnie, zgodnie z wcześniejszymi planami na mod fabrycznych kloszy, więc moje pytania z góry wciąż aktualne. :)

witu, to co podrzuciłem to oryginalny reflektor po przeróbce i pomalowaniu odbłyśników na czarny mat- właśnie tak, jak ja chciałbym "zrobić".

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 09:46 

Zamówione w salonie homologowane zdecydowanie tak (niestety niedostępne)
Przeróbki zdecydowanie nie (choć podoba mi się jak zrobił to witu102) takie moje zdanie
Fabryczne lampy mogły by być lepsze to fakt (ale nie jest najgorzej)
Pozdr.

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 10:05 

Zależy jakie przeróbki... Jeśli masz zamontowaną porządną soczewką Hella, przystosowaną do D2S + układ samopoziomowania (choć Swift i tak jest lekki, a ja w nim niec nie przewożę, więc w sumie nie jest to potrzebne), to uwierzysz, że to fabryczne światła. :) Oczywiście żeby było legalnie (choć i tak nie będzie) to trzeba jeszcze dorzucić spryskiwacze i tyle. Mnie jeszcze zależy na zachowanie seryjnego wyglądu, więc za jakimiś akcesoryjnymi lampami nie będę się jednak rozglądał...

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 19:36 

nie no jasne, że gdyby istniały seryjne ksenony to byłbym w stanie zapłacić 2x tyle...to samo ze spryskiwaczami itd..niestety nie ma..może konstruktorzy postąpili jak w przypadku Kii Cee'd i w nowym modelu wprowadzą już soczewki pod halogen. Ja nie mam samopoziomowania i obawiam się, że nie przekona mnie nic żeby założyć bo "zwykłe" od helli to 1200zł..ok jeszcze bym przeżył, założył za parę miesięcy jakoś bym uzbierał, ale ono działa przy starcie i pozycjonuje w zależności od obciążenia..nie reaguje na dynamiczne zmiany (wyboje, hamowanie itd) można kupić dynamiczne, ale z nim jest problem, że należy wymienić cały mechanizm sterowania reflektorem...oryginalne silniczki krokowe nie zdąża w 5ms zmienić położenia świateł..a to jest wymogiem, aby układ miał miano "dynamicznego". W związku z tym koszt takiej przeróbki to kilka tysi...a fakt faktem, że będzie "prawie" legalne a nigdy całkowicie...spryskiwacze rozumiem, mam i polecam nawet przy halogenach, dopóki nie wejdzie nowelizacja ustawy, że auto z spryskami i samopoziomowaniem jest w 100% legalne mimo nieoryginalnych lamp to się nie skuszę na ten mechanizm:)

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 20:26 

Niestety nie zanosi się na to, żeby były w nowym Swifcie były projektory:
http://www.motorionline.com/wp-content/ ... 0236_m.jpg

Z resztą zwykłe soczewki nie załatwiają sprawy, ale pewnie łatwiej byłoby zamontować soczewki xenonowe (podmianka) bez dziurawienia lampy.

PostNapisane: Cz 27 maja, 2010 20:59 

no obecnie się da założyć, ale wiadomo, że jakby fabrycznie były soczewy to by było dobrze...soczewki generalnie pozytywnie wpływają także w przypadku halogenu, bo nowy cee'd świeci o niebo lepiej niż stary, a jedyna różnica to właśnie soczewy:)

PostNapisane: Wt 14 wrz, 2010 09:28 

Taka ciekawostka dla kogoś kto nie chce się bawić w przeróbki:
http://allegro.pl/bi-xenon-lampa-suzuki ... 94256.html
W sumie cena 750zł/szt daje 1500zł za komplet, ale zawsze można wtedy sprzedać stare lampy po 250-300zł co przybliża nas do ceny jaką ja zapłaciłem za przeróbkę w warsztacie...oczywiście samoróbki wyjdą taniej:)

PostNapisane: Pt 17 wrz, 2010 15:51 

A ja dodam, że jeśli odda się im swoje lampy to za przeróbkę każdej biorą 100zł, czyli: 650+2x100= 850zł, a to baaardzo przyzwoita kwota. Zastanawiam się ciągle nad tą przeróbką, ale ciągle mam wątpliwości co do jakości produktów, które oferuje sklep "xenonowe.pl"

witu102, czy u Ciebie zestaw działa bezawaryjnie? Czy widać granicę światła, czy możliwa jest regulacja poziomu z kabiny? Czy niezbędne jest rozklejanie reflektora?

edit: Jeśli możesz to napisz jeszcze, gdzie w Krakowie zrobili Ci tą przeróbkę. :) I jak z jakością i ceną robocizny. :)

Ostatnio edytowano Pt 24 wrz, 2010 15:29 przez maciek89, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 27 wrz, 2010 13:15 

jak narazie działa już prawie pół roku bez awarii, granicę światła widać wyraźnie, nie spotkałem się ani na trasi ani w mieście z przypadkiem żeby ktoś migał, że go oślepiam. Wrażenia z jazdy rewelacyjne, moim zdaniem dużo bezpieczniej jest, na trasie widzę tak na oko 25-30m dalej i całe pobocze lepiej. Długie to inna bajka...widać po horyzont wszystko:) Regulacja z kabiny jest jak najbardziej możliwa. Przeróbki dokonałem w Modlniczce u gościa zajmującego się głównie przeróbkami świateł amerykańskich an polskie. Numer telefonu to:
602 896 224. Co do jakości wytworów "xenonowe.pl" to ciężko mi ocenić, bo nie miałem innych. Gość trochę kręcił nosem, ale z drugiej strony nic się nie dzieje, a po wykonanej robocie był zadowolony z tego jak to świeci. Hellowskie soczewki z konstrukcji wyglądają identycznie..więc nie wiem czy nie jest to przypadkiem dokładnie ta sama konstrukcja bez znaczka Hella. Żarniki świecą dobrze, póki co bez minimalnej zmiany barwy czy intensywności:) Co do jakości robocizny to bez zastrzeżeń..czysto ładnie i tanio, do tego raz byłem na "poprawce" bo mi się sterowanie od długich odpięło, okazało się, że pękła końcówka, wymienił za darmo na nową.

Ostatnio edytowano Pn 27 wrz, 2010 13:17 przez witu102, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N 24 paź, 2010 17:45 

Panowie, czy od tego, że instalacja jest xenonowa, czy bixenonowa zależy jedynia soczewka? Żarniki i przetwornice się czymś różnią?

PostNapisane: N 24 paź, 2010 19:58 

Różni się soczewka, w bi jest ruchoma przesłona na elektromagnesie, niektóre przetwornice mają wejście i wyjście na sterowanie tą blendą ale to nie istotne.

słysząc to czuje emocje związane z wyprawą i nieodpartą chęć poznania nowego i nieodkrytego.

PostNapisane: N 24 paź, 2010 21:37 

Dzięki, właśnie o to mi chodziło. :) Czyli po prostu wyjście od długich idzie do soczewki.

Własnie kompletuję sprzęt i będą to przetwornice Toyota/Lexus + D4S i soczewki bi od Valeo. Wszystko nowe, wydatek ok. 800zł, także całkiem przyzwoita kwota. Problem tylko może się pojawić przy maskownicach soczewek, ciężko je dostać i nie wiadomo jak z wymiarem.. :\

PostNapisane: N 24 paź, 2010 23:14 

maskownice soczewek kup od razu w komplecie z soczewkami, i pamietaj że jak przełączasz na długie to prąd na krótkie jest odcinany, gdzies to było opisane jak zrobić, żeby przy otwieraniu blendy nie gasły światła, ja w końcu kupiłem chińskż wiazkę za 30zł od chińskich bi-xenonów w której był układ który to reguluje.

PostNapisane: Śr 27 paź, 2010 18:16 

może lepiej coś takiego? http://www.marsperformance.com/html/Bla ... 04-UP.html

PostNapisane: N 05 cze, 2011 20:40 

Szanowni Państwo, odświeżę temat. Oddałem lampy do przeróbki, zostały wszczepione soczewki Hella E55, wyszło tak:

http://img196.imageshack.us/img196/8382/img8674o.jpg

Mam pytanie do osób, które robiły u siebie bi-xenony. Zamówiłem zestaw" przetwornice, okablowanie i palniki do D2S, bo taką mam soczewkę. Jak to podłączyć, potrzebuję jeszcze jakichś przejściówek? wtyczka od H4 ma trzy dziurki, a wejścia w przetwornicach mają 2 bolce... Do czego podłącza się kabelek od przesłony długie/krótkie? czy te wszystkie kabelki w jakimś stopniu są plug&play?

PostNapisane: N 05 cze, 2011 20:59 

Noo no nooooo
Choć nie jestem zwolennikiem takich przeróbek i będziesz następną osobą która będzie mnie wk*$%#* na drodze to przyznam że bardzo mi się podobają lampy po takiej przeróbce
(bardzo proszę o nie tłumaczenie mi że nie będą oślepiały że będą cacy malina i lepsze od fabrycznych tych z homologacją :D )

PostNapisane: Pn 06 cze, 2011 12:40 

Model:: Swift 1.5 GS
maciek89 napisał(a):
Szanowni Państwo, odświeżę temat. Oddałem lampy do przeróbki, zostały wszczepione soczewki Hella E55, wyszło tak:

http://img196.imageshack.us/img196/8382/img8674o.jpg

Maciek gdzie robiłeś te lampki i ile Cie kosztowały? Super wyszły... Będziesz jeszcze montował spryski?

PostNapisane: Wt 07 cze, 2011 13:08 

Model:: Swift Sport
Jak nie założyłeś to się zastanów czy warto :/

http://moto.onet.pl/1644765,1,chinskim- ... tykul.html

Brak podpisu

PostNapisane: Wt 07 cze, 2011 13:35 

czarek- xenony zawsze bardziej oślepiają niż zwykłe światła. Jeśli kierowca z naprzeciwka znajdzie się w oświetlonym polu to na pewien czas zostanie skuteczniej oślepiony niż halogenem. Mówię tu o oryginalnych xenonach.

seta_lp- namiary wysłałem na PW.

koval- czytałeś w ogóle ten artykuł?

PostNapisane: Wt 07 cze, 2011 13:38 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Ignis Sport
maciek89, pytanie a)czy czytał ten temat i b)czy czytał artykuł :)

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Śr 08 cze, 2011 07:03 

Model:: rodzinnie Mazda 6 MPS ;-)
nie zaprzeczam lampki wyglądają zajefajnie tylko, że to ciągle będzie drut bez homologacji także ja podziękuję za utratę dowodu, problemy z badaniami technicznymi i świadomość w%&$@!*(a jadących z naprzeciwka.

PostNapisane: Śr 08 cze, 2011 07:47 

"w%&$@!*(a" kogoś z naprzeciwka jest takie samo jak w przypadku fabrycznych ksenonów, na bazie fabrycznych części ten zestaw został skompletowany. Powyżej linii odcięcia jest idealnie ciemno w przeciwieństwie do fabrycznych H4, które odblaskują w Swifcie na wszystkie strony. Utrata dowodu mi nie straszna- i tak jeżdżę z przyciemnionymi wszystkimi szybami i bez tablicy rejestracyjnej z przodu (miniaturka).

PostNapisane: Śr 08 cze, 2011 08:30 

Model:: rodzinnie Mazda 6 MPS ;-)
akurat tablica to detal, wystarczy że masz w bagażniku dużą.

PostNapisane: So 11 cze, 2011 22:17 

Onyx napisał(a):
problemy z badaniami technicznymi

oj tam, oj tam :)

Onyx napisał(a):
świadomość w%&$@!*(a jadących z naprzeciwka.

to na bank ... chociaż już widziałem różne przeróbki i jedne były z d@#$, drugie wręcz przeciwnie, tak samo powinni gonić za mocniejsze żarówki, albo zwykłe żarówki świecące w kosmos ...

PostNapisane: N 12 cze, 2011 08:58 

Model:: Citroen C5 :P
Hellsin napisał(a):
tak samo powinni gonić za mocniejsze żarówki, albo zwykłe żarówki świecące w kosmos ...

dokładnie! oślepiają Ci którzy mają po prostu źle ustawione światła, niezależnie czy są to xenony czy żarówki :)
No ale z drugiej strony xenon na fabrycznych lampach homologowanych pod zwykłe żarówki może się skończyć zatrzymaniem dowodu..

Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz.

PostNapisane: Wt 28 cze, 2011 17:53 

Model:: Swift 1.5 GS
Kto kupił lub kto sprzedawał i się nie pochwalił Xenony za 202,50
Sam na nie polowałem ale poszedłem spać bo sądziłem że cena będzie wysoka... szkoda

PostNapisane: Wt 28 cze, 2011 18:16 

przecież pisze Ci kto sprzedawał ... a kto kupił - nie wiadomo.

PostNapisane: Wt 28 cze, 2011 18:18 

Model:: brak
Temat był wielokrotnie wałkowany, co to znaczy profesjonalnie przerobione :?:
Reflektory posiadaja oznaczenia na szkle do jakiego typu żarnika są przeznaczone.
Reflektory ksenonowe powinny posiadać system samopoziomowania.
Reflektory ksenonowe powinny posiadać spryskiwacze
Reflektory ksenonowe posiadaja inną budowę odbłyśnika i mocowania żarnika.
W tak profesjonalnie przerobionych reflektorach ( bo tylko to się opłaca ) stosuje się przetwornice i żarniki produkcji Chińskiej o niskiej jakości.
Istnieje duże ryzyko w czasie kontroli drogowej i w czasie badania diagnostycznego zatrzymania karty pojazdu.
Oczywiście pomijam kwestię stosowania zbyt mocnych żarników i oślepiania innych kierowców. Pozostaje pytanie ........czy warto :?:

PostNapisane: Wt 28 cze, 2011 18:20 

Cytuj:
W tak profesjonalnie przerobionych reflektorach ( bo tylko to się opłaca ) stosuje się przetwornice i żarniki produkcji Chińskiej o niskiej jakości.

to są byłe światła Vinin-a z Gliwic co sprzedawał sporta :P Było to robione na podzespołach Philips-a jeśli dobrze pamiętam.

PostNapisane: Wt 28 cze, 2011 18:29 

Muszę Ciebie zmartwić pewien mój znajomy Litwin zamówił zestawy w Chinach..............dostał zapytanie ile ma być firmowych i ile tanich.
Oczywiście zestawy przyszły..........rózniły sie tylko naklejkami a przetwornice wysiadały po kilku miesiacach.
Jest też duże prawdopodobieństwo, że te reflektory były zrobione na dobrych podzespołach, ale czy reszta rzeczy oprócz przetwornic i żarników też była wymieniona :?:

PostNapisane: Śr 29 cze, 2011 07:41 

Model:: suzuki swift 1.3 GLX
mrquad napisał(a):
Istnieje duże ryzyko w czasie kontroli drogowej i w czasie badania diagnostycznego zatrzymania karty pojazdu.

chyba dowodu rejestracyjnego??

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Śr 29 cze, 2011 07:55 

jano_3 napisał(a):
chyba dowodu rejestracyjnego??

Oczywiście :ok:

PostNapisane: Cz 30 cze, 2011 19:57 

Model:: Swift Sport
Onyx ja smigam z bixenonem i jeszcze na zadnej kontroli nie pomysleli o sprawdzeniu lamp. Jak autko wyglada na nowe to policemany sie nie interesują. Jak jedziesz golfem IV gti whatever z reihu to juz nie pasuje i od razu każą włączyć i wyłączyć światełka. Jak walisz po niebie szukając angielskich bombowców to tak samo - dowód!

Prędzej obawiam się wydech przerabiać. Już dwa razy zostałem zatrzymany za "za szybko pan przyspiesza" to jak jeszcze walne marchewką..... i martw sie tu o światła:P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1