Teraz jest Pn 19 sie, 2019 07:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 13 sty, 2009 22:27 

Model:: Swift '06 3d, 1.3DDiS
Witam,
mój Swift 1.3 Diesel przy temp ponizej 10 stopni traci temeraturę silnika i leci chłodne powietrze do kabiny. Pytanie czy to jest normalna przypadłość tych aut, czy może należałoby wymienić termostat. Proszę o wypowiedź osób, które jeżdzą Swiftem w dieslu, albo które miały okazję doświadczyć jazdy nim w takich warunkach.

Jeszcze jedno, kto wie gdzie znajduje się filtr powietrza ogrzewania, w serwisie we Wrocławiu nie wiedzą.

Pozdrawiam

PostNapisane: Cz 15 sty, 2009 16:01 

Model:: Swift 1.3 DDiS
Mam to samo,gdy na dworze trzyma mroz (jechalem w -17)to silnik nie osiaga wlasciwej temperatury roboczej czyli jest niedogrzany oraz szczegolnie gdy rozkrece podczas jazdy w taki mroz ogrzewanie temperatura spada, samo nagrzewanie sie trwa baaardzo dlugo wiec wszystko z termostatem masz ok.Wiekszosc diesli w temp.ponizej 10 stopni sie nie dogrzewa.
Ja zawsze sie poswiecam,nie rozkrecam ogrzewania na maxa,tylko dziele sie cieplem razem ze swoim autem,szybciej sie dogrzewa,mniej wtedy spali itd
Do tego przewertowalem stare numery Auto Swiata i Auto Moto ktore mam w domu i znalazlem test Swifta z dieslem.Redaktorek skarzyl sie ze zanim z nawiewow poleci cieple powietrze to czlowiek dojezdza juz do celu podrozy :D

A filtr kabinowy znajduje sie za schowkiem ktory jest przed pasazerem,gdzies na forum jest o tym temat i wyjasnione jak sie do niego dostac.

Ostatnio edytowano Cz 15 sty, 2009 16:08 przez j3drek, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: Cz 15 sty, 2009 17:07 

Model:: SWIFT 1,5 GS
skoro z termostatem jest wszystko ok to pozostaje jeszcze kwestia nagrzewnicy.

brodal78

PostNapisane: Pt 16 sty, 2009 07:58 

Model:: Swift '06 3d, 1.3DDiS
OK, dzieki za info, a już chciałem kupować termostat:). A powiedzi mi jeszcze ile twój Swift w DDiS spala tak realnie? Ja robie nim w większości trasę i trochę po mieście dziewczyna śmiga, średnie spalanie na baku to jakieś 5,2 l/100km. Czy to nie za dużo jak na ten silnik? Wiem, że autka o podobnej pojemności potrafią spalić mniej.

Pozdrawiam

PostNapisane: N 18 sty, 2009 04:01 

Model:: Swift 1.3 DDiS
jezeli chodzi o spalanie to liczylem tylko i wylacznie tradycyjna metoda czyli ilosc nalanego paliwa przez ilosc przejechanych km i po pierwszej cyfrze przcinek to zawsze wychodzilo mi miedzy 4,5 a 5 litrow,mieszana trasa z miastem.

Ostatnio edytowano N 18 sty, 2009 04:04 przez j3drek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 19 sty, 2009 13:13 

Model:: Swift 1,3 GLS - "J"
a mojej "dziewczynie" spala przeszło 10 l/100 km

powrót do cywilizacji, na zimowe leże :)

PostNapisane: Wt 26 sty, 2010 10:25 

Model:: swift
j3drek, Witam serdecznie. mam pytanko Twój problem dotyczy również mojego autka nie dogrzewa się jazda w mieście nie daje możliwości rozgrzania. Po [przejechaniu trasy na poziomie 3000 obrotów silnika daje efekt ale krótko i tem. spada. Ale mam pytanie czy w Twoim autku podnoszą się obroty biegu jałowego u mnie obroty już przy temp. -7 C podchodzą do 1100. Serwis w Bielsku-Białej rozkłada ręce. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź , radę sugestię. Dzięki
Dodam jeszcze, że serwis wymienił termostat i nic.

Ostatnio edytowano Wt 26 sty, 2010 10:27 przez mariusz1971, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1