Teraz jest So 24 sie, 2019 17:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 13:17 

Model:: Swift 1,3 GLS - "J"
nie znalazłem mojego wątku w tym temacie, dlatego żeby zakończyć sprawę otwieram nowy... mam nadzieję, że nie do skasowania :/ --
=====
stłuczka z zarysowaniem zderzaka przedniego i szkła reflektora - na ile wycenic przy gotowosci sprawcy zaplacenia za szkode zaraz po zdarzeniu???

Obrazek

Obrazek

Obrazek

====

czyli wyszło 3.321,47 zł - to ile jest się w plecy?? przyjmując gotówę i robiąc naprawę we własnym zakresie??
szkoda gadac...

powrót do cywilizacji, na zimowe leże :)

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 14:04 
Klubowicz KSP
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Swift'06 GLX 1,3 jp
wandelt napisał(a):
nie znalazłem mojego wątku w tym temacie, dlatego żeby zakończyć sprawę otwieram nowy... mam nadzieję, że nie do skasowania :/ --

Wandelt proszę bardzo , nie mógł zginąć :one: TU JEST :)

Ostatnio edytowano Wt 16 gru, 2008 14:15 przez keraj, łącznie edytowano 1 raz

Pozdrawiam :)swift[ , Baleno , ignis , liana , Wagon R+, Splash , Vitara, Grand Vitara , sx4 , Jimny, Samurai
亚洛斯拉夫
http://www.klubsuzuki.pl

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 14:33 

NO proszę!!!
znalazł się!
ale dlaczego jest nieaktywny???
nie mozna przeniesc tego postu do tamtego zaklętego wątku?? ??
czary czy co??!
tytuł jest taki jakis blady :D

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 15:17 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
wandelt, a to jest Twój kolor? ;)

http://www.allegro.pl/item507255457_zde ... fting.html

ale ogólnie, to u mnie też pamietam, ze wypłata byłaby mocno zanizona...

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 17:10 

to inny kolor
zona ma Sunlight Copper czyli miedziane promienie słońca ::?:
---
przeklamanie monitorów... to taka cegła
---
czesci z rynku wtornego lub z odzysku podpicowane bede kupowal na szkodę z autocasco... a z ubezpieczenia sprawcy Ubezpieczyciel wyplacili tyle ile kosztuje jezdzacy SS po przejsciach :D
trzy tysiace trzysta dwadziescia jeden złotych to jest 1.100 baksów - za zderzak!!! i bańkę :P

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 22:21 

Model:: był SX4
wandelt napisał(a):
trzy tysiace trzysta dwadziescia jeden złotych to jest 1.100 baksów - za zderzak!!! i bańkę :P

Nie tylko takie ceny są za naprawę SS...

Ja za wymianę zderzaka tylnego w SX-ie po stłuczce zapłaciłbym coś ok. 2800zł...nie pamiętam już dokładnie...
ZA SAM NOWY ZDERZAK Z MALOWANIEM :!: ...+ dodatkowo badanie techniczne, które trzeba obowiązkowo wykonać jeżeli cena naprawy przekracza 2500zł...

Te ceny są z kosmosu...Jak liczyłem, gdym sam to robił zapłaciłbym ok 1200zł...

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 22:37 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: A3 Sportback 2.0 TFSI Quattro / 240KM
U mnie wycena na:

1. nowy zderzak przedni + malowanie
2. 2 nowe lampy przednie
3. naprawa maski + maleowanie
4. naprawa obu przednich błotników + malowanie
5. Naprawa błotnika tylnego + malowanie
6. naprawa przedniego pasa
7. zbieżność
8. badanie techniczne

wyszła w PZU ok. 2500 zł !!!

a wycena w serwisie PGD ???

ponad 10 000 !!!!!

takie są realia.

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 22:50 

Model:: SWIFT 1,5 GS
chiron napisał(a):

mi stłuczkę wyceniło PZU z AC na ok 16 tys. brutto a w UNIQA na ok 22 tys. brutto przy czym PZU jeśli jest to z AC wypłacają netto. Reszta, czyli VAT wtedy gdy przedstawisz im rachunki.

Jak przedstawisz rachunki z serwisu to nie powinno być problemu -lepiej jak jest rozliczenie warsztat/serwis i firma ubezpieczeniowa - nie ma wtedy problemu z kasą-oni zawsze się dogadają. Również wtedy jest inna cena roboczogodziny oczywiście z korzyścią dla warsztatu-zwykłemu użytkownikowi firma ubezpieczeniowa inaczej liczy czas pracy za naprawę.

Ostatnio edytowano Wt 16 gru, 2008 22:56 przez brodal78, łącznie edytowano 1 raz

brodal78

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 22:56 

chiron napisał(a):

a wycena w serwisie PGD ???

ponad 10 000 !!!!!

brodal78 napisał(a):
mi stłuczkę wyceniło PZU z AC na ok 16 tys. brutto a w UNIQA na ok 22 tys. brutto przy czym PZU jeśli jest to z AC wypłacają netto. Reszta, czyli VAT wtedy gdy przedstawisz im rachunki.

I niech ktoś powie, że to nie jest ździerstwo...

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 23:01 

dudek_2001 napisał(a):
I niech ktoś powie, że to nie jest ździerstwo...

i oszukaństwo. Najlepsze jest też to, że wycenę miałem wg zamienników gdzie auto nie miało pół roku. Na pytanie czemu tak kierownik sekcji od likwidacji powiedział, że wtedy klient brałby gotówkę i robił taniej a tak jeśli chce mieć dobrze i w oryginalnych częściach zmuszony jest jechać na warsztat i przedstawiać rachunki.

brodal78

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 23:08 

brodal78 napisał(a):
Na pytanie czemu tak kierownik sekcji od likwidacji powiedział, że wtedy klient brałby gotówkę i robił taniej a tak jeśli chce mieć dobrze i w oryginalnych częściach zmuszony jest jechać na warsztat i przedstawiać rachunki.

Wszyscy wiedzą, że jest to chore podejście nie tyle serwisów ASO co Centrali...i głupich przepisów gwarancyjnych...Mi po stłuczce powiedzieli, że jeśli naprawa nie zostanie wykonana w ASO to mogę stracić gwarancję na nadwozie...tj blachę, lakier itp...

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Wt 16 gru, 2008 23:42 

dudek_2001 napisał(a):
.tj blachę, lakier itp...

gwarancja na lakier jest roczna :P

a gwarancja na karoserię toi jest tzw. gwarancja na perforacje nadwozia, czyli wchodzi w gre dopiero jak zrobisz dziure w karoserii :P

Pozdrawiam

PostNapisane: Śr 17 gru, 2008 11:02 

dlatego upowazniam do naprawy i rozliczen autoryzowany zaklad i niech się dogadują... jest to poza mna... o wartosci naprawy dowiaduje sie jedynie po zakonczeniu bo zwracam wykonawcy VAT, który następnie rozliczam w firmie czyli wychodzi na ZERO

PostNapisane: Śr 17 gru, 2008 11:03 

spoono napisał(a):
gwarancja na lakier jest roczna :P

Wiem...ale stłuczkę miałem w czasie kiedy obowiązywała jeszcze gwarancja... ;)

spoono napisał(a):
a gwarancja na karoserię toi jest tzw. gwarancja na perforacje nadwozia, czyli wchodzi w gre dopiero jak zrobisz dziure w karoserii :P

Ja to wiem...ale ASO zawsze musi jakoś nastraszyć klienta...sądzę, że kogoś naiwnego znajdą na bank...

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Śr 17 gru, 2008 14:43 

Własnie listonosz przyniósł polecony od ubezpieczyciela zawiadamiajacy na ile uznal rachunkow za szkode sierpniowa...
rozwalenie miski olejowej, zarysowanie p.zderzaka od spodu, wymiana 2 korbowodów i 2 kopletów pierscieni bo zmienily kolor...
sami popatrzcie:

Obrazek

PostNapisane: N 10 maja, 2009 09:10 

Model:: Swift 1.5 3d
No to i ja dolaczylem niestety do posiadaczy stuknietego Swifta :( Wczoraj wieczorem wpakowalem sie typowi w bagaznik na przejezdzie kolejowym, glupie zagapienie sie, bo myslalem, ze facet bedzie bardzo wolno, ale jednak sie toczyl (tak jak to sie zawsze robi na przejazdach), a ten sie zatrzymal jak akurat gapilem sie w lewo wypatrujac pociagu. Wiec samo stukniecie bylo stosunkowo lekkie, bo poduszki nie strzelily, a w drugim samochodzie nie bylo sladu zadnego wzgniecenia. Problem jednak w tym, ze pech chcial ze trafilem na wysoki bagaznik i wszystko poszlo w maske po stronie pasazera. Final: wygieta maska, nagieta atrapa chlodnicy, boki delikatnie przycisniete. Pod maska: wygieta belka na ktorej umocowany jest zamek maski. Ogolnie, wiecej niz sie spodziewalem biorac pod uwage sile uderzenia. I teraz pytanie:

1. Jak z waszych doswiadczen wyglada wycena takich uszkodzen? Chodzi mi zarowno o sama cene jak i potem zwrot kosztow od ubezpieczyciela. Ubezpieczylem fure w salonie, nie wiem czy to cos zmienia.

2. Jak wyglada czasowo naprawa? 1-2 dni czy tydzien?

3. Czy jesli koszta sa wysokie to czy oplaca sie olac gwarancje i zrobic to we wlasnych zakresie (taniej)?

Bede wdzieczny za pomoc.

PostNapisane: N 10 maja, 2009 11:40 

Model:: SX4 SEDAN
naprawiasz z wlasnego AC
tracisz 10% znizki (tak, jabys byl ubezpieczony o rok lub 2 krocej) albo, jezeli znizek nie masz, to bedziesz mial zwyzke 10%w nastpenym roku a reszta bez zmian (czyli od nowa musisz pracowac na znizki)

naprawa - absolutnie nie warto w przypadku auta na gwarancji naprawiac poza ASO
oprocz utraty gwarancji najczesciej masz wklad wlasny w przypadku naprawy na kosztorys
po gwarancji to juz zalezy od Ciebie, bo czesto naprawia sie starsze autka na czesciach zastepczych lub uzywanych, wiec mimo wkladu wlasnego wychodzi taniej niz pieniadze od ubezpieczyciela i w ostatecznym rozrachunku zostaje pare groszy w kieszeni

naprawa tego typu powinna trwac do 2 tygodni
tydzien na sprowadzenie czesci i drugi na naprawe
robisz w ASO w systemie bezgotowkowym wiec dostaniesz auto zaspecze (u mnie przez AC umowa mowi tylko o 7 dniach, wiec dokladnie sprawdz jak jest u Ciebie)

inna sprawa - OC
jezeli koles stwierdzi, ze chce sobie przelakierowac zdezak albo ma wgity pas tylny (tego z zewnatrz nie widac, a naprawa kosztuje) to zrobi sobie z Twojego OC
co do kosztow - tracisz jak przy OC - 10%

PostNapisane: N 10 maja, 2009 11:54 

nimal napisał(a):
naprawiasz z wlasnego AC
tracisz 10% znizki (tak, jabys byl ubezpieczony o rok lub 2 krocej) albo, jezeli znizek nie masz, to bedziesz mial zwyzke 10%w nastpenym roku a reszta bez zmian (czyli od nowa musisz pracowac na znizki)

naprawa - absolutnie nie warto w przypadku auta na gwarancji naprawiac poza ASO
oprocz utraty gwarancji najczesciej masz wklad wlasny w przypadku naprawy na kosztorys
po gwarancji to juz zalezy od Ciebie, bo czesto naprawia sie starsze autka na czesciach zastepczych lub uzywanych, wiec mimo wkladu wlasnego wychodzi taniej niz pieniadze od ubezpieczyciela i w ostatecznym rozrachunku zostaje pare groszy w kieszeni

naprawa tego typu powinna trwac do 2 tygodni
tydzien na sprowadzenie czesci i drugi na naprawe
robisz w ASO w systemie bezgotowkowym wiec dostaniesz auto zaspecze (u mnie przez AC umowa mowi tylko o 7 dniach, wiec dokladnie sprawdz jak jest u Ciebie)

inna sprawa - OC
jezeli koles stwierdzi, ze chce sobie przelakierowac zdezak albo ma wgity pas tylny (tego z zewnatrz nie widac, a naprawa kosztuje) to zrobi sobie z Twojego OC
co do kosztow - tracisz jak przy OC - 10%

Jesli chodzi o OC to chyba nie bedzie sie o co martwic (mam nadzieje), bo typowi totalnie sie nic nie stalo. Teraz dopiero zauwazylem, ze mam wgniecenie od haka (wczoraj nie zwrocilem na to uwagi) wiec doslownie musialem go musnac zderzakiem. Inna sprawa, ze nie spisal zadnych danych, tablic itd. Czyli co, generalnie jutro wycieczka do serwisu i prosba o wycene tak? A potem telefon do ubezpieczyciela (chociaz moze sie uda od razu w salonie to zalatwic) i czekam. Ehh :|

PostNapisane: N 10 maja, 2009 14:57 

Ździwisz się porównując wycenę z serwisu a wycenę ubezpieczyciela. :diabel:

nimal dobrze Ci radzi. Do ASO i niech dogaduje się z ubezpieczycielem-zaoszczędzisz na czasie i nerwach.

Poczytaj sobie ten wątek zwłaszcza jak chcesz robić a AC:
viewtopic.php?t=2185

brodal78

PostNapisane: N 10 maja, 2009 17:31 

brodal78 napisał(a):
Ździwisz się porównując wycenę z serwisu a wycenę ubezpieczyciela. :diabel:

nimal dobrze Ci radzi. Do ASO i niech dogaduje się z ubezpieczycielem-zaoszczędzisz na czasie i nerwach.

Poczytaj sobie ten wątek zwłaszcza jak chcesz robić a AC:
viewtopic.php?t=2185

Robic bede na bank, generalnie to jest wymiana praktycznie samej maski + lakierowanie, nie sadze, zeby duzo wiecej trzeba bylo przy nim dlubac. Po cichu mam nadzieje, ze skoro fura byla ubezpieczona juz w salonie to z tytulu wspolpracy bedzie jakos latwiej/sprawniej z zalatwianiem wszystkich formalnosci. No i ze wycena bedzie akceptowana przez ubezpieczyciela. Na koniec pytanie: gdzie najlepiej w W-wa jesli chodzi o blacharstwo? Mam zamiar jechac do Japan Motors, bo tam kupilem, ale moze gdzies robia bardziej pro?

PostNapisane: Pn 11 maja, 2009 12:14 

brodal78 napisał(a):
Do ASO i niech dogaduje się z ubezpieczycielem-zaoszczędzisz na czasie i nerwach.

dokładnie tak :) po co masz się nerwować ;)

i walcz o auto zastępcze :) bo podobno przy blacharce łatwiej o zastępcze ;)

Pozdrawiam

PostNapisane: Pn 11 maja, 2009 12:34 

spoono napisał(a):
brodal78 napisał(a):
Do ASO i niech dogaduje się z ubezpieczycielem-zaoszczędzisz na czasie i nerwach.

dokładnie tak :) po co masz się nerwować ;)

i walcz o auto zastępcze :) bo podobno przy blacharce łatwiej o zastępcze ;)

Bylem dzis w zakladzie blacharskim PGD (Japan Motors) no i generalnie jest tak jak mowiliscie: dostalem komplet dokumentow do uzupelnienia, jutro powinienem im to odwiesc i dostac fure zastepcza. Facet obejrzal fure i powiedzial, ze nie ma sie co zastanawic i robic z ubezpieczenia. Przy okazji wspomnial, ze Suzuki to w ogole ma przerabane jesli chodzi o ceny czesci zamiennych, glupia plastykowa atrapa chlodnicy to jakies -set złotych. Masakra. Generalnie mam nadzieje, ze wszystko sie ladnie da zlozyc do kupy i ze w srodku jednak sie nic nie stalo (chociaz do tego czasu to juz by chyba cos wyszlo, bo troche km od soboty zrobilem).

PostNapisane: Pn 01 cze, 2009 16:08 

Swift odebrany tydzien temu. Laczna kwota: prawie rowno 10k. Po prostu MASAKRA. 1/4 wartosci samochodu a wymienili maske, zderzak i boczek i jakies tam bzdety. A juz totalnie dobilo mnie to:

wyjecie halogenu - 15 zeta
wsadzenie halogenu - 15 zeta

I teraz sie zastanawiam czy ludzie dobrze robia idac na studia i potem pracujac za 15 zlotych, ale za godzine, a kolesie po technikach samochodowych trzepia takie hajsy w 3 minuty krecenie srubokretem w lewo i prawo. Oczywiscie to duze uproszczenie, ale jednak daje do myslenia. Spasowanie za pierwszym razem nie do konca dokladne, ale szybka interwencja i od reki poprawili i jest git. Ogolnie: jak nowy.

Strefa czasowa: UTC + 1