Teraz jest Pn 24 wrz, 2018 07:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 01 gru, 2008 23:17 

Model:: Swift 1.3 GS / Signum 1.9 CDTI
Powiedzcie mi proszę czy w trybie AUTO szyba kierowcy jest tylko opuszczana czy również podnoszona?
W dół przełącznik ma 2 skoki, a w górę tylko jeden, co sprawia że aby zamknać szybę trzeba trzymać do końca palcem. Chyba zepsuty przełącznik, co? Bo nie wierzę, że skośni tak to wymyślili... :(::

PostNapisane: Pn 01 gru, 2008 23:21 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
Janow napisał(a):
Chyba zepsuty przełącznik, co?

musze Cię rozczarować :| przełącznik jest w porządku

Janow napisał(a):
Bo nie wierzę, że skośni tak to wymyślili...

czas uwierzyć :diabel2:

AUTO działa tylko przy opuszczaniu, żebyś krzywdy sobie nie zrobił przy zamykaniu szyby ;)

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Pn 01 gru, 2008 23:45 

:eek: :mlotek: załamałem się

[size=67:[pomidor]][co mnie podkusiło aby jednak nie kupić czegoś europejskiego... w oplu jakoś szyby chodzą automatycznie w obie strony bo mają czujnik przeciążeniowy, da się zaprogramować zamykanie drzwi powyżej 20km/h do czasu zgaszenia silnika, ciszej jest, siedzi się niżej... echhhh..... ale dobra, nie miejsce to na użalanie się :/ ][/size:[pomidor]]

Ostatnio edytowano Pn 01 gru, 2008 23:46 przez Janow, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 01 gru, 2008 23:46 

Model:: był SX4
adamov2 napisał(a):
AUTO działa tylko przy opuszczaniu, żebyś krzywdy sobie nie zrobił przy zamykaniu szyby

Niestety...ale zawsze bezpieczniej dla bobasów...

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Pn 01 gru, 2008 23:49 

dudek_2001 napisał(a):
adamov2 napisał(a):
AUTO działa tylko przy opuszczaniu, żebyś krzywdy sobie nie zrobił przy zamykaniu szyby

Niestety...ale zawsze bezpieczniej dla bobasów...

A ja myśle, że nie zrobili z oszczędności. W corolli 02-07 jakoś zrobili w 2 strony... na takim samym przełączniku...

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 02:12 

Model:: Swift 1.2 2014r.
Janow napisał(a):
A ja myśle, że nie zrobili z oszczędności. W corolli 02-07 jakoś zrobili w 2 strony... na takim samym przełączniku...

Nie chodzi tylko o wylacznik. Pewnie ma tez funkcje wylaczania napedu szyby w razie stwierdzenia zbyt duzego oporu.

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 09:44 

Model:: Suzuki SX4 1.6L 4WD GS Cosmic Black Metalic
Nawet w Fabii jest auto w obie strony, ale cóż - kwestia przyzwyczajenia się

:...:
Pozdrawiam
Domino
Suzuki SX4 1.6L 4WD GS Cosmic Black Metalic

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 19:00 

Model:: IGNIS 1.3 4WD (Japan)
W Ignisie też jest tylko opuszczana automatycznie i nie widzę w tym nic niedogodnego. Nie spotkałem się z sytuacją, żeby mi podnoszenie było potrzebne w trybie AUTO.
Janow napisał(a):
[co mnie podkusiło aby jednak nie kupić czegoś europejskiego... w oplu jakoś szyby chodzą automatycznie w obie strony bo mają czujnik przeciążeniowy, da się zaprogramować zamykanie drzwi powyżej 20km/h do czasu zgaszenia silnika, ciszej jest, siedzi się niżej... echhhh..... ale dobra, nie miejsce to na użalanie się :/ ]

Jeżeli to jest wyznacznik wyboru samochodu to gratuluję.

Nie wierz sondażom, którymi sam nie manipulowałeś...

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 20:14 

Model:: był SX4
jackkk napisał(a):

Również... :P

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 20:37 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Ignis Sport
jeśli robicie liste to baleno też ma auto w dół w góre już nie, ale przyznam że przydałoby sie ;) nie ma - trudno :) przeżyje

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 20:48 

Model:: <-Baleno 1.8, ->Astra H
takze uwazam ze by sie przydalo (wygoda) ale niezbedne nie jest.

Suzuki Baleno 1.8 - niepozorne i zadziorne :diabel2:
"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu" :okulary:

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 21:48 

jackkk napisał(a):
W Ignisie też jest tylko opuszczana automatycznie i nie widzę w tym nic niedogodnego. Nie spotkałem się z sytuacją, żeby mi podnoszenie było potrzebne w trybie AUTO.
Janow napisał(a):
[co mnie podkusiło aby jednak nie kupić czegoś europejskiego... w oplu jakoś szyby chodzą automatycznie w obie strony bo mają czujnik przeciążeniowy, da się zaprogramować zamykanie drzwi powyżej 20km/h do czasu zgaszenia silnika, ciszej jest, siedzi się niżej... echhhh..... ale dobra, nie miejsce to na użalanie się :/ ]

Ad.1 Podpowiem. Choćby ruszanie na autostradzie po zapłacie na bramkach, lub dla "podróżników" miejskich ruszenie spod świateł po pobraniu prasy lub ulotek od kolportera. Wtedy prawa ręka obsługuje biegi, lewa kierownicę, a szyba idzie sama :)

Ad.2 Jak najbardziej. W dzisiejszych czasach to jeden z detali decydujących o wyborze. Kto dziś robi włączanie światła w bagażniku pstryczkiem, a nie czujnikiem otwarcia klapy?! Zapomnisz wyłączyć i co, akumulator dętka? Rozwiązanie rodem z Łady samary. Wstyd!

Zdaję sobie sprawę, że krytyka Suzuki na forum suzuki to jazda po bandzie, ale takie są fakty. Swift poza kwestią wyglądu (a więc bardzo subiektywną i niemierzalną) nie przewyższa wg mnie niczym konkurencji.
Zostały umierające mity "trwałe japońskie" i "solidne niemieckie". A w avensisach jak plaga zawieszenie siada po 100 tys, a najnowszy passat częściej widzi serwis niż lancia, alfa i inne fiaty razem wzięte.

Nie miej jednak pozdrawiam serdecznie. :piwo:
Nie ma strachu, ponarzekam i jakoś będzie :one:

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 22:13 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
Janow napisał(a):
Zdaję sobie sprawę, że krytyka Suzuki na forum suzuki to jazda po bandzie, ale takie są fakty. Swift poza kwestią wyglądu (a więc bardzo subiektywną i niemierzalną) nie przewyższa wg mnie niczym konkurencji

to nie jest temat do tego watku, ale IMHO szyba to jest jedyna rzecz, ktora Swift ustepuje konkurencji (cenowej)

widze, ze malo aut i swiata widziales, skoro tak Cie ople zachwycaja, jedyne co dobre w oplu to benzynowe silniki turboładowane OPC i tyle

wiadomo, ze Suzuki ma sporo wad ;) i na tym forum tez trafisz na nasze narzekania ;) niewatpliwie brak auto jest denerwujacy ;) i stanowi minus ;)

ale da sie przyzwyczaic, w zamian za dobry silnik, swietny uklad kierowniczy, bardzo dobry stosunek wyposazenie/jakosc/cena

reszte wywodu pomine, w razie potrzeby wywale do HP

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 22:19 

Janow napisał(a):
Ad.1 Podpowiem. Choćby ruszanie na autostradzie po zapłacie na bramkach, lub dla "podróżników" miejskich ruszenie spod świateł po pobraniu prasy lub ulotek od kolportera. Wtedy prawa ręka obsługuje biegi, lewa kierownicę, a szyba idzie sama :)

Zgodzę się, przykłady dobre, niemniej jednak mnie nie przeszkadza brak AUTO podnoszenia. Nie spieszę się na łeb na szyję przy przejeździe przez bramki i czas od ruszenia do przełożenia kolejnego biegu wystarcza, żeby szybkę zamknąć (jeśli wogóle ruszyłem przed zamknięciem). A gazeciarze na ulicach stwarzają niebezpieczeństwo ;)

Janow napisał(a):
Ad.2 Jak najbardziej. W dzisiejszych czasach to jeden z detali decydujących o wyborze. Kto dziś robi włączanie światła w bagażniku pstryczkiem, a nie czujnikiem otwarcia klapy?! Zapomnisz wyłączyć i co, akumulator dętka? Rozwiązanie rodem z Łady samary. Wstyd!

Nadal nie uważam tego za wyznacznik zakupu samochodu tej a nie innej marki

Janow napisał(a):
Zdaję sobie sprawę, że krytyka Suzuki na forum suzuki to jazda po bandzie, ale takie są fakty. Swift poza kwestią wyglądu (a więc bardzo subiektywną i niemierzalną) nie przewyższa wg mnie niczym konkurencji.

Nie chodzi o krytykę Suzuki, bo jasnym jest, że żadna marka nie jest idealna. Sprawa dotyczy Twoich słów, z których wynika, że gdybyś wiedział o fakcie braku autopodnoszenia w jakimś modelu (niekoniecznie Suzuki) to byś go nie kupił. Dla mnie w Suzuki jednym z najmocniejszych punktów są silniki a nie duperele w stylu plastików na desce, braku wyłącznika "lampek", kontrolki rezerwy czy braku sterownika tylniej wycieraczki.

Janow napisał(a):
Zostały umierające mity "trwałe japońskie" i "solidne niemieckie". A w avensisach jak plaga zawieszenie siada po 100 tys, a najnowszy passat częściej widzi serwis niż lancia, alfa i inne fiaty razem wzięte.

Mity mnie nie interesują, niemiecki mit padł już dawno a japończycy moim zdaniem trzymają się równo, choć jak dobrze zauważyłeś przykład Avensisa, samochody produkowane na zbyt masową skalę są gorsze. Niektóre Toyoty stały się własnie takimi popularnymi masówkami i są efekty.

Janow napisał(a):
Nie miej jednak pozdrawiam serdecznie. :piwo:
Nie ma strachu, ponarzekam i jakoś będzie :one:

Pozdrawiam również, po to jesteśmy na forum żeby m.in. wymieniać opinie, a te jak wiadomo każdy ma swoje :) :piwo:

Ostatnio edytowano Wt 02 gru, 2008 22:22 przez jackkk, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 22:41 

Model:: jest Swift 1.3 jest Nissan Juke 190ps
Janow napisał(a):
Kto dziś robi włączanie światła w bagażniku pstryczkiem, a nie czujnikiem otwarcia klapy?! Zapomnisz wyłączyć i co, akumulator dętka? Rozwiązanie rodem z Łady samary. Wstyd!

Witam.
A od kiedy to tak jest :?:
Lampka sama zapala się i gaśnie, pstryczkiem wyłączymy ją na dobre (po co ten pstryczek nie wiem ale konkurencja go nie ma) :diabel2:
pozdr.

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 22:45 

Janow napisał(a):

toś pojechał :diabel2:

sprawdź czy jak włączysz lampke to ona się będzie świeciła przez cały czas... a później napisz post, please :)

Auto jest jakie jest, ma dużo plusów i parę minusów :)

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 22:57 

Może i mało świata, może i mało aut :D
Oplem się nie zachwycam. Traktuję go jako wygodny połykacz km któremu ufam, a pozwoliłem sobie na porównanie jak to od początku nazywam drobiazgów w większości dostępnych np w corsie D tej samej klasy.

Obiektywnie w Auto Świecie z 20 października w teście nowej Fiesty, mazdy 2, corsy, ibizy, fabii, swifta, yarisa i polo, swift zajął... ostatnie miejsce wiec nie jest tak świetnie chyba :diabel: .
Ale żonie się podobał z wyglądu i to najważniejsze kryterium :D
Duperele czy nie kwestia własnej oceny. Są tacy, którym nie przeszkadza brak klimatyzacji w względnie nowym aucie.

Pozdrawiam!

PS: Gdybym nie zważałna koszty paliwa to z silników bym preferował 3.2 V6 wolnossący. OPC to pakiet wyposażenia :D

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez Janow, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 23:04 

czarek napisał(a):
Janow napisał(a):
Kto dziś robi włączanie światła w bagażniku pstryczkiem, a nie czujnikiem otwarcia klapy?! Zapomnisz wyłączyć i co, akumulator dętka? Rozwiązanie rodem z Łady samary. Wstyd!

Witam.
A od kiedy to tak jest :?:
Lampka sama zapala się i gaśnie, pstryczkiem wyłączymy ją na dobre (po co ten pstryczek nie wiem ale konkurencja go nie ma) :diabel2:
pozdr.

Eeee.. no nie wlaśnie. Otwieram i ciemno jest.
Zaświeca się po przełączeniu pstryczka. No i ale fakt, nie przyszło mi do głowy się zatrzaskiwać w środku i patrzeć czy zgaśnie... :one:

Ostatnio edytowano Wt 02 gru, 2008 23:07 przez Janow, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 23:30 

Model:: jest Swift 1.3 jest Nissan Juke 190ps
Janow napisał(a):
No i ale fakt, nie przyszło mi do głowy się zatrzaskiwać w środku i patrzeć czy zgaśnie...

Ta no co ty nigdy :!:
Wiary nie dam :P
(do skasowania sorry)
pozdr.

PostNapisane: Wt 02 gru, 2008 23:45 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
Janow napisał(a):
Obiektywnie w Auto Świecie z 20 października w teście nowej Fiesty, mazdy 2, corsy, ibizy, fabii, swifta, yarisa i polo, swift zajął... ostatnie miejsce wiec nie jest tak świetnie chyba :diabel: .

nigdy nie czytałem jeszcze obiektywnego testu i watpie, zeby kiedykolwiek sie takowy ukazal :P ten wynik moze oznaczac wszystko i nic ;)

Janow napisał(a):
OPC to pakiet wyposażenia :D

możliwe :D wówczas spójrz na mój podpis :D

a co do opli... lepiej żebym nie upubliczniał swojej opinii o łoplach :P miałem okazję jeździć wszystkimi generacjami vectry, jakie wyszły... EOT

Ostatnio edytowano Wt 02 gru, 2008 23:45 przez spoono, łącznie edytowano 1 raz

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Śr 03 gru, 2008 03:40 

Model:: Swift 1.2 2014r.
Janow napisał(a):
Zaświeca się po przełączeniu pstryczka. No i ale fakt, nie przyszło mi do głowy się zatrzaskiwać w środku i patrzeć czy zgaśnie...

A gdy nie ma pstryczka (albo jak w lodowce :P ) to wierzysz ze sie nie swieci, czy tez sprawdzasz?
Ten wylacznik to w niektorych sytuacjach sie jednak przydaje.

Ostatnio edytowano Śr 03 gru, 2008 03:42 przez etom, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr 03 gru, 2008 08:47 

Janow napisał(a):

Janow, zostaw włączone światełko (pstryczkiem) i uwież mi - nic z akumulatorem się nie stanie a światełko zgaśnie zaraz po zamknięciu klapy :)

to mówiłem ja - były sprzedawca samochodów marki Suzuki :D

PostNapisane: Śr 03 gru, 2008 08:52 

Model:: Swift 1,3 GLS - "J"
pstryczek jest zeby WYŁĄCZAĆ swiatełko przy otworzonej klapie bagaznika - wietrzenie itd ;) - własciwie w lesie klapy bagaznikow mamy otwarte caly czas za dnia...
w innych markach bogato wyposazonych taki wylacznik montowano mi dodatkowo, a do czasu montazu wyjmowalem zarowke...

powrót do cywilizacji, na zimowe leże :)

PostNapisane: Śr 03 gru, 2008 17:08 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Ignis Sport
Janow napisał(a):
OPC to pakiet wyposażenia :D

zawsze coś nowego można sie dowiedzieć :) wyciągasz Janow ludzi z niewiedzy ;)

wracając do trybu AUTO to dokładnie w tych momentach o których napisałeś tego mi brakuje plus :) odjeżdzanie spod okienka McDrive :703: przeważnie od razu jest kręcenie i ciężko to opanować na raz :)

Cytuj:
Zdaję sobie sprawę, że krytyka Suzuki na forum suzuki to jazda po bandzie, ale takie są fakty

:D przede wszystkim fakten, fakten, fakten :D :D ;)

Janow napisał(a):
Obiektywnie w Auto Świecie

Podchodze do testów z przymrużeniem oka bo to zależy kto testuje :)

Ostatnio edytowano Śr 03 gru, 2008 17:09 przez jasne, łącznie edytowano 1 raz

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Śr 03 gru, 2008 19:28 

jasne napisał(a):
Podchodze do testów z przymrużeniem oka bo to zależy kto testuje

Swięta prawda. Gdybym kierował sie testami i opiniami, które przedstawione były w Auto Świecie na temat Ignisa w życiu bym go nie kupił. Potrafili ludziom obrzydzić.

PostNapisane: Śr 03 gru, 2008 23:22 

Model:: Swift 1.3 Glx 06
Należało by zapytać Joanny Brodzik czy jej to przeszkadza i jesli tak to żeby we wszystkich swiftach sygnowanych jej nazwiskiem wymienic na koszt SMP wyłaczniki na takie z podwójnym auto :D

Swift MK6 1,3 glx Monza Red (witamy się konichiwa)

Dyplomacja to umiejetność powiedzenia "spieprzaj" w taki sposób, że odbiorca
słysząc to czuje emocje związane z wyprawą i nieodpartą chęć poznania nowego i nieodkrytego.

PostNapisane: Śr 03 gru, 2008 23:49 

Model:: inny
Tak czytam i czytam i nie wierzę, że te 3 sek. mogą mieć aż tak wielkie znaczenie.
W SS tak miałem w GV też tak jest, ale jakoś w ogóle mi to nie przeszkadza. :D

Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...

Strefa czasowa: UTC + 1