Teraz jest Wt 15 paź, 2019 15:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 

Podpowiedzcie pls co wybrać
Ankieta wygasła Pn 18 sie, 2008 15:50
szary GLX HU 20%  20%  [ 2 ]
strasznie czerwony GS JPN 80%  80%  [ 8 ]
Liczba głosów : 10
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 14 sie, 2008 15:50 

Model:: ?
Zbliżam się do podjęcia decyzji o zakupie Swifta. Pierwsze auto w rodzinie, głównym użytkownikiem będzie żona. Byliśmy dziś w salonie, przymierzyć się do 5d glx albo brodzika.
Okazało się, że obecnie sprzedawane brodziki pochodzą z Węgier (początkowo były to japończyki) i (wbrew temu co na stronie Suzuki) nie mają już podgrzewanych siedzeń. W sumie to glx z przyciemnionymi szybami i felgami alu. BTW, sprzedawca przyznał, że większość klientów życzy sobie brodzika bez autografu na słupku :D
Z wyborem kolorów przy brodziku też nie jest różowo (w wypadku pożądanego przez żonę Galactic Grey - nie ma i nie będzie a na czarny trzeba czekać do jesieni). Zasadniczo jedyna szybko dostępna kombinacja pożądanych kolorów/wersji to szary glx - i tego bierzemy pod uwagę.

I tu pojawił się element zamotujący - nietypowy model. Sprzedawca pokazał nam GSa, których to mała partia (ponoć przez pomyłkę) dotarła z Japonii. Oprócz miejsca produkcji i związanymi z tym drobiazgami (antena, błyszczące elementy we wnętrzu, "japońskość") ma następujące różnice w stosunku do wybranego wstępnie glxa:
    lakier czerwony perłowy (taki extra błyszczący)
    klima automatyczna
    elektryczne szyby z tyłu
    alufelgi
    kluczyk elektroniczny
    podgrzewane fotele
    naklejka "special" na tylnej klapie :D

Teraz pytanie: czy warto dołożyć za to 3k zł? Dla utrudnienia: nie bardzo podoba nam się kolor (dosyć mocno wali po oczach) a żona twierdzi że kierownica z węgra bardziej jej pasuje ::?:
Niepokoi mnie trochę też ten elektroniczny kluczyk (nasłuchałem się trochę o problemach z francuskimi autami) - ma to ktoś z was? jaka jest jego przydatność?

Ostatnio edytowano Cz 14 sie, 2008 15:51 przez ols, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz 14 sie, 2008 16:08 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
bierz GS, sam kluczyk to juz duzy wyadatek, o klimie juz nie wspomne i reszcie akcesoriow.
Normalnie trzeba by bylo dokupic taki zestaw za ok. 8000 zl
Dodatkowo to ostatni JPN - szukac ze swieczka ( tak mi sie wydaje )
Elektroniczny kluczyk - jest to super bajer, jak salon umie zalozyc dobrze alarm :)

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Cz 14 sie, 2008 16:16 

Model:: inny
Szkoda, że nie rozpoczęliście tydzień wcześniej, może skusilibyście się na mojego viewtopic.php?t=2306 :D

To co pisze Hellsin, bogate wyposażenie i pochodzenie z Japonii to kusząca sprawa, choć wiadomo nie od dzisiaj, że dla kobiet głównie liczy się kolor i jeśli nie będzie mogła potem patrzeć na wściekle czerwonego SS to może lepiej już szary. :D

Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...

PostNapisane: Cz 14 sie, 2008 16:19 

Model:: SWIFT GLX 5D, Sunlight Copper Pearl
Kurcze, dlaczego nie było takiego jak ja kupowałem Swifta łykną bym go z zamkniętymi oczami, klima automatyczna, supreme red, kluczyk elektroniczny, aluski, japończyk mniam, wtedy nie było takich opcji szkoda :(:

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: Cz 14 sie, 2008 23:12 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
ols napisał(a):
co byś wybrał na moim miejscu?

bardzo przekonuje mnie ta automatyczna klima i elektroniczny kluczyk. To są bardzo przydatne elementy wyposażenia.

Jeżeli te pare tysięcy nie jest dla Ciebie wielkim problemem to weź GS.

Przejrzyj na forum wątek o różnicach pomiędzy węgrem a japońcem to może będziesz bliższy decyzji.

Ja jeżdże japonczykiem więc nie mogę być do końca obiektywny :)

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Pt 15 sie, 2008 00:23 

adamov2 napisał(a):
Hellsin napisał(a):
supreme red to tez perla, w czarnym SSS to samo ...

Hellsin, piszę !!! że z japońskiej produkcji nie ma Supreme Red, jest trochę inny kolor!!!
czytaj ze zrozumieniem ;)

W sumie to dałeś mi do myślenia.
Poszedłem do źródła, czyli do japońskiego konfiguratora. Nie jest lekko, bo jak większość facetów odróżniam 16 kolorów a na dodatek nawet w kodzie strony nazwy lakierów są po japońsku. Żeby było jeszcze weselej google translate łyka na dzień dobry tylko "Pearl White", reszta to dla niego seria krzaków. :galy:
Metodą prób i błędów :585: odcyfrowałem najpierw ostatni po prawej, okazał się to być "Sunlight Copper Metallics 2". Drugi, który wygląda mi na odcień czerwonego to wg Google "SHUPURIMU Red Pearl 2" :059: . Dla utrudnienia zarówno słowa bright jak i supreme zdają się wyglądać w krzaczkach zupełnie inaczej niż "SHUPURIMU". Czyli prawdopodobnie to rzeczywiście inny odcień, o nieprzetłumaczelnej na polski nazwie :P

edit: a jednak. シュプリーム, czyli "SHUPURIMU" oznacza "Supreme" (Google Translate dało ciała po całości). Czyli ten Swift ma zapewne kolor "Supreme Red Pearl 2". Pozostaje pytanie czy ta dwójka oznacza jakąś różnicę w stosunku do polskiej specyfikacji…

Ostatnio edytowano Pt 15 sie, 2008 00:27 przez ols, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt 15 sie, 2008 06:30 

Model:: planowany
ols napisał(a):
...I tu pojawił się element zamotujący - nietypowy model....

Jeżeli to nie tajemnica - za jakie pieniądze jest do wzięcia ten japoniec?
Czy tam jest silnik 1,5 czy 1,3?

Pozdrawiam
Wanios

PostNapisane: Pt 15 sie, 2008 08:52 
Ja bym wziął tego GS, ale słuchaj się kobiety, bo ci będzie przypominać do końca życia, że wybrałeś lakier, który jej się nie podobał ;)

A o co chodzi z tym kluczykiem elektronicznym? W GS-ach węgierskich tego nie ma??

PostNapisane: Pt 15 sie, 2008 09:37 

ehcnalavA napisał(a):
Ja bym wziął tego GS, ale słuchaj się kobiety, bo ci będzie przypominać do końca życia, że wybrałeś lakier, który jej się nie podobał

heh, gdyby chodziło o majtkowy niebieski albo ten miedziany to jasna sprawa - jednoznacznie brzydkie bez możliwości przyzwyczajenia się. Ten ma WAF (Wife Acceptance Factor) około 0,01 a tylko szary i czarny osiągają wartości wyraźnie dodatnie :D

Cytuj:
A o co chodzi z tym kluczykiem elektronicznym? W GS-ach węgierskich tego nie ma??

Rzeczywiście jest, to glx go nie ma. Zastanawia mnie jego praktyczność/bezawaryjność.

Ostatnio edytowano Pt 15 sie, 2008 09:37 przez ols, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So 16 sie, 2008 00:32 

Hellsin napisał(a):
sadze ze 1.3 :), ale niech Ols potwierdzi :)

Tak, 1.3.

PostNapisane: Wt 19 sie, 2008 12:09 

Model:: 1,5 1991
ppppppppppppppppppppppppppppp

Ostatnio edytowano Śr 03 gru, 2008 16:34 przez happy, łącznie edytowano 6 razy

PostNapisane: Wt 19 sie, 2008 12:48 

ehcnalavA napisał(a):
na alledrogo jest ten kolor z klimą automatyczną, "se zobacz" ;)

z automatyczną klimą to wyczaiłem tam parę sportów i jednego dizla 3D, przegapiłem coś?

BTW, żona trochę potrenowała jazdę autem przed zakupem i oświadczyła, że "kolor nie jest jednak taki ważny, ze środka go w ogóle nie widać" :629:

PostNapisane: Wt 19 sie, 2008 14:25 

ehcnalavA napisał(a):
ols napisał(a):
z automatyczną klimą to wyczaiłem tam parę sportów i jednego dizla 3D, przegapiłem coś?

to chyba był ten diesel, jakiś też taki dziwny egzemplarz...

czyli ten

Owszem, dosyć dziwnie (choć to już temat pasujący do innego wątku).
Przebieg wygląda podejrzanie. W ogóle swifty, a już diesle zwłaszcza niechętnie przekraczają 40k ;-). No i jak ktoś w sumie mało jeździł, to po co mu "oszczędne"oponki ContiEco (chyba że na takich z fabryki wyjeżdża?)?
Do tego "turbodiesel" w opisie i umyty na błysk silnik…
Aha, jeszcze brak zaślepki na hak na zderzaku i dziwnie większa szczelina między maską a zderzakiem po tej stronie. Włączając max paranoję, to przy tylu zdjęciach dziwi brak jakiegoś pokazującego że poduszka pasażera nie jest wystrzelona :P

Ale i tak odpada ze względu na 3D :D

No nic, jadę do salonu pomolestować sprzedawcę o jakieś gratisy…

PostNapisane: Wt 19 sie, 2008 15:56 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
happy napisał(a):
elektroniczny kluczyk dobrze raz upadnie na ziemię i lecisz po nowy 1000zł.Nie bawią sie w reperację.Jak bedzie jezdziła kobieta nie raz upadnie i po co stres.A i tak jak założysz blokadę na skrzynie biegów klucze trzeba wyciągać.Słaby gadzet,jakieś gumki trzeba naciskać.

dobrze juz pare razy upadl i nic nie bylo ... moze masz stycznosc z kluczykiem od Renault ze tak marudzisz ... ?
Blokada na skrzynie - a po co ? Autoalarm, imobilajzer ... dodatkowo bez elektronicznego kluczyka nie odpalisz ( no chyba ze przerzucisz pol auta szukajac wiazek za to odpowiedzialnych ... )
Jakies gumik trzeba naciskac ... - masz ten kluczyk u siebie czy nie ?

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Wt 19 sie, 2008 20:04 

Model:: 1,5 1991
pppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

Ostatnio edytowano Śr 03 gru, 2008 16:45 przez happy, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: Wt 19 sie, 2008 22:15 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
happy, kluczyk mi spadł kilkanaście razy i dosc powaznie i ma sie dobrze ;)

ols ten GS ma wyposazenie za ponad 7 kpln wiecej niz ten GLX, ja bym sie nie zastanawial, warto ;)

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Śr 20 sie, 2008 08:16 

Model:: GV 2,0 benz 2008r
chronos napisał(a):
ehcnalavA napisał(a):
Zależy od wartości auta.
Alarm + immobilizer wystarcza dla > 50 tys. zł.

Słusznie

lub blokada skrzyni i immobilizer, u niektórych ubezpieczycieli już od 40 tys.zł potrzebne jest drugie zabezpieczenie.
Natomiast odnośnie blokady, to dodam tylko tyle że wśród klientów którym to zabezpieczenie poleciłem (sprzedałem), używa jej czyli zakłada coś około 20% (zresztą i tak nie we wszystkie deklaracje że zakładają wierzę, bo na ogół podczas rozmowy psioczą że więcej z nią problemów, bo odruchowo wsiadają do samochodu, odpalają silnik, chcą odjechać , i przypominają sobie że blokadki nie odpięli)

Jest GV 2,0benz z 2008r, a były:P3008, SUZUKI SX4 GS 4x4 w kolorku ZEE i JIMNY 1,3
Forum Klub Suzuki

PostNapisane: N 07 wrz, 2008 11:20 

Model:: Suzuki Swift GS Special 2008
No i zajechał srebny metalik GS Specjal - trochę trwało oczekiwanie na rejestrację ale już dziś żonka śmiga weekendowo :)

PostNapisane: N 07 wrz, 2008 11:24 

Asia i Robert napisał(a):
No i zajechał srebny metalik GS Specjal - trochę trwało oczekiwanie na rejestrację ale już dziś żonka śmiga weekendowo :)

A tymczasem moja żona (czerwonym) Specialem śmiga już tydzień :D

PostNapisane: N 07 wrz, 2008 11:29 

Model:: Suzuki Swift GS Special 2008
ols napisał(a):
Asia i Robert napisał(a):

A tymczasem moja żona (czerwonym) Specialem śmiga już tydzień :D

No to gratulacje :)

Trochę podpada mi praca skrzyni biegów. Pytałem już dziś o to. Taka drobna rysa na wrażeniu ogólnym z jazdy.

Ale co tam - jak by co powalczymy z ASO.
Najgorsze że były 3 egzemplarze - oglądasz a potem to już loteria. :(

Strefa czasowa: UTC + 1