Teraz jest Cz 23 maja, 2019 22:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt 25 lip, 2008 16:47 

Model:: Swift 1.3i lub DDiS, 5D
Witam
Sam jestem handlowcem i sprzedaje samochody (marki Francuskiej). Chce kupić żonie upragnionego Swifta, 2005/06 rej. 1.3 3D, GLX, na gaz, przeb 85tys. jutro mam sie spotkac z gosciem i dogadac tematyke. Prosze o rade i pare szczegółów, nie znam Suzuki, wiem ze cieszy sie dobra opinia, lecz co z zakazanym gazem, jak te auto sprawuje sie po przeb 85tys. Mialem w zyciu 18 aut i rozne doswiadczenia ale kazdy model, marka jest inny i wymaga innej wiedzy, przygotowania. Stad moje pytanie-prosba. Z góry dziekuje. Pozdrawiam

PostNapisane: Pt 25 lip, 2008 19:36 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
jeżeli chodzi o gaz to radze podjechać do serwisu aby sprawdzili gniazda zaworowe bo lubią się wypalić od LPG.

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Pt 25 lip, 2008 21:59 

Dzikuje, napewno odiwedze serwis, ale ogólnie jak Swifty przezywaja gaz jak sie na nim sprawują?
I powiedz cos wiecej o wersji 1.3 GLX, bardzo proszę.
Wojo

PostNapisane: Pt 25 lip, 2008 22:07 

wszystko oczywiście zależy do zainstalowanej instalacji. Pracowałem kiedyś w salonie Suzuki i mechanicy którzy tam pracowali niezbyt szczególnie wypowiadali się o gazie w Swifcie. Mówili że są problemy właśnie z gniazdami zaworowymi i samymi zaworami. Określali że powinny wytrymać ok. 120 tyś km a później do wymiany.

Co do Swifta 1.3 GLX z 2005 to mogę Ci powiedzieć że w tym czasie były dwie wersje GLX tj. jedna miała klimatyzację, druga nie. Tak pozatym w wyposażeniu miałeś: ABS, EBD, BA 2 x poduszka, elektryczne szyby przód, elektr. lusterka, centralny zamek, radio ze sterowaniem z koła kierownicy z 4 głośnikami ( nie było głośników wysokotonowych). A jeżeli chodzi o klime to była ona dostępna w promocji tj. albo 2000 zł upustu, albo dopłata 1000 zł i masz klimę montowaną na miejscu u dealera.

Samochód sam w sobie nie należy do awaryjnych, oczywiście zawsze może się coś zdarzyć. Sprawdź też dokładnie stan amortyzatorów bo w tym roczniku lubiły się pocić.

A wież może gdzie ten samochód był pierwotnie kupowany??

chyba znalazłem to ogłoszenie:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5867900

wszystko wskazuje na to że to ten samochód.

a jeżeli tak to nie polecam, ponieważ:

jest to samochód Suzuki Swift 1.3 GC !!! a nie GLX.
to samochód po przedstawicielu handlowym pewnej firmy z Siewierza. Samochód w całości był oklejony folią wyleaną i nie ma żadnych oznaczeń a lakier nie będzię w dobrym stanie.
Model GC znacznie różni się od GLX bo nie ma nawet obrotomierza i kontrolki rezerwy paliwa nie wspominając o zupełnie innych materiałach w środku.

Uwierz mi w to co mówię ponieważ w książce gwarancyjnej tego samochodu znajdziesz mój podpis. Sprzedałem do tej firmy 3 takie Swifty a numer telefonu zgadza się z numerem do właściciela tej firmy który jest w moim telefonie.

Jak chcesz to wrzuce fotki tych samochodów bo mam na kompie.

Ostatnio edytowano Pt 25 lip, 2008 22:24 przez adamov2, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So 26 lip, 2008 11:07 

To niesamowite, bardzo dziekuje jestem pod wrazeniem. Naprawde dziekuje a juz sie napalilem i mialem tam jechac ale wiem ze teraz to nie ma sensu i pierdziele nie jade, jeszcze raz dziekuje. Gdybys kiedys potrzebowal cos zobaczyc w Peugeocie polecam mozesz do mnie podjechac masz gratis przeglad. Co do Swifta, mam nastepny namiaar zobacz to i powiedz mi pare madrych słów prosze i z góry dziekuje. Wojo
http://allegro.pl/show_item.php?item=403795552

PostNapisane: So 26 lip, 2008 15:09 

nie ma sprawy, po to powstałe ten klub żeby sobie pomagać :)

co do Swifta Diesla to do końca nie potrafię Ci doradzić ponieważ ten samochód w oficjalnej ofercie w Polsce jest od niedawna. Raz tylko prowadziłem ten model i wrażenie były pozytywne. Oczywiście odczuwa się to że jest to mały, średnio-wyważony silniczek diesla od Fiata ( co do silnika 1.3 DDiS - Multijet proponuję zaglądnąć na forum Fiata ponieważ ten silnik stosowany jest w Pandzie, Grande Punto jak również w Oplu Astrze). Brat miał kiedyś Astre z tym silnikem i brała olej w ilości około 1l/ 2.500 km. Swift z ogłoszenia jest dobrze wyposażony, wygląda jak najbogatsza wersja GS. Sprawdź sobie go najbardziej pod kątem bezwypadkowości. No i bądź przygotowany że diesel jest zdecydowanie glośniejszy niż benzyna. Co do osiągów nie mam większych zastrzeżeń.

P. S. Moje poprzednie auto to był Peugeot 206 i raczej nie zanosi się żebym wrócił do tej marki ;)

PostNapisane: So 26 lip, 2008 17:42 

Pragne Ci jeszcze raz podziekowac za pomoc, naprawde jestem po wrazeniem mialem w sumie prawie 20 aut i nalezalem/naleze do kilku forum ale Twoja postawa jest godna podziwu. Co do silnika znam go, jak sie dba to 200tys robi potem sie rozsypuje. Facet cos tam gadał ze ponoc poleciał mu jakis silownik sprzegla czy cos i musial wymienic tarcze, docisk i sterowanie ponoc dał za to dwa tysiace. Dziwne po przebiegu 30tys rozsypalo sie sprzeglo. Ale nie znam Suzi wiec moze jest cos na rzeczy lub poprostu to jakas wtopa. Jutro postaram sie go obejrzec pod wzgledem gwarantowanej:) 100% bezwypadkowosci, powli dochodze w do wniosku ze wszystko mozna naprawic ale jak auto było bite to jest kanał i koniec. Co do 206 wiem o co biega przykro mi ale naprawde szczerze polecam 207 i 308 to juz zupelnie inne produkty (przepraszam za krypto reklame). Pozdrawiam
Wojtek

PostNapisane: N 27 lip, 2008 15:07 

Dzis ma do mnie zadzwonic i zobacze co to za maszyna, skad i co i jak. Facet mnie najbardziej rozwalił, mówie mu pogadamy o cenie a on ze nie bo mu zona nie pozwoliła obnizyc ceny i on nie moze:):);). Co do - jak???? Puga???? - dobra wiecej nie bede:)
Ile mozna dac za powiedzmy ładny 2005 1.3DDiS 5D, jak uważacie?

Pozdrówka

...pamiętaj synu każda kobieta jest piękna dopóki nie zostanie Twoją żoną.
Al Bundie.

Strefa czasowa: UTC + 1