Teraz jest Cz 23 maja, 2019 16:24

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 19 sty, 2009 13:40 

Model:: SWIFT GLX 5D, Sunlight Copper Pearl
Do mojego świstaka technologia LED a dokładniej Power LED dotrze już niedługo :) właśnie testuję diodę LED firmy Cree, wyniki eksperymentów są obiecujące, producent podaje że przy prądzie 350mA daje między 107-114lm, pakowałem w nią nawet 1A wtedy daje ok 250lm, jak to się przekłada na odczucia wizualne, efekt jest naprawdę piorunujący, patrzenie prosto na LED-a z niedużej odległości powoduje natychmiastowe oślepienie :okulary: można by to trochę porównać do przyglądania się spawaniu bez maski, ale wszystko się grzeje dość mocno i trzeba chłodzić, nawet przetwornicę bo LED-a trzeba chłodzić zawsze, chyba że chodzi na 350mA to nie, eksperymentalnie doszedłem że prąd 700mA jest najbardziej optymalny, przetwornica ma największą sprawność nie grzeje się a spadek ilości światła jest niewielki.
Gdzie ja to wsadzę, do pozycyjnych to byłby przerost formy nad treścią i z chłodzeniem problem, do mijania lub drogowych w chałupniczych warunkach jest to niewykonalne ale do moich świateł do jazdy dziennej (Daytime Running Light) w skrócie DRL bo taka jest nazwa tych świateł na całym świecie, będą idealne no i ta ciekawa barwa 5700 - 6350K wygląda naprawdę fajnie, i to wszystko zadowala się prądem 280mA przy 12V łącznie ze stratami na przetwornicy co daje nam 3.36W razy dwa 6.72W czyli DRL będą zużywały ok 7W, trwałość LED-a producent określa na 50 000h tzn. po tym czasie ilość światła spada do 70% wartości nominalnej, jak to się ma do obecnego nakazu jazdy z włączonymi światłami mijania przez cały rok, światła mijania x2 110W pozycyjne p/t + rejestracja 30W zegary, radio, itp. załóżmy że 10W choć pewnie więcej, daje nam razem 150W, DRL LED 7W a i tak są lepiej widoczne niż światła mijania, odpada również wymiana żarówek, polskie przepisy nakazujące takie podłączenie DRL aby świeciły się również tylne pozycyjne okazały się bublem można DRL podłączyć tak jak w całej europie i policja nic nam nie może zrobić :P a dlaczego to jest wyjaśnione tutaj
Zawsze byłem przeciwnikiem jazdy na światłach mijania w dzień nawet w okresie zimowym a po zapoznaniu się z tą stroną DADRL utwierdziłem się w tym jeszcze mocniej, jeśli już to DRL najlepiej LED, bez pozycji z tyłu :one:

Macie rację LED to przyszłość, jako mijania lub drogowe to jeszcze musimy trochę poczekać choć prototypy już się pojawiają.

Hellsin napisał(a):
Adr napisał(a):
Chodzi o reflektory, o biale swiatlo, a nie tylko o kierunkowskazy, czy tylne lampy.

nie mówię o samych tylnych i kierunkach, a właśnie o przednich :)
Z nowych autek to chyba Accord ma takowe i Octavia :)

To raczej DRL, mijania to jak pisałem jeszcze przyszłość, nie jestem pewien octavi i acorda ale na pewno DRL LED mają nowe audi i lancia delta bo fiat 500 ma DRL ale na żarówie WY21W

Ps. jak wszystko zmontuję będzie manuel w dziale F.A.Q.

:papa:

Ostatnio edytowano Pn 19 sty, 2009 13:52 przez guli, łącznie edytowano 2 razy

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: Pn 19 sty, 2009 20:23 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
guli napisał(a):
Ps. jak wszystko zmontuję będzie manuel w dziale F.A.Q.

no ja mam nadzieje :one:

będzie audi swift :P

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Pn 19 sty, 2009 21:58 

Model:: SX4 sedan
Zeby tylko nie skonczylo sie jak u kolegi Wrony, ktory zaplacil za swoje LED 500 zl...

Adr

Adr

PostNapisane: Wt 20 sty, 2009 13:31 

spoono napisał(a):
no ja mam nadzieje :one:

spono ale wiesz w jakim tempie powstają moje manuale trzeba się uzbroić a cierpliwość :D

spoono napisał(a):
będzie audi swift :P

jakie audi spono :wpale: nie będę kopiował gebelsa wystarczy że makarony nowej delcie zafundowały sznureczek LED-ów ala audi, u mnie będą okrągłe, jeśli już to będzie jedyny w swoim rodzaju swift guli edition :)

Adr napisał(a):
Zeby tylko nie skonczylo sie jak u kolegi Wrony, ktory zaplacil za swoje LED 500 zl...

Adr

coś mi się zdaje że kolega wrona miał LED-y koloru niebieskiego, jak dla mnie to agrotuning, sam bym wlepiał mandaty za takie LED-y, i to nie ze względu na niedopuszczalną barwę, tylko aby społeczeństwo oduczyć agrotuningu, wystarczy że policja świeci na niebiesko
jak pisałem wcześniej cree mają barwę 5700 - 6350K czyli zimna biała (występują jeszcze neutralna i ciepła biała dają trochę mniej światła) więc nie ma się czego obawiać
używam DRL od ok. roku miałem dwie konfrontacje z policją w związku z tymi światłami, obie skończyły się przeczołganiem panów policjantów pod zderzakiem :) powód kontroli w obu przypadkach ten sam, jazda na światłach przeciwmgielnych + jazda bez świateł mijania, tłumaczę że to są światła do jazdy dziennej, nie wierzą bo im mówili ze tylko fiat 500 jest w nie wyposażony ewentualnie stare maluchy, próbują grać cwaniaków proszą o homologację na papierze, mówię że homologację to trzyma producent u siebie w sejfie a jak tak bardzo chcą to ta homologacja musi być trwale naniesiona na szkło lampy w postaci literek RL, schylają się niestety nic nie widać (literki mają 5mm wysokości i są wytłoczone na szkle które nie jest gładkie więc h... widać i tak naprawdę to trzeba część twarzową przystawić na 15cm żeby to odczytać) wtedy pojawia się lekka konsternacja na twarzach policji bo błoto na drodze i śnieg a spodnie dopiero co prane a poza tym dlaczego on taka wielka władza ma się tak po glebie czołgać no ale jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B, nawet raz miałem reklamówkę to im dałem żeby sobie spodni nie pobrudził i nura na glebę :) czyta przeciera czyta no i stwierdza że jest napisane RL i że nie są to halogeny przeciwmgielne i jest ok. o tylne się nie czepiali ani razu wiedzieli że w fiacie 500 się nie świecą więc w swifcie też pewnie nie, jedni jeszcze czepiali się o miejsce montażu, powiedziałem że jak chcą to mogą mierzyć i odpuścili i tak to się skończyły na razie kontrole, myślę że będzie ich mniej lub wcale, świateł DRL przybywa (da się to zauważyć nawet w moim mieście) świadomość policji też rośnie więc będzie dobrze, ale mówię wam widok czołgającej się policji pod świstakiem bezcenne :) niestety świadomość kierowców leży na worach, nie ma dnia żeby mi ktoś nie mrugał, nawet kilka razy, ostatnio migał nawet kierowca autobusu który sam jechał z wyłączonymi :) a i na radiu też mnie upominają a raz dostałem z....ę że świecę przeciwmgielnymi ale jak wytłumaczyłem że to nie przeciwmgielne to kolega przeprosił, i tak mniej więcej wygląda życie z DRL ale ja się nie przejmuję, jest już gotowy projekt ustawy żeby w UE od 2011r. wszystkie nowo sprzedawane auta były wyposażone w DRL zobaczymy czy wejdzie w życie?

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: Wt 20 sty, 2009 13:39 

Podziwiam, ze Ci sie chce uzerac z policjantami i kierowcami, ktorzy w dobrej wierze probuja Ci dac znak, ze cos jest nie tak. Co do swiadomosci kierowcow: nie wszyscy maja na tyle swiatle umysly, by byc az tak na biezaco z nowosciami w oswietleniu, by sadzic, ze wszystko w Twoim pojezdzie jest OK. No coz, zycze dalej wytwalosci, ale indywidualistom nie jest latwo...

Troche w temacie jest artykul w najnowszym tygodniku "Motor", choc tam tekst dotyczy pseudoksenonow kupowanych w Internecie i ktore to oslepiaja innych.

Adr

Ostatnio edytowano Wt 20 sty, 2009 13:40 przez Adr, łącznie edytowano 1 raz

Adr

PostNapisane: Śr 21 sty, 2009 13:27 

To takie doświadczenia z całego roku skumulowane w pigułce, w rzeczywistości nie wygląda to tak strasznie, z policją dwie miłe pogaduchy zero mandatów, na mrugających kierowców już nie zwracam uwagi, przez radio parę razy z kimś pogadałem i tyle, kierowcom wcale się nie dziwie że mrugają też bym pewnie mrugał jak bym był na ich miejscu :)
A co do indywidualisty to nie jest tak, te lampy trafiły do świstaka nie dlatego że chciałem wyróżnić się z tłumu, ale dlatego że zostałem zmuszony do jeżdżenia z włączonymi światłami mijania przez cały rok, co jak już pisałem jest dla mnie nonsensem, więc jak znalazłem sposób na obejście głupiego przepisu to skorzystałem z niego, inspiracją byli właściciele fiatów 126p, kiedy jeszcze "śruciki" panowały na naszych drogach, one to właśnie miały takie lampki w celu oszczędzania energii, która była na wagę złota w tym sprzęcie, swoją drogą przyznacie że śrucik na naszych drogach to już rarytas?
Co do pseudo HID-ów to sprawa jest jasna jak HID, znaczy słońce walić takie mandaty aż pseudo HID-owcom się odechce, mam tu u siebie w okolicy paru takich do odstrzału :kalach:

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: Śr 21 sty, 2009 13:35 

No dobrze, ale nie robisz chyba tego, by zachowac energie w swoim aucie? Na jej brak nie mozesz narzekac. Wiec moze jednak wzgledy wizualne? Czy raczej: ide pod prad?

Adr

Adr

PostNapisane: Śr 21 sty, 2009 17:37 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
guli napisał(a):
Macie rację LED to przyszłość, jako mijania lub drogowe to jeszcze musimy trochę poczekać choć prototypy już się pojawiają.

jest taki samochód który już ma przednie mijania i drogowe w technologi LED - Lexus LS600h :)

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Cz 22 sty, 2009 07:08 

Za 5 lat bedzie w polowie aut :) Chyba, ze potentaci w produkcji zarowek przystopuja rozwoj...

Adr

Adr

PostNapisane: Cz 22 sty, 2009 18:23 

Adr napisał(a):
No dobrze, ale nie robisz chyba tego, by zachowac energie w swoim aucie? Na jej brak nie mozesz narzekac.

Podam przykład, kolega kupił fiata brawo w styczniu 2008 jeździ do pracy i z powrotem 3.5km i trochę po mieście na zakupy itp. a miasto małe, na wakacje się gdzieś dalej w trasą wypuścił, taki jest mniej więcej schemat jego jazdy, parę dni temu był na przeglądzie i w ASO powiedzieli że akumulator jest w 70% rozładowany i że jak tak dalej będzie jeździł to akumulator się rozładuje całkiem a jak wiadomo jest to początek końca akumulatora wiec poradzili co jakiś czs podładować albo przegonić porządnie furę po trasie, wyczytałem też, że aby odzyskać energię pobraną z aku podczas jednego rozruchu trzeba jeździć ok 15 min, a ile razy zdarza się tak że odpalamy auto przejeżdżamy parę km stajemy gasimy silnik i ta sytuacja powtarza się kilka razy?
myślę że gdyby nie był zmuszony do jazdy na światłach cały czas te zaoszczędzone 150W nie pozwoliło by na takie rozładowanie akumulatora, te 10A szło by na ładowanie aku a nie na bezsensowne świecenie, schemat mojej jazdy świstakiem wygląda z grubsza podobnie więc jest to chyba argument przemawiający za montażem DRL
Adr napisał(a):
Wiec moze jednak wzgledy wizualne?

przyznaję że jeśli chodzi o DRL na LED-ach to względy wizualne też, strasznie podoba mi się ich barwa prawie zbliżona do światła dziennego ale jesli chodzi o te co mam teraz to nie.
Adr napisał(a):
Czy raczej: ide pod prad?

to też, nie lubię być zmuszany do robienia czegoś co według mnie nie ma sensu
adamov2 napisał(a):
jest taki samochód który już ma przednie mijania i drogowe w technologi LED - Lexus LS600h :)

odrobiłem lekcje rzeczywiście światła drogowe i mijania na LED-ach są już montowane seryjnie w niektórych autach a wydawało mi się że to jeszcze przyszłość, ale te nowe technologie szybko zasuwają

co do LS600h to masz rację ale chyba tylko w połowie zacytuję jeden fragment znaleziony w necie

"Jednak to nie Audi, a dostępny już na rynku, również europejskim, luksusowy Lexus LS600h był pierwszym samochodem wykorzystującym białe LED w lampach przednich. Zastosowano w nim reflektory japońskiej firmy Koito Manufacturing, zawierające LED dostarczone przez firmę Nichia. W odróżnieniu od Audi R8, światłą LS600h spełniały jednak jedynie funkcję świateł mijania."

chyba że się coś zmieniło od lipca 2008 bo taką datę miał ten artykuł?

znalazłem też wzmiankę o cenie tego reflektora do LS600h otóż cena jednej sztuki to jedyne 14 500PLN :eek: :hahaha: adamov2 popraw mnie jeśli się mylę,
Adr masz rację ładny kawał czasu musi upłynąć aby lampy LED trafiły do klasy średniej :)

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: Cz 22 sty, 2009 18:34 

guli napisał(a):
W odróżnieniu od Audi R8, światłą LS600h spełniały jednak jedynie funkcję świateł mijania

światła mijania w LS600h działają podobnie jak bi-xenon w innych samochodach tj. diody są wspomagane przez zwykłą lampe halogenową

guli napisał(a):
cenie tego reflektora do LS600h otóż cena jednej sztuki to jedyne 14 500PLN

ktoś bajkę napisał - przedni reflektor do tego samochodu kosztuje 7165 PLN brutto a cena 14500 PLN to cena kompletu dwóch reflektorów

taniocha :D

PostNapisane: Cz 22 sty, 2009 18:48 

ee to taki LED ale nie do końca LED :D

a co do ceny to rzeczywiście taniocha :hmm:

Ostatnio edytowano Cz 22 sty, 2009 18:49 przez guli, łącznie edytowano 1 raz

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: Cz 22 sty, 2009 19:23 

Model:: był SX4
adamov2 napisał(a):
światła mijania w LS600h działają podobnie jak bi-xenon w innych samochodach tj. diody są wspomagane przez zwykłą lampe halogenową

Czy ja wiem...

adamov2 napisał(a):
przedni reflektor do tego samochodu kosztuje 7165 PLN brutto a cena 14500 PLN to cena kompletu dwóch reflektorów

W Audi montaż Diod LED kosztuję ok. 10000PLN. całe szczęście, że nie które modele mają je w standardzie... :D

Ale popieram wszystko co pisze się o LED-ach...to jest przyszłość...choć pewnie jeszcze dosyć daleka...

guli napisał(a):
Adr masz rację ładny kawał czasu musi upłynąć aby lampy LED trafiły do klasy średniej :)

Zgadzam się...Zastanawiałem się nad takim dodatkiem do SX-a...co by do jazdy dziennej używać...ale zdecydowałem się na zakup halogenów, które będą robiły za światła do jazdy dziennej...

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Cz 22 sty, 2009 19:34 

dudek_2001 napisał(a):
Zgadzam się...Zastanawiałem się nad takim dodatkiem do SX-a...co by do jazdy dziennej używać...ale zdecydowałem się na zakup halogenów, które będą robiły za światła do jazdy dziennej...

za niezgodne z przeznaczeniem używanie halogenów przeciwmgielnych policja wali mandaty

polecam WAŚ cena na allegro 180PLN

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: Pt 23 sty, 2009 10:23 

Model:: Swift 1.3 Glx 06
A driver do tych ledów kupiłeś gotowy? Czy jakis własny układ na odmierzona ilosc? podaj schemat:) albo poczekam na całego manula z resztą :piwo:

Swift MK6 1,3 glx Monza Red (witamy się konichiwa)

Dyplomacja to umiejetność powiedzenia "spieprzaj" w taki sposób, że odbiorca
słysząc to czuje emocje związane z wyprawą i nieodpartą chęć poznania nowego i nieodkrytego.

PostNapisane: Pt 23 sty, 2009 16:15 

guli napisał(a):

Właśnie takowy zakupiłem ;)

guli napisał(a):
za niezgodne z przeznaczeniem używanie halogenów przeciwmgielnych policja wali mandaty

A jeżeli samochód tak ma zaprogramowany komputer...Np. w Infinity tak jest...oszczędność drogich żarników xenonowych...i zamiast jeździć w dzień na xenonach zaprogramowane są na włączanie świateł przeciwmgłowych...

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Pt 23 sty, 2009 20:02 

Krzsyu napisał(a):
A driver do tych ledów kupiłeś gotowy? Czy jakis własny układ na odmierzona ilosc? podaj schemat:) albo poczekam na całego manula z resztą :piwo:

Krzsyu poczekaj na manuala (ostrzegam że trochę możesz czekać, niestety cierpię na chroniczny brak czasu, ale tak jak poprzednim razem na pewno wywiążę się z obietnicy, poza tym temperatura nie nastraja do dłubania przy aucie) testuję różne opcje z driverem i bzz, ale raczej będzie z driverem, wszystko będzie opisane, jeszcze raz proszę o cierpliwość
dudek_2001 napisał(a):
guli napisał(a):

Właśnie takowy zakupiłem ;)

dudek_2001 wyprzedzasz moje myśli :D te lampy są zrobione dokładnie na tej samej diodzie LED firmy CREE którą teraz katuję u siebie na warsztacie, napisz coś więcej, zamontowałeś już, jak to świeci, chciałbym je zobaczyć w akcji żeby porównać do moich eksperymentów, ale to raczej nie realne, ciekawi mnie też dlaczego je założyłeś czy tylko ze względu na wygląd czy kierowały tobą jakieś głębsze przesłanki?
guli napisał(a):

napisałem tak ponieważ w ostatnim poście wyraziłeś się trochę niejasno
dudek_2001 napisał(a):
ale zdecydowałem się na zakup halogenów, które będą robiły za światła do jazdy dziennej...

myślałem że zamontowałeś oryginalne halogeny przeciwmgielne i masz zamiar ich używać jako świateł do jazdy dziennej, swoją drogą to też niezły agrotuning i oślepia na dodatek i zżera prądu tyle samo co mijania, to po co taką wiochę robić nie kumam, lepiej już zostać przy włączonych światłach mijania, a na ulicach widać sporo takich aut niestety :kalach:
dudek_2001 napisał(a):
A jeżeli samochód tak ma zaprogramowany komputer...Np. w Infinity tak jest...oszczędność drogich żarników xenonowych...i zamiast jeździć w dzień na xenonach zaprogramowane są na włączanie świateł przeciwmgłowych...

ten Infiniti ma również symetryczne reflektory czerwone kierunki z tyłu i inne amerykanckie wynalazki Infiniti to wynalazek na USA nie znam się na tamtejszych obyczajach może tam można jeździć w dzień z halogenami przeciwmgielnymi u nas na pewno nie i myślę że trzeba to dopisać do listy przeróbek jakie czekają właściciela takiego auta aby można było się nim poruszać po naszych drogach

Ostatnio edytowano Pt 23 sty, 2009 20:04 przez guli, łącznie edytowano 1 raz

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: N 25 sty, 2009 17:53 

guli napisał(a):
ciekawi mnie też dlaczego je założyłeś czy tylko ze względu na wygląd czy kierowały tobą jakieś głębsze przesłanki?

Dwa powody...
Denerwowały mnie już te czarne dekle...czyli można to nazwać zabiegiem estetycznym...
Drugi powód...potrzebuje światła do jazdy dziennej bo nie mogę się pozbyć zakłóceń w CB-Radiu, które spowodowane są falami emitowanymi przez przetwornice od xenonów... :P

guli napisał(a):
ten Infiniti ma również symetryczne reflektory czerwone kierunki z tyłu i inne amerykanckie wynalazki Infiniti to wynalazek na USA nie znam się na tamtejszych obyczajach może tam można jeździć w dzień z halogenami przeciwmgielnymi u nas na pewno nie i myślę że trzeba to dopisać do listy przeróbek jakie czekają właściciela takiego auta aby można było się nim poruszać po naszych drogach

Widzisz...sęk w tym, że on jest już po wszystkich przeróbkach... :/ ...ponoć tak działają w nim czujniki zmierzchu...

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Pn 26 sty, 2009 20:08 

dudek_2001 napisał(a):
Dwa powody...
Denerwowały mnie już te czarne dekle...czyli można to nazwać zabiegiem estetycznym...
Drugi powód...potrzebuje światła do jazdy dziennej bo nie mogę się pozbyć zakłóceń w CB-Radiu, które spowodowane są falami emitowanymi przez przetwornice od xenonów... :P

Że względy estetyczne, albo że dla bajeru założyłeś bo fajnie wyglądają takie DRL LED oki wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale xenony, przepraszam pseudo xenony zresztą jakie by nie były za 300 czy za 3000PLN homologacji nie mają, gałki oczne ludziom wypalasz, narażasz się na mandaty i utratę dowodu rej. a na dodatek przetwornice z "górnej pułki" zakłócają ci radyjko CB, no dobrze założyłeś DRL w dzień jest ok a w nocy jak włączasz xenony to wyłączasz CB radio żeby zakłóceń nie było?
No nic twój cyrk twoje małpy, witaj w klubie użytkowników świateł do jazdy dziennej, jest nas już dwóch :) swoja drogą (to tylko takie moje czysto teoretyczne rozważania) takie lampki DRL LED mogły by być niezłym znakiem rozpoznawczym klubu miłośników suzuki, gdybym na trasie mijał suzuczkę z takimi LED od razu bym wiedział że to klubowicz :) tyle teorii zejdźmy na ziemię.
dudek_2001 napisał(a):
Widzisz...sęk w tym, że on jest już po wszystkich przeróbkach... :/ ...ponoć tak działają w nim czujniki zmierzchu...

No jak widać nie, jak by miało być tak zgodnie z naszymi przepisami to trzeba przerobić koniec kropka.

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: Cz 29 sty, 2009 08:11 

Zgadzam sie z Guli: mozna zmieniac, przerabiac, poprawiac, ale wszystko powinno byc zgodne z przepisami - z dwoch powodow: by nie oslepiac innych, i by miec swiety spokoj, bo policja jest surowa wobec nielegalnych przerobek (a za takie uchodza wszelkie te, ktore sa wbrew prawu).

Adr

Ostatnio edytowano Cz 29 sty, 2009 08:13 przez Adr, łącznie edytowano 1 raz

Adr

PostNapisane: So 31 sty, 2009 15:39 

guli napisał(a):
gałki oczne ludziom wypalasz, narażasz się na mandaty i utratę dowodu rej.

A jednak przeszedł przegląd... :P

guli napisał(a):
zakłócają ci radyjko CB

Różnica jest taka, że zmniejsza się tylko zasięg...nic poza tym...żadnych szumów nie mam ani nic podobnego...

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: N 01 lut, 2009 07:54 

Skoro przeszedl przeglad, to znaczy, ze nie jest chyba tak zle z tym oslepianiem w Twoim przypadku? A powiedz szczerze: warto bylo sie bawic w to udoskonalanie, czy nie warta skorka wyprawki?

Adr

Adr

PostNapisane: N 01 lut, 2009 14:29 

Adr napisał(a):
A powiedz szczerze: warto bylo sie bawic w to udoskonalanie, czy nie warta skorka wyprawki?

Jak najbardziej warto było... ;) ...Różnica w świeceniu jest ogromna i wreszcie porządnie oświetlone pobocze...

Teraz...STi i E46 330cd

Pozdrawiam
Dudek

PostNapisane: Pn 02 lut, 2009 13:14 

Jesli nie oslepiasz innych i jestes zadowolony - to gratuluje. Szkoda, ze inni, ktorzy zajmuja sie tuningiem, nie podchodza do sprawy tak, jak Ty.
Ciagle bowiem sprzedawane sa w Internecie chinskie zestawy, gole, niedostosowane do kloszy.

Adr

Adr

PostNapisane: Pt 06 lut, 2009 18:14 

A tak wracając do wątku głównego to jak się spisują żarówki które założyliście w swoich autkach? moje philipsy x-trem power nadal świecą i jestem z nich bardzo zadowolony, następne będą raczej takie same.

Ps. jest już działający prototyp moich DRL LED
Obrazek

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: So 07 lut, 2009 06:21 

Przepraszam, ze moze nie na temat, ale patrze na zdjecie i zastanawiam sie, czy nie sa za nisko - cos bedzie lezalo na drodze i Ci skosi lampke. Albo w dziure wjedziesz. Albo wysoki kraweznik. Tak wyglada, jak bys mial teraz ograniczony mocno przeswit.

Adr

Adr

PostNapisane: So 07 lut, 2009 07:39 

Alo pobudka, kolega chyba jeszcze zaspany :) na załączonym obrazku DRL LED leży sobie na takim małym aku do którego jest podpięty coby świecił dla porównania z DRL na żarówie WY21W, lampę razem z aku postawiłem na glebie, jak wyprodukuję dwie sztuki to wjadą na miejsce tych u góry :)

Ps. Żeby to wszystko lepiej zrozumieć zapraszam do poczytania manuela mojej produkcji, jest tutaj MANUEL :)

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: So 07 lut, 2009 08:49 

Zwracam honor, akumulatorka nie zauwazylem :) Roznica w barwie jest.

Adr

Adr

PostNapisane: So 07 lut, 2009 09:29 

guli, coś mi się wydaje że wybiore się na wycieczke do Stalowej Woli :D

PostNapisane: So 07 lut, 2009 09:44 

Zapraszam zapraszam, miło by było zobaczyć znajomą twarz, a tak z ciekawości lecisz gdzieś w moje strony i tak przy okazji, czy tak konkretnie do mnie planujesz się wybrać :?:

Ostatnio edytowano So 07 lut, 2009 10:07 przez guli, łącznie edytowano 2 razy

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: So 07 lut, 2009 10:09 

jak już skończysz zabawe ze swoimi światłami to podrzuce Ci półprodkty do zmontowania dla mnie ;) :D

PostNapisane: So 07 lut, 2009 10:44 

A jednak moje "psie" czucie mnie nie myli tak myślałem że o to właśnie chodzi, no w sumie czemu nie, tym bardziej że zakupiłem drugi komplet lampek które aktualnie siedzą w moim monster garażu w celu poddania modyfikacjom, po zamianie zostaną mi dwie lampki które aktualnie siedzą w świstaku, je też planowałem przerobić po wymontowaniu, więc mogę cię dopisać do listy oczekujących :D

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: So 07 lut, 2009 15:18 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
nie powiem, ciekawy projekt, ciekawy :D
czekam na kosztorys i spis produktów :D

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Pn 09 lut, 2009 13:17 

trzeba jeszcze troszkę poczekać jak by to powiedzieć "prototyp jest w fazie testów" :D
jak testy wypadną ok będzie manuel :) jak nie to trzeba będzie coś poprawić i wtedy znowu się przeciągnie :/

Pozdrawiam Guli

PostNapisane: Pn 09 lut, 2009 19:25 

Model:: Swift '07 DDiSS
Wystapie z drobnym pytaniem, w zwiazku z faktem iz zamierzam wymienic zarowki u siebie (nie ukrywam, ze beda to philips x-treme power +80%), jakie oznaczenie maja zarowki pozycyjne w naszych swiftach? Chetnie zalozylbym od razu bluevision (wzorujac sie na opisanym efekcie przez Guliego) :P

Ostatnio edytowano Pn 09 lut, 2009 19:25 przez wolverinehh, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 09 lut, 2009 19:59 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
wolverinehh napisał(a):
(nie ukrywam, ze beda to philips x-treme power +80%)

pokazywałem moje osobiste testy, w życiu nie ma tam 80% :P ( chyba że na długich :P )

wolverinehh napisał(a):
jakie oznaczenie maja zarowki pozycyjne w naszych swiftach?

W5W zapewne ...

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: So 07 mar, 2009 13:02 

Jest już manuel DRL LED, co prawda jest to wersja beta :D ale jest
do obejrzenia TUTAJ

Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez guli, łącznie edytowano 1 raz

Pozdrawiam Guli

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1