Teraz jest Wt 23 paź, 2018 20:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 03 paź, 2010 14:38 

Model:: Swift Comfort 1.3 92KM
Witam,
Czytając fora wpadłem na pomysł aby założyć temat o usterkach które dotykają Swifta mk6.

Cytuj:
Schemat wstawiania usterek:
1. Nazwa usterki
2. Opis usterki
3. Sugerowane rozwiązanie

---------------------------------------------------------

1. Brzęczenie w komorze silnika
2. Na nierównościach pojawia się brzęczenie po prawej stronie komory silnika.
3. Rozwiązanie jest proste. Wystarczy okleić pręt od podtrzymywania maski w miejscu gdzie wkłada się go w gniazdo mocowania.

1. Brzęczenie w komorze silnika
2. Podczas puszczania sprzęgła, pracy silnika na postoju występuje dość ciche dzwonienie w komorze silnika. Problem występuje nieregularnie i jest uwzględniony od "ułożenia" silnika.
3. Wydaje mi się że winny jest bagnet od sprawdzania stanu oleju silnikowego. Niestety listwa bagnetu nie ma szyny prowadzącej wew. silnika i sobie tam brzęczy wewnątrz. Na chwilę obecną wydaje mi się że można poeksperymentować z włożeniem samego bagnetu.

1. Nieregularne problemy z odpalaniem
2. Zdarza się że występuje problem z odpaleniem auta, a raczej odpalenie trwa dłużej o jakieś 2 sekundy.
3. Prawdopodobnie problemem jest immobilizer a raczej komunikacja transpondera z układem. Z racji tego że transponder zasilany jest indukcyjnie z pętli w stacyjce jego odległość pracy jest bardzo mała. Chwilowo wydaje mi się że problemem jest zasłanianie transpondera palcami podczas odpalania auta co powoduje jego dłuższą komunikację.
Rozwiązanie jest proste, wystarczy podczas odpalania auta łapać z końcówkę kluczyka a nie za całość. Ta porada jest w trakcie testów!

PostNapisane: Pt 08 paź, 2010 05:53 

Model:: Swift 1.2 2014r.
1. Skrzypienie tylnych drzwi.
2. W cieple dni przy ich otwieraniu slychac taki przerazliwy i glosny skowyt, jakby ktos ....kota ciagnal za ogon. Wstyd na cala okolice. :;>:
3. Zglaszalem na przegladach, przesmarowali a na drugi dzien znowu to samo.
Sam kilka razy smarowalem czym sie dalo i nic nie pomaga.
Na dodatek - jak jest bardzo cieplo - nie dosc ze piszcza niemilosiernie to trzeba je dwoma rekami ciagnac, taki stawiaja opor.
Nie jest to odosobniony przypadek, bo w rodzinie sa jeszcze dwa Swifty (z 2007 i 2008r) a sasiad z bloku tez ma Swifta (2008r) i we wszystkich jest dokladnie to samo.

PostNapisane: Pt 08 paź, 2010 08:40 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
etom napisał(a):

u mnie też występuje ale wystarczy raz na kwartał posmarować smarem sylikonowym i skrzypienie ustaje.

etom napisał(a):
Na dodatek - jak jest bardzo cieplo - nie dosc ze piszcza niemilosiernie to trzeba je dwoma rekami ciagnac, taki stawiaja opor.

tego u siebie nie zaobserwowałem

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Pn 27 gru, 2010 19:53 

Model:: Swift Sport
często występuje błąd Check Engine w Swift Sport. W moim przypadku rozwiązaniem według ASO było wymiana katalizatora prz przebiegu 45tys km. Tu jest o tym błędzie więcej
viewtopic.php?t=6391&postdays=0&postorder=asc&highlight=tuning+swift&start=0

PostNapisane: N 16 sty, 2011 09:50 

Model:: MK6 1.3 DDIS
etom napisał(a):
2. W cieple dni przy ich otwieraniu slychac taki przerazliwy i glosny skowyt, jakby ktos ....kota ciagnal za ogon. Wstyd na cala okolice. :;>:
3. Zglaszalem na przegladach, przesmarowali a na drugi dzien znowu to samo.
Sam kilka razy smarowalem czym sie dalo i nic nie pomaga.
Nie jest to odosobniony przypadek, bo w rodzinie sa jeszcze dwa Swifty (z 2007 i 2008r) a sasiad z bloku tez ma Swifta (2008r) i we wszystkich jest dokladnie to samo.

witam
miałem tak samo, jak smarowałem rzadkimi smarami typu np z zawartością teflonu to poprawa była krótkotrwała, pomaga solidne nasmarowanie jakimś gęstym smarem o konsystencji towotu, na razie problem od ostatniego nasmarowania (ok 8 miesięcy) nie pojawił się ponownie

PostNapisane: Śr 14 wrz, 2011 16:58 

Model:: Swift Sakura 1.3 - 2009r.
Shnikiel napisał(a):
pomaga solidne nasmarowanie jakimś gęstym smarem o konsystencji towotu,

Coś w tym jest ale ja stwierdziłem, że gęsty będzie za bardzo widoczny. Smaruję dobrym syntetycznym bezbarwnym smarem w sprayu - pomaga średnio na kwartał.
Problemów z samym otwieraniem drzwi bez względu na temperaturę nie ma żadnych.

Zapal choćby świeczkę, gdy ciemność jest w nas.
Na przyjaznej fali popłyńmy choć raz.

PostNapisane: Śr 14 wrz, 2011 22:27 

Model:: Swift 1.2 2014r.
Oczywiscie przesadzilem z tym ciagnieciem drzwi dwoma rekami. :P
Jednak wtedy gdy skrzypia (tylko jak jest cieplo) to rzeczywiscie stawiaja bardzo duzy opor przy otwieraniu.

ps
czy u kogos skrzypia tez przednie drzwi, bo u mnie tylko tylne ?

PostNapisane: Pn 24 paź, 2011 16:30 

Wcześniej się nad tym nie zastanawiałem ale faktycznie skrzypią tylko tylne. Zaraz lecę do garażu obczaić sprawę czym to się może różnić.

PostNapisane: Cz 25 lip, 2013 20:44 

Model:: Swift
Witam, ja niestety mam problem z wrzucaniem jedynki. Swift z 2008 r. po przeglądzie i niby wszystko ze skrzynią ok, w ASO kazali mi "wysprzęglać" i tyle. Najgorsze jest to że nie zawsze się to dzieje, mam pecha akurat na przeglądzie wszystko ok. Nadmienię że nie jestem początkującym kierowcą i potrafię sobie radzić ze skrzynią biegów. Czy ktoś ma podobnie? Problem dotyczy tylko i wyłącznie 1 biegu i to nie zawsze.

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam

PostNapisane: Cz 25 lip, 2013 21:10 

Dobrze, że tylko jedynka haczy... zazwyczaj to samo dzieje się ze wstecznym. Niestety te skrzynie nie są zbyt udanym tworem i wymagają odpowiedniego traktowania a mianowicie regularne wymiany oleju przekładniowego (większość z nas poleca Castrol Syntrans Transaxle 75W-90). Zacznij od tego a powinno pomóc (na jakiś czas) ;)

PostNapisane: Cz 25 lip, 2013 22:30 

Model:: SSS 2007
to ciekawe, u mnie po wymianie oleju przekładniowego skrzynia pracuje tak samo, biegi podobnie wchodzą, więc nie widzę sensu wymiany oleju w skrzyni, tym bardziej, jak jest czysty, pozdrawiam :)

PostNapisane: Pt 26 lip, 2013 07:21 

Model:: suzuki swift 1.3 GLX
warriorek napisał(a):
to ciekawe, u mnie po wymianie oleju przekładniowego skrzynia pracuje tak samo, biegi podobnie wchodzą, więc nie widzę sensu wymiany oleju w skrzyni, tym bardziej, jak jest czysty, pozdrawiam

A ja widzę sens, opisywałem swoją historię z cieknącą skrzynią i później z wodą w oleju. Odczułem poprawę pracy skrzyni i lepsze wbijanie biegów. Facet z ASO powiedział mi, że nawet przy tych skrzyniach warto skrócić czas zmiany oleju do 2 lat.

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Pt 26 lip, 2013 08:05 

Model:: Swift 1.3 Classic
Ja oleju jeszcze nie wymieniałem (27 tys. km mam tylko) ale od początku (wyjazdu z salonu)mam problemy z jedynką (swift 2010) i wstecznym. ASO mówiło, że skrzynia się ułoży z czasem i trochę tak jest. Teraz zdarzają się problemy z wrzuceniem 1 rzadziej, ale się zdarzają. Pomaga też wg. ASO wrzucić na sprzęgle na chwilę 2 potem 1. Generalnie po przesiadce ze skody fabii I skrzynia w swifcie jest znacznie słabsza i jest chyba najgorzej niedopracowanym elementem mechanicznym tego sympatycznego auta :( . Nie dość, że są problemy z 1 i wstecznym (czasami też 3 jakby nie do końca wskakuje) to jest głośna (u mnie przy hamowaniu silnikiem szczególnie na III i IV w pewnym zakresie obrotów wyje) i delikatna. Mam nadzieje że taki jej urok, staram się jeździć delikatnie i liczę że prędko nie padnie. ;)

PostNapisane: Pt 26 lip, 2013 10:21 

Może to subiektywne odczucie, które nie przekłada się na rzeczywistość, ale po wymianie oleju lepiej wchodzi 1 i wsteczny. Podkreślam, że jest to nie udowodnione badaniami naukowymi, a moimi odczuciami :) .

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Pt 26 lip, 2013 10:53 

Model:: SSS 2007
jano_3 widzisz, Tobie powiedział facet w ASO, też byłem ze swoim w ASO i powiedział mechanik (30 lat stażu), że jest to nabijanie klienta w butelkę z tą zmianą oleju w skrzyni, jeśli olej jest czysty to nie ma potrzeby jego zmiany, chyba, że faktycznie jest brudny i w nim są opiłki. Pozdrawiam serdecznie :)

PostNapisane: Pt 26 lip, 2013 17:05 

Mam te same odczucia co jano_3. Teraz już znowu zdarza się, że wsteczny haczy (jedynka sporadycznie) ale przez jakieś pół roku był spokój. Przy następnej wymianie oleju silnikowego (90 tyś) na warsztat idzie też skrzynia... olej już stoi w garażu i czeka.
jano_3 napisał(a):
skrócić czas zmiany oleju do 2 lat

Co niektórzy przez te 2 lata robią znacznie więcej niż interwał między wymianami ;)

PS. To tylko nieco ponad 60 zł (za 2 litry Castrola). Myślę, że nie ma sensu oszczędzać aż tak.

PostNapisane: Pt 26 lip, 2013 22:02 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
bardzo często w tych skrzyniach olej nie jest czysty :P

ja tak mam od pierwszej zmiany i też moim zdaniem częstsze wymiany robią skrzyni dobrze :P

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: So 27 lip, 2013 22:05 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
Sratatat, mój ma 6 lat, raz wymieniany olej i nic nie haczy :)

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: N 28 lip, 2013 12:47 

adamov2, a skąd wiesz, że jest czysty??

PostNapisane: N 28 lip, 2013 20:11 

Model:: Swift 5D 1.3 GS '05
adamov2, ale Ty zmieniasz biegi jak emeryt i wysprzęglasz podwójnie jak w starych STAR'ach :P

to się nie liczy :D

a tak na serio ;) wszystko zależy od sztuki, są też takie, które przed 100 kkm się rozleciały...

Pozdrawiam

wiem, że nic nie wiem :)

PostNapisane: Pt 14 mar, 2014 10:18 

Model:: Swift MK6 1.3 92 KM ATM
Denerwujące brzęczenie w okolicach tylnego siedzenia - myślałem że to półka tak się tłucze a tu się okazało że to wysunięte zagłówki takie miłe odgłosy wydają - jeżeli u was macie podobne odgłosy to wsuńcie wszystkie zagłówki do końca jak hałas ustanie to wszystko jasne.
Pomaga delikatne rozgięcie bardziej na zewnątrz prowadnic zagłówków.
Przyznam że jestem już trochę zmęczony wyszukiwaniem świerszczy w moim suzuki :043: a już ich zlikwidowałem kilka - nawet zewnętrzne podszybie przy prędkości ponad 100 km/h potrafi hałasować ale i tak jestem zadowolony z tego samochodu :043:

Strefa czasowa: UTC + 1