Teraz jest Pn 23 lip, 2018 04:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 13 maja, 2015 11:49 

Model:: Suzuki Swift
Witam wszystkich :) Jestem nowy, ale forum ogarniam. Od jakiegoś czasu myślę nad zwiększeniem mocy w moim S. Nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat :( Nie jestem zbytnio obeznany w mechanice i tuningowaniu - rasowy amator. Mam swifta 1.2 ; 90km i moje pytanie brzmi, czy w ogóle warto coś z tym silnikiem robić, czy może zbierać na nowy silnik gt? Powiem szczerze, że ta druga opcja tak średnio mi odpowiada. Zmiana samochodu nie wchodzi w grę bo uwielbiam to auto i ten właśnie egzemplarz, który jest ze mną od wyjazdu z salonu :) Jeżeli chodzi o to, o jaki wzrost mocy mi chodzi to chciałbym o te 10-20 km zwiększyć ;) Nie zależy mi w ogóle na max prędkości, a raczej radości z przyspieszania do tej magicznej 100. Znalazłem jakieś informacje, że już wymiana filtrów coś daje, ale nie wiem czy to nie bajer wciskany przez sprzedawców. Bardzo liczę na waszą pomoc, linki itp.
Serdecznie pozdrawiam.

PostNapisane: Śr 13 maja, 2015 12:13 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
AndrzejP coś tam u siebie motał ale tanio nie jest. Honda kiedyś wyliczyła ze zwiększenie mocy w benzynie o 1KM to koszt 700-1000 zł

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Pt 15 maja, 2015 22:48 

Model:: Baleno 1.3 hatchback GS i Baleno 1.8 sedan GTX
Ze swojej strony mogę poradzić wyrównanie kolektorów i kanałów w głowicy z uszczelkami, zaostrzyć przegrody między kanałami dolotowymi, usunąć w głowicy wszystkie zbędne nadlewy i wyrównać powierzchnię. Filtr owszem da przyrost mocy pod warunkiem, że jest odizolowany od ciepłego powietrza w komorze i ma dolot zimnego powietrza z zewnątrz. Do tego przydało by się pomodzić przy wydechu dla jakiegoś efektu.
Jeżeli chodzi tylko o przyspieszanie do 100 km/h, a na wyższych prędkościach zbytnio nie będzie Ci zależeć to można zbudować od podstaw kolektor, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb. Polecam poczytać krajową i zagraniczną literaturę na temat silników 4T i ich osprzętu.
"Poprawa ekonomiczności i dynamiki samochodów" Janusz Januła, Jerzy Szczeciński, Stefan Szczeciński
"Układy wylotowe szybkobieżnych silników spalinowych" Cz.Kordziński
"Układy dolotowe silników spalinowych" Cz.Kordziński

Strefa czasowa: UTC + 1