Teraz jest Wt 21 sie, 2018 10:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 12 cze, 2011 17:08 

Model:: <-Baleno 1.8, ->Astra H
Hejka!

Jechałem wczoraj w Poznaniu o 2 w nocy i zostalem trafiony z "suszarki" zaraz na poczatku ul. Lutyckiej, zjezdzajac z ul. Dąbrowskiego. Jechałem 86km/h i slusznie dostalem mandat (chociaz droga bardzo dobra, szeroka, brak przejsc dla pieszych, brak ruchu - po prostu dobre miejsce na "łowy"). Dostalem 200zl mandatu (widełki sa 200-300) i 6pkt karnych.
Problem polega na tym, ze ztcw w godzinach 23-5 w Poznaniu w terenie zabudowanym obowiazuje 60km/h, a nie 50km/h, a mandat dostalem odnosnie dopuszczalnej predkosci 50km/h. Gdyby jednak odnosili moja predkosc to 60km/h, to wchodze w mandat 100-200zl i 4pkt karne!

Moje pytanie i prosba - co robic? Umie ktos znalezc taki zapis w kodekscie ruchu drogowego? W jaki sposob sie odwolac. We wtorek mam zamiar podjechac do Komendy Miejskiej Policji na ul. Szylinga.

Ostatnio edytowano N 12 cze, 2011 17:09 przez hoodzix, łącznie edytowano 1 raz

Suzuki Baleno 1.8 - niepozorne i zadziorne :diabel2:
"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu" :okulary:

PostNapisane: N 12 cze, 2011 18:12 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
http://kodeks-drogowy.org/ruch-drogowy/ ... -hamowanie

Rozdział 5, oddział 3, art. 20, pkt. 1A

Cytuj:
1a. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym w godzinach 2300–500 wynosi 60 km/h, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h.

Wkleiłem od razu z tym pkt. 2, ale nie ma on znaczenia w Twoim przypadku.

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: N 12 cze, 2011 18:22 

Hellsin, dzieki - o to mi chodzilo :)

"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu" :okulary:

PostNapisane: N 12 cze, 2011 20:39 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
nie ma za co, ale nie wiem czy coś wskórasz.
Miałeś 86 na 60, czyli przekroczenie o 26 km/h.
Widełki masz od 21 do 30 km/h i wynoszą 100-200 zł.
Dostałeś 200, bo 26 km/h to dolny pułap tej większej kwoty.
Nie mniej jednak próbuj :D Powodzenia :piwo:

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: N 12 cze, 2011 21:18 

tu bardziej chodzi o punkty, niz o kase, choc dolny pulap za 4pkt to 100zl i tez warto powalczyc :) :piwo:

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 08:07 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
nie chcę być czarnowidzem ale według mnie nic nie wskórasz - przyjąłeś mandat więc już po ptakach :/

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 08:35 

no ale przeciez, jesli mam racje, to nie moj blad, ze przyjalem, tylko blad, ze policjant taki wypisal. Sadze, ze powinno dzialac to jak w sklepie, wydali Ci reszte, ale po chwili cos Ci sie nie zgadza, wracasz - oni sprawdzaja kase i jesli masz racje, to oddaja to co powinni.

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 09:03 

Model:: Swift'07 1.3 GLX, Clio Kombi '11 na gnĂłj
no ale powinieneś znać Kodeks i wiedzieć że w nocy można jechać więcej niż 50 km/h :diabel2:

nie jestem zupą pomidorową! Nie wszyscy muszą mnie lubić :)

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 09:15 

Model:: Citroen C5 :P
hoodzix, czy to było tam gdzie się jedzie pod wiaduktem pod górkę po łuku w lewo?

[ Dodano: Pon 13 Cze, 2011 10:22 ]
jeśli tak, a Ty jechałeś z kierunku Dąbrowskiego, a suszarka stała tutaj: http://www.zumi.pl/,,,16.8471944,52.430 ... =52.431072
to muszę Cię zmartwić, bo przed wiaduktem jest znak ograniczający prędkość do 50 km/h

Jakieś 200-300 metrów wcześniej jest co prawda znak teren zabudowany, ale przed samym wiaduktem jest pięćdziesiątka niestety :/

Wielu tam się łapie - często tam suszą.

PS: ja zawsze tam zwalniam i często mnie ktoś wyprzedza końcówką lewego pasa a tu trach pan policjant wybiega i go łapie :D
Jakoś tak ciężko ludziom nagle z dwupasmówki gdzie jest dopuszczalna 100 na godzinę zwolnić do 50 bo się zbudowany zaczął i jest zwężenie.

Acha i nie pisz, że jest szeroko i spoko, bo tam jest ostro pod górkę i jak by ktoś stał na awaryjakach to by było nie wesoło, zwłaszcza, że droga robi się wąska, nierówna i nie ma pobocza.
Najlepszym dowodem na potwierdzenie moich słów jest fakt, że policji z suszarką tam nie widać do samego końca :D

Ostatnio edytowano Pn 13 cze, 2011 10:40 przez WES82, łącznie edytowano 1 raz

Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz.

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 12:57 

Model:: Suzuki Bandit
hoodzix napisał(a):
jesli mam racje, to nie moj blad, ze przyjalem,

Jeśli przyjąłeś, to właśnie jest Twój błąd.

"§ 3. Mandatem karnym, o którym mowa w § 1 pkt 2, może być nałożona grzywna jedynie wobec osoby innej niż wymieniona w § 2. Mandat powinien zawierać pouczenie o obowiązku uiszczenia grzywny w terminie 7 dni od daty przyjęcia mandatu oraz o skutkach nieuiszczenia grzywny w terminie. Staje się on prawomocny z chwilą pokwitowania jego odbioru przez ukaranego".

Jeśli masz wątpliwości co do słuszności mandatu, to go nie przyjmujesz. Podpisując mandat, przyznałeś rację policjantowi=przyznałeś się do popełnienia wykroczenia.
Co do anulowania, to osobiście wątpię. Z tego co się orientuję, anulować mandat może tylko sąd w sytuacji stwierdzenia, iż dany czyn nie jest wykroczeniem. Aczkolwiek, porawnikiem nie jestem.

"Art. 101. § 1. Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu".

Mimo wszystko, życzę powodzenia.

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Jeśli możesz, pomóż proszę - www.piecioraczki.pl

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 14:15 

ale tam jest 50 nakazana znakiem B33 czyli przepis o jeździe 60 w godzinach 23-5 nie obowiązuje ;)

60 km/h można jechać tylko wtedy gdy jesteśmy w terenie zabudowanym w tych godzinach i pod warunkiem, że nie ma INNYCH ograniczeń :)

Ostatnio edytowano Pn 13 cze, 2011 14:17 przez WES82, łącznie edytowano 1 raz

Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz.

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 20:01 

WES82, tak - to dokladnie to miejsce i powiem szczerze, ze jezdze tam raz na kilka lat moze. Mi sie wydawalo szeroko, ale fakt faktem policje zauwazylem bardzo pozno.

Reasumujac - jesli jest tam ograniczenie znakiem do 50km/h, to rozumiem, ze dziala cala dobe? No bo wiadomo, ze odwoluje on po prostu inna predkosc, to tej potrzebnej w miescie. Idac dalej, od nastepnego skrzyzowania dziala juz +10 w nocy, tak? Malo logicznie to brzmi...
kitza, nikt nie mowil o uchyleniu, tylko zmianie :) Winny jestem, tylko jestem ciekaw czy az tak ;) A nie chce mi sie wierzyc, ze podpisujac mandat jest FINITO wszelkich roszczen, bo jak sie policjant "walnie" i zamiast 200 by mi niechcacy wpisal kolejne "0" i mandat by wyniosl 2000zl, to nie moge sie odwolac, po jego podpisaniu (stres, slabe oswietlenie itp) uznaje go za sluszny? Eee - to gdzie my zyjemy :D

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 20:36 

Model:: Suzuki Bandit
hoodzix napisał(a):
jesli jest tam ograniczenie znakiem do 50km/h, to rozumiem, ze dziala cala dobe?

Tak, działa całą dobę.
hoodzix napisał(a):
Idac dalej, od nastepnego skrzyzowania dziala juz +10 w nocy, tak?

Biorąc pod uwagę fakt, że skrzyżowanie anuluje znajdujące się przed nim zakazy/ograniczenia, to, jak na mój rozum, tak.
hoodzix napisał(a):
nikt nie mowil o uchyleniu, tylko zmianie

Ja tam prawnikiem nie jestem i wiem tyle co wyczytam lub tyle co sam doświadczę. Jak dla mnie uchylenie może być całkowite lub częściowe :)
Jakby nie było, wydaje mi się, że policjant który wlepił Ci mandat czy jego przełożony, nie może od tak sobie zmienić swojej czy podwładnego decyzji (czyt. wysokości nałożonej kary).
Wybierasz się na komendę celem podważenia decyzji policjanta. Przypuszczam, że jedyne co usłyszysz, to to, że możesz się odwołać.
Czy przekroczyłeś prędkość licząc od 50 km/h czy od 60 km/h policjant i tu i tu miał prawo wlepić Ci 200 zł. Od 50 km/h był litościwy, od 60 km/h był złośliwy :D
Osobiście nie szarpałbym się o 2 pkty. Więcej nerwów i jeżdżenia niż to warte. No chyba, że akurat te 2 brakuje Ci do oczka to jest się o co bić ;)

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Jeśli możesz, pomóż proszę - www.piecioraczki.pl

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 20:43 

kitza napisał(a):
Osobiście nie szarpałbym się o 2 pkty
Tu chodzi o to, czy mandat jest wypisany poprawnie, czy nie. Tez nie jestem prawnikiem, ale jesli stoi tam ten znak ograniczenia do 50km/h, to rzeczywiscie moze byc ciezko. Pytanie tez gdzie ten znak dokladnie stoi - przed krzyzowka, czy za? Wes82 jak mozesz to napisz. Bo jak przed to krzyzowka go tak jakby odwoluje :D

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 21:35 

hoodzix, znak stoi 30-50 metrów przed wiaduktem jak już z tej górki zjeżdżasz. Ja tam jeżdżę minimum raz w tygodniu :)

hoodzix napisał(a):
o bo wiadomo, ze odwoluje on po prostu inna predkosc, to tej potrzebnej w miescie. Idac dalej, od nastepnego skrzyzowania dziala juz +10 w nocy, tak? Malo logicznie to brzmi...

dokładnie tak jest i moim zdaniem jest to logiczne.

Gdyby było inaczej, to wszystkie ograniczenia znakiem B33 miały by w nocy, w terenie zbudowanym wartość +10 :)

Ostatnio edytowano Pn 13 cze, 2011 21:36 przez WES82, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 22:04 

WES82 napisał(a):
znak stoi 30-50 metrów przed wiaduktem
wiadukt nie jest skrzyzowaniem, wiec niczego nie odwoluje. Chodzi o to, czy znak jest przed wjazdem na lutycka, czy juz za krzyzowka dabrowskiego/lutycka.

PostNapisane: Pn 13 cze, 2011 23:58 

znak jest za zjazdem w prawo do centrum, 30-50 metrów przed wiaduktem. I piszę to by Ci określić gdzie jest znak, a nie że stwierdzam że wiadukt to skrzyżowanie ;) Odwołanie tego znaku jest dopiero na krzyżówce przed samymi torami jakieś 500 metrów dalej. Z tym, że nadal jest to teren zabudowany więc i tak 50 obowiązuje z wyłączeniem nocy :)

http://www.zumi.pl/,,,16.8435434,52.430 ... =52.430307
kliknij tu i zbliż na widoku stelitarnym. Mniejwięcej tu jest znak

PostNapisane: Wt 14 cze, 2011 08:36 

WES82, dzieki. Chyba po ptakach, ale jeszcze zadzwonie. Najlepsze ze raz juz dzwonilem i nie wiem z kim gadalem, bo jesli z policjantem, to troszke wiocha, bo pierwszy raz slyszal o tym ze od 23-5 jest w miescie 60km/h...

PostNapisane: Wt 14 cze, 2011 17:12 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Ignis Sport
hoodzix napisał(a):
bo jesli z policjantem, to troszke wiocha, bo pierwszy raz slyszal o tym ze od 23-5 jest w miescie 60km/h...

tego nie czaje :)

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Wt 14 cze, 2011 20:08 

hoodzix napisał(a):
WES82, dzieki. Chyba po ptakach, ale jeszcze zadzwonie. Najlepsze ze raz juz dzwonilem i nie wiem z kim gadalem, bo jesli z policjantem, to troszke wiocha, bo pierwszy raz slyszal o tym ze od 23-5 jest w miescie 60km/h...

Mogłeś nagrać rozmowę i fragment bez Twoich danych wrzucić na youtube. :D

PostNapisane: Wt 14 cze, 2011 20:12 

hoodzix napisał(a):
bo jesli z policjantem, to troszke wiocha, bo pierwszy raz slyszal o tym ze od 23-5 jest w miescie 60km/h...

:galy: lol, dobre :D

[ Dodano: Wto 14 Cze, 2011 21:13 ]
dziś tamtędy jechałem i powiem ci że ten znak jest po obu stronach drogi :D Nie sposób nie zauważyć :P

PostNapisane: Wt 14 cze, 2011 20:45 

Model:: Focus 2.0 Były: Baleno 1.3 96r, 1.3 GS 99r
hoodzix, widełki pierwszego pułapu kończą się na 200zł, a drugi pułap zaczyna się od 200zł, więc jeśli byś miał faktycznie rację co do tej 60'tki, to Ci policjant powie, że przekroczyłeś prędkość ze szczególnym okrucieństwem :P :D

PostNapisane: Wt 14 cze, 2011 21:25 

mi koledzy chodzi na pierwszym miejscu o PUNKTY :)
jasne, dzwoniac na policje spytalem osobe, ktora odebrala, czy jest taki przepis, ze w nocy jest w miescie 60km/h, a ten ktos, ze pierwsze o tym slyszy, wiec troszke zwatpilem i ten temat zalozylem :)

PostNapisane: Śr 15 cze, 2011 15:31 

Model:: Ignis Sport
hoodzix, a teraz czaje :D :ok: a co do pktów i mandatu to teraz mówi się trudno, trzeba zachować zimną krew podczas wizyty z panami mundurowymi ;)

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Śr 15 cze, 2011 17:34 

cały czas piszecie jak by doszło do pomyłki :]
a tłumaczę od początku, że tam jest 50 nakazane bez względu na porę dnia/nocy
policjant wypisał koledze mandat prawidłowo. :)

PostNapisane: Śr 15 cze, 2011 20:30 
Klubowicz KSP

Model:: GV 2.o 5MT
WES82 napisał(a):
policjant wypisał koledze mandat prawidłowo. :)

Przyglądam się dyskusji oraz dywagacjom na temat winy i kary :) cytowany fragment wypowiedzi WES-a jest chyba najlepszym podsumowaniem całości .

Pozdrawiam były
Administrator Forum

http://www.klubsuzuki.pl

PostNapisane: Śr 15 cze, 2011 20:44 

kilka godzin temu zaplacilem... :029:

edit:
mozna zamknac temat (chyba) :)

Ostatnio edytowano Śr 15 cze, 2011 20:46 przez hoodzix, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1