Teraz jest Pt 15 gru, 2017 17:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
  Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 08 kwi, 2013 19:46 
Redaktor Naczelny
Moderator
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: GV 2,0 DeLux
Suzuki Splash 1.0
Dziwna sprawa, informacja o możliwości dostania samochodu do testów powieszona i nie ma chętnych. Termin czy auto nie pasuje – oto jest pytanie.
Termin zdaje się atrakcyjny, przecież to ferie zimowe, no chyba, że wyjazdy zaplanowane wcześniej i nie pora na zmiany. Inna sprawa autko duże nie jest, na wypad w góry może być małe. Nie no przecież kiedyś maluchy jeździły na podbój Europy i dawały radę, a Splashątko już na pierwszy rzut oka większy, ma bagażnik i czworo drzwi. Full wypas.
Przynajmniej do miasta i codziennej jazdy, ale co to za wyzwanie sprawdzić coś oczywistego. Ja mam inny plan, nieco przewrotny, a jakby tak wsadzić dużego chłopa w mały samochód, najlepiej niech jedzie z żoną, dzieckiem i teściową na wakacje. Trochę się zapędziłem, nie ta pora roku no i Suzuki nie daje samochodu na tak długo. Z resztą o czym tu mówić jak nikt się nie zgłosił. Akurat to nie powód do płaczu, samemu się protestuje, albo wyznaczy „ochotnika”.
Jak nie ma odpowiedniego klubowicza, to trzeba poszukać wśród forumowiczów, kto wykazywał zainteresowanie takim autkiem.
Jak to mówią, dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie, dajcie samochód a człowiek się znajdzie, też brzmi dobrze.
Mam samochód i człowieka. Furumuru duża nie jest, ale męża ma w sam raz do tego testu.
Teraz tylko telefon czy jeszcze są zainteresowani i „sprzedane” autko pojedzie w Polskę.

cdn

Ostatnio edytowano Pn 08 kwi, 2013 19:49 przez Rennes, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr 10 kwi, 2013 21:05 

Model:: swift
Do testowania miałem Suzuki –Splash 1,0 65 KM.
Na początku dość sceptycznie podszedłem do Splash’a. Pierwsze skojarzenie: typowo miejski samochodzik na dojazd do pracy, z silnikiem 1,0, czego oczekiwać więcej? Auto sprawdziłem w ruchu miejskim jak i w trasie. Ale po kolei. Do samochodu wsiadało się wygodnie i bez problemu co przy moim wzroście ( prawie 190 cm) jest dość ważne. Po pierwszych „ zabiegach” z wsiadaniem i dopasowaniem fotela rzuca się w oczy to, że jak na samochód klasy A nawet wysoki kierowca całkiem wygodnie siedzi za kierownicą Splash’a. Miłym zaskoczeniem jest całkiem spora przestrzeń wewnątrz auta, a wielkim plusem doskonała widoczność boczna oraz duże lusterka zewnętrzne.
Prędkościomierz podobny jak w Mini, deska rozdzielcza i kontrolki - przejrzyste, obrotomierz zamontowany nad deską. Tapicerka i plastiki nie powalają, ale nie są to najistotniejsze elementy miejskiego samochodu jakim jest Splash. Jeśli traktować będziemy Splash’a jako auto miejskie codzienne, to bagażnik spełni swoje funkcje. Jednak spakowanie się na wakacyjny wyjazd 4 osobowej rodziny będzie już problemem. W ruchu miejskim auto sprawdza się bardzo dobrze. Skrzynia biegów dobrze zestrojona z silnikiem i częste „wachlowanie” biegami nie wpływa ujemnie na komfort jazdy. Spalanie ma poziomie 6-6,3 litra. Przy hamowaniu samochód jakby wpada w drgawki i odnosi się wrażenie, że silnik zgaśnie. W trasie przy 110-120 km/godz. robi się głośno i nawet pogłośnienie radia nie zagłusza pracy silnika. Uśmiech na twarzy budzi mijanie stacji benzynowych po drodze. Testowany Splash w trasie spalił 5 litrów na 100 km.
Podsumowując Suzuki Splash bardzo dobrze spełni się w roli auta miejskiego, łatwo nim parkować. Silnik 1,0 pod maską nie jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy jeżdżą w długie trasy.
Na zakończenie dodam, że na tylnym siedzeniu kilka godzin jazdy spędziła osoba o ponadprzeciętnych gabarytach i po zakończeniu podróży nie narzekała na dyskomfort związany z ilością miejsca.

Obrazek

Obrazek

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d5 ... 365ea.html

Ostatnio edytowano Śr 10 kwi, 2013 21:12 przez furumuru, łącznie edytowano 1 raz

furumuru

PostNapisane: Śr 10 kwi, 2013 21:14 
Redaktor Naczelny
Moderator
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: GV 2,0 DeLux
W poniedziałek Splash wrócił do mnie, mam go odstawić do SMP, a przy okazji mogę samemu sprawdzić co nie co.
Zacznę od oględzin z zewnątrz, małe jajowate nadwozie. Wygląd to rzecz gustu, jak dla mnie sympatyczny maluszek. Duży plus za oryginalność, nie ma ich zbyt dużo na ulicach.
Krótki, wąski i wysoki, gabaryty do miejskiego ruchu, oby tylko ten plus nie był minusem w komforcie jazdy.
Z bagażnika nie mam potrzeby korzystać, ale zajrzeć muszę. Tragedii nie ma, według producenta to niecałe 200 litrów, ale regularny kształt sprawia wrażenie że jest więcej.
Teraz za kierownicę, miejsca zaskakująco dużo jak na ten segment aut. Estetycznie, w zasadzie jest to co potrzeba, szybkościomierz, obrotomierz, komputerek podaje stan paliwa i zasięg samochodu, jednak kilku bajerów brakuje. Brak systemu bezkluczykowego, automatycznego włączania świateł, pewnie to kwestia wersji wyposażenia, chociaż mogłoby to być w standardzie.
Przekręcam kluczyk, odpala bez problemu, dźwięk dość chropowaty. Ruszam, wytaczam się na szerszą ulicę, dodaję więcej gazu i silnik zaczyna przyjemnie mruczeć. Dźwięk prawie jak w sporcie, niestety nie przekłada się to na przyśpieszenie. W fotel 1.0 nie wbija. Zawalidrogą nie jest, mocy wystarcza do sprawnego poruszania się po ulicy.
W ruchu sprawdzony, czas na parkowanie. Gabaryty pomimo iż niewielkie, to jednak wymagają szukania normalnego miejsca parkingowego. Czasem trafia się jednak coś wolnego, gdzie większe auto nie zaparkuje.
Obrazek
Dopiero w takich sytuacjach docenia się co to jest auto miejskie.
Patrząc na wyniki testu, to jeśli zamierzeniem konstruktorów Suzuki było stworzenia samochodu do codziennej jazdy do pracy czy na zakupy, to praca została odrobiona poprawnie. Da się jeździć sprawnie w miarę w przyzwoitych warunkach. W razie potrzeby można pojechać w trasę. Niewielkie spalanie to też plus.
Cena około 40 tysięcy złotych nie powala, jakby nie było to mały samochodzik

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1