Teraz jest Pt 20 paź, 2017 19:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt 22 wrz, 2017 12:57 

Model:: Suzuki Jimny 1.3 A/T
Czy ktoś wymieniał żarówki podświetlające panel sterowania nawiewami i byłby w stanie podrzucić kilka wskazówek? Dziś rano zgasło mi podświetlenie lewej strony:

Obrazek

Wiem jak zdemontować konsolę środkową, ale nie pamiętam, czy jest tam jakiś sensowny dostęp do tych żaróweczek - i przede wszystkim: jakie to są żaróweczki?

Za każdą podpowiedź będę bardzo zobowiązany. :D

Pozdrawiam, D.

PostNapisane: Pt 22 wrz, 2017 13:29 
Moderator
Klubowicz KSP

Model:: jimny 1.5 101KM
Z tego co pamietam panel nawiewow jest na kilku srubkach od tyłu masz dostep do zarowek uwazaj tylko zeby nie wypiac linek od nawiewow

Kuba (mrquad)

PostNapisane: So 23 wrz, 2017 08:31 

Pyknij proszę fotę radia ? jaką ramkę tam dałeś ?

PostNapisane: N 24 wrz, 2017 15:03 

Model:: Suzuki Jimny 1.3 A/T
kzaremba2 napisał(a):
Z tego co pamietam panel nawiewow jest na kilku srubkach od tyłu masz dostep do zarowek uwazaj tylko zeby nie wypiac linek od nawiewow

Panel sterowania nawiewami jest przykręcony od tyłu do deski - i tu utknąłem, bo nie widzę, jak inaczej niż od przodu dostać się do żarówek.

Żarówki są dwie i są pod tą folią z nadrukowanymi podziałkami:

Obrazek

Widać, że lewa się przepaliła:

Obrazek

Żarówki widać od góry - gdyby jakoś zdjąć pokrętła, to można by odkleić tę folię i uzyskać dostęp. Od góry po odchyleniu folii ewentualnie spróbowałbym sięgnąć pincetą, ale nie wiem, czy taki plan się uda, żarówkę w każdym razie widać:

Obrazek

Pewnie jak zwykle jest to zwykła szklana żaróweczka z plastikową nakładką w kolorze pomarańczowym.

EDIT: dzisiaj rano spróbowałem wyjąć te żarówki pincetą, ale się nie udało. Odkręciłem cztery śrubki mocujące panel do całej deski, ale wtedy po zwolnieniu zaczepów po bokach da się tylko wepchnąć cały panel do środka, wyjąć się go nie da (za mało miejsca z tyłu, żeby dało się go wyciągnąć na ukos). Wyjąłem radio, bo pomyślałem, że może górą wyjdzie, ale też nic z tego - z tyłu są podpięte jakieś kable, które są za krótkie, nie da się nawet obrócić tego panela tak, żeby zobaczyć jego tył i rozpiąć te kable. Nie chcę eksperymentować po omacku bo pewnie nawet jak coś wypnę na ślepo, to nie będę potem w stanie tego podłączyć. Jeśli nie da się jakoś zdjąć pokręteł, to nie wiem, co z tym zrobić - pozostaje ASO chyba.

-- 24 wrz 2017, o 15:09 --

vqsoft napisał(a):
Pyknij proszę fotę radia ? jaką ramkę tam dałeś ?

Konsola środkowa jest od wersji bez radia, bo ta z radiem ma mniejszy otwór. I tak nie jest to standardowe 2DIN, ale dołączoną do radia ramkę wystarczyło spiłować z góry i z dołu po 1.5mm i jakoś weszła, wygląda to w miarę schludnie moim zdaniem:

Obrazek

Pozdrawiam, D.

PostNapisane: Cz 12 paź, 2017 12:16 

Model:: Jimny 1.3 M13A A/T 2008 r.
Tu masz instrukcję: http://pytelm.w.interiowo.pl/Jimny/INSTRUKCJA%20.pdf

Strefa czasowa: UTC + 1