Teraz jest Cz 13 gru, 2018 10:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 15 lip, 2009 22:43 

Model:: GV 2.7 V6 2007
Witajcie,
chcemy sobie kupić piękną GV i mamy jedną już na oku, z papierami itp, ale zawsze lepiej wszystko sprawdzić. Moje pytanie brzmi dokąd pojechać z samochodem, żeby ktoś rozsądny dokładnie go przebadał blacharsko/mechanicznie/przebiegowo. Nie musi być najtaniej, ważne żebym wiedział co chcę kupić.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdro
B.

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 08:09 

Model:: inny
jesli chcesz sprawdzic w serwisie Suzuki to stanowczo odradzam Abexim... kompletnie nie znaja sie na samochodach 4x4... wiem to z mojego doswiadczenia (przykrego)..

PostNapisane: Cz 16 lip, 2009 12:15 
Klubowicz KSP
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: GV 2.o 5MT
chronos napisał(a):
Dowolna stacja diagnostyczna

Nie do końca tak jest . Są stacje które ze względów technicznych nie mogą przebadać aut ze stałym napędem na 4 koła .Dlatego ASO SUZUKI z własna stacją diagnostyczną jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Proponuję przeglądnąć wątek Oceniamy Warsztaty i wybrać ten mający oceny pozytywne i odpowiednią lokalizację.

Ostatnio edytowano Cz 16 lip, 2009 12:17 przez pitpaw, łącznie edytowano 1 raz

Pozdrawiam były
Administrator Forum

http://www.klubsuzuki.pl

PostNapisane: Wt 21 lip, 2009 17:45 

Trochę nowych wieści w temacie. Suzuki nie posiada sieci między ASO, więc historia samochodu w innym ASO niż samochód był serwisowany nie jest dostępna. Nie ma metody na weryfikację przebiegu. Tyle zdążyłem się dowiedzieć. Wiem też tyle, że mój kandydat "100% bezwypadkowy" miał rozwalony cały prawy bok. Taki kraj, ech... Szukam dalej.

Pozdrawiam
B.

PostNapisane: Śr 22 lip, 2009 10:14 

Model:: GV 2,0 benz 2008r
nie wiem jak to jest w Suzuki, ale w marce w której pracuję po podaniu numeru Vin, owszem podadzą Ci dokładną historię samochodu zakupionego nawet zagranicą, ale tylko z okresu trwania jego gwarancji fabrycznej, lub przedłużonej - odnotowane są wszystkie "incydenty gwarancyjne", po tym też czasem możesz zweryfikować przebieg, bo np. w drugim roku eksploatacji w samochodzie przy przebiegu 150kkm był wymieniany na gwarancji np.alternator, a Ty kupujesz ten samochód który ma aktualnie np.4lata od rozpoczęcia gwarancji i przebieg 120kkm. Uwierz mi takie przypadki się zdażają, czasem wystarczy również zwykłe podpięcie pod komputer, bo handlarz w natłoku zajęć nie wyczyścił wszystkiego w "body komputerze", czyli cofnął licznik, zweryfikował do tego samego przebiegu info w "body komputerze", ale nie przeglądnął informacji o błędach które się również zapisują z info przy jakim przebiegu ten błąd wystąpił. Wówczas się okazuje że np. ostatni odnotowany błąd w centralce miał np. miejsce przy 150kkm, a na liczniku samochód ma przebieg 80kkm - miałem ostatnio taki przypadek.

Jest GV 2,0benz z 2008r, a były:P3008, SUZUKI SX4 GS 4x4 w kolorku ZEE i JIMNY 1,3
Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Śr 22 lip, 2009 15:15 

chronos napisał(a):
Zaraz, zaraz. O ile dobrze pamiętam to ktoś twierdził na tym forum, że kupił samochód w Belgii bodajże i w polskim ASO po podaniu numeru VIN przedstawili mu dokładną historię pojazdu. To jak to w końcu jest?

Nie wiem jak to jest odnośnie europejskich samochodów, ale w amerykańskich wszystko o samochodzie można sprawdzić po numerze VIN, oczywiście dotyczy to tylko czasu użytkowania w USA.

Dla uzupełnienia zacytuję pana z działu serwisu w Suzuki Motor Poland na ul. Połczyńskiej. "Historię samochodu możemy sprawdzić w bazie, ale tylko w obecności poprzedniego właściciela, na wyraźne jego życzenie - uwarunkowania prawne".

Z tego może wynikać, że ktoś przymknął oko na 'uwarunkowania prawne' i opowiedział o samochodzie albo komuś się nie chciało i zasłonił się tym argumentem. Szkoda, że nie ma jasnej polityki w firmie odnośnie dostępu do informacji.

Kolejną dziwną rzeczą są ceny przeglądów przed kupnem w różnych ASO w Warszawie. Ceny wahają się od 150 do 350! zł, za teoretycznie tę samą usługę. Nie wiem czy za różnicą w cenie idą różnice w procedurze badania samochodu.

Pozdrawiam
B.

PostNapisane: Śr 22 lip, 2009 16:01 

Model:: GV 2,0 benz 2008r
bpinet napisał(a):
.....Kolejną dziwną rzeczą są ceny przeglądów przed kupnem w różnych ASO w Warszawie. Ceny wahają się od 150 do 350! zł, za teoretycznie tę samą usługę. Nie wiem czy za różnicą w cenie idą różnice w procedurze badania samochodu.

tylko trzeba najpierw sprawdzić czy wykonują te same czynności, bo te 150zeta może być bez podpięcia pod komputer i tylko kontrola "mechaniki", a za 350 może być tzw. pełna opcja, czyli z podpięciem pod kompa + pomiar powłoki lakiernicznej i oględziny nadwozia przez odpowiednią osobę + ścieżka diagnostyczna+ oględziny mechanika

Jest GV 2,0benz z 2008r, a były:P3008, SUZUKI SX4 GS 4x4 w kolorku ZEE i JIMNY 1,3
Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Śr 22 lip, 2009 16:20 

No właśnie napisałem, że nie wiem jaki jest przebieg badania w zależności od ceny. Chodzi mi o to, że skoro to ASO, to spodziewałbym się we wszystkich podobnej procedury/ceny.

Strefa czasowa: UTC + 1