Teraz jest Pn 20 sie, 2018 19:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 03 wrz, 2008 20:37 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: 2006 GV 2.0 M/T
Gdyby nie przypadek kręta i wąska chorwacka droga może byłaby ostatnią jaką podrózowaliśmy z moją rodzinką :/

Pewnie wszyscy o tym doskonale wiedzą, a ja oczywiście nie wiedziałem. Niemniej jednak postanowiłem podzielić się z Wami moim doświadczeniem.

Przed wyjazdem na wakacje zmieniłem koła ze stalowych na aluminiowe. Przed wyruszeniem w podróż własnoręcznie sprawdziłem czy są dokręcone. Beztrosko przejechałem ok 2000 km z tego część po krętych drogach.
W dzień powrotu do domu okazało się że jedno z kół jest niemal luźne, a jednej nakrętki brak :galy: . W pozostałych kołach wszystkie nakrętki były lekko poluzowane.
Jaki był powód :?: Pierwsza myśl: złodziej - ale dlaczego wszystkie nakrętki :(:: ; sabotaż - raczej nie bo po co :zdziw: ; szpilki się lekko rozciągnęły (agresywna jazda na zakrętach, częste hamowanie gorące piasty) - może :?: ; ale ostatnia możliwość jaką podsunął mi mój kolega wydaje się najbardziej prawdopodobna - miękka felga aluminiowa potrafi się odkształcić. Miał on ten sam przypadek i od tamtej pory po wymianie kół, po przejechaniu 100 - 200 km dokręca je. Myślę że trzeba potraktować to jako rutynową czynność.

Suzuki Grand Vitara :D

PostNapisane: Śr 03 wrz, 2008 20:44 

Witam
Ja miałem podobny przypadek poluzowania się szpilek i od tej pory po zmianie koła po przejechaniu ok 100 km sprawdzam czy nie poluzowały się szpilki.Znajomy wulkanizator podpowiedział mi ze tak należy robić po każdej zmianie koła.

PostNapisane: Cz 04 wrz, 2008 07:46 

musisz kontrolować co jakiś czas, szczególnie jak jeździsz w terenie, tam koła dostają mocniej w tyłek i nakrętki się luzują.

PostNapisane: Cz 04 wrz, 2008 09:59 
Klubowicz KSP

Model:: GV 2.o 5MT
O tym przypadku Kubus informował mnie telefonicznie natychmiast jak to dostrzegł.
Pewnie w trosce o moje życie za co jestem mu bardzo wdzięczny. Jak wiecie nasze Suzy pokonywały podobne drogi w Dalmacji , natychmiast po otrzymaniu tej informacji sprawdziłem stan kół i ich mocowanie. Wszystko było w nienagannym stanie z tym że ja podróżowałem na felgach stalowych. I to jedyna różnica stąd wniosek jest bardzo prosty felgi alu mają niestety taką skłonność o której pisał Kubus.
To doświadczenie które mogło być tragiczne w skutkach upewniło mnie w przekonaniu o przewadze felg stalowych nad alu w tym modelu auta.

Pozdrawiam były
Administrator Forum

http://www.klubsuzuki.pl

Strefa czasowa: UTC + 1