Teraz jest So 18 sie, 2018 09:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So 18 paź, 2014 20:53 

Model:: Grand Vitara II
Zastanawiam sie nad kupnem skanera diagnostycznego ogólnego zastosowania. Znalazłem kilka ciekawych pozycji i posegregowałem względem ceny, oto one:
- http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=46 ... rule_id=92
najprostszy skaner z pełną obsługą grupy VAG oraz OBD2 w róznych autach. Minus - pomijając grupe VAG obsługuje auta powyzej 2000 roku
- http://allegro.pl/tester-diagnostyczny- ... 96922.html
praktycznie to samo co wyzej tylko z kolorowym wyswietlaczem i prawdopodobnie zaimplementowanym helpem
- http://allegro.pl/tester-nt600-foxwell- ... 80030.html
Ciekawa pozycja obsługujaca większosc aut od 1990 roku, ale skanuje tylko 4 moduły i nie ma pełnej obsługi grupy VAG
- http://allegro.pl/foxwell-polska-diagno ... 17055.html
najbardziej "wypasiony" skaner obsługujący praktycznie wszystkie auta i wiekszosc modułów w nich występujących.

Jezeli chodzi o to co potrzebuje - co jakis czas - średnio raz na dwa tygodnie czasami czesciej - trafia mi sie do zdiagnozowania jakies auto zarówno z grupy VAG jak tez BMW, Renault Citroen. Ostatni skaner raczej odpada ze względu na cene, jak myslicie ktory z pozostałych warto wybrac? Może ktos ma ktoryś z nich u siebie i moze się podzielić opinią?

PostNapisane: So 18 paź, 2014 21:16 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
nie chcesz czegoś na laptopa?

Kuba (mrquad)

PostNapisane: So 18 paź, 2014 21:35 

Do laptopa nie bardzo mi pasuje. Mam interfejs VAG opel scanner i ELM327 ale srednio mi one pasuja, wole taki oddzielny. Jest jeszcze jedna opcja U600 z tym ze on ma mozliwosc diagnostyki aut tylko do 2009 roku wiec jakby odpada
W sumie najbardziej zastanawiam sie miedzym tym pierwszym najtanszym a trzecim - umozliwiajacym skanowanie wszystkich marek i roczników

PostNapisane: So 18 paź, 2014 21:51 
Klubowicz KSP

Do laptopa polecam autocoma, za 800zl kupisz, a wykresy i parametry są dużo lepiej widoczne. Jeżeli chodzi o oddzielne interfejsy to kiedyś testowalem produkt firmy Snap-on ale niestety kosztuje 12k zł netto :( jak często sie laczysz z renault lub z autami z softem renault to polecam Clipa

Kuba (mrquad)

PostNapisane: So 18 paź, 2014 21:53 
Klubowicz KSP

I jeszcze jedno: czy zalezy Ci tylko na odczycie danych czy na możliwości grzebania w softach?

Kuba (mrquad)

PostNapisane: So 18 paź, 2014 22:13 

Grzebac w sofcie raczej nie bede. W szczegolnosci chodzi o odczyt błedów, kasowanie inspekcji itp

PostNapisane: Pn 27 paź, 2014 09:37 

Zamówiłem ten najdrozszy za 1999zl i go zwróciłem. Nie jest wart swojej ceny. Spolszczenie błędów słabe, do tego samo zczytywanie błedów nie jest prawidłowe - odczytuje błędy modułów ktorych nie ma w aucie itp. Ogólnie nie polecam. Wymianiłem go na ten tanszy za 799zł, dzis ma przyjsc, przetestuje i dam znać

Mały EDIT.
Skaner do mnie dotarł. Przetestowałem go zarówno na grupie VAG jak i na swojej suzi. Jak dla mnie jest ok. Prawidłowo odczytuje błedy i nawet tłumaczenie jest w miare ok. Co prawda da sie nim diagnozować auta od 2001 roku (poza grupą VAG która działa od 1990 roku) ale dla mnie to nie przeszkadza. Przy takiej cenie jestem z niego zadowolony.

Strefa czasowa: UTC + 1