Teraz jest Pn 20 sie, 2018 19:11

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 12:00 

Model:: suzuki swift 1.3 GLX
http://moto.onet.pl/1680954,1,samochody ... ml?node=13

Nie przepadam za wp i onetowymi artykułami o motoryzacji, ale ten mi pasuje. Napisany prostym językiem. Jest parę rzeczy ogólnie do dyskusji, ale sens - z każdą pierdołą, jedź do serwisu, jest zachowany. Dokąd idzie motoryzacja?? Czy w przyszłości, żeby otworzyć maskę, trzeba będzie jechać do ASO po specjalny kod, którego wygenerowanie będzie kosztowało kilkaset złociszy?? Dobrze, że się zaczyna o tym mówić. Wydaje mi się, że niedługo nawet Ci z zasobnym portfelem, w dobie kryzysu, zaczną zwracać uwagę ile kosztuje ich utrzymanie auta.
Sam musiałem dorobić kluczyk do renault clio w cenie 600zł (!!!) . Bo coś było z kodem do immo i nikt poza ASO się nie chciał podjąć. A w starym kluczyku już 3 razy immo odcięło rozrusznik podczas odpalania. Według mnie w tych ciekawostkach technologicznych Francuzi wiodą prym.

Ktoś spotkał się z czymś takim w suzuki?? A może ktoś poda jakiś absurdalny przykład działania elektroniki w naszych autach.

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 12:54 
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Moderator
Współzałożyciel Stowarzyszenia

nie w susuki co prawda, ale u mnie jest taki patetnt w aucie, że nie zadziała rozrusznik przy przekręcaniu kluczyka jeśli się nie wciśnie sprzęgła. Przekręcasz bez sprzęgła - brak reakcji. I fajnie. Tylko był taki czas że i ze sprzęgem nie kręcił ;) . Serwis nic ciekawego nie znalazł, od ponad roku takiej akcji nie miałem.

pozdrawiam - jasiek

Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary (...) na swoje uciemiężenie (Kazimierz Łyszczyński, De non existentia Dei)

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 17:32 

Model:: Citroen C5 :P
u mnie dorobienie klucza w Toyocie z immo w ASO to koszt 850 PLN. Mam tylko 1 egzemplarz i obchodzę się z nim jak z jajkiem jak usłyszałem cenę :D a to 11 letnie auto i podobno nikt po za ASO mi tego nie zrobi :/

[ Dodano: Sro 24 Kwi, 2013 18:34 ]
jasiek napisał(a):
susuki

jasiek, widać że jeździsz hundajem :D

Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz.

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 17:40 

Model:: brak
Masz AC zgłaszasz zaginięcie kluczyków i wymieniasz wszystkie zamki

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 18:01 

Model:: Swift Sakura 1.3 - 2009r.
Jeśli chodzi o auta francuskie to mogę w temacie elektroniki pomóc. Jest w Polsce gościu, który od lat współpracuje z koncernami PSA i Renault w tym zakresie i tak się składa, że mogę zdobyć namiary ;)
W Citroenie np to za co ASO zaśpiewało ponad tysiąc on zrobił za stówkę w parę minut.

[ Dodano: Sro 24 Kwi, 2013 19:02 ]
jasiek, ten sam paten jest np w nowych Toyotach Yaris.

Zapal choćby świeczkę, gdy ciemność jest w nas.
Na przyjaznej fali popłyńmy choć raz.

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 18:09 

Model:: <-Baleno 1.8, ->Astra H
WES82, a dlaczego tylko oni moga dorobic?

Suzuki Baleno 1.8 - niepozorne i zadziorne :diabel2:
"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu" :okulary:

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 18:59 

hoodzix, w renault było tak, że był "zmienny kod" cokolwiek to znaczy.

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 19:15 

w mitsu tez tak chyba bylo i kosztowalo to 250zl :!:

"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu" :okulary:

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 20:16 

mrquad napisał(a):
Masz AC

nie mam i mieć nie będę :/
hoodzix napisał(a):
WES82, a dlaczego tylko oni moga dorobic?

tak twierdzą na corolla club :D ale w sumie nie wiem gdzie moge zapytać..

Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz.

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 20:19 

Model:: Focus 2.0 Były: Baleno 1.3 96r, 1.3 GS 99r
WES82, z kluczykiem przyjedź do PMI :D zrobimy ;)

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2013 20:48 

Wes - tu zapytaj, moze pomoga? http://www.euroklucz.pl/zapytanie.php

a co tematu w ogole... No zycie - liczy sie tylko $$$ i nic wiecej. Niestety nie tyczy sie to tylko roznego rodzaju firm, producentow itp ale i samych nas... Chcemy miec wiecej i wiecej. Ale fakt faktem, ze smutne jest to, ze jakosc niby coraz wyzsza, ale na krocej starcza :D

Ostatnio edytowano Śr 24 kwi, 2013 20:52 przez hoodzix, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz 25 kwi, 2013 11:14 

Wystarczy spojrzeć na silnik diesla sprzed 30 lat, taki z pompą rotacyjną. Nie do zajechania nawet na opale, miliony kilometrów.

A teraz wtryskiwacze z ciśnieniem 1600 BAR, filtry cząstek stałych, dwumasowe koła zamachowe, czujniki spalania stukowego, elektronika, elektronika i jeszcze trochę elektroniki. Człowiek zaleje na stacji poza miastem i się okazuje wtryskiwacz 1.600zł, komplet 6.400zł. Filtr cząstek stałych znów idzie kasiora. Ktoś zarabia.

PostNapisane: Cz 25 kwi, 2013 18:54 

hoodzix napisał(a):
Wes - tu zapytaj

odpisali :D 650 zeta :D
dam radę z tym jednym :D

PostNapisane: Cz 25 kwi, 2013 18:59 

wow :zdziw: Masakra :D

PostNapisane: Cz 25 kwi, 2013 19:08 
Klubowicz KSP

Model:: Jimny JX '08 vel Kermit
WES82 napisał(a):
mrquad napisał/a: Masz AC

nie mam i mieć nie będę

WES82 napisał(a):
odpisali 650 zeta

dam radę z tym jednym

To może jednak warto takie jednorazowe AC, i w ciągu roku wykorzystać je "do syta" :diabel:

CzareK

PostNapisane: Cz 25 kwi, 2013 19:23 

hmmm... może warto, ale
1. nie mam zniżek
2. auto ma 11 lat więc mało kto da mi AC na to
3. nie zamierzam go rozbijać :D szkoda tłuc nie bite auto w perfekcyjnym stanie :P

PostNapisane: Pt 26 kwi, 2013 08:59 

Model:: SX4 4x4
jano_3 napisał(a):
Wystarczy spojrzeć na silnik diesla sprzed 30 lat, taki z pompą rotacyjną. Nie do zajechania nawet na opale, miliony kilometrów.

A teraz wtryskiwacze z ciśnieniem 1600 BAR, filtry cząstek stałych, dwumasowe koła zamachowe, czujniki spalania stukowego, elektronika, elektronika i jeszcze trochę elektroniki. Człowiek zaleje na stacji poza miastem i się okazuje wtryskiwacz 1.600zł, komplet 6.400zł. Filtr cząstek stałych znów idzie kasiora. Ktoś zarabia.

Taki postęp w motoryzacji jest tylko na rękę koncernom samochodowym.
Przykładów wyłudzania pieniędzy od użytkowników można mnożyć na pęczki :
- Koło dwumasowe - po jaką cholerę jest takie coś zastosowane ? Nie ma żadnego znaczenia związanego z osiagami silnika, bezpieczeństwem użytkowników. Nikt o tym nie mówi ale koło dwumasowe jest doskonałym przykładem dwóch pieczeni na jednym ogniu, bo:

po pierwsze zwieksza się awaryjność podzespołu ( rzadko kiedy takie koło wytrzymuje 150 tys km. ) co przekłada się wymierne korzyści producenta

po drugie w dość cwany sposób konstruktor silników i skrzyń biegów zakrywa niedociągności związane z konstrukcją w/w podzespołów. To znaczy że przez wyśrubowane normy osczędności ( narzucone ) przez prezesów danego koncernu bez takiego koła silnik i skrzynia przenoszą zbyt wysokie drgania ( kto wymieniał takie koła zamachowe z dwumasowego na klasyczne ten wie ) które wynikają z charakterystyki pracy silnika Diesla, a które można by było zmniejszyć poprzez dopracowanie konstrukcji bloku lub głowicy ale jest to za drogie rozwiązanie- dla koncernu rzecz jasna więc montuje się takie koło i wciska się reklamowy kit że to dla naszego dobra.

Inną kwestią jest filtr DPF który w imię chorego pojęcia ekologii jest montowany we wszystkich już samochodach. Jakie są skutki zapchania DPF ( a naprawdę łatwo jest to zrobić ) każdy z nas chyba wie.

Im więcej nietypowych rozwiązań, nietypowych części tym lepiej - oczywiście dla koncernu.

Łożyska w skrzyniach biegów oblicza się na styk, zamawia się u producenta partię z zastrzeżonym numerem ( tzn. taki symbol łożyska nie występuje w sprzedaży ) i już kasa leci za nietypowe części . W efekcie łożysko np. 6205 ( wałek 25 mm ) które kosztuje około 35-50 zł ( koszyk poliamidowy, luz C4 prod SKF lub FAG - czyli idealne wykonanie pod przekładnie ) już ze zmienionym wymiarem na 25,4 będzie kosztowało 400 zł , a naprawdę te 0,4 mm nie ma żadnego wpływu na wytrzymałość mechaniczną .

Zresztą nie tylko samochody ale i inne sprzęty są projektowane aby wyciągnąć od nas kasę.
Kto z Was pamięta polskie pralki automatyczne Polar z czasów komuny ? Działały lata bezawaryjnie, a jak coś się zepsuło to było przede wszystkim naprawialne. Części były tanie, a pralka prała tak samo dobrze jak dzisiejsze.

Na zakończenie mojego wzwodu..... wywodu polecam na Youtubie filmik pt. Spisek żarówkowy. Idealnie pasuje do tego tematu.

PostNapisane: So 27 kwi, 2013 06:45 

Model:: KIA CLARUS 1.8 POLIFT
jasiek napisał(a):
ale u mnie jest taki patetnt w aucie, że nie zadziała rozrusznik przy przekręcaniu kluczyka jeśli się nie wciśnie sprzęgła. Przekręcasz bez sprzęgła - brak reakcji. I fajnie

to chyba tak w Hyundaiach jest bo jak miałem Accenta to też tak miałem :D

Klub Suzuki Polska / Hyundai Klub Polska

Strefa czasowa: UTC + 1