Teraz jest Cz 18 paź, 2018 22:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 02 wrz, 2012 20:29 
Cześć!
Zastanawiam się, czy to możliwe, żeby mi w krótkiej GV II źle zamontowali hak? Hak ze Słupska, automat. Ja się popatrzy z góry na niego to jest wrażenie, że jest minimalnie w prawą stronę skierowany. To może być tylko wrażenie, ale zastanawiam mnie, że czarna farba na główce jest wytarta bardziej z lewej strony, a z prawej prawie wcale. Przyglądnąłem się hakowi w mojej poprzedniej GV (tam jest Thule) i nie ma tego wrażenia, że jest bardziej w lewo albo prawo. Poza tym główkę ma wytartą równomiernie. No i teraz pytanie, co jest grane? Czy to ewentualne skrzywienie ma jakieś większe znaczenie, prócze estetyki?

Ps. Napisałem to w tym dziale, bo liczę na odpowiedź większej liczby forumowiczów.

Ostatnio edytowano N 02 wrz, 2012 20:31 przez Wunsch, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: N 02 wrz, 2012 20:32 

Model:: brak
Zdjęcie poprosimy.
Może przyczyna wytarcia tkwi w używanym bagażniku lub mocowaniu przyczepy :?:

PostNapisane: N 02 wrz, 2012 20:33 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
może się trochę gorzej prowadzić jak będzie przyczepa podłączona tj.może delikatnie ściągać samochód na jedną stronę.
Rura na hak i prostuj :P ale najpierw zmierz dokładnie, może jakoś laserowo np. tam gdzie robią pomiar geometrii podwozia po wypadku

dodatkowo dziury w samochodzie (tam gdzie mocowanie haka) są trochę większe niż same śruby mocujące więc może tam się przestawiło

Ostatnio edytowano N 02 wrz, 2012 20:35 przez kzaremba2, łącznie edytowano 1 raz

Kuba (mrquad)

PostNapisane: N 02 wrz, 2012 20:41 
kzaremba2, no z tym dziurami to wy wyjaśniało sprawę. :) W tygodniu spróbuję to gdzieś sprawdzić. Auto prowadzi się normalnie z przyczepą, nic nie ściąga. Kurcze, a może za dużo razy pod rząd skręcałem w jedną stronę? :P

PostNapisane: N 02 wrz, 2012 20:50 

Model:: brak
Wunsch napisał(a):
kzaremba2, no z tym dziurami to wy wyjaśniało sprawę.

Przesunięcie o 2-3 mm na otworach nontażowych, nie spowoduje przestawienia główki haka, albo hak jest krzywo wspawany ( ale to prawie niemozliwe, bo robią to automaty w ustawionych miarach/szablonach), albo zaczep przyczepy jest nierówny i wyciera główkę haka

PostNapisane: N 02 wrz, 2012 20:56 
mrquad, wiesz tu jest jeszcze kwestia tego wrażenia, że jak się popatrzy z góry to wydaje się, że nie jest prostopadale do zderzaka tak, jak w drugiej GV. Mój ojciec ma też hak ze Słupska tylko, że w Outlanderze. Na próbę wcisneliśmy jego hak w moje mocowanie. Dalej jest to wrażenie, że schodzi w prawo. Czy w tych automatach ze Słupska gniazdo jest jakoś dodatkowo wkręcane, czy na stałe?

Te 2-3 mm to niewiele, z resztą tak, jak to wrażenie przestawienia haka. Różnica wydaje się tak niewielka.... Trzeba to sprawdzić, bo montowany był niedawno. Najwyżej złożę reklamację.

Ostatnio edytowano N 02 wrz, 2012 20:58 przez Wunsch, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1