Teraz jest Pn 23 paź, 2017 07:23

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 04 gru, 2013 11:57 

Model:: Swift
Hej!

Koleżanka postanowiła kupić samochód i poprosiła mnie, żebym jej towarzyszył w oględzinach w charakterze eksperta. Jak wiadomo kobiecie się nie odmawia, ale postanowiłem podkreślić swój charakter eksperta i kupić sobie miernik lakieru, żeby nie było. :D

Problemem jest to, że nigdy nie miałem jeszcze styczności z takim sprzętem - zawsze robiłem oględziny na oko (choć już kiedyś się zabierałem do kupna) i nie wiem jaki wybrać. Czy wystarczy taki najprostszy http://www.mierniki-grubosci-lakieru.pl/miernik-gl-mini
czy może trzeba wybrać od razu wersję pro http://www.mierniki-grubosci-lakieru.pl/miernik-gl-7 , żeby sprawdzić auto?

Ma ktoś z was miernik i może podzielić się wiedzą ;-)

Naaakaaataa ;-)

PostNapisane: Śr 04 gru, 2013 17:48 
Moderator

Model:: suzuki swift 1.3 GLX
U nas na firmie jest jakiś miernik, do mierzenia powłoki lakierniczej, do mierzenia powłoki na lakierowanych balustradach, ale kosztuje coś koło 2 koła z zestawem do kalibracji. Mogę podpytać jutro kolegi, który zamawiał, jaki warto kupić i wrzucić skan fakturki.

Call by so many different names, but your glory still remains the same. Never will i change, the way that i feel about jah love.

PostNapisane: Śr 04 gru, 2013 18:07 
Moderator
Klubowicz KSP

Model:: jimny 1.5 101KM
zależy co chcesz osiągnąć. Jeżeli chcesz tylko sprawdzić czy jest pod spodem szpachla albo ogólnie czy był malowany to ogarniesz to miernikiem za 50-60zł. Jeżeli zależy Ci na tym żeby znać dokładny wynik, czyli drzwi 120 mikrometrów a klapa 130 (ogólnie takie różnice) to szukaj tych droższych

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Wt 03 paź, 2017 14:42 

Model:: Suzuki
kzaremba2 napisał(a):
zależy co chcesz osiągnąć. Jeżeli chcesz tylko sprawdzić czy jest pod spodem szpachla albo ogólnie czy był malowany to ogarniesz to miernikiem za 50-60zł. Jeżeli zależy Ci na tym żeby znać dokładny wynik, czyli drzwi 120 mikrometrów a klapa 130 (ogólnie takie różnice) to szukaj tych droższych

Dokładnie tak, nie ma co przepłacać jak chcesz tylko sprawdzić czy było malowane/szpachlowane lub nie. Ja mam taki za 45zł i wystarcza do tego.

Dno każdej tragedii to głupota.
Przeprowadzki Poznań cennik usług firm - sprawdź sam

Strefa czasowa: UTC + 1