Teraz jest Wt 11 sie, 2020 14:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 02 lis, 2015 23:48 

Witam,

Ostatnio widziałem na mieście Suzuki Liana, a że na początku przyszłego roku planuje zakup samochodu to zacząłem rozmyślać nad tym modelem. Chciałbym was prosić o oświecenie mnie w poniżych pytaniach oraz dodanie swoich 3ch groszy odnośnie tego samochodu.

1) Czy pakowność tego modelu pozwoli mi zabrać wózek + ewentualnie jakąś torbę?
2) Jak wygląda moc tego modelu, a konkretniej aspekt ewntualnego wyprzedzania na drodze? Wiem że nie jest to sportowy samochód, ale jednak fajnie by było gdybym mógł nim wyjechać w trasę
3) Czy plastiki wewnątrz samochodu jakoś specjalnie trzesczą lub skrzypią?
4) Czy te modele z tym silnikiem są jakoś specjalnie wadliwe?
5) Jak wygląda sprawa wygłuszenia w tym samochodzie?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi

PostNapisane: Wt 03 lis, 2015 07:38 
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Moderator
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Witaj. Jak pisałem Lianą już kilka lat nie jeżdżę, ale też kilka lat jeździłem :) . Jest tak:

1. Do hatchbacka wsadzisz wózek bez problemu, jeśli schowasz tylną półkę za siedzenie (mieści się, jeśli się wie jak chować) to masz więcej miejsca do góry i torbę na wózek też położysz. Ja wózek woziłem, torbę na nim. Polecam wózek z odpinanymi kółkami i wypinaną górą, jest więcej możliwości. Z sedanym doświadczeń nie mam, ale słyszałem że jest nawet lepiej niż w hatchbacku ;)
2. No jakiś szczególny wojownik szos to nie jest, to prawda. Ale jest zdecydowanie szybsza niż wygląda. Nie przypominam sobie problemów z wyprzedzaniem.
3. Na kocich łbach trzeszczą bardzo :-) . A poważnie - ja miałem problem tylko z boczkiem drzwi kierowcy i osłoną wylotu powietrza przy przedniej szybie. I na jedno i na drugie wykombinowanie patentu zajęło mi długie godziny , ale udało się i jeśli kupisz i będzie trzeszczało powiem Ci co robić.
4. Czy są wadliwe - to zależy co kto uznaje za wadę. Spójrz czy są zamienniki części zużywających się - przeguby, sprzęgło, sonda, wahacze. To rzeczy które padły w mojej lianie, ale sprzedałem ją bez wymieniania.
5. Z wygłuszeniem jest nie za dobrze. Sam silnik jest głośnawy, o ile pamiętam wygłuszenia między kabiną a silnikiem praktycznie nie ma. W kabinie jest głośno przy szybszej jeździe przez wiatr, auto jest jednak wysokie. Także jest słabo, ale tragedii nie ma, przejechałem lianą 75 kkm i słuch mi się nie pogorszył ;)

Jakby coś, pytaj

pozdrawiam - jasiek

Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary (...) na swoje uciemiężenie (Kazimierz Łyszczyński, De non existentia Dei)

PostNapisane: Wt 03 lis, 2015 08:17 

Witam,

Dziekuje za szybka odpowiedz.

A powiedzcie mi jak wygląda sytuacja z fotelami? Tzn. Czy sa one wygodne bo np. Jak jeździłem skoda czy vw to sa one bardzo niewygodne w dluzsza trasę. Juz mi się wygodniej na lawce w parku siedziało.

Jak wygląda jakość swiatel? Chodzi mi o to jaka jest jakość oświetlania czy doswietla w nocy cala drogę.

Czy klima jest na tyle wydajna żeby dobrze chlodzic w bardzo upalne dni, a grzać w zimne dni ?

PostNapisane: Śr 04 lis, 2015 07:37 
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Moderator
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Według mnie fotele są bardzo bardzo wygodne. Ale jest jeden myk - siedzi się wyżej, trochę jak na krześle. Wygodnie się wsiada i wysiada. Według mnie też i jeździ się bardzo wygodnie, ale kilka osób mówiło mi że jakoś za sztywno muszą siedzieć. Wsiądź, spróbuj.

Ze światłami też nie przypominam sobie problemów, chociaż zależy do czego to porównasz. Wydaje mi się że lepiej świeciła liana niż moja obecna elantra. No ale na pewno nowa vitara xled świeci dużo lepiej niż liana ;-)

Klima mimo że manualna dawała radę, chociaż przy załączaniu sprężarki czuć było wyraźny spadek mocy auta, co co z kolei teraz jak jeżdżę hultajem - mimo podobnej mocy - jest wogóle nieodczuwalne.

pozdrawiam - jasiek

Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary (...) na swoje uciemiężenie (Kazimierz Łyszczyński, De non existentia Dei)

Strefa czasowa: UTC + 1