Teraz jest Wt 12 lis, 2019 00:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 01 paź, 2014 12:52 

Model:: Swift 1,3 GLX '97
Witam,

Nadchodzi powoli moment, że będę musiał się rozstać z moim bolidkiem. Jeżdżę nim już 5 rok, a autko niedługo będzie pełnoletnie...
Czy z możecie polecić jakiś samochód troszkę podobny do Swifta? Auto ma być niezawodne (bo to dla mnie jest najważniejsze), 5-cio drzwiowy hatchback, moc nie mniej niż 100 KM, nie starsze niż 2002 r. Silnik powinien dobrze znosić LPG. Cena tak między 9 000, a 11 000 pln.
Jak w ogóle myślicie, lepiej kupić samochód zarejestrowany już w Polsce, czy auto od handlarzy dopiero co ściągnięte?

Pozdrawiam
Julian

PostNapisane: Śr 01 paź, 2014 14:45 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
do 11 tysięcy poszukaj sobie corolli e12 z okolicy 2002-2003r. Benzynki 1.4 i 1.6 są bardzo dobre. Dobrze znosi LPG.

przykładowe (pierwsze z brzegu)
http://otomoto.pl/toyota-corolla-C34521227.html

Szukaj auta raczej z PL.

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Śr 01 paź, 2014 20:10 

Właściwie to mam 3 wersje i nie wiem na jaką się zdecydować. Mazda 323f 98KM, Honda Civic 110 KM, albo właśnie ta Corolka, wszystkie 2002-2003 rok. Z tego co kojarzę, to w tych Corolkach nie ma za dużo miejsca. W Hondzie mocno nie podoba mi się dźwignia zmiany biegów, właściwie jej położenie (niby taka pierdoła, a jednak...). A Mazdy rdzewieją...
No i własnie myślałem, że ktoś mi coś podpowie.

A czemu lepiej auto z Polski? Wiadomo, że handlarze szukają najtańszych sztuk, odpicują i rozprzedają, ale te w zarejestrowany u nas teoretycznie bardziej zużyte...

PostNapisane: Śr 01 paź, 2014 20:23 
Klubowicz KSP

żeby opłacało się kupić za granicą auto musi ono być niesprawne. Niestety takie są realia, albo jest walone, albo mechanicznie jest poważniejsza wada, albo ma mega przebieg (wystarczy poszukać na mobile.de aby potwierdzić te słowa)

Krajowy ze względu na to, że przy odrobinie szczęścia (odpowiednim znajomym) jesteś w stanie sprawdzić na podstawie numeru VIN zgłoszone do ubezpieczalni szkody, cena auta w porównywalnym stanie jest niższa niż sprowadzonego, nie ryzykujesz tego że pani w wydziale komunikacji powie że brakuje jakiegoś papierka potrzebnego do rejestracji.

Na korzyść sprowadzanego można zaliczyć z reguły trochę bogatsze wyposażenie.

Podstawą przy kupowaniu jest dobry komputer, dobry czujnik lakieru, wizyta na kanale (najlepiej SKP) oraz opcjonalnie jakiś ogarnięty znajomy

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Śr 01 paź, 2014 20:55 

Na mobile.de patrzyłem na Mazdy, były po 12 000 pln, czyli tyle co u nas, a były też za 5 000 pln. Czyli wiadomo jakie sprowadzają. Tyle, że jest duża szansa, że auto, które kupie u nas było sprowadzone.
No ale czemu sugerujesz Corolkę?

PostNapisane: Śr 01 paź, 2014 21:07 
Klubowicz KSP

bo znam ten samochód, robiłem go kilka razy, części cenowo w miarę, dostępność nowych jak i używanych duża. Jest mniej podatny na rdzę niż Mazda (Mazda ma z tym duży problem)
Hondę też robiłem, z silnikiem 1.4 IS 90KM. Atuty takie same jak w Corolli, również bezawaryjna z tym, że części ciut droższe

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Śr 01 paź, 2014 21:24 

No to widzę, że akurat Mazdy nie polecasz, a ja na chwilę obecną właśnie na nią się nastawiam. Trochę tańsza przeważnie jest, ewentualna rdza mocno by mi nie przeszkadzała, a i wygląd bardziej pasuje. Osobiście wolałbym kupić samochód z mniej eksploatowanym silnikiem, np Mazda z 1,6 na prawie taka samą moc co Corolka z 1,4. A wyposażenie? Im więcej elektroniki, tym może być więcej problemów.

PostNapisane: Śr 01 paź, 2014 22:55 
Klubowicz KSP

podjedź do jakiegoś blacharza i zapytaj o Mazdy z tych roczników :) nie mówimy tu o rdzawych nalotach tylko często o przypadkach zeżartych progów, praktycznie całej podłogi i nadkoli tylnych. Widziałem taki przypadek na własne oczy u gościa który robi zabezpieczenia (kilku forumowiczów u niego robiło)

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Cz 02 paź, 2014 19:23 

Że Mazdy rdzewieją to wszyscy wiedzą. Tylko z tego co widziałem to te Mazdy z 2002-2003 to jeszcze w miarę się trzymają, przynajmniej nadkola i progi. Wg mnie szybciej rdzewieją nowsze 3 i 6, głownie tylne nadkola.
W swoim Swifcie musiałem w tamtym roku zrobić podłogę z przodu i mocowanie lewego wahacza, auto wtedy miało 16 lat i z takimi rzezami trzeba sie liczyć kupując używane auto. Więc może z tą Mazdą nie będzie az tak źle...

PostNapisane: Wt 07 paź, 2014 11:17 

Model:: Grand Vitara 2.0HDI, Maxima 3,0 V6, Micra 1,0
a ja mam zupełnie inną propozycje, tylko rocznikowo Ci się nie zmieści, Nissan Maxima 3.0 gaz znosi bardzo dobrze, jest bardzo wygodna i dynamiczna, prawie 200kunia robi robote :D

ALBO SUZUKI ALBO NIC
SUZUKI THE SPIRIT OF JAPAN

Moja Zuzka :D

PostNapisane: Wt 07 paź, 2014 12:19 

Model:: brak
snorlaxs napisał(a):
a ja mam zupełnie inną propozycje, tylko rocznikowo Ci się nie zmieści, Nissan Maxima 3.0 gaz znosi bardzo dobrze, jest bardzo wygodna i dynamiczna, prawie 200kunia robi robote :D

Ceny i dostępność części zabijają, bo model niszowy

PostNapisane: Śr 08 paź, 2014 07:46 

Model:: Była :( Grand Vitara II 2.0 B J20A
Dlatego mazda tańsza bo gnije. Nie ważne jaki model. Chcesz po zakupie na dzień dobry blachy robić? Może lepiej Peugeota 307. Jedyną poważną bolączką jest tylna belka.

PostNapisane: Śr 08 paź, 2014 15:02 

Za francuzy to ja podziękuję...
Cały czas straszycie gniciem Mazdy... a ja wczoraj słyszałem, że Swifty (takie jak mam) strasznie gniją, a wg mnie to nie prawda. Każdy samochód kiedyś musi zacząć rdzewieć, a im auto starsze tym bardziej ma do tego prawo.

PostNapisane: Śr 08 paź, 2014 21:16 

Model:: Była :( Grand Vitara II 2.0 B J20A
Oj nie zgodzę się z tym. Brat kupił teraz Mazdę 6 z 2004 i ma już progi do wymiany, podłoga zdrowa. Mój Ford z 2003 był w dużo lepszej kondycji mimo że miał jakąś przygodę z drzwiami kierowcy.

PostNapisane: Śr 08 paź, 2014 22:02 

julian85 napisał(a):
Że Mazdy rdzewieją to wszyscy wiedzą. Tylko z tego co widziałem to te Mazdy z 2002-2003 to jeszcze w miarę się trzymają, przynajmniej nadkola i progi. Wg mnie szybciej rdzewieją nowsze 3 i 6, głownie tylne nadkola.

Czyli podzielasz powyższą opinie?

Wie ktoś, czy ewentualnie ma opinie, czy auta sprowadzane są mniej podatne na rdze? Słyszałem, że z uwagi na sól sypana zima samochody są bardziej podatne na rdzę.

PostNapisane: Cz 09 paź, 2014 10:14 
Klubowicz KSP

wiadomo że jak dany kraj sypie sól w zimę to korozja będzie szybciej. Co do podatności na rdzę, przykładem może być Suzuki (choć nie tylko z tego co zdążyłem zauważyć) które Jimnego na polski rynek wypuszcza z gołą podłogą i ramą, a na rynek niemiecki ten model ma konkretną warstwę zabezpieczenia na sobie.

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Pt 10 paź, 2014 12:47 

mrquad napisał(a):
snorlaxs napisał(a):

Ceny i dostępność części zabijają, bo model niszowy

i tutaj się z Tobą nie zgodze, sam mam Maxime i na dostępność części ani ich cene nie narzekam :P
a frajdy co nie miara, a za przejechanie 100km wychodzi mi mniej niż w przypadku baleno.
Silnik można powiedzieć pancerny, stare poczciwe VQ30DE przez parę lat w czołówce najmniej awaryjnych silników zostało wyparte tylko przez VQ35DE które Nissan robi do dzisiaj czy to w Murano czy w 350Z, rozrząd na łańcuchu, brak turbiny jest ogromną zaletą, a części pasują od innych modeli Nissana, poza tym można tanio sprowadzać je z USA

a co do gnicia, znajomy nabył GÓLFA Z 2008R. i niedługo będzie musiał nadkola robić bo bomble jak 50-cio groszówka wychodzą. W dzisiejszych czasach nie ma reguły na to czy któreś auto gnije czy nie. Nasze warunki atmosferyczne a w szczególności jajogłowi politycy którzy karzą posypywać solą drogi niestety przyczyniają się do tego.

ALBO SUZUKI ALBO NIC

PostNapisane: Pt 10 paź, 2014 13:05 

Model:: brak
snorlaxs napisał(a):

i tutaj się z Tobą nie zgodze, sam mam Maxime i na dostępność części ani ich cene nie narzekam :P

Chyba rzeczywiście się pomyliłem, ceny części nie powalają na kolana ;)
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... 4&buyNew=1

PostNapisane: So 11 paź, 2014 19:43 

Model:: <-Baleno 1.8, ->Astra H
modele niszowe sa dopiero problemem, jak cos niestandardowego sie dzieje ;)

co do Golfa Snorlaxs - jak z 2008 ma bable (a podejrzewam, ze sprowadzony) , to Twoj kolega musi sobie odpowiedziec, co sie musialo sie stac wczesniej z tym autem :)

Suzuki Baleno 1.8 - niepozorne i zadziorne :diabel2:
"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu" :okulary:

PostNapisane: Pn 13 paź, 2014 09:19 

Nówka cewka z poznańskiego salonu :P, mnie też to trochę dziwi, no ale...

ALBO SUZUKI ALBO NIC

Strefa czasowa: UTC + 1