Teraz jest N 26 sty, 2020 20:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 13 wrz, 2011 08:02 

Model:: Suzuki Ignis Sport
Witam,

przymierzam się do wymiany kompletu hamulcowego na osi przedniej. Chcę zainwestować w jakiś porządny zestaw, gdyż seryjne hamowanie jest dla mnie zdecydowanie za słabe. Znalazłem kilka propozycji tarcz na stronie: http://www.brakes.pl/index.php/15-2003- ... 9439_49440

Czy polecilibyście coś z tego co znalazłem? Jakie do tego najlepiej dobrać klocki?
Dodatkowo planuję również wymienić wszystkie przewody na oploty goodridge oraz oczywiście płyn hamulcowy (jaki?)

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

PostNapisane: Wt 13 wrz, 2011 13:35 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Ignis Sport
Za słabe heble w IS na droge ? czy jeździsz coś więcej tor, kjs ?

Jeżeli seria ci nie odpowiada to EBC nie polecam, chyba że żółte klocki :] ztw mywayrally je miał ale to już była rajdówka i chyba trzeba je dogrzać żeby coś hamowały

o tych diamondach nic nie czytałem ani słyszałem, tarcza dla mnie mniej ważna niż klocki, będziesz ją dobrze traktował na początku - będzie dobrze

płyn mam ferodo 5.1 "high preformance racing" :] ale też zależy co tam chcesz w końcu wsadzić bo może będziesz potrzebował Molula RBF :angel:

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Wt 13 wrz, 2011 15:46 

No właśnie seria jest dla mnie za słaba. Może to spaczenie z innych pojazdów, które użytkowałem mających zdecydowanie bardzo mocne hamulce.

Sporo poczytałem o firmie DBA z Australii. Podobno jest to dosyć wysoka półka i jej produkty polecają chłopaki na innych forach. W tym przypadku co prawda cena jest odrobinę zaporowa... ale może jakoś uciułam:)

Musiałbym jeszcze jakieś fajne klocki do tego dobrać - myślałem o ATE.

A odnośnie płynu hamulcowego - mam na wlewie napisane: USE DOT3 BRAKING FLUID ONLY - jak rozumiem, zastosowanie płynu o wyższej specyfikacji nie stanowi problemu?

PostNapisane: Wt 13 wrz, 2011 15:58 

Model:: brak
Ferodo- czyli Lech Wójcik często bywa na tym forum i z pewnościa Tobie udzieli pomocy w wyborze tarcz, klocków i płynu
http://www.ferodo.pl/

Ostatnio edytowano Wt 13 wrz, 2011 16:25 przez mrquad, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 13 wrz, 2011 16:28 

MarQs, w baleno też tak miałem, chyba korki im zostały :D mam zalany układ lepszym i przewody giętkie są ok.
co do skuteczności to w porównaniu z baleno jest przepaść na plus ISa :] z innymi autami różnie tyle że ABS jest sporo opóźniony w ISie.
ja bym ATE nie założył, no może tarcze ale klocki już nie, od czasu do czasu latają oferty Mintexa ;) i myślę że następny zestaw klocków sobie z tej firmy sprawię ;)

problemem dla mnie są tylne tarcze :/

mrquad, zamawiałem u ferodo i niestety był problem z doborem :] dlatego musiałem zamówić EBC pisałem o tym na forum ;)

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Śr 14 wrz, 2011 12:28 

No właśnie... EBC

używasz może jasne klocków z serii green?
Jeżeli tak to napisz proszę jak się sprawują, bo słyszałem bardzo wiele rozbieżnych opinii.

PostNapisane: Śr 14 wrz, 2011 14:46 

mam green stuff pads już chyba ponad rok - nie ma rewelacji, ale też nie są tragiczne, do miasta wystarczą, na pewno gorsze niż te niebieskie wsadzane seryjnie (zresztą na brytyjskim sisoc mają bardzo wysoką ocenę i wsadzają je po skończeniu pierwszego kompletu)

kiedy szukałem nie było wiele opcji, tarcze to owszem są zimmermany, ebc chyba brembo i tutaj uważam że obojętnie co się wsadzi oczywiście tarcze 257mm i 20mm gruba ;) były/są też te brytyjskie Diamondy ale po pierwsze cena zaporowa :] no i nie wiele o nich doczytałem

aaa no i jest też opcja oryginałów :D rok temu tarcza przednia kosztowała ~300pln :) komplet klocków przód ~400pln

Baleno GS > Ignis Sport

Strefa czasowa: UTC + 1