Teraz jest N 26 sty, 2020 18:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 07 mar, 2010 18:24 

Model:: Ignis 1. 3 DDiS
Niedawno przydażył mi się mały wypadek, pijany facet wyskoczył przed maskę, musiałem odbić w prawo i przywaliłem kołem w krawężnik, koło przesunięte zostało do tyłu. Pojechałem do warsztatu, zrobiono korektę blacharską, wyciągnięto koło, ustawiono geometrię i dotąd wszystko ok. Przy okazji porosiłem o sprawdzenie płynów, dolano wówczas 0,5l płynu chłodzącego. Mechanik stwierdził, że taki ubytek nie dał mu spokoju i sprawdził układ chłodzenia. No i stwierdził niewielki wyciek z chłodnicy. Kiedy odbierałem auto w zbiorniku wyrównawczym znowu było pusto, płyn uzupełniono. Wcześniej nie sprawdzałem płynu, ale w miejscu gdzie intercooler opiera się na dolnej belce, belka jest mokra od zielonkawego płynu, w październiku, kiedy dokładnie sprawdzałem było tam sucho. Nie wiem czy wyciek wcześniej był mniejszy, czy uszkodzono coś w czasie naciągania koła (czego niestety nie mogę uduwodnić). Teraz mam problem z chłodnicą, z jednej strony myślę o wymianie, ale to duży koszt. Czy można wlać uszczelniacz, jeżeli tak to jaki?

PostNapisane: N 07 mar, 2010 18:47 

Model:: brak
W Twoim rejonie w sklepach motoryzacyjnych mocno działaja firmy Melle ( K2 ) i Kleen-Flo.
Obie posiadaja uszczelniacze (w proszku ) do chłodnic.
RAD SEAL - uszczelniacz firmy kleen-flo
STOP LEAK - uszczelniacz firmy melle (K2)

PostNapisane: Pn 08 mar, 2010 08:44 

Model:: SWIFT 1,5 GS
zdania są podzielone. Ja osobiście darowałbym sobie wsypywanie czy wlewanie uszczelniaczy do chłodnicy. Na pewno jest to tańsze niż wymiana chłodnicy ale efekty później mogą być gorsze zwłaszcza jak się chce pojeździć danym autem.
Uszczelni w jednym miejscu a przypcha w innym.

brodal78

PostNapisane: Pn 08 mar, 2010 12:32 

Model:: Był Samurai 1.3 było Terrano2 jest Jeep GC ZJ
Jak nie wiesz co dokładnie przecieka to najpierw sprawdź a potem ewentualnie wsypuj uszczelniacz. Proszek/płyn uszczelniający pomoże na mały wyciek z samej chłodnicy ale na dziurawy wąż czy pęknięty plastik nie podziała, a tylko zakituje chłodnicę. Te środki w proszku skutecznie pomogły mi zatkać przeciek na użebrowaniu chłodnicy ale już punkt styku górnej plastikowej części z metalem musiałem zalać klejem epoksydowym, ew. można spróbować zakitować poksyliną - skoro trzyma gwinty w rurach to i tu doraźnie pomoże.

PostNapisane: Pn 08 mar, 2010 15:28 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Ignis Sport
brodal78 napisał(a):
Ja osobiście darowałbym sobie wsypywanie czy wlewanie uszczelniaczy do chłodnicy

podzielam takie zdanie, wg mnie to tylko półśrodek który niekoniecznie pomaga znaczy napewno pomoże z dziurką ale zasyfi układ

Baleno GS > Ignis Sport

PostNapisane: Pn 08 mar, 2010 16:38 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: KZJ95 2" AT
Ja jestem podobnego zdania do aquator, zbadać gdzie cieknie. A następnie uszczelniać, kleić, spawać. :one:

było Suzuki, jest Toyota
:-D

Strefa czasowa: UTC + 1