Teraz jest Śr 13 lis, 2019 06:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 29 cze, 2011 06:57 

Model:: Suzuki Jimny 1.3 A/T
Dzień dobry,

to mój pierwszy post na tym forum, więc na początek chciałbym się przywitać. :D

Nie mam jeszcze Jimny, ale złożyłem już zamówienie i czekam na odbiór. Zamówiłem też parę drobiazgów z katalogu akcesoriów, w tym coś, co nosi nazwę "przednia belka osłonowa" i wygląda tak:

Obrazek

Dopiero po fakcie zauważyłem, że są co najmniej dwa rodzaje zderzaków przednich - jeden z nich ma światła przeciwmgłowe wysoko, tak jak na załączonym obrazku, drugi - nisko, przy dolnej krawędzi. W związku z tym nie wiem, czy ta akcesoryjna "przednia belka osłonowa" będzie pasować do auta, które zamówiłem (Elegance:

Obrazek

lampy przeciwmgłowe są nisko).

Na pomoc sprzedawcy w tej kwestii raczej nie można liczyć ;) - ale może tutaj uda mi się dowiedzieć, czy będzie to wszystko razem pasować i nie ma się czym martwić, czy jednak będą kłopoty?

Z góry dziękuję za każdą informację. :)

Pozdrawiam, D.

PostNapisane: Śr 29 cze, 2011 07:16 
Klubowicz KSP

Model:: Jimny JX '08 vel Kermit
Witaj u nas, ale mógłbyś zajrzeć jeszcze tu
viewtopic.php?p=278020&sid=5e492a8e9fccb8dec898463ae6f68e16#278020

Co do belki to nie powinno być problemów u rozgarniętego dealera. Zderzak wysoki jest w wersji sprzed liftingu, natomiast od kilku lat dostępny jest tylko zderzak niski. Mówiąc wprost - mało udany, bardzo łatwy do "przestawienia", skutecznie ogranicza możliwość założenia większych opon. Wydaje mi się mało realne aby dealer mógł Ci zamówić akcesorium do modelu sprzed chyba 5 lat.
Inna rzecz to celowość założenia tej "osłony" :lol: - ze względu na użyty plastik pełni toto funkcje wyłącznie dekoracyjne. Osłoną przedniego zderzaka jest dopiero Sheriff :one:

CzareK

PostNapisane: Śr 29 cze, 2011 08:13 

Boreal napisał(a):
Co do belki to nie powinno być problemów u rozgarniętego dealera. Zderzak wysoki jest w wersji sprzed liftingu, natomiast od kilku lat dostępny jest tylko zderzak niski.

Czyli najprawdopodobniej konieczna byłaby jeszcze wymiana zderzaka na stary. Albo rezygnacja z tej belki. :D

Boreal napisał(a):
Wydaje mi się mało realne aby dealer mógł Ci zamówić akcesorium do modelu sprzed chyba 5 lat.

Propozycja wyszła od sprzedawcy właśnie :) - "osłona" była w drukowanym katalogu z akcesoriami - katalog chyba z zeszłego roku. W katalogu były obydwa zderzaki, ale do tego niskiego pokazana jest jakaś inna dokładka. Dopiero dziś rano to zauważyłem. :okulary2: W każdym razie wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości - przynajmniej wiem, co mówic, jak zadzwonię do sprzedawcy.

Boreal napisał(a):
Inna rzecz to celowość założenia tej "osłony" :lol: - ze względu na użyty plastik pełni toto funkcje wyłącznie dekoracyjne.

Zdaje sobie sprawę, że to tylko atrapa, podobnie jak np. akcesoryjne plastikowe progi ;) - ale na razie pomysł z zakupem Jimny ma u mnie w domu słabe notowania, jak będzie "śliczny", to łatwiej mu będzie o akceptację, a potem sie zobaczy. ;)

Pozdrawiam, D.

PostNapisane: Śr 29 cze, 2011 08:21 

Model:: brak
Daniel_I napisał(a):
Albo rezygnacja z tej belki.

To jest prawidłowe podejście.
Aby się upewnić weź od dealera samochód na cały dzień i jedź z rodziną na drogę szutrową lub leśną ( udostępnioną dla ruchu pojazdów ). To będą argumenty przed zakupem i doposażeniem Jimny.

PostNapisane: Śr 29 cze, 2011 09:07 

mrquad napisał(a):
Daniel_I napisał(a):
Albo rezygnacja z tej belki.

To jest prawidłowe podejście.

I tak się właśnie stało :one: - zamówienie zostało skorygowane. :D

Pozdrawiam, D.

PostNapisane: Śr 29 cze, 2011 09:22 
Klubowicz KSP

Model:: Jimny JX '08 vel Kermit
mrquad napisał(a):
weź od dealera samochód na cały dzień

Najlepsze rozwiązanie, ja zabrałem na cały weekend. Potem notowania Jamnika gwałtownie rosną :diabel:

CzareK

PostNapisane: Śr 29 cze, 2011 10:41 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: KZJ95 2" AT
Daniel_I napisał(a):
Zdaje sobie sprawę, że to tylko atrapa, podobnie jak np. akcesoryjne plastikowe progi ;) - ale na razie pomysł z zakupem Jimny ma u mnie w domu słabe notowania, jak będzie "śliczny", to łatwiej mu będzie o akceptację, a potem sie zobaczy. ;)

Kupisz kiedyś "śliczne akcesoria" z serii stal i aluminium. Nie tylko śliczne, ale i praktyczne.

było Suzuki, jest Toyota
:-D

PostNapisane: Pn 18 lip, 2011 17:16 

Model:: jimny a/t & rexton 2,9 a/t
jak się zakopiesz limuzyną to też nie będzie ślicznie .
uważam że jamnik daje poczucie panowania nad drogą ,,poland style''
samochód ogląda się od spodu - wtedy wiadomo co to za bestia -np dacia duster jest ładna - ale licha w teren... a cena nawet podobna nowego jamika ...

PostNapisane: Wt 19 lip, 2011 14:36 

auto-matic napisał(a):
jak się zakopiesz limuzyną to też nie będzie ślicznie

Ja się nie mam gdzie zakopać w mojej okolicy :) - błoto jesli już jest, to płytkie, topił go raczej nigdzie nie będę. Dla mnie najważniejsza jest fenomenalna w porównaniu ze "zwykłą osobówką" zdolność do pokonywania wzniesień i zjazdów. Dla jednej osoby (w porywach dwóch) rozmiarowo autko jest jak najbardziej OK.

"Mój" Jimny już jest u dealera (w sobotę widziałem) - po oględzinach na żywo poziom akceptacji w rodzinie dla tego zakupu nieco wzrósł, co jest najlepszym przykładem na to, że wygląd MA znaczenie :D

W tej chwili jeszcze montują się różne akcesoria typu chlapacze, osłona koła zapasowego, itd. Ta fabryczna akcesoryjna "osłona" o która pytałem w tym wątku nie została w Polsce w ogóle homologowana i Suzuki tego nie sprzedaje (mimo, że w katalogu ma), więc problem ostatecznie rozwiązał się sam z siebie. Dealer zaproponował w zastępstwie jakieś krajowe orurowanie z homologacją (Steeler).

Jak go już odbiorę, to się pochwalę. :)

Pozdrawiam, D.

Strefa czasowa: UTC + 1