Teraz jest Śr 13 lis, 2019 06:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 09:46 

Model:: GV I 2001
Ostatnio platonicznie pasjonuję się
Jimnym :)
Widziałem kilka egzemplarzy przerobionych pod wyprawy.
Co sądzicie w tym tamacie :)

GV jest i zostanie, szukam jimniego

PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 11:23 

Model:: brak
Krótkie wyprawy, tak. wyrzucasz tylną kanapę, montujesz dodatkowy bagażnik i jest ok.
Niestety samochód jest średnio wygodny do poruszania się z prędkościami autostradowymi na dłuższą metę i na długotrwałe wyprawy z samochodami szybszymi. Możliwości przewozowe ograniczone ( mały bak obliguje do zabierania większej ilości karnistrów ). Niskie możliwości wagowe zabieranych bagaży niestety nas ograniczają. Komfort podróży bardzo słaby ( trzeba rozważać wymianę foteli na wygodniejsze ) itp. Oczywiście jak ktoś chce, to spakuje się tak jak Boreal w mały plecak, wrzuci za siedzenie maczetę..............i jeszcze będzie się zastanawiał po jaką chole....ę tyle zabrał gratów ;)

Ostatnio edytowano Pn 23 sty, 2012 11:23 przez mrquad, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 12:38 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: KZJ95 2" AT
Chyba każdy który planuje wyprawę Jimnikiem zna jego ograniczenia spowodowane wielkością. Tu się nie wiele da zrobić, ale czasem można się zastanowić po co nam tyle szpeju(czytaj gadżeciarstwa).

Jimny jako auto wyprawowe dla 2 osób, całkiem się nadaje.
1. Oczywiście nie będziemy spać w aucie (ale prawdziwi turyści wiedza że namiot zwłaszcza w zimnym klimacie ma tu przewagę).
2. W przypadku baku, to wyprawy po Europie, pólnocnej Afryce, Bliskim Wschodzie można spokojnie opedzić na baku i dododatkowych 20l w bańce.
3. że nie zabudujemy sobie stołu, prysznica itd. na pace (gadżety :D )

ale za to sprawnie pokonamy góry Rumunii bo w lesie przejedziemy między drzewami, nawet mozemy zawrócić na szlaku. Auto nawet zepsute dojedzie i wróci do Polski. Nie zakopiemy się na pierwszej wydmie z powodu 3 ton masy. :one:

było Suzuki, jest Toyota
:-D

PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 13:54 
Klubowicz KSP

Model:: Jimny JX '08 vel Kermit
Wywołany do tablicy :?:
Ja się nie pasjonuję platonicznie, tylko powoli przystosowuję Kermita właśnie do takich i zbliżonych celów. Tylna kanapa wywędrowała na stałe, zamiast niej pojawiła się płaska podłoga z blachy Alu, z uchwytami do mocowania ładunku. Zadziwiająco dużo mieści się w takiej sześciennej przestrzeni :D Planuję jeszcze montaż kilku przydasiów mających porządkować bałagan. Ponieważ mam wersję bez relingów, zastanawiam się mocno nad
http://www.4x4-shop.com/?5,bagaznik-suz ... aluminiowa
chyba jedyne wyjście przy konieczności przewozu czegoś lekkiego a przestrzennego [podobno waży poniżej 10kg, a wytrzymuje obciążenie ponad 100kg]. A może na tym postawię maszt i podniosę rejkę? :diabel:
A na razie eksperymentuję z wyposażeniem nawigacyjnym... nie mylić z AutoMapą :P

CzareK

PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 14:06 

Mi też chodziło o wyprawy krótkie w stylu off roadowe zwiedzanie Polski :) itd

PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 14:33 

Cordoba_2004 napisał(a):
Mi też chodziło o wyprawy krótkie w stylu off roadowe zwiedzanie Polski :) itd

Czyli jak najbardziej wersja Boreala z płytą aluminiowa w wykonaniu TomCAD-a ( będzie okazja do zrobienia poprawek, które robiliśmy ręcznie) ;)

Ostatnio edytowano Pn 23 sty, 2012 14:36 przez mrquad, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 16:00 
Klubowicz KSP

Cordoba_2004 napisał(a):

Jakieś fotki, dla podpatrzenia patentów?
mrquad napisał(a):
średnio wygodny do poruszania się z prędkościami autostradowymi na dłuższą metę i na długotrwałe wyprawy z samochodami szybszymi

Albo rybki, albo akwarium :P Ale na zachodnich autobanach zawalidrogą nie byłem. A Jamnik bez problemu osiąga szybkości zabronione przez Kodeks Drogowy :diabel2:
mrquad napisał(a):
Niskie możliwości wagowe zabieranych bagaży niestety nas ograniczają

Z Wami nie zamierzam konkurować ;) :D
mrquad napisał(a):
Komfort podróży bardzo słaby ( trzeba rozważać wymianę foteli na wygodniejsze )

Co prawda nie narzekam, ale masz jakieś typy?
mrquad napisał(a):
wersja Boreala z płytą aluminiowa w wykonaniu TomCAD-a

No nie wiem czy TomCAD podejmie się robić kolejną wersję, chyba za bardzo daliśmy Mu w kość :diabel:

CzareK

PostNapisane: Pn 23 sty, 2012 16:38 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
Tomek na razie odpuścił, ewentualnie jeśli zacznie coś działać to nie wcześniej jak w marcu. A zamówień by się kilka zebrało ;)

Kuba (mrquad)

PostNapisane: Wt 24 sty, 2012 19:35 

Model:: Grand Vitary 2006 1.9ddis Samurai 96'
blizzard napisał(a):
Nie zakopiemy się na pierwszej wydmie z powodu 3 ton masy.

Samokrytyka? :one: :P :D

A tak serio Ja pójdę w większy "hardkor", myśle w przyszłości o wyprawówce z Samca, na razie najtrudniej przekonać mi zonę :D

Na potęgę posępnego czerepu !!! Mocy przybywaj !!!

images/photos/57cda4614f1f0a88dc7ba.jpg

PostNapisane: Wt 24 sty, 2012 21:22 
Klubowicz KSP

:zdziw: No to będziemy kibicować :one:

CzareK

PostNapisane: Pt 27 sty, 2012 23:39 

Model:: Jimny
Największe zalety jamnika takie jak mały silnik (spalanie), mała masa i małe gabaryty są zarazem jego największymi wadami. Przystosowując swego Jamnika przyjąłem dwie zasady minimum masy i zakaz montowania czegokolwiek w górę, z przodu i na boki (opory powietrza, spalanie, na promie płacę połowę ceny jak za osobówkę- do 180 cm). Pokrótce opiszę swoje doświadczenia w tej kwestii zaczynając od tyłu. Na kole zawieszony 10 L zbiornik na wodę, z boku koła (z prawej) metalowa skrzynka na podnośnik hydrauliczny, palnik gazowy i gumowce (moje i żony). W kole na mocowaniu przypięta zapasowa dętka 235x75x15 (bo takie mam koła). Dalej we wnęce oryginalnego podnośnika (i bocznych schowkach) podstawowe części zapasowe: łożyska, paski, żarówki przewody pal. simeringi, przew. el. jakieś szczypce, śrubstaki , opaski itp. W obniżeniu pod tylnym siedziskiem zrobiłem z pianki poliuretanowej formę- wypełnienie poziomujące podłogę w której znajduje się siekiera, maczeta, piła kabłąkowa i porządny wkręcany hak na przód. Dalej od lewej wzdłuż nadkola cztery skrzyneczki po dwie na sobie, na środku za przednimi siedzeniami Vaeco CDF35. Z prawej strony wzdłuż nadkola torba na ubranka. Nad tym wszystkim na wys. ok 40 cm wykonałem ramkę montowaną w otwory fabryczne i na wierzchu wykombinowałem składane łóżko o wymiarach (po rozłożeniu) ok 110x 190 cm (czasami nie ma możliwości spania w namiocie). Pod siedzeniem kier. zestaw kluczy (duży), pasy, zblocze i szekle. Za tymże siedzeniem Terra 45 na stalówce. Pod siedzeniem pasażera składany grill, węgiel, za nim śpiwory. Na złożonym łóżku za zagłówkami skręcony materac piankowy grubości 5 cm do namiotu, bądź do łóżka w samochodzie, dwa składane fotele, 2 min. składany parawan o wymiarach 3x3 m (nieoceniony wieczorami, lub jak pada) i QUECHUA 2x2 (dwuosobowa i dwusek.). Dalej raczej dla komfortu podróżowania po bezdrożach z prawej i lewej strony pomiędzy ramą i progiem podwieszone i zabezpieczone blachą po dwa 5 lit. kanisterki na benzynę (razem 20 l). Laptop 12” na desce. O pomniejszych pomysłach racjonalizatorskich nie będę pisał. Oj byłbym zapomniał aby tylny zawias podołał takiej masie, a na co dzień się normalnie jeździło (czyt. miękko), skombinowałem z tyłu poziomowanie pojazdu sterowane z kabiny, a zasilane z kompresora od blokady. To tyle z moich doświadczeń może komuś się coś przyda.

Grunthor

PostNapisane: Pt 27 sty, 2012 23:57 
Klubowicz KSP

Model:: Już żodyn :-) wcześniej 4 jimny
zdjęcia zdjęcia zdjęcia :)

Kuba (mrquad)

PostNapisane: So 28 sty, 2012 10:06 
Klubowicz KSP

FOOTYY :!: :!: :!: :)

CzareK

PostNapisane: So 28 sty, 2012 23:14 

Model:: DR 800S BIG, JIMNY
Grunthor, chciałbym to zobaczyć! Też mi taka mała wyprawówka chodzi po głowie, miejsca powinno starczyć. :043:

PostNapisane: So 28 sty, 2012 23:22 

Grunthor, rzeczywiście trochę tego tam napchałeś, ale czy jeżdzisz z tym codzienie, czy tylko przy dłuższych wyjazdach.
Bardzo ciekawi mnie to łóżko wewnętrzne
Prosimy tak jak koledzy trochę fotek

PostNapisane: So 28 sty, 2012 23:23 
Redaktor Naczelny
Moderator

Model:: GV 2,0 DeLux
zaciekawil mnie ten egzemplarz, fotki proszę :)

PostNapisane: So 28 sty, 2012 23:38 

mrquad napisał(a):
Grunthor, rzeczywiście trochę tego tam napchałeś, ale czy jeżdzisz z tym codzienie, czy tylko przy dłuższych wyjazdach.
Bardzo ciekawi mnie to łóżko wewnętrzne
Prosimy tak jak koledzy trochę fotek

Oczywiście że nie. Na co dzień autko jest całkowicie puste (czytaj odciążone). Wszystkie modyfikacje jakie robię nie mogą burzyć wrażenia lwa bulwarowego. Nawet koła są standardowe. Po powrocie zajmuje mi to 2-3 godz. wszystko jest demontowane.

[ Dodano: Sob 28 Sty, 2012 23:39 ]
Boreal napisał(a):
FOOTYY :!: :!: :!: :)

Choć bardzo lubię jamnika mojej żony to nie jest to najciekawszy obiekt do fotografowania.
Ale jutro pogrzebię w zdjęciach i może coś znajdę. Choć jest mały problem- wstyd się przyznać, ale nie bardzo wiem jak je wkleić.

Ostatnio edytowano So 28 sty, 2012 23:44 przez Grunthor, łącznie edytowano 1 raz

Grunthor

PostNapisane: N 29 sty, 2012 04:25 

Grunthor napisał(a):
wstyd się przyznać, ale nie bardzo wiem jak je wkleić

Teraz fotosik jest dostępny bez logowania.
www.fotosik.pl
W prawym dolnym rogu jest okienko dodaj zdjęcie, po kliknięciu dodajesz zdjęcie jako niezalogowany. Zaznaczamy opcję bez ograniczeń wiekowych i wybierz zdjęcie.
Po otwarciu okienka ( wybierz plik do wysłaia przez www.fotosik.pl ). Zaznaczamy miejsce gdzie mamy zdjecia, pulpit lub biblioteka obrazy). Zaznaczamy wybrane zdjęcie lewym klawiszem myszki i naciskamy polecenie otwórz ( okienko się zamyka) i na stronie fotosika naciskamy polecenie podświetlone na żółto ( rozpocznij przesyłanie ). Po przesłaniu pliku, wystarczy skopiować kod oznaczony : Zdjęcie 500px na forum i umieścić go w takiej odpowiedzi ( wychodzi to tak ) :D
Obrazek

Ostatnio edytowano N 29 sty, 2012 04:33 przez mrquad, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: N 29 sty, 2012 10:51 

Dzięki MR QUAD za szybki kurs może się uda.
Jakieś zdjęcia zanalazłem, widzę że wszystkich ciekawi łużko. Otóż tworzy ono po złożeniu drugą podłogę na wys. ok40 cm od podłogi, które w czasie korzystania z właściwego bagażnika unoszone jest do góry na małym amortyzatorze gazowym (jak od klapy bagażnika) Tak jak na zdjęciach:
Obrazek
A to po rozłożeniu, chrapię sobie jak Lord Cox
Obrazek
niestety lepszych zdjęć nie posiadam. Chyba że zrobię w garażu zdemontowane.

Grunthor

PostNapisane: N 29 sty, 2012 11:11 

piękna sprawa zazdrościmy :)

PostNapisane: N 29 sty, 2012 11:11 

I jeszcze jedno wykopałem, dla lepszego zobrazowania.
Sjesta w południe:
Obrazek
Widać na nim łatwość dostępu do właściwego bagażnika :P

Grunthor

PostNapisane: N 29 sty, 2012 11:20 

wypoczynek bajka ............

PostNapisane: N 29 sty, 2012 14:12 

Grunthor napisał(a):
Nad tym wszystkim na wys. ok 40 cm wykonałem ramkę montowaną w otwory fabryczne i na wierzchu wykombinowałem składane łóżko o wymiarach (po rozłożeniu) ok 110x 190 cm (czasami nie ma możliwości spania w namiocie).

ciekawe. rozumiem że w tylnej części kładziesz materac na tę ramkę a w przedniej ? rozkładasz ciąg dalszy "ramki" by powstała płaska powierzchnia czy materac po prostu ląduje na złożonych siedzeniach ?

PostNapisane: N 29 sty, 2012 16:35 
Klubowicz KSP

Pomysł z łóżkiem ciekawy, ale wolę namiot. Poza powodami oczywistymi [w blaszance nad ranem lodówka, potem piekarnik] problematyczna jest wysokość nad głową, możliwość jakiegokolwiek manewru. Po zainstalowaniu sypialni na poziomie 40cm musi być chyba trochę klaustrofobicznie i wymagany jest bardzo spokojny sen. Żeby nie było - kilkanaście lat temu zdażało mi się sypiać w Ścierce kombi, po złożeniu tylnych oparć miało się równiutką [nie to co w Jamniku] powierzchnię 190cm długą, wystarczało rzucić karimatę i śpiwór. Ale luksus nie był, mimo że byłem wtedy znacznie elastyczniejszy, i jeśli tylko była pewna pogoda wolałem przespać się na trawie; na wodzie, gdy tylko jest miejsce a nie rzuca żabami, sypiam w kokpicie :D
A swoją drogą chętnie bym się wybrał do Hrubieszowa by to wszystko obejrzeć "w akcji" :one:

CzareK

PostNapisane: N 29 sty, 2012 17:14 

Krzysiek napisał(a):
Grunthor napisał(a):
Nad tym wszystkim na wys. ok 40 cm wykonałem ramkę montowaną w otwory fabryczne i na wierzchu wykombinowałem składane łóżko o wymiarach (po rozłożeniu) ok 110x 190 cm (czasami nie ma możliwości spania w namiocie).

ciekawe. rozumiem że w tylnej części kładziesz materac na tę ramkę a w przedniej ? rozkładasz ciąg dalszy "ramki" by powstała płaska powierzchnia czy materac po prostu ląduje na złożonych siedzeniach ?

Łóżeczko składa się ze stelaża i blatu (płyta, sklejka 10 mm). Blat składa się z trzech części: pierwsza tą którą widzisz uniesioną na zdjęciach i dwóch następnych, które połączone zawiasem taśmowym tworzą mniej więcej taką samą część jak ta pierwsza.
Po rozłożeniu druga stanowi przedłużenie pierwszej, a trzecia jest pod lekkim kątem i zachodzi na kier. Obie te części są podparte na kanale środkowym tuż za dźwignią biegów (a przed ham. ręcznym). Rozkładanie 2 min.

[ Dodano: Nie 29 Sty, 2012 17:31 ]
Boreal napisał(a):
Pomysł z łóżkiem ciekawy, ale wolę namiot. Poza powodami oczywistymi [w blaszance nad ranem lodówka, potem piekarnik] problematyczna jest wysokość nad głową, możliwość jakiegokolwiek manewru. Po zainstalowaniu sypialni na poziomie 40cm musi być chyba trochę klaustrofobicznie i wymagany jest bardzo spokojny sen. Żeby nie było - kilkanaście lat temu zdażało mi się sypiać w Ścierce kombi, po złożeniu tylnych oparć miało się równiutką [nie to co w Jamniku] powierzchnię 190cm długą, wystarczało rzucić karimatę i śpiwór. Ale luksus nie był, mimo że byłem wtedy znacznie elastyczniejszy, i jeśli tylko była pewna pogoda wolałem przespać się na trawie; na wodzie, gdy tylko jest miejsce a nie rzuca żabami, sypiam w kokpicie :D
A swoją drogą chętnie bym się wybrał do Hrubieszowa by to wszystko obejrzeć "w akcji" :one:

Ja też wolę namiot !!! Ale… podróżuję sam… oj z żoną. Kiedyś w 2007 roku w Karpatach ukraińskich zwyczajnie się zgubiłem i moja żona o godz. 23 zażądała powrotu do domu :shout: (bo ją niedźwiedź zje. Dlatego powiedziałem sobie jeżeli mam śmigać tym wózkiem to muszę mieć możliwość koła zap. w postaci spania w aucie. Normalnie śpię w namiocie- po prostu nie ma co porównywać, ale podróżuję teraz bez stresu że nie znajdę odp. noclegu. Jak mam ciśnienie staję na stacji benz. rozkładam łóżko i zwyczajnie śpię. Na 3 tygodniowym wyjeździe korzystam z niego 3-4 razy. Pierwsze wklejone zdjęcie przedstawia mój normalny biwak. Poza tym mam dwie podłogi z tyłu. Do Hrubka oczywiście zapraszam :)

Grunthor

PostNapisane: N 29 sty, 2012 18:02 

dzięki za odpowiedź. tak myślałem że to nie koniec. szkoda że nie masz zdjęć reszty patentów. :(

PostNapisane: N 29 sty, 2012 18:07 

Model:: KZJ95 2" AT
Jestem pod wrażeniem zmian i rozwiązań, ale ja też (tak jak pisałem wcześniej) do zwolenników namiotów.

Zresztą teraz i tak mam wystarczajaco miejsca :D

było Suzuki, jest Toyota
:-D

PostNapisane: N 29 sty, 2012 21:14 

Grunthor napisał(a):
Dzięki MR QUAD za szybki kurs może się uda

Fajnie, że się udało ;)
Swoją drogą daleko na nasze spotkania nie masz , a z pewnością jamnik jest ciekawy i warto by było go zobaczyć

PostNapisane: Pn 30 sty, 2012 09:17 

mrquad napisał(a):
Grunthor napisał(a):
Dzięki MR QUAD za szybki kurs może się uda

Fajnie, że się udało ;)
Swoją drogą daleko na nasze spotkania nie masz , a z pewnością jamnik jest ciekawy i warto by było go zobaczyć

Jak wytłumaczyłeś mi jak "sołtys krowie na rowie" to musiało się udać.
Masz rację daleko nie mam, ale w związku z moją pracą niestety oprócz urlopu nie mogę sobie nic zaplanować na tydzień do przodu- tragedia. :(

Ostatnio edytowano Pn 30 sty, 2012 09:18 przez Grunthor, łącznie edytowano 1 raz

Grunthor

PostNapisane: Pn 30 sty, 2012 09:31 

Obserwuj temat zlotów, często robimy spotkania w Otwocku ;)

PostNapisane: Pn 30 sty, 2012 20:53 

Model:: Grand Vitary 2006 1.9ddis Samurai 96'
mrquad napisał(a):
Obserwuj temat zlotów, często robimy spotkania w Otwocku ;)

Mogę potwierdzić i są super !!!

Na potęgę posępnego czerepu !!! Mocy przybywaj !!!

images/photos/57cda4614f1f0a88dc7ba.jpg

PostNapisane: Śr 23 sty, 2013 10:04 

Model:: Suzuki sv 650, eX Jimny 1.3, NOW GVII 2.7v6
Grunthor napisał(a):
Największe zalety jamnika takie jak mały silnik (spalanie), mała masa i małe gabaryty są zarazem jego największymi wadami. Przystosowując swego Jamnika przyjąłem dwie zasady minimum masy i zakaz montowania czegokolwiek w górę, z przodu i na boki (opory powietrza, spalanie, na promie płacę połowę ceny jak za osobówkę- do 180 cm). Pokrótce opiszę swoje doświadczenia w tej kwestii zaczynając od tyłu. Na kole zawieszony 10 L zbiornik na wodę, z boku koła (z prawej) metalowa skrzynka na podnośnik hydrauliczny, palnik gazowy i gumowce (moje i żony). W kole na mocowaniu przypięta zapasowa dętka 235x75x15 (bo takie mam koła). Dalej we wnęce oryginalnego podnośnika (i bocznych schowkach) podstawowe części zapasowe: łożyska, paski, żarówki przewody pal. simeringi, przew. el. jakieś szczypce, śrubstaki , opaski itp. W obniżeniu pod tylnym siedziskiem zrobiłem z pianki poliuretanowej formę- wypełnienie poziomujące podłogę w której znajduje się siekiera, maczeta, piła kabłąkowa i porządny wkręcany hak na przód. Dalej od lewej wzdłuż nadkola cztery skrzyneczki po dwie na sobie, na środku za przednimi siedzeniami Vaeco CDF35. Z prawej strony wzdłuż nadkola torba na ubranka. Nad tym wszystkim na wys. ok 40 cm wykonałem ramkę montowaną w otwory fabryczne i na wierzchu wykombinowałem składane łóżko o wymiarach (po rozłożeniu) ok 110x 190 cm (czasami nie ma możliwości spania w namiocie). Pod siedzeniem kier. zestaw kluczy (duży), pasy, zblocze i szekle. Za tymże siedzeniem Terra 45 na stalówce. Pod siedzeniem pasażera składany grill, węgiel, za nim śpiwory. Na złożonym łóżku za zagłówkami skręcony materac piankowy grubości 5 cm do namiotu, bądź do łóżka w samochodzie, dwa składane fotele, 2 min. składany parawan o wymiarach 3x3 m (nieoceniony wieczorami, lub jak pada) i QUECHUA 2x2 (dwuosobowa i dwusek.). Dalej raczej dla komfortu podróżowania po bezdrożach z prawej i lewej strony pomiędzy ramą i progiem podwieszone i zabezpieczone blachą po dwa 5 lit. kanisterki na benzynę (razem 20 l). Laptop 12” na desce. O pomniejszych pomysłach racjonalizatorskich nie będę pisał. Oj byłbym zapomniał aby tylny zawias podołał takiej masie, a na co dzień się normalnie jeździło (czyt. miękko), skombinowałem z tyłu poziomowanie pojazdu sterowane z kabiny, a zasilane z kompresora od blokady. To tyle z moich doświadczeń może komuś się coś przyda.

Nie mogę sie powstrzymać- muszę wyrazić podziw dla kreatywności :)
Pozdrawiam

PostNapisane: Śr 30 sty, 2013 22:36 

nifimev napisał(a):
Pozdrawiam

Tak było, a jest trochę inaczej :D

Grunthor

PostNapisane: Cz 31 sty, 2013 19:37 

Model:: Suzuki sv 650, eX Jimny 1.3, NOW GVII 2.7v6
Grunthor napisał(a):
nifimev napisał(a):
Pozdrawiam

Tak było, a jest trochę inaczej :D

to moze nam pokaz jak jest :;>:

PostNapisane: Pn 18 lut, 2013 12:54 

Model:: Suzuki Jimny 1.3 A/T
Cordoba_2004 napisał(a):
Ostatnio platonicznie pasjonuję się
Jimnym :)
Co sądzicie w tym tamacie :)

Nie wiem, czy przypadkiem gdzieś już nie było: http://www.youtube.com/watch?v=vTSNvAiKhmw. :D

Pozdrawiam, D.

PostNapisane: Pn 18 lut, 2013 13:13 

Znam gościa co ma saperkę na tylnej klapie a maczetę po lewej stronie fotela kierowcy, krata oddziela go od bałaganu w bagażniku a sam pakuje się w plecak szkolny ( zmieszczą się tam zeszyty i książki ucznia klasy II ). Jedyna rzecz z która się facet nie potrafi rozstać, to stary termiczny kubek w którym herbata ma konsystencję smoły. Lodówka to zbytek a łóżko kupił sobie dopiero na 50 urodziny :D

Ps. Pewnie zna go tutaj wiele osób ;)

PostNapisane: Pn 18 lut, 2013 15:36 
Klubowicz KSP

mrquad napisał(a):
maczetę po lewej stronie fotela kierowcy

Po prawej - z lewej jest klucz do otwierania szlabanów w lesie :P

CzareK

PostNapisane: Pn 18 lut, 2013 15:51 

Boreal napisał(a):
klucz do otwierania szlabanów w lesie

I to jest podstawowe wyposazenia jamnika wyprawowego :one:

PostNapisane: Pn 18 lut, 2013 15:59 

Ciekawe jak się śpi w takim kurniku na dachu małego i chybotliwego Jamnika, szczególnie w górach przy dużym wietrze. Chyba jednak na ziemi w zwykłym namiocie stabilniej (czytaj lepiej).

Grunthor

PostNapisane: Wt 18 cze, 2013 20:36 

No i w zasadzie wszystko gotowe do wyjazdu. Jamnik ogarnięty. Graty spakowane (trochę wcześnie, ale jest mus), zostały do wrzucenia ciuchy i żarcie. Ruszam w sobotę ok. 5:00. W/g obliczeń do przejechania 9,5 tyś km (28 dni).
A tak się prezentuje przed dozbrojeniem:
Obrazek
i po:
Obrazek
Obrazek

Grunthor

PostNapisane: Pn 19 sie, 2013 11:13 

samochodzik marzenie

PostNapisane: Pn 19 sie, 2013 11:28 

Model:: jimny
Nie za duże obciążenie dla klapy?
Nie lepiej na hak?

Jimny 1.3 DOHC 82 kM 4WD BFG webasto Ironman

PostNapisane: Wt 20 sie, 2013 13:29 

magpul napisał(a):
Nie za duże obciążenie dla klapy?
Nie lepiej na hak?

Nie za duże (ok. 70 kg), ponieważ przy zamkniętych drzwiach cały ciężar obciąża hak, a jak drzwi są otwarte jest dołożone dodatkowe ramie.
Obrazek

Grunthor

PostNapisane: Śr 21 sie, 2013 09:51 

Model:: jimny
Na hak można wiecej :D

Obrazek

Jimny 1.3 DOHC 82 kM 4WD BFG webasto Ironman

PostNapisane: Śr 21 sie, 2013 10:17 

fajne:)

PostNapisane: Śr 21 sie, 2013 11:49