Teraz jest Śr 23 wrz, 2020 18:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 14 mar, 2012 21:53 

Model:: 1.0 i GLS
Witajcie, posiadam Swifta HATCH 1.0 GLS 2001r. już 3 rok i do tej pory nie było problemów
1. Miesiąc temu po pracy wróciłem do domu, było wszystko ok. W nocy ****** mrozem. Rano gdy odpaliłem Suzi, po około 20 sekundach zapalił się CHECK. Podnoszę maskę, a na uszczelce poniżej sondy lambda bokiem sobie popyrkują spalinki :) No to na drugi dzień na wymianę uszczelek :) Okazało się, że przed drugą sondą też poszła uszczelka. Wsio wymienione. Odbieram autko, a że warsztat biedny i nie mają softa, odłączyłem akumulatorek na jakieś 10 minutek, podłączam, pochodził do włączenia się wentylatorka i CHECK już się nie pojawił :) Zadowolony pojechałem wieczorem do pracy, było ok. Lecz rano po odpaleniu znowu się zapalił :P I zaczął kopcić nawet tak w miarę ;D I od tamtego momentu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Za każdym razem jak skasuje kompa poprzez odłączenie aku normalnie chodzi, pali tyle ile palić ma, normalnie funkiel nówka nie śmigana ;D Ale gdy go zgaszę i odpalę 2 raz po minucie znowu zółta kontrola wali w gały. Nie ważne ile przejadę na 1 odpaleniu, 1 km czy 100 km dopóki go nie zgaszę i nie odpalę po raz 2 check się nie zaświeci :P

2 sprawa, od momentu pierwszego zaświecenia się checka raz się dogrzewa baardzo szybko, a raz straaasznie poooowooooli. Zależy też oczywiście czy leci pod 7 rpm czy pod 3500 - 4000. I teraz tak, jeśli nagrzeję silnik do optymalnej temperatury pracy powoli, biegi max do 2.500 ma muła straaasznego. Natomiast odpalę go, pochodzi z 5 minutek, z nawiewu zaczyna dmuchać cieplutkim powietrzem, i ogień ;D w 4 minuty dogrzany do optymalnej to ma buta jak ta lala dopóki nie ostygnie.

Zalałem go pod korek, jak już check świecił i po przejechaniu około 185km spalił pół baku :P Przy jeździe do 3k rpm na 4, Piątkę wrzucam dopiero koło 100. Ogólnie przed awarią z checkiem nie sprawdzałem ile poleci, a teraz> 1 bieg strzał ze sprzęgła na 3.200 rpm, 2 bieg 7.000 rpm, 3 bieg 5.500 rpm, 4 bieg koło 5.000 a Piątka jak wejdzie tak wejdzie i rozbujałem go do 150 +\- 5 km/h

3. Sprawa. Zawsze odpala od strzala. I jeżeli mam wszystkie odbiorniki typu radio, ogrzewanie szyby, światła wyłączone. Ogólnie wszystko co działa na prąd. Obroty po wyłączeniu ssania spadają na 800-850. Piknie niee ;D Ale włączę np awaryjne to falują z 1100-1350 ;D Do tego włączę światła mijania to falują od 1100 - 1250 ;D Jak jadę sobie ciemną drogą, i zacznę hamować, to przygasają mi światła. Jak np stoję na biegu jałowym i zacznę otwierać obydwie szyby na raz, to zatrzęsie silnikiem na 2-3 sekundy. Po czym wskoczą na 1250-1300 i nie spadną do 800 dopóki nie puszczę przełączników. A wszystko zaczęło się dziać od pierwszej wizyty CHECK'a na desce mojej kochanej Suzi :**

Proszę o jakieś sugestie ;D Ogólnie używam teraz Suzi bo rozpocząłem odbudowę Kadetta :D W Oplu zrobię wszystko, a tu jakoś inaczej to tu wygląda.

P.S
Czytałem wiele tematów na temat checka tu na forum i innych, ogólnie o problemach z tymi silniczkami i wiele osób pisało, że słyszy metaliczny dźwięk albo cuś, u mnie silnik strasznie chrobocze, ale tylko przy większej akceleracji :PP

POMOCY KOCHANI :*

PostNapisane: Śr 21 mar, 2012 12:14 

Model:: 1.0 i GLS
@up, może temat pomoże komuś w przyszłości.

P1250 EFE Heater Circuit Malfunction
Ogrzewacz paliwa/powietrza przed dostaniem się do komory spalania, gdy silnik jest zimny. Do tego walnięty regulator napięcia.

Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1