Teraz jest Pn 30 mar, 2020 23:22

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 24 lut, 2010 21:05 
Współzałożyciel Stowarzyszenia

Model:: Baleno navy blue
Obrazek
Fotka na fali dzisiejszego reportażu w TVN, patrol płci mieszanej siedzi w zaparkowanym aucie i beztrosko pali papierosy :/ tak "pracuje" straż miejska w Zgierzu.

Ostatnio edytowano Pn 14 mar, 2011 21:46 przez sinus, łącznie edytowano 3 razy

I co dalej?

PostNapisane: Śr 24 lut, 2010 22:43 

Model:: Zafira, Astra
A co mają robić jak limit paliwowy wyczerpali? :P

Sprzedam sporo części do Baleno 3d '96

PostNapisane: Śr 24 lut, 2010 22:59 

Model:: SS/SSS/E46 Cd
Szczupły napisał(a):
A co mają robić jak limit paliwowy wyczerpali? :P

to jak wyczerpali, to będą pchać potem :D bo zostawili na włączonych światłach :D

Co to znaczy zero kompromisów ? - tzn. zero pieniędzy od 1 danego miesiąca do 1 przyszłego :D
Były moderator forum - podziękowałem wraz z 17.03.2011

PostNapisane: Śr 24 lut, 2010 23:07 

Model:: ___
sinus napisał(a):
[url=http://img692.imageshack.us/img692/6458/dsc02353r.th.jpg]Obrazek[/URL]
Fotka na fali dzisiejszego reportażu w TVN, patrol płci mieszanej siedzi w zaparkowanym aucie i beztrosko pali papierosy :/ tak "pracuje" straż miejska w Zgierzu.

Sinus, ktoś tam trafnie podsumował w tym reportażu,
że Straż Miejska to taka formacja dla tych co chcieli do Policji
ale nie są wystarczająco dojrzali aby się tam znaleźć.
Pewnie po tym co za chwilę tu powiem parę osób
się zagotuje, ale SM i tego typu "porządkowe" służby
mają MZ niski pożytek społeczny i stosunek jakość/cena
w związku z czym powinny być zlikwidowane.
Podobnie jest z SOK [Straż Ochrony Kolei(n)] na przykład.

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 00:39 

JLO napisał(a):
Pewnie po tym...

A co się ma gotować? Ty i ja wygłaszamy opinie, z którymi zgadza się większość społeczeństwa :)
Rennes napisał(a):
to możnaby oddzielny temat zrobić :diabel2: ale szkoda miejsca na śmiecie

Racja Rennes, ubliża policji pisanie o tych niedorobionych leniach w tym temacie :)

Ostatnio edytowano Cz 25 lut, 2010 15:24 przez sinus, łącznie edytowano 2 razy

I co dalej?

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 08:06 

Model:: Suzuki Bandit
A co tu pisać? Zlikwidować nierobów, a kasę na nich przeznaczoną przekazać Policji.
Banda nierobów nadająca się jedynie do wypisywania mandatów za niewłaściwe parkowanie i do pilnowania fotoradarów ukrytych w śmietnikach.
Jak przychodzi co do czego to albu udają, że nie widzą albo odsyłają do Policji :kalach:

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Jeśli możesz, pomóż proszę - www.piecioraczki.pl

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 09:00 

Model:: inny
a ja uwazam ze szanowac nalezy kazdego... a nie obrazac... to tylko swiadczy o wypowiadajacym slowa, ze uwaza sie za lepszego od innych...

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 14:16 

Model:: GV II 1,9DDIS 2007
szahid napisał(a):
a ja uwazam ze szanowac nalezy kazdego... a nie obrazac... to tylko swiadczy o wypowiadajacym slowa, ze uwaza sie za lepszego od innych...

Dokładnie tak.
Ja to co tu napisano o SM mogę powiedzieć o policji.
Niestety miałem z nimi do czynienia zbyt często i nie mówię tu o drogówce... Ich podejście do spraw i sposób zachowania w stosunku do mnie jako poszkodowanego było, mówiąc łagodnie, nieodpowiednie.
Wszędzie znajdą się ludzie, którzy szargają opinię danego środowiska.

Ostatnio edytowano Cz 25 lut, 2010 14:17 przez Czoboki, łącznie edytowano 1 raz

Pozdrawiam
Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 14:34 
Redaktor Naczelny
Moderator

Model:: GV 2,0 DeLux
Czoboki napisał(a):
szkoda tylko że postrzega się pracę innych przez pryzmat tych najgorszych

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 15:33 

Rennes napisał(a):
Czoboki napisał(a):
szkoda tylko że postrzega się pracę innych przez pryzmat tych najgorszych

Tak niestety jest prawie zawsze :(

Pozdrawiam
Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 15:54 

ja uwazam ze straz miejska/gminna jest potrzebna... jak ktos zle parkuje, niech mu mandat dadza straznicy (nauczy sie), jak ktos handluje w niedozwolonym miejscu, tak samo (dawno dawno temu sam dostalem)... policja nie jest od tego... a poza tym, jak mi sasiad dzialke u rodzicow zasmiecil, to tylko straz miejska tym mogla sie tym zajac... policja ma inne obowiazki... co do radarow ( w smietnikach ) to wystarczy jezdzic wolniej :P

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 16:28 
Klubowicz KSP

Model:: GV 2.o 5MT
Ten portal o którym mówili na TVN jest dobrym rozwiązaniem , widzisz nie zgodnie z przepisami zaparkowany radiowóz lub inne auto , robisz fotki i zarzucasz właśnie tam. Nie pamiętam dokładnie nazwy ale było to coś o świętych krowach.
Napiętnowanie tych którzy przeginają lub naginają prawo w taki sposób może przynieść jakieś rezultaty.

Pozdrawiam były
Administrator Forum

http://www.klubsuzuki.pl

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 17:18 
Redaktor Naczelny
Moderator

szahid napisał(a):
jak ktos zle parkuje, niech mu mandat dadza straznicy
czasem i tego nie potrafią :;>:
Kiedyś zwróciłem uwagę takim baranom (inaczej nie mogę ich nazwać), na samochód całkowicie blokujący chodnik, a oni stoją obok i nic, nawet się ruszyli i stwierdzili że nie ma podstaw do interwencji bo nie stoi na pasach i ma bilet z parkomatu :diabel2:

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 17:49 

Model:: IGNIS 1.3 4WD (Japan)
Rennes, świetny przykład. Tez kiedyś zwróciłem uwagę n pewien sposób parkowania samochodu kilka metrów dalej, niż panowie właśnie interweniowali i odpowiedzieli mi prawie złośliwie, że oni wiedzą co mają robić i żebym zadzwonił na 986 :/ Po co ja mam dzwonić, skoro właśnie tam stoją ? Jakaś paranoja to jest.

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 19:40 

w takich przypadkach notujesz ich numery sluzbowe i robisz zdjecia zdarzenia... od razu interweniuja... ja nie mialem nigdy problemu ze straznikami, czy policjantami... a zdarzalo mi sie juz "mobilizowac" ich do dzialania, chocby jak mieszkalem na widok w warszawie (ulica jednokierunkowa), jak kierowcy wjezdzali pod prad... obywatel ma prawo zwrocic uwage na zle lub w ogole nie interweniujacego funkcjonariusza, lub zlozyc na to skarge... tylko trzeba chciec...

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 22:05 

szahid napisał(a):

Moja wypowiedź o strażnikach nierobach nie ma nic wspólnego z wywyższaniem się. Daleki jestem od tego. Nie mniej jednak taka a nie inna jest moja opinia o większości funkcjonariuszy tej formacji. A wynika, nie z zasłyszanych opowieści, a z własnego doświadczenia i obserwacji.
Gdyby wypełniali swoje obowiązki tak jak należy, słowo "nieroby" faktycznie byłoby w stosunku do nich obraźliwe. W moim przypadku jest jednak określeniem opisującym rzeczywistość. Nie raz widziałem ich śpiących w aucie w jakiejś bocznej uliczce czy odchodzących szybkim krokiem na widok jakiejś awantury na ulicy.
Jak trzeba rozgonić grupkę dresów pijących i awanturujących się praktycznie dzień w dzień pod sklepem, po drugiej stronie ulicy, na wprost ich posterunku, to udają, że nie widzą, ale jak dwóch dziadków (sąsiadów) siadło sobie pod blokiem na ławeczce w upalny dzień z piwkiem to aż ich 4 przyjechało "na interwencję" mandaty wypisywać. 1 pisał, trzech ubezpieczało.
Jak jakiś baran zatarasował autem prawie cały chodnik, tak że musiałem z wózkiem omijać go po ruchliwej ulicy i podszedłem do nich z prośbą aby coś z tym zrobili, usłyszałem, że zaraz się tym zajmą. Niestety odległość ok 100 m przekraczała ich możliwości. Po ok 30 minutach facet spokojnie odjechał.

Jak to powiadają starzy górale: alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :619:

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 22:55 

Kitza słusznie pisze, określanie funkcjonariuszy tej służby adekwatnie do ich zachowań w niczym im nie ubliża, jedynie stwierdza stan faktyczny. Pamiętajmy, że straż miejska pełni rolę służebną wobec społeczeństwa i ich obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na zgłoszenia o przestępstwach czy wykroczeniach.
Straż miejska ma za zadanie dbać o ogólny ład i porządek na powierzonym terenie, nie tylko za pomocą mandatów. Na chwilę obecną podstawowym zajęciem straży jest nakładanie mandatów, przede wszystkim na użytkowników aut, a takie działanie całkiem nieźle zasila budżety miast i gmin.
Szahid i Czoboki - tak, czuję się lepszy od cwaniaczków i bumelantów, którzy połowę służby spędzają na drzemce i wypoczynku, a drugą połowę na bliżej nieokreślonych czynnościach. O takich typkach właśnie w tym temacie jest mowa. Spolegliwość i umiarkowanie, które tu okazujecie, to jak najbardziej pozytywne cechy, ale w tym przypadku są jedynie śmiechu warte. Na szacunek, przynajmniej mój, należy zapracować.

I co dalej?

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 23:09 

kitza i sinus... a dlaczego nie reagujecie jak widzicie ze spia w bocznej uliczce? dlaczego nie zrobicie zdjecia i nie zlozycie skargi na ich "bezczynnosc"? najlatwiej jest obrazac i nazekac... ale cos zrobic to juz za ciezko? tez nic nie robicie.. czyli jestescie "nierobami"?

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 23:27 

sinus napisał(a):
Na szacunek, przynajmniej mój, należy zapracować.

Na mój również, a oni zapracowali. Jeśli piętnujesz to nie piętnuj całej formacji a konkretnych ludzi, bo uogólniając obrażasz tych, którzy robią co należy.

Przy najblizszej okazji spiszcie numer slużbowy, numer rejestracyjny czy zrobcie zdjęcie i zadziałajcie jak należy. Narzekać każdy potrafi.

Pozdrawiam
Marek

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 23:34 

Model:: <-Baleno 1.8, ->Astra H
Czoboki napisał(a):
Jeśli piętnujesz to nie piętnuj całej formacji a konkretnych ludzi, bo uogólniając obrażasz tych, którzy robią co należy.
Tyz tak uwazam, bo zaraz wjedziecie na nauczcieli (czyli tez na mnie :D ) i beda jaja :D

Zalecam wieksze opanowanie - taksiarze tez potrafia jezdzic malo kulturalnie, ale przeciez nie wszyscy. Podobnie motorniczy w tramwaju - raz zaczeka, a raz zamknie drzwi przed nosem. Wkurzajmy sie, dyskutujmy, ale nie uogolniajmy :)

Suzuki Baleno 1.8 - niepozorne i zadziorne :diabel2:
"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu" :okulary:

PostNapisane: Cz 25 lut, 2010 23:42 

Nie musiałem reagować. W momencie gdy sięgnąłem po telefon podjechał drugi samochód straży, z którego wyskoczył (przypuszczam) ich przełożony. Miny mieli nie tęgie.
szahid napisał(a):
najlatwiej jest obrazac i nazekac...

Po raz kolejny powtarzam, że nikogo nie obrażam. Nazywam rzeczy po imieniu.
Obrażasz mnie w tej chwili Ty, sugerując, że jestem nierobem bo nie zgłosiłem tego co widziałem. Obowiązek zgłoszenia mam, co najwyżej, moralny i gdyby nie nadjechało drugie auto, uwierz, zrobiłbym to.

szahid napisał(a):
tez nic nie robicie.. czyli jestescie "nierobami"?.

Hamuj się trochę z tymi "nierobami" w stosunku do mnie czy sinusa, bo nie dostrzegasz pewnej, znaczącej różnicy. ONI BYLI W PRACY. W pracy, za którą biorą kasę z moich czy Twoich podatków. Pracę, która polega na służbie społeczeństwu, a nie spaniu kątach czy wykręcaniu się z wykonywania OBOWIĄZKÓW.

Szanuję tych, którzy szanują mnie. Jeśli jeden z drugim, swoim zachowaniem dają mi do zrozumienia, że mają w du :619: ie moją prośbę/zgłoszenie, to za co mam ich niby szanować?

Zazwyczaj staram się nie uogólniać i jeśli np mimo kilku różnych spięć z policjantami, mam o nich dobre zdanie i szanuję ich pracę, tak o SM dobrego słowa powiedzieć nie mogę. Najzwyczajniej w świecie, nie mam podstaw ku temu.

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 00:03 
Redaktor Naczelny
Moderator

Czoboki napisał(a):
Przy najblizszej okazji spiszcie numer slużbowy, numer rejestracyjny czy zrobcie zdjęcie i zadziałajcie jak należy
takie zachowanie zalatuje mi donosicielstwem :/
Każdy może mieć gorszy dzień, żona rodziła, albo dziecko chore i nocka zarwana, stąd to spanie w bocznej ulicy, a tu zaraz zakapować człowieka :diabel2:.
Przeciez to też ludzie, a nie śmiecie miejskie, chyba że coś mi się pokręcił :D

Ostatnio edytowano Pt 26 lut, 2010 00:05 przez Rennes, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 00:11 

Rennes napisał(a):
Czoboki napisał(a):
Przy najblizszej okazji spiszcie numer slużbowy, numer rejestracyjny czy zrobcie zdjęcie i zadziałajcie jak należy
takie zachowanie zalatuje mi donosicielstwem :/
Każdy może mieć gorszy dzień, żona rodziła, albo dziecko chore i nocka zarwana, stąd to spanie w bocznej ulicy, a tu zaraz zakapować człowieka :diabel2:.
Przeciez to też ludzie, a nie śmiecie miejskie, chyba że coś mi się pokręcił :D

Gwarantuję, że poproszenie o numer służbowy w 99% przypadkow zmienia zachowanie delikwenta. :diabel2:
Niby masz rację, ale ciekawe co na to by powiedział ktoś, komu by się krzywda działa, a panowie nie słyszeli bo spali...

Pozdrawiam
Marek

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 01:40 

szahid napisał(a):
kitza i sinus... a dlaczego nie reagujecie jak widzicie ze spia w bocznej uliczce? dlaczego nie zrobicie zdjecia i nie zlozycie skargi na ich "bezczynnosc"? najlatwiej jest obrazac i nazekac... ale cos zrobic to juz za ciezko? tez nic nie robicie.. czyli jestescie "nierobami"?

Policja ma "wewnętrznych", straż pewnie nie, bo po co. Szahid, to straż ma pilnować aby nasze codzienne życie było łatwiejsze, wystarczy że są utrzymywani z naszych podatków, moje interwencje nie powinny mieć w ogóle miejsca. Dzieje się jednak inaczej, straż w rękach administracji jest narzędziem do wyciągania pieniędzy. I jeszcze raz, nazwanie pijaka-pijakiem, lenia-leniem, a złodzieja-złodziejem, to stwierdzenie faktu, nic więcej, nie ma w tym nic obraźliwego.
kitza napisał(a):
Hamuj się trochę z tymi "nierobami" w stosunku do mnie czy sinusa, bo nie dostrzegasz pewnej, znaczącej różnicy. ONI BYLI W PRACY. W pracy, za którą biorą kasę z moich czy Twoich podatków. Pracę, która polega na służbie społeczeństwu, a nie spaniu kątach czy wykręcaniu się z wykonywania OBOWIĄZKÓW.

W pełni popieram co napisałeś.
hoodzix napisał(a):
Tyz tak uwazam, bo zaraz wjedziecie na nauczcieli (czyli tez na mnie :D ) i beda jaja :D

Jak będziesz zasypiał na lekcjach to też Ci się obrwie :D
Czoboki napisał(a):
Jeśli piętnujesz to nie piętnuj całej formacji a konkretnych ludzi, bo uogólniając obrażasz tych, którzy robią co należy.

Równie dobrze mogę powiedzieć, że "ci dobrzy" strażnicy obrażają mnie tolerując leni, bumelantów i nierobów wśród swoich współpracowników i kolegów, bo w końcu po części utrzymuję ich z wypracowanych przez siebie środków.
I spójrz na fotkę w pierwszym poście, bardzo konkretny samochód z czytelnymi numerami.

Generalnie formacja do kasacji, trafność tej tezy pewnie niebawem potwierdzą przyszłe postępki tych cwaniaczków.

I co dalej?

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 08:04 

sinus napisał(a):
Równie dobrze mogę powiedzieć, że "ci dobrzy" strażnicy obrażają mnie tolerując leni, bumelantów i nierobów wśród swoich współpracowników i kolegów

sinus napisał(a):
Generalnie formacja do kasacji, trafność tej tezy pewnie niebawem potwierdzą przyszłe postępki tych cwaniaczków.

Jak dla mnie EOT, bo z człowiekim zaślepionym nienawiścią nie ma sensu dyskutować.

Pozdrawiam
Marek

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 09:44 

to ja zapytam inaczej... jesli tak bardzo was razi ta "banda nierobow", majac zdjecia jak nie pracuja, to czy zglaszacie to? czyzbyscie godzili sie z tym , ze wasze podatki nie sa wlasciwie wydawane? milczaca zgoda? bo ja to tak odbieram... tylko tutaj napisac ze SM jest bee, ale probowac walczyc by to sie zmienilo to juz nie, bo lepiej nazekac... jesli nie reagujesz na takie zachowanie SM (popularna znieczulica spoleczna) to oni to odbieraja jako milczaca zgode na takie ich zachowanie... a potem sie dziwicie...

Rennes, donosicielstwem nie jest reagowanie na lamanie prawa, czy wykroczenie... przez 4 lata mieszkalem w samym centrum wawy i wiem jaka jest znieczulica ludzka, nawet jak ktos lamie prawo... jak sie nie reaguje to potem jeden z drugim zabija policjanta, bo wie ze nikt mu nie pomoze, jak zareagowal na akt wandalizmu... wiecej nazekajcie i jeszcze bardziej propagujcie znieczulice... lepiej nie widziec, mniej klopotow sie ma wtedy, prawda?

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 10:00 

Rozmowa traci sens. Sinus założył wątek dotyczący naszej opinii na temat SM. Wyraziłem swoją opinię. W międzyczasie ktoś powpinał tu różne wypowiedzi z kilku różnych wątków próbując sklecić to w całość. Wyszło na to, że opinia zmieniła się w żale czy narzekania.
Szkoda nerwów na dalszą dysksuję. Mam swoje zdanie, Ty szahid masz swoje. Do konsensusu raczej nie dojdziemy.
Pozdrawiam

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 10:32 

Model:: Baleno 3D GS
Rennes napisał(a):
Każdy może mieć gorszy dzień, żona rodziła, albo dziecko chore i nocka zarwana, stąd to spanie w bocznej ulicy, a tu zaraz zakapować człowieka

Powiesz to samo o chirurgu, który będzie ci wymieniał staw biodrowy i wymieni nie w tej kończynie co trzeba, albo zaszyje chustę w klatce piersiowej????? Bo miał gorszy dzień? Bo musiał się napić żeby odreagować kłótnię w domu???
Policjant strzelił w przechodnia a nie bandytę, bo mu ręce drżały - wczoraj wszak były jego imieniny, albo ma 2miesięczne dziecko, które musi karmić w nocy co 2 godziny???

ABSURD

Każde stanowisko ma przydział czynności, zakres odpowiedzialności - a szczególnie funkcjonariusz publiczny (jakim jest SM, ale również w myśl karty nauczyciela, również nauczyciel) i jako taki podlega specjalnej ochronie według prawa (większej niż zwykły obywatel. A dlaczego? Bo:
SM to "umundurowana formacja tworzona przez radę miasta (gminy) mająca na celu ochronę porządku publicznego na terenie miasta (gminy)

i najważniejsze z ustawy o straży gminnej:
Art. 2.2 2. Straż spełnia służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swe zadania z poszanowaniem godności i praw obywateli.
Art. 11 Do zadań straży należy w szczególności:
1) ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych,
4) zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, do momentu przybycia właściwych służb, a także ustalenie, w miarę możliwości, świadków zdarzenia,
8) informowanie społeczności lokalnej o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjowanie i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi,

Art. 12. 1. Strażnik wykonując zadania, o których mowa w art. 10 i 11, ma prawo do:
3) ujęcia osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia i niezwłocznego doprowadzenia do najbliższej jednostki Policji,

Kto widział wykonywanie tychże czynności przez SM niech podniesie rękę; jeśli to zrobi, niech sie cieszy, ze u niego SM robi coś więcej niż wlepia mandaty za prędkość i złe parkowanie (a i to nie zawsze).

Jest niedopuszczalne spanie podczas pracy, szczególnie funkcjonariusza publicznego, a szczególnie funkcjonariusza jednej ze służb, która ma prawo użyć przymusu bezpośredniego i odpowiada za bezpieczeństwo obywateli. Jak ktoś nie chce odpowiedzialności w miejscu pracy, to do łopaty!

Aha, zwracam uwagę młodzieży n/t zachowania, a szczególnie ich rodzicom jeśli są w pobliżu. Bo wina spoczywa na rodzicach, którzy są jeszcze gorsi od tych dzieci. Jacy rodzice, takie dzieci. K...a (kurka :D) , większość nie dojrzała (w główkach) jeszcze do trzymania psa, a co dopiero posiadania dzieci :kalach:

Ostatnio edytowano Pt 26 lut, 2010 15:25 przez malins, łącznie edytowano 3 razy

Miami Vice FAN

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 11:54 
Redaktor Naczelny
Moderator

Rennes napisał(a):
Każdy może mieć gorszy dzień, żona rodziła, albo dziecko chore i nocka zarwana, stąd to spanie w bocznej ulicy, a tu zaraz zakapować człowieka .
to była taka mała prowokacja, chciałem tą formację potraktować bardzo po ludzku :)
Rennes napisał(a):
Przeciez to też ludzie, a nie śmiecie miejskie, chyba że coś mi się pokręcił
czyli jednak coś pokręciłem :D

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 15:34 

Model:: Baleno 3D GS
Taki drobny OT dotyczący wychowania.

Czego wymagać od dzieci, jeśli zachodzi taka sytuacja: u mnie w okolicy same domki, właściciele mają dobre/kosztowne fury. Idą się przejść na spacerek z pieskiem i co? I chamstwo i słoma z sandałów im wystaje, bo im wisi, czy pies leje na czyjś krzak przed ogrodzeniem czy na moje koło. Jest nawet przypadek jednego gościa z wyrośniętym owczarkiem/kundlem, że jak podnosi nogę, to leje mi po błotniku i kole (dobrze, że mam zamknięty wlew, bo do baku by mi nalał). Zdarzyło się, że byłem niedaleko i nie wiedzieli, że to moje auto, zwróciłem uwagę - to się odwracali i w następnym tygodniu znowu (z okna widzę). O swoje to dbają, a cudze wisi im i powiewa. Nawet jak leją po cudzych to zwracam uwagę.

Nie trzeba tylko zwracać uwagę mordercom, ale również zwykłemu brakowi kultury i wychowania. Skoro na takie rzeczy nie zwraca się uwagi, to co tam nożownicy.

Miami Vice FAN

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 20:32 

malins napisał(a):
i najważniejsze z ustawy o straży gminnej:...

Na pozór proste i czytelne, ale realizacja na co dzień leży i kwiczy :/

malins napisał(a):
Kto widział wykonywanie tychże czynności przez SM niech podniesie rękę; jeśli to zrobi, niech sie cieszy, ze u niego SM robi coś więcej niż wlepia mandaty za prędkość i złe parkowanie (a i to nie zawsze).

Malins, są tacy wśród nas :)
Czoboki napisał(a):
Na mój również, a oni zapracowali.

Tylko z konkretami jakoś słabo :P

I co dalej?

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 20:51 

sinus napisał(a):
Tylko z konkretami jakoś słabo :P

ulica widok, centrum warszawy... 15 minut po telefonie ekipa SM sie zjawia... karanie kierowcow blokujacych wjazd na podjazd bloku w ktorym mieszkalem i parkowalismy tam auta...

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 21:48 

sinus napisał(a):
Tylko z konkretami jakoś słabo

Warszawa-Włochy, po 10 minutach byli i robili porządek z mlodymi ludźmi zaczepiającymi innych (wieczorem około 23:00). Dwa dni temu...
Inny przyklad: bardzo często (na zmiane z policją) są przy szkole podstawowej, rano i po południu.

Sinus, czepiasz się :P

Dyskusja nie bardzo ma sens, bo każdy z nas może mieć różne doświadczenia. Ty miałeś te złe, ja w większości spotkań - dobre. Gdybysmy poruszali inną grupę ludzie to mogło by byc odwrotnie :)
Mi chodzi tylko o to, aby nie uogólniać, bo krzywdzi się tych którzy wykonują swoją pracę solidnie, a nie jest to wcale lekka i łatwa robota.

Ostatnio edytowano Pt 26 lut, 2010 21:52 przez Czoboki, łącznie edytowano 2 razy

Pozdrawiam
Marek

PostNapisane: Pt 26 lut, 2010 22:05 

Czoboki napisał(a):
Sinus, czepiasz się :P

Ależ oczywiście :P
Czoboki napisał(a):
każdy z nas może mieć różne doświadczenia

Ale nie znaczy to, ze dyskusja nie ma sensu.

I co dalej?

PostNapisane: Pn 01 mar, 2010 19:11 

ObrazekObrazek
Obrazek
Na fotkach jest fotoradar, gdyby ktoś miał wątpliwości. Droga 240, Żalno, kilka kilometrów za Tucholą w stronę Chojnic. Taki sposób pomiary prędkości jest tam praktykowany od dłuższego czasu i nastawiony łapanie przejezdnych, miejscowi w tym miejscu zwalniają. Odcinek drogi między Tucholą i Chojnicami, przy której straż wiejska dokonuje pomiaru, należy do najgorszych w regionie, są pieniądze na fotoradar, a nie ma na nową nawierzchnię. Takie postępowanie straży wiejskiej z Kęsowa( właściciel radaru) i Żalna stawia w jak najgorszym świetle nie tylko ich samych, ale całą straż z regionu, bo proceder maskowania fotoradaru jest w okolicy dobrze znany.

I co dalej?

PostNapisane: Pn 01 mar, 2010 20:02 

Model:: SUZUKI Baleno
sinus napisał(a):
Na fotkach jest fotoradar, gdyby ktoś miał wątpliwości. Droga 240, Żalno, kilka kilometrów za Tucholą w stronę Chojnic. Taki sposób pomiary prędkości jest tam praktykowany od dłuższego czasu i nastawiony łapanie przejezdnych, miejscowi w tym miejscu zwalniają. Odcinek drogi między Tucholą i Chojnicami, przy której straż wiejska dokonuje pomiaru, należy do najgorszych w regionie, są pieniądze na fotoradar, a nie ma na nową nawierzchnię. Takie postępowanie straży wiejskiej z Kęsowa( właściciel radaru) i Żalna stawia w jak najgorszym świetle nie tylko ich samych, ale całą straż z regionu, bo proceder maskowania fotoradaru jest w okolicy dobrze znany.

Miejscowi nie zniszcza fotoradaru, bo wiedzą że on zarabia na ich gminę :;>: Na dodatek kasiorka zostanie wydębiona od "przyjezdnych" nie koniecznie z lubianych miast. Jakie to Polskie ;) :(::

:-)

PostNapisane: Pn 01 mar, 2010 20:46 

chcecie zmian odnosnie fatoradarow, wybierzcie takie osoby, ktore zmienia przepisy... w tej chwili nie ma takowych, ktore zabraniaja ukrywania fotoradarow... wystarczy jezdzic wolniej, i nie ma sie problemow :P zreszta prawie kazdy fotoradar jest wyskalowany z tolerancja...

PostNapisane: Pn 01 mar, 2010 22:31 

szahid napisał(a):
wystarczy jezdzic wolniej, i nie ma sie problemow :P

Szahid, na tej drodze trzeba jeździć wolniej, przy 90 trzeba mocno uważać, przy 120 jest loteria, i to przy suchej nawierzchni. Zdecydowana większość mandatów to przekroczenie o 10-30km/h, więc kierowcy biorą poprawkę na stan nawierzchni i to, że wyjeżdżają z terenu zabudowanego, ale Tobie przekroczenie o 5km się też nie spodoba :)
szahid napisał(a):
zreszta prawie kazdy fotoradar jest wyskalowany z tolerancja...

Zgadza się :D jak najmniejszą, żeby jak najwięcej kasy nabić.
szahid napisał(a):
chcecie zmian odnosnie fatoradarow, wybierzcie takie osoby, ktore zmienia przepisy... w tej chwili nie ma takowych, ktore zabraniaja ukrywania fotoradarow...

Ja to chcę aby do straży miejskiej, czy też wiejskiej nie trafiały odrzuty, które nie mogą znaleźć sobie miejsca w życiu.
Widziałeś komisariaty i posterunki policji w tamtych okolicach? Chyba nie. A urzędy gmin i powiatów? Pewno też nie. Policja pracuje w obskurnych pomieszczeniach nie odświeżanych od lat z meblami z epoki "wczesny Gierek". Urzędy gmin, nawet w niedużych wioskach leżących na uboczu, są zupełnym przeciwieństwem obskurnej siedziby policji w Tucholi. To samo jest zresztą w całej Polsce. Naucz się wreszcie Szahid, że pseudo-praca straży jest nastawiona na dodatkowy przychód dla gminnych/ miejskich urzędników/urzędów i nie przenosi się na poprawę bytu ludności, a jeśli już to w znikomym stopniu, a bezpieczeństwo na drogach jest tematem marginalnym.

I co dalej?

PostNapisane: Pn 01 mar, 2010 23:13 

mieszkam na wsi, w gminie jest teraz nowiutki posterunek policji (od ruku, otwarty z wielka pompa), za to siedziba gminy sie sypie... i jakos strazy gminnej nie ma i nie bedzie... a co do posterunkow strazy miejskiej czy gminnej to widzialem, pod warszawa, gdzie mieszkalem ponad 20 lat... w piwnicy mieli, w 3 pomieszczeniach, pokoj komendanta mial moze z 6 m2... jestes uprzedzony, to moje zdanie

co do rekrutacji nieodpowiednich osob... glosuj na odpowiednie osoby, ktore zmienia reguly rekrutacji... zrob cos...

Ostatnio edytowano Pn 01 mar, 2010 23:15 przez szahid, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr 03 mar, 2010 11:37 
Klubowicz KSP

Model:: Swift'06 GLX 1,3 jp
sinus napisał(a):
Na fotkach jest fotoradar, gdyby ktoś miał wątpliwości. Droga 240, Żalno, kilka kilometrów za Tucholą w stronę Chojnic.

Ciekawe kto jest właścicielem posesji i ile z tego ma ,na której stoi to cacko ;)

Pozdrawiam :)swift[ , Baleno , ignis , liana , Wagon R+, Splash , Vitara, Grand Vitara , sx4 , Jimny, Samurai
亚洛斯拉夫
http://www.klubsuzuki.pl

PostNapisane: Śr 03 mar, 2010 20:50 

keraj napisał(a):
Ciekawe kto jest właścicielem posesji i ile z tego ma ,na której stoi to cacko ;)

Nie wiem, ale słyszałem, że przez tą "uprzejmość" był trochę obity :D

I co dalej?

PostNapisane: Śr 03 mar, 2010 22:30 
Redaktor Naczelny
Moderator

sinus napisał(a):
był trochę obity
ale dalej jest "życzliwy" :diabel2:

PostNapisane: Śr 03 mar, 2010 23:43 

sinus napisał(a):
keraj napisał(a):

Nie wiem, ale słyszałem, że przez tą "uprzejmość" był trochę obity :D

normalnie bandytyzm :/

PostNapisane: Cz 04 mar, 2010 00:01 

szahid napisał(a):
normalnie bandytyzm :/

Raczej szeroko pojęta "sprawiedliwość społeczna", dość jasno określająca stosunek miejscowej ludności do działalności straży wiejskiej i współpracy z tą strażą :)

Ostatnio edytowano Cz 04 mar, 2010 00:02 przez sinus, łącznie edytowano 1 raz

I co dalej?

PostNapisane: Cz 04 mar, 2010 08:16 

szahid napisał(a):
normalnie bandytyzm

Bandytyzmem moim zdaniem jest takie maskowanie fotoradarów, bo o ile dobrze pamiętam fotoradary, jak i kontrole policji z radarmi, miały pełnić funkcję prewencyjną. Nie zarobkową, prewencyjną. Miały być ustawiane w miejscach niebezpiecznych po to, aby kierowcy przekraczający dozwolona prędkość mieli świadomość zbliżania się do miejsca niebezpiecznego i zwalniali/zachowywali zwiększoną ostrożność.
Niestety zamiast funkcji prewencyjnej fotoradary zaczęły pełnić rolę zarobkową i zamiast być ustawiane w miejscach potencjalnie niebezpiecznych są ustawiane w miejscach gdzie zarobek jest największy, a niebezpieczeństwo na drodze zazwyczaj najmniejsze. I dla mnie to jest bandytyzm. Niejednokrotnie przekonałem się jak wielki, gdy kierowca auta jadącego przede mną w ostatniej chwili zauważa taki fotoradar i daje ostro po hamulcach stwarzając niejednokrotnie spore zagrożenie na drodze.. Fotoradar zamiast zmniejszać, zwiększa niebezpieczeństwo.

Forum Klub Suzuki

PostNapisane: So 06 mar, 2010 23:00 

kitza napisał(a):
bo o ile dobrze pamiętam fotoradary, jak i kontrole policji z radarmi, miały pełnić funkcję prewencyjną

I pamięć Cię nie myli, ale zaczynają pełnić funkcję inwestycyjną wedle pokrętnej i dwulicowej moralności Kalego
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /849396116

I co dalej?

PostNapisane: Cz 11 mar, 2010 22:12 

Lenie w czarnych kubrakach też lubią spychotechnikę, ale pazerność na kasę - przede wszystkim.
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/3420 ... egoria=660

I co dalej?

PostNapisane: Pn 18 paź, 2010 20:25 

Może ku lepszemu pójdzie, przynajmniej trochę http://www.motofakty.pl/artykul/zostana ... adary.html a nygusy w czarnych wdziankach zajmą się prawdziwą pracą, a nie łataniem budżetu gminy na polecenie wójta, może nawet szemrane firmy współpracujące ze strażą wiejską pójdą w odstawkę.

I co dalej?

PostNapisane: Pn 18 paź, 2010 20:33 
Redaktor Naczelny
Moderator

zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce

PostNapisane: Wt 19 paź, 2010 21:52 

Jeszcze porcja ciężkostrawna dla wytrwałych :) http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/3179

I co dalej?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1